Ztracené město

• USA The Lost City (více)

Spisovatelka Loretta Sageová (Sandra Bullock) píše úspěšné romány, které se odehrávají na těch nejexotičtějších místech. Že prakticky nevystrčí paty ze svého bytu, je vedlejší. Dalším paradoxem je fakt, že jejího dvorního hrdinu, okouzlujícího dobrodruha Dashe, ztělesňuje na obálkách jejích knížek velmi nepraktický ňouma Alan (Channing Tatum). Je sice sexy, ale k ničemu, a to ho dost trápí. Rád by udělal něco hrdinského. Dostane příležitost, když lehce šílený miliardář (Daniel Radcliffe) spisovatelku unese přímo před jeho očima. Tenhle člověk si totiž vzal do hlavy, že Loretta ve své poslední knize detailně popsala cestu k mýtickému Ztracenému městu, v němž se ukrývá poklad nedozírné hodnoty. Než se Loretta naděje, sedí v letadle, které ji převáží na exotický ostrov kdesi v Atlantiku. „Kluk z obálky“ Alan se rozhodne svou autorku zachránit, ale vědom si svých limitů, přibere na cestu osobního trenéra, opravdového dobrodruha (Brad Pitt). Společnými silami se jim sice podaří vyprostit Lorettu ze spárů únosců, ale tím jejich dobrodružství uprostřed tropické džungle zdaleka nekončí. Naopak, právě začalo. A bude stokrát šílenější než ta, o kterých se Loretta rozepisuje na stránkách svých bestsellerů. (CinemArt)

Veeria

Jsem fanynka Sandry i Channinga, mám je ráda. :) Film se mi líbil především díky nim, oblíbila jsem si Lorettu i Alana - bylo krásné sledovat vztah mezi nimi. A scéna, kde tancují... té dávám speciální hvězdičku - nádherné. ()

jopos1991

Výborná oddechovka. Plné humoru, akce i překvapení. A jde to i bez laciného humoru. ;) Plní funkci pobavení a tak se k tomu musí přistupovat. Svůj žánr Ztracené město, Bullock, Tatum i Redclife splnili na výbornou. ()

Holly_Molly

Ztracené město i nedávno uvedenej Uncharted mají společnou jednu podstatnou věc a to je faktor zapomnění (pracovní název na kterym už nikdy nezapracuju ;-P) ....hodinu po konci netušim jak se jmenovali hlavní postavy nebo o co šlo padouchovi a třeba v případě Uncharted jsem úplně zapomněl, že jsme na tom se ségrou byli a v hlavě mi uvázlo jenom, že jsme byli na "něčem"...na druhou stranu ale pro oba platí, že se na to zase krásně koukalo a bylo to zábavný...ale vrchol filmu bylo stejně cameo Brada Pitta..to mělo opravdu silnej emoční náboj. 🙃 ()

vaclav.g.kar

Opravdu jsem se výborně bavil. Nejde jen o skvěle se hodící úřední duo. Tatum je jen o krapet míň cool než v Jump Street. Bullock nevypadá na to že bude brzy nazouvat šesté gumy a Radcliffe se tu opravdu chová jako totální blázen. Postavy Beth a Trenéra mohli dostat trochu víc prostoru, ale kdykoli byly na plátně, film patřil jim. Výborná oddychovka která se nebere vážně a je převážně komedií než dobrodružným filmem.. 75% a držím palce v tržbách 👍👍 ()

petra8619

Skvělé, tak dlouho jsem se nenasmála. O největší šok se postaral Brad Pitt. Po celou dobu jsem se smála, až jsem brečela. Film splnil má očekávání. ()

Polux

6/10 | Taková ta typická jednorázová netflixovka, na kterou platí snad v každém myslitelném ohledu nálepka "nedopečené".... která ale není od Netflixu:-). Trailer propálil v podstatě vše zajímavé, včetně camea Pitta, které je  - jak se dalo čekat - bez diskuze to nejlepší/nejzábavnější v celém filmu a výmluvně ukazuje, jak dobrý film mohl být. Takto je pár podařených scén utopeno v moři průměru všude okolo. | Akce, nepočítaje vystoupení Pitta, nestojí za řeč, surviving v džungli se omezil na jednu scénu (která byla nepřekvapivě už v traileru), řešení hádanek a překonávaní pastí se nekoná vůbec, Radcliffe tady fakt hraje jen Radcliffa (a jedna z postav jej dokonale glosuje jako "kluk s knírem"), zbytek postav je jen do počtu a tak zbývají jen vtipy a romantika a herecké duo Bullock s Tatumem, přičemž ale vzájemné dialogové výměny nejsou zdaleka tak vypečené, jako v případě Indyho/Marion nebo Coltona/Wilder (což souvisí s tím, že zmíněné postavy se zpočátku vysloveně nesnášejí a proto má jejich citové sblížení na konci o to větší náboj - na rozdíl od Bullock/Tatuma) a nebezpečí, kterému společně čelí, není zdaleka (při pomyšlení na subtilního Radcliffa doslova:-)) tak velké, aby jejich postupně se rodícímu vztahu dodalo na síle, aneb slovy klasika, alias samotné Bullock, alias Annie ze Speedu - "vztahy navázané za napjatých okolností nikdy nevydrží". V tom případě tady mohou být Bullock s Tatumem úplně v klidu:-). | PeZet ()

Sopholojong

Grandiozny twist asi po styridsiatich minutach filmu... a to som si ho tak oblubil. Svieza jarna popcornova zabava pred letnym marvelovsko-disneyovskym humbukom, napratana skvelymi, rehot-spustajucimi gagmi (Abigail ako vysmech vsetkym tym menicom mien a sexualnej orientacie, military trainer menom Trainer, Pittovo mini auto, True Detective song, Peaky Blinders song, Sandra vo furiku, high boots for hiking, pijavice, "Final Countdown" moped) a najprepalenejsimi, ale pritazlivymi hereckymi vykonmi (glitter Bullock, zzenstily narcis Tatum, megalomansky neurotik Radcliffe). Do toho este ako bonus az jonesovsky exoticka vyprava bohom zabudnuteho ostrova s archeologickym oderom. V poslednej tretine to jemne zalapa po dychu, ale to nic nemeni na vybornom zazitku z dobrodruzno/komedialnej romantiky (hlavne v prvej polovici). PS: Sandra nema ziadne "cecky". V tom glitter priliehavom kostyme to este na nej krici viac ako v ktoromkolvek inom filme. ()

Dusty56

Podprůměrná ani bych neřekl komedie, protože humorné situace byly taky slabý. Děj je úplně o ničem, navíc v něm skáčou úplně nelogicky (nejdřív jsou ve městě, během chvíle na ostrově, kde se flákají do poslední čtvrthodiny v džungli a na závěr si je odchytne zaporák a hned bez problémů najdou cíl). Co se týká hereckých výkonů, tak Channing Tatum ještě slabší než obvykle, Sandra Bullock (kterou jsem měl v dřívějších filmech rád) tady s plastikou v ksichtě vypadá jak chlap a pochopitelně toho moc nezahraje, když nemůže hýbat objičejem. Brad Pitt tam je jen na chvíli (taky nic extra) a "herectví" Daniela Radcliffa prostě nemám rád. Ve výsledku se vůbec divím, že jsem to dokoukal, kdybych věděl, jaký to je, tak bych si to rozhodně nepustil. ()

C0nsti

Taková průměrná  akční,dobrodružná  komedie.  Hrdě si  to stojí za svým žánrem, ale je to spíš taková oddychovka po "práci", než film na který by jste sprintovali do kina. +1 hvězda za  Final Countdown ()

borecjeborec

No, po zhlédnutí traileru jsem si film ani pustit nechtěla; čekala jsem druhý uncharted. Nakonec jsem se rozhodla, že kvůli S. Bullock, to zkouknu, jelikož v Bird Boxu (V pasti) za mě hrála dost pěkně. Avšak dopadlo to přesně tak jak jsem čekala. Na filmu nebylo nic fascinujícího. Nic extra originálního. A ani nic extra komedického. Začátek byl splácaná nuda (naštěstí jen takových prvních 15 min). Část s Bradem Pittem vyhoupla film v celku nahoru, ovšem konec jí snížil zase dolů. Po 60 minutách, bylo jasné jak děj skončí a nemusel by se to natahovat dalších 60 minut. Nějaký zvrat, či komedický prvek v druhé půlce filmu by velmi pomohl odprostit se od tuctového laciného akčního dobrodružňáku. 50% ()

Tranda

Příběh 4/10, Akce 6/10, Humor 5/10, Násilí 5/10, Zábavnost 5/10; Hudba 7/10, Vizuál 7/10, Atmosféra 6/10, Napětí 4/10, Emoce 0/10, Casting 7/10. 5/10 ()

funkyman odpad!

uplne najhorsie co vyliezlo tento rok z mojej premietacky, a hoci kazdy tomuto hnilemu dielu pridava rovnakou mierou - na vrchole moze byt iba jeden - a nie je to ten s holym zadkom, hoci sa snazi, az mu vidno prirodzenie..nie .. ako vzdy si berie korunku najtrapnejsieho struhaca grimas ten bradaty poberatel najtucnejsich a najnezasluzenejsich divident celej filmovej historie, brr ..co tam vsak hlada ten blondiak zo sibalskym usmevom je ale naozaj zahada..mozno len robil vedla v hangare reklamu na ondulovany vlasovy preliv a'la Farrah Fawcett a cez prestavku splnil sluzbicku z lutosti kamaratke, ked zbadal jej  neprirodzeny lifting..strateny cas a nie mesto... ()

GariCZ

Ani jednou jsem se nezasmál a některé scény byly tak zdlouhavé, že jsem už měl tiky film přetáčet. Jedna hvězda za zajímavý nápad a druhá za skvělého Pitta, škoda nevyužitého potenciálu jeho postavy. ()

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

06.12.2023

Hollywoodem krouží nové žhavé zboží, které by mohlo do kin či před obrazovky nalákat davy nenasytných diváků. Hollywood Reporter totiž přináší zprávu, že je rozpracován scénář k třeskuté akční… (více)

Channing Tatum a David Leitch spojí síly

Channing Tatum a David Leitch spojí síly

26.11.2022

Zatímco fanoušci, respektive spíš fanynky herce Channinga Tatuma (Loganovi parťáci) netrpělivě vyhlíží očekávaný třetí díl série Magic Mike v češtině známé jako Bez kalhot, server Deadline nyní… (více)

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

20.01.2022

Zatímco by se herec Daniel Radcliffe měl brzy v našich kinech ukázat díky hvězdně obsazené akční komedii Ztracené město se Sandrou Bullock, Channingem Tatumem a Bradem Pittem v hlavních rolích,… (více)