Hongkongské obyvatelstvo je terorizováno nebezpečnými gangstery a brutálními triádami. Policejní inspektor Yuen (CHOW YUN-FAT) přísahá, že prohnilé podsvětí vyčistí. Na pomoc mu přichází tajný policista Tony (TONY LEUNG). Oba muži, oddaní stejnému poslání ale každý zvyklý hrát jinak, spojí své síly, aby se pokusili vyhrát boj proti nenáviděnému nepříteli. (oficiální text distributora)

Deyw

Perfektni !!! Sotva sem si prines jidlo a hned na zacatku se strilelo :D film ma 2hod a ztoho tak 10min tvori rozhovory apod. a dalsi zbytek se strili :D nejlepsi akcnarna co sem kdy videl - kam se na to hrabou dnesni akcni filmy (teda az na ramba4 to je dosti podobne :D ) davam za 5hvezdicek vsem doporucuju !!! ()

tom88

Brutálne akčný film, akčnejší než terminátor. John Woo natočil takú strielačku až to bolí. Mne film veľa nehovorí aj keď Chova mám rád. Dejovo to nie je zlé, no ja v tom opäť nevidím žiaden zázrak. Vizuálne je film niekde tam hore, akčne je možno tam niekde najvyššie. Tu snáť vystrieľali polovicu Hong-Kongu. Akcie sú dlhé a strieľa sa skoro stále, Woo sa s ničím nepára ide do toho pekne natvrdo. Sem tam sa vyskytne zopár výborných a vizuánle cool záberov, za ktoré by Woo mal dostať veľkú pochvalu. Kecov je pomerne málo aj keď to je dlhý film, no prestrelky sú fakt dlhé. V Terminátoroch a Ramboch ešte veľmi šetrili muníciou. Akcia a zasa akcia. 75% ()

Radiq

Já vím, že to je prostě klasika, ale úplně maximálně se mi to líbilo tak v pubertě. To mi tenkrát nevadily nelogické mezery (dobíjení, nepřesnost střelby, chování postav, děj). Ale výstřely a rozstřílení všech možnejch materiálů a věcí je na jedničku. A brokovnice opět dokázala, že je to nejlepší zbraň. Čuměl jsem, že tam sem tam něco žvatli anglicky. A povědomýho chlápka v baru jsem diagnostikoval jako samotného režiséra. ()

tomeek

No nevím. Čekal jsem bůhvíco a viděl jsem cosi. Trochu mě to zklamalo. Hellfire to vystihl. Konec už je fakt na hranici snesitelnosti, neboť jakmile se objeví mimina, jde celá vážnost do řiťky! ()

MJMilan

Kdo neumírá s námi, umíra proti nám! Pokud jste tento snímek ještě neviděli, doporučuji od začátku počítat zabité lidi, co v tomto filmu uvidíte a pokud ještě zvládnete rozlišit, kolik bylo zabitých policistů, jste opravdu velice všímaví. Je sice skvělé, že i v Asijských filmech se na začátku devadesátých let snažili o akci, výbuchy a že nikdo nešetřil střelivem, ale čeho moc, toho příliš. A když policista narve děťátku vatu do uší a pak mu zpívá ukolébavku a myslí si, že ho slyší, to už je i pro nenáročného diváka moc. Na pobavení a odreagování opravdu dobrý film, jinak bohužel hodně na hlavu. ()

Bouzy

Akční filmy, kde se neustále v jednom kuse tupě střílí moc nemusím, ale tento snímek z roku 1992 z Hong Kongu si můžu pustit i vícekrát. Myslím, že ani konkurenční Hollywoodské akční filmy nedosahují kvality tohoto filmu. Když to tak vidím, tak život v Hong Kongu není žádný med. Buďme rádi, že žijeme v Evropě. ()

StanislachKo

Dlho od mojej premiéry som nevedel nájsť slov. Teraz po repríze na tom nie som inak, ale čo mi napadá: čistokrvný balet, úžasne schoreografovaný, využitie priestoru a pár oneshotoviek mi dalo dole dekel. Naviac je to melancholické, nemálo katarzistické a záveru Ti nemôže na tvári ostať nič iné ako úsmev. Z fakt unikátneho filmového zážitku. Proste všetko, čo film dokáže ponúknuť (pokiaľ máš rád akciu, slow-mo a celkovo neo-noár, tak toto... alebo Killera, u mňa je to asi na rovnakej priečke.). ()

Decker

Dokonaleji vypadajici prestrelky jsou k videni jen malokde. Tolik zpomalovacek, uhlu kamer, vybuchu a hlavne uzasne choreograficky zmaknutych a ekeftnich pohybu se opravdu jen tak nevidi. Zaverecna anihilace nemocnice je naprosty vizualni a akcni obzerstvi, ktery si nezada s tim nejtezsim perfekcionismem. John Woo je proste genius akcniho filmu a skoda jen ze jeho drivejsi filmy znaci mnohem vetsi miru volnosti a invence. A mimochodem jen tak pro zajimavost; pokud nekdo znate vynikajici pocitacovou akcni hru Max Payne tak zde zjistite kde se Remedy inspirovali. ()

Cedr

Napřed se přiznám, že toto byl můj první film tohoto žánru, takže jsem byl zvědavý na tu akci o které jsem tak dlouho slýchával... a... no nic akčnějšího jsem asi ještě nikdy neviděl :) Akční scény jsou skvělé a opravdu monstrózní, mrzí mě, že jsem film neviděl když mi bylo tak dvanáct - asi bych byl neskutečně odvařenej. Takhle nevím, bylo to fajn, oceňuji i přítomnost jakéhosi příběhu/zápletky ale víc než kvalitních 80% dát nemohu, ke konci jsem se začínal trochu nudit, což je poněkud divné, když se na obrazovce zrovna odehrává opravdu epická akční scéna :) ()

Vecko99

Jedna akce střídá druhou a přitom mi stejně nepřijde, že by tam děj vůbec nebyl. Plno efektních zpomalovaček, na co už je od Woo dnes každý zvyklý a v neposlední řadě skvělý Tequila. Nemluvě o legen.... dární scéně s miminem. ***** ()

senor

Akční scény jsou fakt k nezaplacení, tohle Hollywood prostě nemůže trumfnout. A celkem dobří herci zvládnou i tu omáčku kolem, takže se to nerozpadá. ()

Stegman

Nejdřív se to vyvíjí celkem zajímavě, občas se dokonce objeví i nějaký ten vtípek. Ale s přibývajícími minutami tempo tak zpomaluje, až si za chvíli prostě musíte klást otázku: Vypnout či nevypnout? Akčních scén je tam vážně dost, ale u dobré půlky jsem si říkal, jestli to není parodie. Teda jestli tohle má být jeden z těch slavných hongkongských akčních filmů, tak zde slavnostně prohlašuju, že už nechci vidět ani jeden. ()

pytlák

Tohle pusťte každému kdo říká že jen amíci točí slušný akční filmy. John Woo je bůh a já lituju, že mi tenhle film tak dlouho unikal. P.S. Lepší akční scénu než tu z nemocnice najdete těžko. ()

ivan_drago

Jeden z nejlepších akčních filmů, všech dob, John Woo ve vrcholné formě, bláznivé přestřelky prokládané zpomalenými záběry, přesný střih, prostě akcí překypující film. Bavil mě moc, každou svou vteřinu. ()

valdstein0

Jedna hvězdička už ani nevím za co. Akční film je koukatelnej pokud má 1)atmosféru, 2)vtip a 3)logický děj. Většinou stačí jediná z těchto podmínek, ideální je kombinace všech tří. Hard Boiled bohužel nemá ani jedno. Po přečtení některých nadšených komentářů a natěšen celkově vysokým hodnocením jsem asi čekal něco víc než bezduché akční béčko, kde lidi umírají aniž by se někdo obtěžoval vysvětlit proč. Vydržel jsem to hodinu a po zbytek života můžu žít v krásné představě, že právě díky té druhé půlce je to film na 84%. Kdo není skalním fanouškem hongkongských akčních filmů uberte tak 50%. Opět se jen potvrdilo, že asijské filmy jsou na ČSFD nadhodnoceny. ()

Jizni Tlapa

Nevěřícně kroutím hlavou. Podrhujete výjimečnost Hard Boiled svým zpracováním, akcí,obsazením,scénářem,hudbou,dějovou linkou nebo tím,že ho dělal legendární Woo??Konstatuji pouho pouhý průměr bez špetky originality,vtipu a už vůbec né zajímavé akce.....veliké akční zklamání..50% ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

12.03.2009

Filosof určitě. Podle magazínu Production Weekly začne v Pekingu už koncem března natáčet historický epos Confucius, ve kterém si zahraje slavného filosofa a státníka ze 6. až 5. století před Kristem… (více)