Hongkongské obyvatelstvo je terorizováno nebezpečnými gangstery a brutálními triádami. Policejní inspektor Yuen (CHOW YUN-FAT) přísahá, že prohnilé podsvětí vyčistí. Na pomoc mu přichází tajný policista Tony (TONY LEUNG). Oba muži, oddaní stejnému poslání ale každý zvyklý hrát jinak, spojí své síly, aby se pokusili vyhrát boj proti nenáviděnému nepříteli. (oficiální text distributora)

Death

Je zvlastni jake skvosty zanru byl schopen John Woo natocit pred svym prestupem do "vyssi" ligy americkeho filmoveho tymu. Vypravne a rozpoctove mnohonasobne mohutnejsi americke akcnarny nesahaji tomuto skvostu ani po paty. Americane by si meli tento film poustet jako studijni material jak se toci opravdu kvalitni akcni film. Zaverecna cast v nemocnici je naprosto uchvatna, koukal sem s otevrenou pusou. Jak je jednoduche natocit dojemne a opravdu emocionalne nabite sceny bez velkych klise(zda se ale, ze jak pro koho). No uz necham toho strefovani do americke produkce, i kdyz bych se klidne vsadil o vysokou castku, ze lepsi akcni film amici nikdy nenatoci. Bohuzel sam sebe asi uz neprekona ani samotny Woo, ktery se nechal zlakat dolarky. ()

Pecival

Občas sen se malinko nechytal, ale to co nám servíruje Woo v poslední půlhodince je snad nejzběsilejší INFERNO jaké sem kdy viděl :) ()

Styxos

ULTIMÁTNÍ MASAKR, mrtvých, že je nespočítáte na prstech jedné ruky a vysoká hladina adrenalinu - tím vším disponuje Hard Boiled - legendární film Johna Woo. Ano, to všechno je sice pěkné a zůstane to nepřekonáno. ALE. Ano, je tu jedno velké ALE. Tím velkým ALE je, že mi zde cosi chybělo. To cosi je epický rozsah a tragika - dvě věci, které obdivuji na Killerovi a které Killera dělají Killerem. Dvě věci, které mě položily do kolen, které zde bohužel chyběly a díky kterým se z Hard Boiled bohužel nestává takový prožitek jako z Killera, ale i tak je to NÁŘEZ_______________ Jak už zde bylo řečeno fanoušci Johna Woo se díly na Killerovce a Hard Boilovce. Já budu patřit asi do té prví skupiny... ()

jenik71

Podle Johna Woo se i nemocnice plná pacientů a personálu může stát krvavým bojištěm. Nakonec proč ne. Je to určitě netradiční a pro diváky atraktivní. Jenže explozivní a efektní akční scény jsou také to jediné, co Hard Boiled nabízí. Všechno ostatní bohužel za moc nestojí. Od Johna Woo jsem rozhodně čekal víc. ()

manonfire

Připadám si tady v zajetí těch pětek jak na jiné planetě(Ikdyž to Hong Kong vlastně je). Nechápu, jak se někdo může pozastavovat nad hloupostí Expendables či Komanda, a pak tady adorovat téhle střílečce s tak ultramegagigadebilním scénářem (hlavně veškeré dění v nemocnici, nejen vycpávky do uší a hromadný přesun kojenců.) Další zářez utvrzující Johna Woo jako registrovaného psychopata se sklony k pyromanii smíšené s dětskou infantilitou. 40% ()

Jello Biafra

Šialená OVER THE TOP akčná bomba, ktorá vyniesla Johna Woo a Chow Yun-Fata na pomyselný filmový vrchol. Toľko šialenej akcie a prestreliek len tak v nejakom filme neuvidíte. A celé je to majstrovsky natočené i zahrané. ()

vincent

Jedna hviezdička za to, že som sa párkrát zasmial (občas aj na veciach, ktorí vtipné nemali byť) a druhá za tú akčnú scénu bez strihu pri konci filmu. Ináč, ma tento film len utvrdil v tom, že filmom pána Wooa sa budem už asi len vyhýbať, resp. si ich pozriem, ak sa mi minú všetky dobré filmy a budem zomierať nudou. Jediné pozerateľné IMHO od pána Woo pre mňa ostane jedna z častí The Hire. Pán Woo vie natáčať spomalené scény, pán Woo vie urobiť veľa výbuchov, pán Woo si logiku príliš nevšíma, pán Woo nevie hrať ale strčí sa predsa len do svojho filmu, pán Woo má asi rád policajtov, ktorí postrieľajú desiatky zlých a v prestávkach si zahrajú na saxofón. Čo pán Woo nevie? Určite natočiť film, ktorý by zaujal aj mňa. Akčné filmy predsa môžu byť aj kvalitné. ()

sedm.1

Jsem milovník akčník asijských pecek.Jsem milovník ultracoolového Chow Yun-Fata.Jsem milovník režisérského boha Johna Woo.Jak se pak nemám těšit po přečtení všech těch oslavných recenzích a komentářů na kultovní a slavné dílko Hard Boiled.Těšil jsem se a strašně moc.Očekával jsem svou největší filmovou řežbu,nepřetržitou akční jízdu,prostě film mého života.BOHUŽEL,při závěrečných titulcích mé nadšení krapet opadlo.Na rozjezd demolice restaurtace,poté demolice tovární haly,následuje demolice lodi,aby na velké finále přišla demolice celé nemocnice.Jo,to bylo fajn a maximálně úžasné.Mezi tima všema demolicema ovšem kde nic,tu nic.Emociálně,atmosféricky,dějově,to vše naprosto vyčpělé,což u filmů Johna Woo není moc obvyklé a moc mě to překvapilo.Přesto jeho režie všech akčních scén je nenapodobitelně dokonalá,Chow Yun-Fat je jako jindy vždy maximálně cool a výborný herec,akce akčnější než nejakčnější :),oba dva borci však už mají na svém kontě mnoho lepších zářezů.5* s velmi odřenýma ušima,a to jen kvůli,pro mě,chladnému příběhu. ()

solskjaer

No, podle hodnocení jsem čekal teda něco srovnatelného s Killerem, ale bohužel mé představy se nenaplnili. Rukopis Woa je zcela patrný již od samého počátku, rychlé zvraty, jednoduchý příběh, spousta velmi dobrých bojových scén, zpomalené záběry atd. atd. Avšak co fungovalo u Killera je zde naprosto opačné. Souboje mi přišli slabé, herci špatní a můj oblíbenec Yun-Fat "bez vůně a zápachu ". Snad jen ten konec se trochu povedl, ale to je málo, čekal jsem opravdu víc. Od Woa nejsem a nehodlám si zvykat na průměry ... ()

Kejdlo

Jsem rád, že už konečně vím, který akční film je ten nejkompromisnější. John Woo zkrátka dokázal natočit něco, na co by se ty citlivé padavky z USA asi nikdy nezmohly. Nezapomenutelný film a pokud budu hodnotit jen akci (o nic víc defakto nejde) je to jasných 10/10 ()

Sdoom

Čirá akce, kterou jsem kdysi bez váháni ohodnotil 5 hvězdičkami. S odstupem času musím uznat, že to bylo trošku přepálené hodnocení, ale požitek je to v podstatě pořád stejně skvělý. Závěrečná dlouhá nemocniční akce patří k naprostým vrcholům akčního žánru. A Yun-Fat Chow je prostě cool. (HD, orig.) ()

Fish

Čistě akční žánr filmu asi nebude zrovna moje parketa... Tento film mě o tom aspoň přesvědčil... Uznávám, že akční scény byly opravdu mistrovsky natočené, kamera neměla chybu. I jsem se vlastně docela pobavil... Ale málo a ne v místech tomu zrovna určených... Nejvíc mě dostala závěrečná půlhodinka v nemocnici... To na mě bylo už opravdu trochu moc. Mám takový pocit, že všichni lidi, které jsem během filmu zahlídl, tam byli jen proto, aby hned zemřeli (Kromě asi teda tří postav: hl. herec, vedl. herec a taky vedl. herečka):-)... Prostě masakr. Možná nebýt té scény s nemocnicí, dal bych tomu tak za 3,5*... Takhle je to tak za 2,5*... ()

uzzi

NE a NE. Na tenhle typ akčního filmu jsem asi už moc starý (20+). Také nemám nijak rád Johna Woo. Nevadilo by mi, že tu dostává na prdel fyzika, logika a kupa dalších "ik" (akční filmy si na to většinou nehrají). Film je roztříštěn na pár nádherných akčních momentů, nikoliv scén. Protože sledovat přestřelku, kde hlavní hrdina v proudu jisker odolává 50 rozeřvaným samopalům, schován za auto, stůl, bar atd., a pak výskokem zabije šestnáct lidí a dva důchodce, nooo dobře. Nevím, prostě ta efektivnost mě nebavila a měl jsem pocit, že pokud se Yun-Fat škrtne rukou o koule vyletí obrovský gejzír jisker a na druhém konci ulice to zabije 300 lidí kteří budou padat v 18 otočkách zpomaleně na zem, plus proud jisker.. :-). PS: ten plakát s dětskem v ruce je hrůůůůza ()

rozbris

Ano bylo zde dost povedených záběrů, které mi vyrazily dech, ale bylo zde i dost nesmyslných záběrů + nelogických situací, kterých bylo dost a stahují tento film k nižšímu hodnocení. Napříkad, jak dostali do nemocnice tolik zbraní aniž by si někdo něčeho všiml, Youn-Fat Chow ala Tequila [mimochodem takhle bych se jmenovat fakt nechtěl;-)] měl snad bezedbou zbraň plných nábojů (kdy přebíjel, já jsem si teda nevšiml, mluvím o akci v restauraci), když řekl pusťte plyn, tak jeden gangster utekl ale oni dva zůstali a nic jim to neudělalo, tak co to mělo za význam pouštět tam plyn??, policista v utajení dostane brokovnicí do zad a je v pohodě a dál střílí - to je Rambo?? a další a další by se určitě našly. Tyto díry kdyby John Woo vychytal tak to mohlo mít mnohem lepší hodnocení a určitě by to obsadilo i nějaké to místo na CSFD ;-) ()

killjezor

Tohle by si nedovolil žádný evropský, natož americký režisér. Množství mrtvol je víc než velké, nepočítaje policii a i nevinné civilisty, prázdné nábojnice by kdejaké železárny uživily aspoň na rok. Scéna s novorozencem je nezapomenutelná! ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

12.03.2009

Filosof určitě. Podle magazínu Production Weekly začne v Pekingu už koncem března natáčet historický epos Confucius, ve kterém si zahraje slavného filosofa a státníka ze 6. až 5. století před Kristem… (více)