Pěstní msta

• USA Fistful of Vengeance

Kai (Iko Uwais) je zabiják se superschopnostmi, kterého touha po pomstě zavede až do Bangkoku. Tam ale musí změnit plány a postavit se starodávné hrozbě, aby zachránil svět. (Netflix)

Ingtar2

Tak si vravím... film s Ikom Uwaisom, Lewisom Tanom, Juju Chan a Jasonom Tobinom predsa nemôže byť zlý, to musím vidieť. Pes to sral, môže, ale predsa len ide o kvalitnú upečeno-kukuricovú zábavu. Dúfal som v hry s kamerou ako v Tom Yum Goong ale dostal som strihača na drogách (alebo na abstinencii, satanvie). Dialógy pravdepodobne písal nejaký politik pretože taký abuse slova fuck som už dávno nepočul (Do you know english? FUCK YOU!). Pearl Thusi bola pravdepodobne na dovolenke niekde v blízkosti natáčania a tak sa rozhodla, že sa predvedie v športovej podrpsenke (alebo aj bez nej) a len tak mimochodom nakope zopár chlapom riť. A teraz k pozitívam. Tuctový príbeh si drží svižné tempo a ako píše kolega Marcos - naozaj nepoľaví ani na chvíľku. Neortodoxný výber hudby do súbojov - najmä do toho posledného kde hrá nejaký Jungle Terror švihnutý s trapom (áno, tak sa volajú hudobné žánre) - chválim a rovnako aj artovú stránku niektorých záberov, najmä tých kde bola farebne nasvietená hmla. Dokonca chválim aj epizódu v hoteli, ktorá sa svojou brutalitou môže rovnať niektorým scénam z The Night Comes for Us. A dokonca sa mi páči aj plagát a Thajská architektúra. Tl;dr: ide o výplach so všetkým, čo k tomu patrí - párty, ženy, Iko Uwais, ženy, akcia, a aby som nezabudol, ženy. A takýmto filmom ja dávam 3*. Takže 3*, 58%. ()

Flopik

Ja mám Ika rád a k tomu ešte Lewis, takže obsadenie ma zlákalo. Bohužiaľ výsledok je krajšie povedané dosť biedny. Pár dobrých súbojov sa našlo, to boli tie, kde aspoň občas používali mačety, sekery. Nebol to ani zďaleka Raid ale bola to svetlejšia chvíľka. Inak boli bitky hrozne spomalené a keď do toho prišlo nejaké to lietanie tak som sa skôr smial, čo určite nebol zámer. Natočené je to pekne ale zrežírované otrasne, niektoré scény mi prišli ako náhodne nalepené na seba. Celé je to len jedna veľká akcia, preto mi hrozne vadilo, že bola hrozne priemerná. Finále je čistý výsmech, trápnosť. Dávam 3*, rozhodne som videl aj horšie ale určite nedoporučujem. ()

dannyyy

Trailer navnadil, ale film zklamal. Ty 2 hvězdy dávám jen proto, že to beru jako doplněk k seriálu, což ušlo. Bojových scén bylo dost, dost hodně a po půlce filmu už nudily, protože byly bez nápadu, stále to samé a takové pohádkové a ta otřesná hudba, která ve filmu vůbec neseděla... to je už jiný level. ()

Rathalos

Myslim,ze tato akcna fantasy zalezitost doplatila na to,ze to do ruk vzali americania,po 40 minutach som to jednoducho vypol,tieto pri*ebane cary-mary suboje mi liezli neskutocne na nervy,strasne neznasam,ked sa pri bojovych umeniach pouzivaju "rozpravkove" efekty a co sa tyka herca Ika Uwaisa,ten uz davnejsie zapadol prachom,cize sa vobec necudujem,ze sa objavil v tomto brakovom filme,jednu hviezdu udelujem za krasne zeny,to jedine ma vazne zaujalo...:-) ()

BOURQUE

D-čkový scenár s priemerne dobrými akčnými a bojovými scénami. Trojica Lewis Tan / Iko Uwais / Lawrence Kao, doplnená slečnou Pearl Thusi má stále dobrú kondičku. Ale to je všetko, čo vám film vie poskytnúť. Jeden z ďalších nie príliš vydarených výsledkov Netflixu v poslednom období. Osobné hodnotenie: 61% (*) ()

ER

Bohužel film pokračuje v intencích seriálu, jen tady se to mlátí od začátku až do konce, že jsem po 30 minutách už nevěděl, kdo koho mlátí a vlastně mi to bylo jedno. A finále s Prvním člověkem bylo tak slaboduché, že jsem pro zlepšení nálady přetočil film na postelovou scénu s Pearl Thusi a udělal si "vlastní happy end". No, už by to chtělo další Raid. ()

Listyx odpad!

OK, týpci jdou a mastěj lidi co je dovedou za tim onim co ho chtěj zmastit. Hupnu na gauč, šedé buňky pustím na volnoběh a nechám se bavit. Chvíli na to zírám, pak si řeknu, že je potřeba vyndat myčku, pak ještě utřít prach na stole... vyklepat klávesnici, zalejt kytky, koukat jestli se na zahradě neukáže krtek... a pak ta zoufalost konečně dojela. Trapná zoufalost, v jakémkoli ohledu v kategorii, která nepotřebuje prakticky žádný objevný děj. Herecké výkony daleko pod úrovní postiženého popeláře, akční scény mě zvedaly z gauče (prostě chcete odejít a nekoukat se na to), za dialogy by mi bylo herců líto, ale bylo mi víc líto mě, že to musim poslouchat a celou dobu jsem si drmolil pod fousy, že tohle rejža fakt nedal... Suma sumárum, NE. Jedno velké NE těmhle sračkám. ()

bearmeedek odpad!

Žlutá pohádka. Ale pardon, to bych hanobil význam slova pohádka. Je to takový blábol, že klidně vsadím svou královskou korunu na to, že by v něčem takovém nehrál ani Steven Seagal. ()

RedRose

10 dílů se snaží ochránit svět, který podle všeho ochránit ani nepotřeboval... A ve finálovém filmu nám naservírují úplně jiný příběh. Zrychlený, ale to je asi jediné plus, že to není natažené na 10 dílů! Taky je málo uvěřitelný a vcelku nejasně chaotický... Všichni se mlátí se všema, ale často nikdo neví proč... Ještě že Kai má konečně nějaké magické schopnosti, které v celém seriálu neměl...?! To brzo, když hlavní události skončily v minulém díle?! Ale taky je "nějak" dostali i někteří protivníci a ta Juju byla už vysloveně otravná... Nefunguje to ani jako závěr seriálu, ani jako samostatný film, protože je to ještě debilnější, než celý původní seriál... ()

papadoce

Ja viem, ja viem. Keď má niečo 37% tak to mám rešpektovať, lebo sa jedná o dostatočné varovanie. Lenže ja som si to pustil čiste kvôli tomu ako Iko Auvajs kope. Lebo to milujem. Lenže toto je ozaj prúser bez iskry. Tupé dialógy, chabá bojová choreografia, občas zlá hudba, proste ****vina. Zo všetkého najhoršie boli ale naozaj dialógy. Ono sa to tvárilo tak vážne a pritom to bolo skôr trápne. Ide o čisté céčko pre tv prima a to je slabé už aj na Netflák. Keby to Netflákovci vypľuli vonku pred dvoma rokmi, povedal by som, že idú v štandarde, ale keďže aj oni sa na počudovanie výrazne zlepšili, tak toto je o dva kroky naspäť. No, aspoň, že thajské šľapky stáli za to. Ak sa ja raz pozriem do Bangkoku, isto sa nezdržím a donesiem si dajakú pliagu. Boli krásnučké. Na druhej strane, v tretine filmu som si pozrel, že čo som od Reiného doposiaľ videl a zistil som, že 3z3 som dal odpad. V tomto svetle je Pästná pomsta vlastne malým zázrakom. Ostáva zodpovedať jedinú otázku. Prečo sa Netflák rozhodol utratiť svoje prachy s týmto rejžom? Nezodpovedateľné ako “Čo je zmyslom života”. Jedna hviezda za niektoré krvavé vraždy a za pipky. Nepozerajte. A možno ani tie pipky zato nestáli, len mám dlhodobý deficit tak zbesilo bláznim. Vydretých 10%. ()

HEED

Ten podělaný soundtrack to naprosto zabil. Jak se zde lidi zmiňují, Iko jede vážně na půl plynu. Většina protivníků jsou zde pouze fackovací panáci. Napočítal jsem asi tři nebo čtyři co se v boji skutečně poměří. Jsou tam hezky nasnímané scenérie. Jinak fakt nezajímavé. ()

cerdax2

Tahle tragedie se znazi "Pomstit a dat pesti" kazdemu divakovi - akcni film s cetnymi ale nezazivnymi souboji, slaboduchym scenarem a velkym finale na urovni filmu ditek prvniho stupne zakladni skoly.  35% ()

xxmurphyxx odpad!

:D Čo ti jebééééééé :D Akože, čakal som som riadny shit podľa traileru a reakcií ľudí na nete ale fúha, tak toto bol iný strop :D Ako sa sem dostal Iko Uwais mi je teda záhada, ale nech mu to je ponaučením do budúcnosti. Väčšia záhada mi je už len to ako pár šialencov mohlo tomuto dať štyri alebo rovno päť hviezd. Zrejme dobre zapísalo piko, chlapci majú dojazdy aj keď neverím, že existujú dostatočne tvrdé drogy na to, aby človeka dostali do takého rauchu, že tomuto zajebe plnú paľbu. Možno len v blázninci dostalo pár jedincov priepustku na internet, tak sa nevedeli vyblázniť. Whatever, späť k tomuto ako inak Netflix úletu. Už začiatok filmu dosť naznačil, kde človek okamžite dostane pocit ako by pozeral film s useknutým začiatkom. Film okamžite ide na vec, človek je bez nejakého vysvetlenia vhodený do víru deja a do toho idú len nejaké kecy narátora. Normálne som musel ísť na net pozrieť ostatné verzie, či som nestiahol nejakú chybnú, orezanú. Ale nie, všetko v cajchu. No ok, veď sa uvidí, čo ďalej.  A to teda bolo toho dívania, akože sánka dole šéfe. Fackovačka na diske s nejakými démonmi ako predkrm, kde Iko pred tým než niekomu zajebe povie meno úderu, ktorý ide urobiť :D Toto bol cool v bojovkách na prvom plejku v 98om a nie teraz a vo filme omg. Do toho hrá nejaký teplý disko house a Vanesa Mae z Wishu hrá na husliach a všetko sa to trápne snaží navodiť John Wick atmošku :D Postupne sa pomocou jedných z najhorších, najtrápnejších a najdebilnejších dialógov v histórii filmu presunieme ďalej, aby sme sa zoznámili s dvomi strong female netflix approved charaktermi za doprovodu tracku od Eminema podobnej hip hopovo ladenej tvorby. Čaká nás nejaká jeblá čarodejnica, snaha našich zbrojnošov jej natrhnúť vagínu, nejaký hip hop, nejaký punk, nejaké magické fackovačky, spomaľovačky a okopávačky ( lepšie fighty nájdem na hoc ktorom pieskovisku materskej škôlky ),jedna ultra mega fuck logic mega cringy scéna s autobusovou prestrelkou, naháňačka na loďkách a......SEX!!!! do ktorého hrá Sia alebo dáky podobný popshit. God dammit. Už keď si človek myslí, že horšie to byť nemôže tento filmy vytiahne ďalší tromf. Zabudnúť nesmieme ani party krízu našich mentálnych bojovníkov a celý tento trapas vyvrcholí lobotomizujúcim finálne za doprovodu dub stepu. Na konci všetko dobre dopadne ( sry za spoiler. NOT ), jebnú sa do plaviek a za sladkých tónov nejakého asi Brazílskeho no name rapera sa idú vyšantiť do mora a ja idem zapiť Rohypnol rumom, lebo už to fakt nedávam. ()

HanzoBureshi

Lewis Tan a Iko Uwais a jejich akční choreografie byla výborná, ale to je všechno, jedná se o úplně stejný případ jako u předešlého seriálu, protože ta akce je jediná koukatelná a jinak celkově se jedná o nezáživnou podívanou. Čekal jsem od tohoto sequelu něco více a doufal, že se to zlepší, ale je to tutově na stejné vlně. Nejedná se o žádné zlepšení, jen menší zhoršení, je to průměrná podívaná, takže dávám 45%. ()

Rian_witcher

2 hvězdy za kontaktní souboje 1 na 1 a výběr herců, ale jinak to je natočené, zrežírované a scénáristicky zpracované jak film z videopůjčovny v 90 letech minulého století ... ()