Můj policista

• USA My Policeman (více)
Trailer 2

Tom (Harry Styles) je mladý policista, který splňuje vše, co se od něj v Británii 50. let očekává, ale instinktivně cítí touhu po něčem víc. Když ho na letní pláži potká seriózní učitelka Marion (Emma Corrin), okamžitě ji okouzlí a začne mezi nimi jiskřit vztah. Netrvá však dlouho a oba se setkají s Patrickem (David Dawson), noblesním muzejním kurátorem. Rychle se spřátelí, ale v tichosti a v ústraní Patrick vyzve Toma, aby zkoumal svou sexuální identitu, a tím vznikne milostný trojúhelník, který je stejně něžný jako vratký. Tom je rozpolcený mezi vášní k Patrickovi a láskou, kterou chová k Marion, a mladická nespoutanost trojice ustupuje vážnějším konfrontacím. (mac000)

Trailer 2

UhLee

(7/10). V první řadě jsem myslel, že Harry tady bude mít více prostoru než v Don't Worry Darling, ale nejsem si úplně jistý jestli tomu tak bylo. To není myšleno nikterak špatně. Spíš jsem si myslel, že on bude tím hlavním, ale byla to spíš taková svatá trojice. Téma je to samo o sobě nesmírně silné a je dobře, že se takové filmy točí. Snad to některým lidem s dost konzervativními názory otevře oči. Jak už jsem naznačil, tak největší síla filmu tkví v jeho tématu. Téma homosexuality je i v naší republice pořád ještě tabu, takže je jedině dobře, že se film právě díky Harrymu dostane k co nejvíce lidem. Obával jsem se, že představitel Patricka bude nevýrazný, protože se v mém případě jedná o naprosto neznámou tvář. Ovšem musím říct, že mi tam sednul. I když vypadal trochu jako úchyl a to trochu nahrává předsudkům vůči queer lidem. Příběh je to prostý, ale zároveň velmi silný. Ukazuje, že srdci prostě neporučíš ani když se ho okolí snaží změnit. Všiml jsem si, že si Harry vybírá projekty, kde se pracuje s dobovými kostýmy. Podobně jako v Don’t Worry Darling jsou tady super kostýmy. Hudba byla moc hezká. Hlavně na konci dopomáhala emocí, aby mohly naplno propuknout. Film má sice dvě hodiny, ale utekl mi teda hrozně rychle, klidně bych si dal ještě pár minut navíc a vůbec bych se nezlobil. Nevím, jestli Harry ještě posunul svůj herecký um od předchozích snímku. Spíš jede na stejné herecké vlně a jde mu to náramně. Kdybych měl v pomyslném souboji vybrat vítěze (Don’t Worr Darling vs. My Policeman), tak asi vítězství připadne prvnímu zmiňovanému. Hlavně díky silnějším hereckým výkonům (za to vděčíme hlavně Florence) a taktéž v tom, že mě dokázal více překvapit. Kdyžto My Policeman mě dostal "pouze" na emocionální rovině. ()

Morien

Přemýšlela jsem, proč mi vadí, že je to tak odtažité, když jsem sama trochu robot. Asi to s tím nemá nic společného, problém je ve starém dobrém tom, že mi ani jedna z postav nepřipadala jako "hrdina". Všichni tři jsou zároveň hajzlíci i oběti, a to by film celkově musel mít úplně jiné koule, abych si takovou premisu užila. Je to velmi... britské. ()

M.i.k.e

silný příběh o (v té době) zakázané lásce dvou mužů bohužel nedokáže nabídnout výraznější emoce a celou dobu působí dojmem že jen tak pluje po povrchu. S výraznější hlavní dvojicí by to možná bylo o poznání lepší, protože Harry Styles na takové role zkrátka ještě nemá (a bůh ví jestli někdy mít bude). Jediný kdo tu naplno obstojí je Emma Corrin, ale u ní už sme si na to celkem zvykli...60% ()

argenson

Bejt baba v konvencema svázaný Anglii padesátých let 20. století a naservírovat jí, že manžel odjíždí se svým šukatérem na měsíc do Benátek, tak to je solidní nářez. Skvělá práce s dvěma časovýma rovinama a dobrým střihem. Díky časovému rozpětí taky střídavě dramatické i dojemné scény o tom, jak moc se během několika desetiletí změnil pohled veřejnosti na homosexualitu. Dvojice Styles-Dawson je fajn, z ženských partů se mi víc líbila Gina McKee jako zestárlá Marion. ()

Arsenal83

Zažívame trend, kedy do hlavných filmových rolí dávame spevákov, hoci ich výkony nestoja ani za deravú bagandžu. Stylesov výkon je na úrovni oblizovania sa s chlapom, vraj herectvo. Nie som si istý. Ale v tomto by mohol hrať aj herec storočia, stále by to bol zvratok. Lebo zažívame aj iný trend. Normalizáciu promiskuity, neviazaných vzťahov, polyamorných vzťahov, nezriadenosti, nevery, hromadného sexu a sexu každého s každým, najlepšie však jedného pohlavia, lebo to je také cool a trendy. A samozrejme je tu ten trend všetko homo ukazovať ako obeť, pritom sú to takí citlivučkí dobráci. Len si radi sem tam šuchnú do konečníka. V poriadku, ukážme aj nejaký nepríjemný osud, nikto by nemal byť prenasledovaný. Ale na čo dávať oplzlé scény, z ktorých sa dvíha žalúdok? Koho v rámci toho príbehu zaujíma pozerať sa na dvoch škaredých chlapov, ako sa jebú do riti? Efekt je okamžite presne opačný. V príbehu o Turingovi to šlo aj bez toho, v tomto prípade však zbytočne veľa sexuálnych scén, ktoré slušný chlap vidieť nepotrebuje. Navyše samozrejmosťou bolo podkopanie inštitútu manželstva ako takého, pritom jedinou skutočnou obeťou tu bola práve táto slušná žena. ()

• Aby se Harry Styles (Tom) dokonale připravil na svou roli, tak se naučil scénář nazpaměť. Podle režiséra snímku dokázal Styles během natáčení dokonce citovat repliky ostatních postav. (UhLee)
  • Založené na skutočnom romantickom vzťahu medzi spisovateľom E. M. Forsterom a ženatým policajtom, ktorý sa v skutočnosti volal Bob Buckingham. (dwdb)

Související novinky