Volným pádem je tragikomický příběh introvertního pokladníka Michala (Robin Ferro), který se zamiluje do dívky z nedalekého květinářství (Beáta Hrnčiříková), plachá povaha mu však nedovolí udělat první krok. Tragikomice Michalova příběhu, kterému osud a společnost stále hází klacky pod nohy, nahrává i svérázný otec (Vladimír Polák) nebo Michalův šéf (Albert Čuba). Volným pádem je ukázka toho, že být empatický, milý a vstřícný nutně neznamená být zároveň úspěšný a oblíbený. (ČSFD)

rochelka

Konečně ku..a kvalitní český film! Po všech těch sračkách s Hřebíčkovou nebo Prachařem na horách tohle bylo tak čisté a pravdivé, až mě to dojalo. Jednoduchý hudební motiv, příjemné vyústění, odraz dnešní doby a Ostravy. Se Štěpánem tentokrát šetřili a krásně vyniklo Robinovo citlivé herectví. Pohladilo mě to na duši. ()

v.indruchova

Tragikomedie. Klasika co známe.  V prostředí i s náturou lidí. Není ani co vytknout. Sice se tady moc člověk nezasměje spíš popřemýšlí, tedy více se žánrově přiklání k dramatu. Zamyšlení nad životem. Ponaučení. Nenechejte si kálet na hlavu a ani nebuďte druhým extrémem. Život je dar, nepromrhejme ho. Herci slušné výkony i kvalita snímku. Ostravské divadlo umí, jsem ráda že to vím. Že už bude konec pořád stejným filmům z české produkce. ()

rigby odpad!

Mohu jen zopakovat to, co jsem napsal u jiného díla Štěpána Kozuba. Černý humor se mi líbí, ale musí být inteligentní. Tenhle je prostě jen trapný a nevtipný. Tentokrát to byl oproti předchozím divadelním kouskům tak trochu pokus o film. Ale nakonec musím říct, ať autoři raději zůstanou u toho divadla. Nic tak zbytečného jsem dlouho neviděl. A nevěřím, že tohle si nějakého diváka najde. ()

fafejt001

Ta  felace  tomu  vůbec   nepomohla . Divný  film . Vlastně  ubohý . Akorát  ten  závěr  byl  fajn , myslím   z  té  nemocnice . Kluky  mám  rád  , ale  totok  se  nepovedlo . . .  Kurde  synci  , musite  ponovemu  točit . A  dějově  zajimave  a  netradični  přiběhy   ,  kuurdeee .  Musim ovšem  uznatˇ  , že  Beáta  fajnova  děvucha . Mohla  cosik  rozehratˇ  , figuru  jakusik  trochu  lechtivu . Ale  to  by  musel  Štěpan  jaksik  rozvinut  tu  jeji  postavu .  Tuž  snad  indy  synci , snad  přiště . Bo  ona  na  to  ma . Zduř . ()

Ondrew

Myslim, ze ak mate radi ostravsku herecku scenu, uzijete si i tento film. Spaja v sebe mnohe elementy, ktore su priam charakteristickym poznavacim znakom specifickeho humoru Troch tigrov. Z hladiska zanru snimka casto zabrda do dramy, no mnohe situacie su tak krasne absurdne, ze usmev sa mi z tvare takmer nevytracal. Najviac si vsak cenim pohodovu atmosferu, ktoru sa Štěpánovi, staby reziserovi projektu, podarilo zachytit. A hoci mam pocit, ze filmova produkcia divadla Mír este celkom nedozrela, je evidentne, ze sa slubne rozbieha. 65%. ()

hony23

Další projekt Divadla Mír, z kterého mám pokaždé rozporuplné pocity. Chvílema je to fakt dobré, některé postavičky jsou opravdu vtipné, ale jako celek to vlastně žádná sláva není. ()

Zafio

Skoro na mizině byla naprostá pecka, ale tohle se nepovedlo. Děj není absurdní, je nesmyslný a nelogický. To může obstát v improvizovaném skeči, ale ne v celovečerním filmu.Scény jsou zbytečně vyhrocené, aby se doslovně zdůraznila trapnost a osamělost nepochopené hlavní postavy. A závěr byl naprosto mimo, nereálný, dětinsky idylický, protiprávní. Chápu humor a styl Divadla Mír, ale asi není úplně ok adorovat film jen proto, že ho napsal a zrežíroval jinak skvělý Štěpán Kozub, a chyby a nedostatky vydávat za geniální dada provokaci. Jednu hvězdu dávám za to, že si Divadlo Mír z principu nezaslouží odpad a je to v blbé době natočený film, který dal příležitost skvělým ostravským hercům. ()

Formanka odpad!

Tohle hodnocení pro mě bylo těžký. Skoro na mizině je vynikající. Štěpána Kozuba považuju za hereckej úkaz, chytrýho, vtipnýho, hlubokýho a po tomhle filmu i dobrýho člověka, protože nikdo jinej než hodnej člověk takovej film nenapíše a nenatočí. Ale špatně bylo skoro všechno (Robinu Ferrovi role sedla). Vlastně to už za mě skvěle shrnul Zafio, souhlasim se všim. Ale sakra mrzí mě to. ()

HMTD

Zajímavý počin. Hudba byla místy až neskutečně otravná, scénář je někde na pomezí tragédie, komedie a experimentání filmařiny.  Místy zajímavá kamera, herecký výkon Robina Ferro je super. Čuba a Kozub předvedli spíš tradiční přehrávání divadla Mír, vlastně bych si řekl, že divákům bude možná trochu vadit, že se film nestáčí jejich klasickým stylem a nebo se nestočí naopak úplně od jejich stylu, tady zůstal někde na pomezí s tím že to není balanc ale přecházení z jedné polohy do druhé. Ve filmu je několik momentů pro které ho stojí za to vidět, celá ta linka s bezdomovcem je skvělá. Já bych si asi užil víc kdyby to celé bylo melodrama jen o životě Michala a jeho strastech bez komediálních prvků, prostě maximálně vážný pohled do života někoho kdo do společnosti nezapadá, okolí mu to neulehčuje ale má rád lidi. ()

pepinouno odpad!

Film je odrazem divadelní tvorby Divadla Mír.  Kulturou a uměním nepolíbení lidé budou mít radost. Ale to je trošku lacinej marketing... ()

vinducha

No nevim (teda vim) , ale film o lůzrovi by se možná dal natočit o dost vtipnější a zábavnější. Oceňuju příjemnou stopáž. ()

Pythonator

Na to, že to měl vymýšlet Kozub, mi to přišlo málo ujeté a málo vtipné. Dokonce i ta jeho rolička léčitele je spíše trapná než vtipná. Jinak je to drsná tragikomedie, až je vám toho Ferra líto, jaký je to marný týpek. Raději bych od této skupinky magorů viděl něco šíleného a brutálně zábavného, než tyto artové snahy o něco vážného. ()

kjama

Těžko hodnotit, protože vím, že Štěpán s Emilem mají náhled na svět minimálně komplikovaný a nemusí to tedy sednout úplně všem. Pokud bych však měla hodnotit dle emocí, které ve mě tento film zanechal, skončila bych nejméně na osmi hvězdách. Tak nám tam aspoň zbývá ta naděje, že dobrému člověku se dostane co mu náleží. ()

CreepyJoe

Já myslím, že tohle očividně nebude úplně pro fanoušky Tří Tygrů a produkce divadla Mír. Tak nějak mi přijde, že Štěpán Kozub se musel vypsat z toho, co pro něj otcovství znamená a zabalit to do dramatu s velmi lehkých nádechem komedie(protože humorné mi tam nepřišlo prakticky vůbec nic), jejíž ústřední postavou je takřka nihilistický hrdina, který se tápe rutinou života a to pravé štěstí nalezne až závěrem filmu.  Fakt nevím jak to hodnotit, film měl své silné i slabé stránky a za jednoznačně nejslabší a naprosto zbytečnou idiotskou scénu, považuji tu s Kozubem, a příliš absurdně vykonstruovaný první dialog mezi manažerem prodejny a hrdinou příběhu. Film se mi ale kupodivu líbil spíš jako drama a nemůžu říct, že je vyloženě špatný a rozhodně pokud se Mír nebude točit v hovnech ala ICE Ventura zvířecí detekviv, rád se podívám i na další filmy z jejich malé produkce. *** ()

Petbrab

Humor lidí okolo Divadla Mír znám a líbí se mi. Takže takový nějaký jsem čekal i v tomto filmu. Mělo to samozřejmě i hluší místa, ale i tak dávám 4 hvězdy. ()

gauchingman odpad!

Děsně ubohá ochotničina. Kozuba jako režiséra a scénáristu nebrat! Opravdu nevím, jsou-li horší Kozubovy dialogy nebo výkony všech zúčastněných (ne)herců. Nečekal jsem zázrak a myslel jsem, že to do jisté míry zachrání aspoň samotný pan režisér (jakožto herec), ale zdá se, že Tygři už nedají dohromady ani obstojnou scénku. Očichávací scéna Kozub versus Ferro byla fakt za všecky love, more! ------- Ať žije vítkovické nádraží!!! ()