Vampirella

Vampirella

Horor / Sci-Fi

USA, 1996, 82 min

• Nin

Tak blbé až je to vtipné. Přesně taková Vampirella je. Jinak by moje hodnocení šlo mnohem níž. Už jen hlavní hrdinka, která má v původním komiksu obří koziska, zde má "pomeranče" a divný střídmý latexový obleček, jenž působí velmi ujetě. Asi jako kdyby omylem vyběhla během S/M řádění z ložnice a zapomněla se oblíct. Dále k zasmání tu je naprosto brilantně pitomý scénář, kde herci - kteří povětšinou nehrají nejhůř - pronášejí naprosto patetické věty, kterými se nehorázně ztrapnějí. Ti jsou, stejně jako Vampirella, většinou oblečeni do těch nejšílenějších a nejtěsnějších kostýmků - tolik kůže a latexu na lidech jsem ještě v žádném filmu neviděl. Některé scény jsou taky neuvěřitelně vtipné - Vlad jako rocková hvězda s makeupem a očními stíny, Vampirella, která bojuje s hladem po krvi (načež Van Helsing - "Ne! Ne.. a nebo.. nebo jo, vem si, musíš si vzít krev!"), hořící postava, kde je v záběru jasně vidět, že najednou na sobě nemá oblečení, ale nějakej ten ochranej pytel (i na hlavě)... Jo, triky jsou opravdu amatérské. Jako celý tenhle film. Jenže vtipná blbost je vždycky lepší než nevtipná blbost. P. S. A největší vtip na závěr - Na konci titulků nás upozorňuje nápis "Vampirella se vrátí ve filmu Death's Dark Avenger". Ten film nikdy nebyl natočen. (3/10)(23.12.2008)

• NinadeL

Marně přemýšlím, jestli tohle taky mívali svého času u nás ve videopůjčovně... Ale buď jak buď, největší VHS zklamání mého života byla Planeta upírů. U Vampirelly je obrovská škoda, že její comics není příliš v povědomí a tohle filmové béčko jí kredit zcela jistě nepřidalo. Ale kdo má zájem o jednu z nejvíc sexy kreslených hrdinek, směle se začte do jejích dobrodružství. Klasická mají skvělé artové obálky a pulpové přběhy, dnes je to moderní čtení se vším všudy, včetně zajímavých crossoverů.(27.12.2016)

• gudaulin

Každý žánr má své dno a v oblasti komiksových adaptací je pro mě tím dnem Vampirella. V recenzi ve scifistické Ikárii dostala tři a půl hvězdičky od pošuka, který dal o hvězdičku méně i Potomkům lidí, a tak jsem čekal bombu. Skutečně přišla, protože si nevzpomínám na film, který bych z jedné poloviny přetáčel rychloposuvem a ještě přitom úpěl. Pocit dokonalého zhnusení a těžké deprese mě doprovázel řadu hodin. Doporučuju se této záležitosti vyhnout velkým obloukem. Celkový dojem: 0 % (škoda, že nejde jít do mínusu).(9.12.2007)

• choze

Comics jsem četl (a přeskakoval stránky, jak mě to nudilo) a film si představoval jako levnější UNDERWORLD nebo ženskou verzi BLADEA (ne že by se mi některý z těch filmů líbil a upíři jako takoví mi lezou krkem), prostě akční béčko se sexy kočkou v titulní roli. Jenže film dostal do pracek mistr ultralevného amatérského trashe Jim Wynorski (který se tu jako tradičně mihl, tentokrát coby televizní komentátor) a podle toho to taky vypadá. Příběh a dialogy jsou o ničem, akce veskrze žádná nebo totálně zabitá, triky na úrovni amatérského filmu a herci až na zatraceně žhavou Talisu Soto (princezna Kitana z celovečerních MORTAL KOMBATů) prkenně se promenující po place v debilním červeném kostýmku z lakované kůže jsou nevýrazní a neumí hrát. A za Talisku také dávám tu jednu hvězdičku. Rozumějte, Wynorského SOUBOJ SE SMRTÍ žeru a tohle je látka přesně pro něj (záměrně komická naivní hrdinka v sexy kostýmu), ale tohle mělo mnohem navíc než na jeho obvyklou no-budget pubertální taškařici. Kdyby to dostal do ruky aspoň takový Albert Puyn a rozpomněl se na krvežízivé cyborgy ze své klasiky RYTÍŘI, to by bylo něco. Tohle je céčková nuda až to bolí.(15.4.2006)

• kaylin

Když se řekne Vampirella, představím si sexy upírku. Snímek „Vampirella“ ale tohle chce snad popřít a popravdě si myslím, že divácky zajímavější je porno parodie, která také vznikla. Wynorského „Vampirella“ v sobě nemá nic, co by vás dokázalo nabudit, nic, co by budovalo napětí, bylo vtipné, nebo prostě nějak vybočovalo z té šedivé nudy, která se táhne od začátku do konce.(29.6.2017)

• - Vampirella je comicsová postava, jejíž příběhy vycházejí postupně ve třech nakladatelských domech od roku 1969. Warren Publishing (1969–83), Harris Publications (1991–2010) a v současnosti je pod značkou Dynamite Entertainment. (NinadeL)

• - Během závěrečných titulků zazní věta "pokračování příště". To však nikdy nebylo natočeno. (slatkac)