Pod rouškou temnoty

• USA Blacklight (více)

Politickou aktivistku Sofii před jejím domem srazí auto a řidič z místa činu ujede. Je zjevné, že nejde o náhodu. Travis Block je veterán z vietnamské války, který pracuje jako tajný agent pro ředitele FBI Gabriela Robinsona a jeho úkolem je likvidovat problémy v systému. Je vlastně čistič a odstraňuje agenty, kterým selhalo krytí. Chce se své stinné minulosti zbavit a odejít do důchodu, aby se mohl věnovat dceři a vnučce. Ředitel ho ale odmítá propustit. Dává mu poslední úkol, přivést agenta Dustyho Cranea. Travis ale neví, že Crane spolupracuje s novinářkou Mirou Jonesovou, která pátrá po příčině Sofiiny smrti a získala od Cranea důkaz, že nešlo o nehodu. Dal jí informace i o přísně tajné operaci FBI, určené na likvidaci nepohodlných lidí. Mezitím je Dusty Crane zavražděn a Travisova dcera i s vnučkou jsou uneseny. Novinářka Mira Travisovi všechno řekne, a tak je nucen považovat svého ředitele za nebezpečného zločince a zastavit ho všemi prostředky. (JOJ Cinema)

aR3Zz

Zcela, ale zcela průměrný akčňák, dalo by se jej označit už i za béčkový. Jednoduchá zápletka, pár honiček, pár přestřelek, zatáhnout do toho rodinu a doufat, že to bude stačit. To není ideální postup, jak natočit dobrý film. Zde to s odřenýma ušima stačilo, tedy alespoň pro mne. Ale obecné hodnocení filmu mluví za vše. Za mne 50% ()

John80

Vládny agent -sprisahanie, novinárka a vlastný šéf, ktorý ho chce zničiť svojími agentmi Krimi thriller , ktorý hlavne  doplňal Liam Neeson opäť  v inej úlohe , akcia tu nechýba 3* ()

rublik05

Tak se mi zdá, že i Liam Neeson začíná čím dál tím víc zabředávat do laciných akčních béček, nebo možná dokonce céček, jako někteří jeho hollywoodští kolegové. Pod rouškou temnoty je typický nízkorozpočtový akčňák. Scénář má hromadu logických mezer, příběh je extrémně jednoduchý, absolutně nemá čím zaujmout, akce je nudná a nezajímavá. Neeson, stejně jako ostatní herci, podává víceméně čistě průměrný výkon, chybí mu i jeho pověstné charisma. Klasická jednorázová záležitost, kterou když neuvidíte, o nic zásadního nepřijdete. 3/10. ()

RAFT

Asi už sem s filmama od Neesona přehlcenej.Film byl totální dno.Doby filmů 96 hodin jsou už vážně pryč.Za mě 40% ()

Mamlas odpad!

Cca 90% filmu tvoří úplně debilní dialogy a zbytek je rádoby akční, avšak úplná trapárna a v ní jedna hovadina za druhou. A do toho ještě zavrtali otravnou rodinnou linku s děckem. Otřesné. (2%) ()

Pete odpad!

Chtěl jsem napsat delší vtipný rozbor, ale do tohohle je tak snadné se strefovat, škoda slov. (Zde už opravdu) děda Neeson dosáhl na své dno, a spolu s Honest Thief je Blacklight suverénně nejhorší Neesonovka. Oboje stejný režisér - náhoda? Nemyslím si. Už na papíře musel scénář svou stupiditou vynikat, ale nudné provedení to prostě totálně zabilo. Snad už se však zase blýská na lepší časy, Liam začne opět hrát ve filmech solidních tvůrců (vyjde mu ten Jordan?), a v jiných rolích mu to opět půjde. Držím nám divákům palce, protože ten stokrát vyvařený derivát Mirka Dušína už je nesnesitelný. ()

johnsnow

Priemer jak fras ale celkom sa to dalo, avšak tá záverečná akčná pasáž, to je fakt katastrofa a Neeson fakt pôsobí jak dedek (akože on dedek je ale predtým mal vždy istú formu). Ale aspoň tá bitka s cajtami a všeobecne prvá polka mala čo do seba. A na druhú stranu po tej sračke Pre balík prachov  to mohol režisér domrdať aj viac. ()

xxmurphyxx odpad!

Ok kurva všetci, zdravím Vás všetkých, ženy, mužov, mužoženy, ženomužov, transgenderov, transformerov, mámštyridsaťaleešteneviemčímchcembyť, bielych, čiernych aj na poly pečených na dnešnom mítingu. Priklepli nám lóve na nový film, Starbucks a Dodge chcem svoj product placement a blm s metoo organizáciou sa tiež hlásia o slovo. Nejaké nápady Hm? Nikto nič? Ja jeden mám. Natočme niečo originálne, čo tu ešte nebolo s popiči príbehom, plnom zvratov a hutnej dialógovej väzby s nadupanými akčnými pasážami. O skorumpovaných agentoch FBI, ktorí budú naháňať iného neskorumpovaného agenta, ktorý odhalí konšpiráciu intergalaktických rozmerov. Hmmm, ja ti kurva brácho neviem...Príde mi to také, že možno už to niekedy, niekto, niekde natočil. Už to mám! Skorumpovaní agenti budú naháňať rovnako skorumpovaného agenta, ktorého osvieti a obráti sa. Paráda. A na pomoc sa mu dokníše rovno z domova dôchodcov Liam fucking Neeson a nebude to trvať ani 96 hodín. Čo ti jebe, to tak je iný banger kámo. A naháňať sa budú, ale len tak pomaly, lebo šak Liam a jeho vek, chápeš no a lebo budú zapletení do smrti nejakej liberálnej baby, takže tam môžeme napchať hromadu kecov o rasizme, feminizme, nihilizme, anallizme aj kataklizme a dosadíme tam čiernu reportérku s avokádom na hlave a s jej bielym nadriadeným, ktorý bude ale hrozný dick a preto ho necháme zhebnúť aj s jeho hipsterskou polobriadkou a balerínkach v jeho červenom Porsche 911. Nesmieme zabudnúť aj na emočne vypäté scény, tak tam hneď na úvod dáme bandu rasistických redneckov niekde v prdeli na samote lesa. Prihodíme aj nejakú fackovačku s partiou pochôdzkárov, progresívni ľudia milujú, keď fízli dostávajú cez piču. Najlepšie s choreografiou s ktorou nám pomôže nejaký člen špeciálneho klubu priateľov karate s Downovým syndrómom. Jo bejby! A okoreníme to nejakými akčnými scénami, typu visím na odpadovej rúre baráku na prvom poschodí a ostreľujem sa na tri metre s bandou mamrdov nekonečným zásobníkom do stien. A nesmie chýbať ani automobilová naháňačka. Najlepšie v 40 km rýchlosti na smetiarskom aute, to je ten správny adrenalín. Vole to bude biják toto. To jebať kazety aj tie netflixe, toto musí na veľké plátno. Ukvapla mi slza. Liam...jeb už na to prosím ťa a vyberaj si úlohy za triezva. ()

DonBraso

Liam hraje pořád stejně. Co je horší, že hraje v blbým filmu, který je blbě natočen a není moc dobře akční, protože jeho akční polohy co jsou dvě příšerný honičky a jedna v domě s nějakým tím příšerným bojovým kolotočem je fakt dosti špatná vizitka. Film je nasáklej dialogy jak šprcka mladého pornoherce a tak ani nestačíte moc vnímat proč zase kecají o nějakým Unity, když zhruba už víte o čem to celé asi tak bude. Opět naskočí do kolotoče rodina. Liam už těch rodin co vždycky zachraňuje musel mít víc, než potopený Titanic. V jádru pudla to člověk bere, protože ty jeho filmy většinou takový jsou, ale tady se fakt zasekl řetěz. Film má budget odhadem  prý 40 míčů, což je docela dost , ale nějaký ten výbuch padne a natáčet v ulicích asi taky není zrovna nejlevnější, tak by jeden řekl, že holt Mark Williams neumí moc dobře točit. Ty honičky co vypadají spíš jak když někdo jede na kole, v každým okamžiku se driftuje i snad na rovině, jen aby to bylo prostě na oko něco extra. Bohužel akce je mdlá, na drama by to ještě šlo, ale tohle vyloženě béčko člověk dodívá, ale ani na čistý průměr to de facto není. Každopádně je to propadák a Liam tomu nepomohl. Doufám, že jeho další film Memory bude už lepší podívaná. ()

Facerr

Vlastně už během jednoho dne zapomněl, o čem to vlastně bylo. Pamatuju si, že Liam byl zase za drsoňe, ale k 96 hodinám to má hooodně daleko. ()

Kushina

Vlastně ne až tak špatný film, co se akce týče, ale vcelku mizerný co se logiky týče. FBI tu vypadá jak banda malých děcek, kterých není zrovna mnoho. Konec byl extrémně useknutý, ale za akční scénu v baráku ty 3 hvězdy dám. Sice to není Punisher style, ale na večerní zábavu not bad. Kdyby se to jen trošku víc ucelilo a nebylo to tak okatě nahrané, tak by to mohlo být i lepší. 50% ()

Heywood

Krimi to nebylo, jako sociální drama se to chtělo tvářit, na špionážní film si to hrálo, udatná novinářka působila směšně, děda Nýsn (jak tu někdo vtipně píše) je obehraný jak stará deska Supraphonu, takže i tak herecky skřípe, a dva agenti FBI "terorizující Ameriku" to se nedalo ani rozdýchat. Známý obrat jednohubka bych změnil na těžko stravitelnou dávivost, kde snad jediným pozitivem byla snaha burcovat novináře k odvaze (když všechna média patří globalistům?) ke kontrole státu (když volby 2020 vypadají více jak podivně) a když se prezentují bílí Američané kdesi na jihu jako náckové, ačkoliv černý rasismus je v USA naprostou realitou? 30% za dědu Nýsna. ()

zodiak217

Ja jednoducho vysoko môžem filmy s Liamom Neesonom a je to obrovská pridaná hodnota každého filmu v ktorom sa objaví, tak aj tentokrát nesklamalo a vysoko potešilo. Užil som si svižne tempo, sympatické herecké obsadenie a každú scénu s Liamom. Opäť bol výborný. ()

cortez

Příběhový shit. Morálně rozpolcene (Na jednu stranu je potřeba vše špatné zveřejnit, v zájmu demokracie a svobody, na druhé straně sve prohřešky je treba si pěkně schovat). Ač mám rád filmy s Neesenem, ta sestupna tendence kvality s každým dalším filmem je uz moc. Jedine co se mi na tom filmu vlastně libilo byl ten jeho dodge. ()

veverysiak

Zdá sa, že Lájem skutočne neomylne smeruje do úrovní odpadu, nie je predsa normálne, aby chlapík s jeho dlho budovanou reputáciou skočil na lep totálnym amatérom a zasvinil si meno takouto sračkou, keďže sme ale tolerantní, berieme to ako prešľap medzi úspešnými výkonmi, tie nemehlá, čo stvorili akože scenár, akože strih, akože réžiu, akože kasting, nech idú radšej stavať plot na mexickej hranici, takže 15%. ()

fafejt001

Liam  je  můj  oblíbený  herec .   ALE   nějaký  ten  rok ,  je  to  pořáááád   dokola . Role  na  jedno  brdo  .  Můžou  za  to  slabé  scénáře  .  Prostě  napsat  zajímavý  ,  nevšední   ,,  trííler "   je  asi  šichta  . Zápletka  filmu  celkem  jednoduchá   a  nakonec  všechno  dobře  dopadlo  .  Tak  chápu , že  to  film  . Skutečnost  by  byla  ,  asi  ,  jiná  . A  tak  se   na  závěr  filmu  děda  sešel  s  vnučkou  a  pouštěli  draka . Možná  už  by  se  ,  ve  svém  věku  ,  mohl  na  takové  role  vykašlat  .  Nevím  PROOOČ   tohle   stále   točí .  Je  mu  to  zapotřebí  ???  Nevím  . Asi   jo . ()