Reklama

Reklama

Harold Ramis

Harold Ramis

nar. 21.11.1944
Chicago, Illinois, USA

zem. 24.02.2014 (69 let)
Chicago, Illinois, USA

Biografie (1)

Herec, komik, scénárista, režisér a producent Harold Allen Ramis se narodil v Chicagu. Vlastní doktorát z Washingtonovy univerzity v St.Louis. Od poloviny 70. let účinkoval v televizi jako jevištní bavič a autor. Spolupracoval třeba s Johnem Belushim nebo Billem Murrayem na National Lampoon Show, jež se později dočkala převedení i do filmové podoby, s tímto projektem však Harold už neměl nic společného.Na rozdíl od mnoha svých blízkých kolegů Harold nikdy nepůsobil… (více)

Zajímavosti (13)

Zombieland: Rána jistoty (2019)

  • V obsazení je chybně uváděn Dan Aykroyd, a to na mnoha filmových webech, včetně imdb.com. V jedné z prvních verzí scénáře se počítalo s cameo výstupem celé sestavy Ghostbusters, ale od nápadu se upustilo po smrti Harolda Ramise v roce 2014. Od té doby se scénář mnohokrát proměnil, a i přesto, že účast Aykroyda byla dávno vyloučena, v obsazení je chybně uváděn dosud. (Alfréda)

Krotitelé duchů (2016)

  • Takmer všetci hlavní protagonisti z pôvodnej verzie si zahrali cameo rolu, okrem Ricka Moranisa, ktorý odmietol a Harolda Ramisa, ktorý zomrel (na začiatku filmu je v kancelárii pri dverách vidieť aspoň jeho zlatú sochu). (modano222)

Galerie (50)

Reklama

Scenárista

Režisér

Herec

Producent

Host

Ovládací panel

Fanklub

(31)

Reklama

Reklama