• Krátkometrážní

Kill Bill 2 (2004)

Luxusní řežba pokračuje a opět ve velice solidním provedení. Tempo je sice místy trošku řekl bych až uspávající, ale Quentin Tarantino si zas „vymazlil“ především akční scény a skvělé souboje. Brutalita pomalu nabírá na obrátkách, hromada mrtvol nechybí ani tentokrát a skoro mi až bylo líto, že pak nastal „konec“. Herecké výkony i hudba opět na jedničku – choreografie bojových scén rovněž (ty já mám raději než ty přestřelky). Nejvíc však samozřejmě diváky opět „odbourají“ skvělé dialogy, černý humor a tuna nekompromisních hlášek…

Kill Bill (2003)

Quentin Tarantino je blázen, co blázen totální magor, ale i velmi dobrý režisér. To se mu musí nechat. Když jsem viděl tento film poprvé, byl jsem z něho doslova unešený. Brutální masakr téměř od první minuty, který byl doslova nabytý násilností, brutalitou, krví, černým humorem a slušnými hláškami. Uma Thurman jako nezastavitelný – pomstychtivý stoj na zabíjení a proti ní její bývalý parťáci – rovněž povedená to sebranka hajzlíků a prvotřídních mrch. Hudba naprosto precizní, herecké výkony většiny zúčastněných (těch nejdůležitějších) luxusní, bojová choreografie i efekty lahodící oku – no prostě téměř geniální dílo. Nejvíce mě však dostala pobrukující si Daryl Hannah (chytlavá melodie), kterou jsem do té doby moc nemusel.

Tenkrát na východě (2004) (pořad)

Patrik Hezucký už nechtěl dělat jen kokotka u Gondíků a tak ještě než se natrvalo usadil s Marešem v rádiu, vrhl se na moderování vlastního „zábavního“ pořadu. Společnost mu samozřejmě dělal pošahaná Renata Kajdžas. No úplný průser to nebyl, ale tyhle ty návraty v době byly opravdu vtipné jen málokdy a to spíš ze strany hostů, kteří alespoň trošku okořenili dost unylou úroveň zábavy.

GO - GO šou (2000) (pořad)

Jednu hvězdu dám za Renatu Kajdžas a Patrika Hezuckého, kteří v té době byli víceméně jediným, na co se dalo v tomto pořadu dívat. Nikdy jsem nebyl zrovna velkým příznivcem sourozenců Gondíkových – nebo spíše způsobu jejich humoru. Což se nezměnilo ani v dnešní době.

Rady ptáka Loskutáka (2001) (pořad)

Kam sourozenci Gondíkovi šlápli, tam jim dlouho pšenka nekvetla. Nikdy mi úplně ten jejich humor neseděl, ale občas jsem se i některým jejím hlodům zasmál. Pak se vrhli na kutilství a ze začátku se mi tento pořad i líbil. Sice nejsem žádný náruživý kutil a už vůbec ne zahrádkář – sice zahrádku máme, ale práci na ní přenechávám jiným…občas se tu ale objevila nějaká ta zajímavá rada či nápad – to jim upřít nemůžu. No a teď v poslední době to moderuje Petr Rychlý, ale nějak výraznější obrat k lepšímu jsem nezaznamenal.

Souboj cti (1996)

Taková slabší verze Krvavého sportu. Samozřejmě že oba filmy mají rozdílné příběhy, ale strašně jsem měl nutkání oba neustále srovnávat. Jean-Claude Van Damme se tentokrát vrhl i na režii a nebylo to v jeho podání zrovna nejhorší, ale mě spíš srala celá ta omáčka okolo těch soubojů v klášteře. Zbytečně zdlouhavé pasáže o ničem, spousta kecaní a stejně se každý těšil jen na to, jak si dají další drsňáci pořádně přes držku. Což se nám nakonec splní a ani tentokrát tu nechybí hlavní záporák, který je samozřejmě „ctnost sama“ – to je samozřejmě myšleno ironicky. Představitelé jednotlivých národů si to rozdají pěkně na férovku – no to slovo není zrovna nejsprávnější a konečně poteče krev…

Dvojitý zásah (1991)

Jean-Claude Van Damme a jeho další solidní nářez. Tentokrát si ho užijeme rovnou „dvakrát“. Když byli ještě v peřině, zabili jim rodiče a rozdělili je. Chad a Alex se však po letech opět potkávají a nadešel čas na jejich krevní mstu. Každý z nich je však jiný a to nejen povahou…Já si tento filmeček nesčetněkrát jako teenager pouštěl na VHSce. Samozřejmě že hlavně kvůli slušným soubojům, ale hlavně i kvůli pohledné Alonně Shaw. „Měkčí“ verze Van Damma v hedvábných slipech mi sice místy lezla neskutečně na nervy, ale jeho drsnější dvojče – to už byla jiná kávička. Navíc zde nechyběla ani držka Bolo Yeunga.

Krvavý sport (1988)

Společně s Univerzálním vojákem mnou nejsledovanější filmy s Jean-Claude Van Dammem. Už snad ani nespočítám, kolikrát jsem je viděl. Souhlasím s názory, že tady se jedná hlavně o nostalgické vzpomínky a prožitky, které jsem u toho jako malý cítil. Frank Dux coby neohrožená mlátička v nelegálním turnaji byl prostě cool. Každý chtěl vidět, jak konečně dá přes držku tomu slizkému Chong Li. Bolo Yeung a ta jeho držka mi coby malému naháněla doslova hrůzu. Sice si musíme počkat, ale ty vyřazovací souboje, při kterých na sebe narazili vyznavači různých bojových sportů, byli taky super a to hlavně co se „choreografie“ týče.

King Crab Attack (2008)

Grégoire Sivan je zřejmě velký milovník starých: monster filmů, scifi o přerostlých lidech, akčních bondovek i komiksů. I proto se rozhodl do své „trailerové parodie“ přimíchat všechny prvky ze svých „vzorů“ - zmutované kraby, gigantický hlavní hrdina, ztřeštěné akční scény, laciné leč humorné obálky časopisů a ústřižků novin. Pro někoho těžko stravitelný guláš, pro jiné alespoň krátká příležitost k pousmání.

Amy's Torch (2008)

Dvouminutová jednohubka, která má zřejmě posloužit jako instruktáž pro rodiče, že by měli věřit svým dětem, když ty tvrdí, že mají pod postelí bubáka. A ne ledajakého. Až moc tahle digitální drštička připomínala Gluma z Pána prstenů. Asi hledal pod postelí svého „miláška…“ Jinak samozřejmě celkem o ničem. Za tak krátkou chvíli nedokázali vytvořit nějak záživnou atmosféru…