Ceberus

okres Nový Jičín

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32
    • 7.11.2020  21:28

Velmi silné tři hvězdy... Původní seriál si matně pamatuji z dětství, takže nostalgický efekt to mělo. :-) Zpracování ani vizuální efekty si v ničem nezadají s áčkovými Transformery, jejichž hodnocení - co se týče zpracované látky - bych mohl jen zopakovat: ano, je to dětská tématika, ale v rámci tohohle omezení to nejspíš lépe natočit ani nešlo. Elizabeth Banks asi bavilo hrát záporačku, protože hodně přehrává, ale počítám, že se jen věrně drží originálu. :-) Mno úplně nejvtipnější na tom všem ale je, že pod vlivem soudobé politické hyperkorektnosti jsem měl chvíli podezření, zda obsazení asiata, afroameričana a latinoameričanky v hlavních rolích není až novinka současnosti - jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistil, že asiatka a afroameričan byli i v původním seriálu - jelikož si jejich barvy pleti ani nevybavuju, evidentně mé dětské já nebylo poznamenáno dnešními všudypřítomnými SJW. A co víc, na rozdíl od tohoto filmu se tehdy v seriálu ještě nebáli obsadit afroameričana do role černého a asiatku do role žlutého power rangera. :-D

• 28.10.2020  23:15
    Rašín (TV film) (2018)

Film by se měl ve skutečnosti jmenovat "Rašín, Kramář", ale to by nebyl dostatečně úderný jednoslovný titulek. Bohužel nejde o nějakou světovou produkci, takže na třesoucí se ruční kameře je poznat český rozpočet. Nicméně účel to splnilo a přiblížilo mi to ostatní osobnosti vzniku Československa mimo obligátní trojice Masaryk - Beneš - Štefánik. Za mě byl nejlepší Topfer, následovaný Donutilem.

• 25.10.2020  12:50

Pamatuju si, že poprvé jsem to viděl na lyžařské dovolené v Rakousku v místní televizi, tudíž německy a nerozuměl jsem ani slovo, ale napínavé to bylo i tak. :-)

• 28.8.2020  22:48

Očekával jsem, že si vychutnám akční výplach mozku, ale nakonec mě překvapil podrobný průzkum toho, co to vlastně obnáší být nesmrtelný. Na druhou stranu vyplňování politicky korektních políček už mě dost unavuje... Žena hlavní hrdinka? Checked. Asiatka? Checked. Černoška? Checked. LGBT? Checked. Jako vážně - ze všech těch miliard lidí, co se dosud narodilo a zemřelo, se jich šest stalo nesmrtelných a z toho dva jsou gayové? To měli sakra kliku.

• 16.8.2020  00:06

Podle plakátu jsem očekával Spencera & Hilla, krále spaghetti filmů, ale nebylo tomu tak. Bylo to trochu přešpagetováno chaplinovsky zrychlenými sekvencemi, takže raději doporučím dříve zmíněné duo.

• 16.8.2020  00:02

Romantické filmy nejsou můj šálek kávy, ale nedá se říct, že by na tom filmu bylo něco vyloženě špatně. Má to příjemný nevtíravý humor, takže jsem se na hodinky nekoukal až tak často - na to, jakou to má stopáž. Film bohužel začíná tím, že se hlavní hrdinka rozvede bez jakéhokoliv zdůvodnění svého rozhodnutí, což jí v mých očích zrovna kladné body nepřineslo. Stejně tak jako obracení se na boha a na vykladače čar z ruky - s takovým přístupem nemůže přijít nic jiného než ukázkové sebenaplňující se proroctví.

• 9.7.2020  21:13
    Fargo (1996)

Ale tak jo. Na to, že nejde o žádný světoborný děj, tak Macy / Buscemi / Stormare i McDormandová hrají zajímavé, možná trochu karikaturní postavičky. Ono celkové vyznění je takové lehčí navzdory okolnostem ve filmu, ála co všechno se může v plánu podělat. A jako již tradičně - fakt, že je film podle skutečných událostí, nehraje v mém hodnocení absolutně žádnou roli - nevím, proč by měl.

• 12.6.2020  21:00

Jak uvádím na svém profilu, nemám rád nadhodnocování filmu jen proto, že je podle skutečných událostí - to přece nemá s kvalitou natočeného snímku nic společného. Proto mě to nechá chladným i zde, přestože se film dotýká tématu, které je jako stvořerné pro sklizeň Oscarů. Film naštěstí rasismem nemlátí diváka poučně o hlavu a ten je tak spíš v roli pozorovatele - takhle to tehdy bylo, no názor si na to udělej sám. Chemie mezi hlavní dvojicí jistě funguje, ale pokud hledáte něco o třídu výš, jděte do Nedotknutelných.

• 11.6.2020  09:37

Tak předně je třeba upozornit, že se nejedná o nějakou roztomilou rodinnou komedii, jak se může zdát z traileru, ale má blíže ke špinavým tarantinovkám, které se neštítí vulgarit a násilí. Ne že by to mně osobně vadilo, ale jsou lidi, kteří by mohli být nemile překvapení. :-) Těch pár pubertálních vtípků se dá přežít, ale i tak jsou důvodem, proč mé hodnocení není vyšší. Krátký pobyt v Praze potěší.

• 28.5.2020  21:40

Tři a půl hvězdy, laskavý cimrmanovský humor.

• 2.5.2020  22:54

Rozumná akční jednohubka, klasický americký patriotismus, vizuální triky na hranici únosnosti - v rozumné kvalitě, ale už jsem rozmazlený z vysokorozpočtových blockbusterů.

• 1.5.2020  22:45
    Chobotnička (1983)

K mému překvapení nejvtipnější bondovka.

• 29.4.2020  22:05

Je to takové roztomile blboučké, že je mi líto tomu dávat jenom dvě hvězdy. :-) Každopádně slabší než první díl.

• 28.4.2020  21:47

Hodnocení tohohle dokumentu je hrubě zkresleno tím, že na tohle se vší pravděpodobností koukají pouze fandové DS9. Na druhou stranu, kdo jiný by se díval, jaké hodnocení má tenhle dokument? Takže, vážení fandové DS9, co chcete vědět, jestli má tenhle dokument cenu - vůbec neváhejte a koukejte koukat. ;-)

• 22.4.2020  22:04

Nenáročné a roztomilé. Název trošku zavádějící, protože více než polovina filmu jsou jen dva muži a nemluvně.

• 21.4.2020  22:13
    Poseidon (2006)

Pod slovníkovým pojmem "béčko" by klidně mohl být odkaz na tento film. Žádné zásadní nedostatky to nemá, i vizuálně to vypadá rozumně, ale nemá to absolutně čím překvapit. Ty nekonečné prolézačky mezi ohněm a vodou mi připomněly Stallonovo Denní světlo.

• 1.3.2020  22:38

Celou dobu jsem si říkal: "Paráda, necpou mi do hlavy 'GURL POWAAAAH!' Všechny tři hlavní postavy jsou ženy prostě jenom náhodou, jejich pohlaví nehraje v ději vůbec žádnou roli, tak to má být." Načež - *spoiler alert* - jedna z nich pronese hlášku, že prý "you are not the mother of some man who saves the future, you are the future". Ne, nemůže říct normálně "of someone who saves the future"... nenene, musí si rýpnout do toho odporného patriarchátu a zdůraznit, že tentokrát zachraňuje svět ženská. Ach jo.

• 8.2.2020  14:28

Meh... pubertální humor někde na úrovni Prciček a horší speciální efekty strhávají hodnocení notně dolů.

• 11.1.2020  22:25
    Lví král (2019)

Hodnocení je silně ovlivněno tím, že jsem viděl originál, takže mě nemohlo nic překvapit, jelikož jde víceméně o remake scénu po scéně. Každopádně jde o řemeslně dobře odvedenou práci. Odkojen českým dabingem bohužel nemohu ani docenit to, že Mufasa byl opět namluven Jamesem Earlem Jonesem.

• 3.1.2020  23:27

Na začátku filmu: "The women are always saving the men around here. You might wanna think about changing the name to X-Women." Na konci filmu: "Your emotions make you weak. - You're wrong, my emotions make me stronger." Spousta lidí si stěžovalo na přefeminizovanou Captain Marvel, u níž si nic takového nepamatuju. Naopak tyhle dvě repliky z Dark Phoenix mi přijdou snad až jako parodie na "GURL POWAAAH!" :-) Naštěstí silnou stránkou herečky Sophie Turner je pláč na požádání, což je zde beze zbytku využíváno a hlavní hrdinka tak není nucena chovat se jako chlap, aby dokázala svoji GURL POWAAAH, ale je to normální hrdinka projevující emoce úměrné situacím. Speciální efekty jsou samozřejmě v top kvalitě, bohužel už jsem namlsaný z tolika blockbusterů, že už efekty samotné nedokáží v mém hodnocení vyplodit žádnou hvězdu navíc.

• 15.12.2019  22:55

Na rozdíl od slabší jedničky je tohle na tři silné hvězdy, a to jak hodnocením, tak i obsazením - jak hlavní trojice, tak i ta vedlejší (Pine, Waltz, Foxx, potažmo Anistonová) je tentokrát nějak vtipnější. Anebo jsem si jedničkou navykl na tenhle NSFW humor a po delší konzumaci mi přestal vadit.

• 15.12.2019  20:49

Nějakou dobu to vypadalo na dvě hvězdy, ale postupem času to stihlo dorůst na slabší tři. Aspoň že to není kompletně vyplněno tupým fekálním humorem a dá se tomu na pár místech zasmát, byť to není zrovna "family-friendly".

• 15.12.2019  18:39
    12 hrdinů (2018)

Na jedno zhlédnutí kvalitní tři hvězdy, přestože existuje mnoho lepších válečných filmů. Generál Dostum nejzajímavější postavou snímku.

• 14.12.2019  15:08
    Hvězdná brána (TV seriál) (1997)

Po letech jsem zkusil znovu zhlédnout a i když jsem se na první pokus nedokázal přenést přes prvních pár dílů v domnění, že je na mě seriál už příliš dětský, na druhý pokus znovu doceňuji, s jakou lehkostí dokáže být sci-fi seriál také velice vtipný, přestože to není jeho hlavní záměr (jako je tomu u Červeného trpaslíka). Kromě toho si více všímám, že přestože je seriál v principu epizodický, mnoho dílů je nečekaně hustě provázáno již známými postavami, událostmi nebo jinými věcmi z předešlých dílů, což tehdy na přelomu tisíciletí nebylo u seriálů ještě úplně zvykem. Stejně tak byly tehdy netradičně kvalitní speciální efekty - motion tracking byl pravděpodobně tenkrát novinka a nasvícení lodí prolétajících reálným prostředím bylo na svou dobu bezkonkurenční. Myslel jsem si, že tenhle seriál s mým nabývajícím věkem padne v mém top 10 seriálů za oběť dospělejším konkurentům (např Hře o trůny), ale je prostě natolik zábavný, že ho musím nechat nahoře. :-)

• 24.11.2019  23:27

Pozitivní je to, že jde o humor ve stylu Bláznivé střely či Žhavých výstřelů, trošku zklamání je to, že bohužel nedosahuje kvalit zmíněných filmů. Ale na jedno zhlédnutí zcela v pohodě. Jde o přímou parodii na Robina Hooda s Costnerem, byť náhrada za Azeema téměř nedostala prostor, přestože byla postava obsazena Davem Chapellem, známým standup komikem. Mno a závěrečné cameo mi málem vyrazilo dech. :-) Tři a půl hvězdy.

• 3.10.2019  21:45

Zhlédnuto po letech znovu (původně tady visely 2*), tentokrát se znalostí kompletního původního seriálu. Je to najednou úplně jiný pocit, když člověk zná hlavní hrdiny velmi důvěrně. Na druhou stranu ze stejného důvodu pak člověk kroutí hlavou nad tím, odkud se najednou vzal Spockův nevlastní bratr. Ale proč ne... Koho bych raději dal pryč, tak klingonského velitele, který se mi zdál zcela zbytečný a sloužil jen jako zápočet za Klingona. FIlmovou režii tentokrát dostal do rukou po dvou Spockových pokusech Kirk (tedy Shatner), který se podílel také na scénáři. Setkání s god-like inteligencí byl v původním seriálu poměrně častý jev, takže si tento film vlastně vzal na paškál nejoblíbenější Roddenberryho zápletku. Mno nakonec docela průměrný výsledek okořeněný několika povedenými vtipnými vsuvkami a proslavenou ateistickou mantrou: "What does god need with a starship?"

• 1.10.2019  23:29

Zhlédnuto po letech znovu (4* zůstávají), tentokrát se znalostí kompletního původního seriálu. Je to najednou úplně jiný pocit, když člověk zná hlavní hrdiny velmi důvěrně. Tenhle film je tím nejvtipnějším ze všech ST filmů, což je docela ironie, protože - s nadsázkou - je režírován samotným Spockem (tedy Leonardem Nimoyem). Environmentální tón příběhu mi naštěstí nepřišel nijak otravný.

• 1.10.2019  23:21

Zhlédnuto po letech znovu (původně tady visely 3*), tentokrát se znalostí kompletního původního seriálu. Je to najednou úplně jiný pocit, když člověk zná hlavní hrdiny velmi důvěrně. A stejně jako předchozí film i tento povýšil na čtyři hvězdy - prostě tu všechno funguje dobře a po delším pobytu v půsodním seriálu mi triky z tohoto filmu přijdou docela prokrokové. Doporučuju oba filmy zhlédnout hned za sebou, velmi úzce totiž na sebe navazují. Za zmínku stojí snad dvě zvláštnosti... Christopher Lloyd jako Klingon je docela v pohodě, bohužel jak ho mám zafixovaného jako bláznivého doktora Emmetta Browna z Návratu do budoucnosti, tak ani ten nános klingonského makeupu mě toho obrázku nezbavil. :-) A druhá zvláštnost je... no, bez spoilerování řekněme Spock + Saavik. Když jsem viděl film ještě jako děcko, tak jsem si nikdy vlastně plně neuvědomil, co že se to vlastně stalo. Mno už jsem starší a jenom jsem valil oči, že si to scénář dovolil... :-D

• 30.9.2019  21:55

Zhlédnuto po letech znovu (původně tady visely 3*), tentokrát se znalostí kompletního původního seriálu. Zatímco u prvního filmu jsem snižoval hodnocení ze čtyř hvězd na tři v důsledku jeho zdlouhavosti, tady musím naopak upravit z původních tří hvězd na čtyři. Je to skutečně úplně jiný pocit, když člověk zná hlavní hrdiny - i hlavního záporáka - velmi důvěrně. Je-li to možné, vřele doporučju před zhlédnutím tohoto filmu zkouknout alespoň onen díl týkající se Khana (TOS 1x24 - Space Seed), protože Montalbanův Khan je vskutku velmi charismatický. A možná právě proto, že jsem nedávno strávil hodně času s původním seriálem, tak mi ani speciální efekty v tomto filmu nepřipadají nijak tragické a bez problémů jsem je přijal takové, jaké jsou - podstata je stejně v chemii postav, která funguje výborně. Tedy snad až na Kirkova syna, jehož existence mi připadala v rámci děje naprosto zbytečná.

• 28.9.2019  23:59
    Star Trek (TV seriál) (1966)

Po opětovném zhlédnutí prvního filmu musím konstatovat, že pro mě osobně začal skutečný Star Trek právě až filmem, kde poprvé zazněla Goldsmithova ikonická hudba nové generace a speciální efekty postoupily o dekádu dále (viděl jsem neremasterovanou verzi seriálu). Z celého seriálu si vybavuji pouze tři "skutečné" mimozemské rasy - Andoriany, Tellarity a Vulkánce/Romulany. Být Klingonem v TOS znamená pouze hustší obočí a vousy, až teprve první film skutečně definoval Klingony tak, jak jsou mi známí. Všechna ostatní mimozemská setkání jsou výhradně s lidmi - potomci lidí, cestování v čase, spousta planet s "paralelním vývojem" do lidské podoby a mnoho dalších výmluv, aby se ušetřilo za makeup. Nesrovnatelné s TNG přístupem "každou epizodu nový mimozemšťan" (s nadsázkou). Také mě překvapilo, že na rozdíl od všech ostatních seriálů, které stály na sedmi- a vícečlenných ansámblech, kde každá postava mohla mít i několik dílů za sezónu věnovaných rozvoji oné postavy, tak TOS stála výhradně na triu Kirk+Spock+McCoy. Zbylá čtveřice (Scotty, Uhura, Sulu, Chekov) byla věčně v pozici křoví, možná s výjimkou dvou, tří dílů. A ano, všechny ikonické fráze a parodie skutečně odrážejí obsah seriálu - Kirk je opravdu bitkař a sukničkář a má zvláštní pauzovací dikci, McCoy neustále upozorňuje, že je doktor a ne cokoli jiného, a taky stále o někom prohlašuje, že "je mrtvý, Jime", Spock neustále někoho uspává vulkánským nervovým stiskem, zvedá obočí a všechno je pro něj fascinující, no a lidi v červených uniformách skutečně umírají statisticky významně častěji. :-) A občas také narazíte na postavy nebo herce, které pak lze spatřit v pozdějším ST. Všichni vědí, že Khan nebo Cochrane jsou následně ve filmech, že Klingoni Kor, Koloth a Kang jsou v díle DS9, že první dáma ST Majel Barret hrající sestru Chapelovou je v TNG a DS9 jako Lwaxana Troi... proto musím říct, že nejvetším zjevením pro mě byly hned dvě epizodní role tehdy ještě mladé Diany Muldaur, kterou jsem znal jen jako doktorku Pulaskou z TNG.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32