Ceberus

okres Nový Jičín

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31
    • 3.10.2019  21:45

Zhlédnuto po letech znovu (původně tady visely 2*), tentokrát se znalostí kompletního původního seriálu. Je to najednou úplně jiný pocit, když člověk zná hlavní hrdiny velmi důvěrně. Na druhou stranu ze stejného důvodu pak člověk kroutí hlavou nad tím, odkud se najednou vzal Spockův nevlastní bratr. Ale proč ne... Koho bych raději dal pryč, tak klingonského velitele, který se mi zdál zcela zbytečný a sloužil jen jako zápočet za Klingona. FIlmovou režii tentokrát dostal do rukou po dvou Spockových pokusech Kirk (tedy Shatner), který se podílel také na scénáři. Setkání s god-like inteligencí byl v původním seriálu poměrně častý jev, takže si tento film vlastně vzal na paškál nejoblíbenější Roddenberryho zápletku. Mno nakonec docela průměrný výsledek okořeněný několika povedenými vtipnými vsuvkami a proslavenou ateistickou mantrou: "What does god need with a starship?"

• 1.10.2019  23:29

Zhlédnuto po letech znovu (4* zůstávají), tentokrát se znalostí kompletního původního seriálu. Je to najednou úplně jiný pocit, když člověk zná hlavní hrdiny velmi důvěrně. Tenhle film je tím nejvtipnějším ze všech ST filmů, což je docela ironie, protože - s nadsázkou - je režírován samotným Spockem (tedy Leonardem Nimoyem). Environmentální tón příběhu mi naštěstí nepřišel nijak otravný.

• 1.10.2019  23:21

Zhlédnuto po letech znovu (původně tady visely 3*), tentokrát se znalostí kompletního původního seriálu. Je to najednou úplně jiný pocit, když člověk zná hlavní hrdiny velmi důvěrně. A stejně jako předchozí film i tento povýšil na čtyři hvězdy - prostě tu všechno funguje dobře a po delším pobytu v půsodním seriálu mi triky z tohoto filmu přijdou docela prokrokové. Doporučuju oba filmy zhlédnout hned za sebou, velmi úzce totiž na sebe navazují. Za zmínku stojí snad dvě zvláštnosti... Christopher Lloyd jako Klingon je docela v pohodě, bohužel jak ho mám zafixovaného jako bláznivého doktora Emmetta Browna z Návratu do budoucnosti, tak ani ten nános klingonského makeupu mě toho obrázku nezbavil. :-) A druhá zvláštnost je... no, bez spoilerování řekněme Spock + Saavik. Když jsem viděl film ještě jako děcko, tak jsem si nikdy vlastně plně neuvědomil, co že se to vlastně stalo. Mno už jsem starší a jenom jsem valil oči, že si to scénář dovolil... :-D

• 30.9.2019  21:55

Zhlédnuto po letech znovu (původně tady visely 3*), tentokrát se znalostí kompletního původního seriálu. Zatímco u prvního filmu jsem snižoval hodnocení ze čtyř hvězd na tři v důsledku jeho zdlouhavosti, tady musím naopak upravit z původních tří hvězd na čtyři. Je to skutečně úplně jiný pocit, když člověk zná hlavní hrdiny - i hlavního záporáka - velmi důvěrně. Je-li to možné, vřele doporučju před zhlédnutím tohoto filmu zkouknout alespoň onen díl týkající se Khana (TOS 1x24 - Space Seed), protože Montalbanův Khan je vskutku velmi charismatický. A možná právě proto, že jsem nedávno strávil hodně času s původním seriálem, tak mi ani speciální efekty v tomto filmu nepřipadají nijak tragické a bez problémů jsem je přijal takové, jaké jsou - podstata je stejně v chemii postav, která funguje výborně. Tedy snad až na Kirkova syna, jehož existence mi připadala v rámci děje naprosto zbytečná.

• 28.9.2019  23:59
    Star Trek (TV seriál) (1966)

Po opětovném zhlédnutí prvního filmu musím konstatovat, že pro mě osobně začal skutečný Star Trek právě až filmem, kde poprvé zazněla Goldsmithova ikonická hudba nové generace a speciální efekty postoupily o dekádu dále (viděl jsem neremasterovanou verzi seriálu). Z celého seriálu si vybavuji pouze tři "skutečné" mimozemské rasy - Andoriany, Tellarity a Vulkánce/Romulany. Být Klingonem v TOS znamená pouze hustší obočí a vousy, až teprve první film skutečně definoval Klingony tak, jak jsou mi známí. Všechna ostatní mimozemská setkání jsou výhradně s lidmi - potomci lidí, cestování v čase, spousta planet s "paralelním vývojem" do lidské podoby a mnoho dalších výmluv, aby se ušetřilo za makeup. Nesrovnatelné s TNG přístupem "každou epizodu nový mimozemšťan" (s nadsázkou). Také mě překvapilo, že na rozdíl od všech ostatních seriálů, které stály na sedmi- a vícečlenných ansámblech, kde každá postava mohla mít i několik dílů za sezónu věnovaných rozvoji oné postavy, tak TOS stála výhradně na triu Kirk+Spock+McCoy. Zbylá čtveřice (Scotty, Uhura, Sulu, Chekov) byla věčně v pozici křoví, možná s výjimkou dvou, tří dílů. A ano, všechny ikonické fráze a parodie skutečně odrážejí obsah seriálu - Kirk je opravdu bitkař a sukničkář a má zvláštní pauzovací dikci, McCoy neustále upozorňuje, že je doktor a ne cokoli jiného, a taky stále o někom prohlašuje, že "je mrtvý, Jime", Spock neustále někoho uspává vulkánským nervovým stiskem, zvedá obočí a všechno je pro něj fascinující, no a lidi v červených uniformách skutečně umírají statisticky významně častěji. :-) A občas také narazíte na postavy nebo herce, které pak lze spatřit v pozdějším ST. Všichni vědí, že Khan nebo Cochrane jsou následně ve filmech, že Klingoni Kor, Koloth a Kang jsou v díle DS9, že první dáma ST Majel Barret hrající sestru Chapelovou je v TNG a DS9 jako Lwaxana Troi... proto musím říct, že nejvetším zjevením pro mě byly hned dvě epizodní role tehdy ještě mladé Diany Muldaur, kterou jsem znal jen jako doktorku Pulaskou z TNG.

• 28.9.2019  23:39

Zhlédnuto po letech znovu (původně tady visely 4*), tentokrát se znalostí kompletního původního seriálu. Je to najednou úplně jiný pocit, když člověk zná hlavní hrdiny velmi důvěrně. A ze stejného důvodu musím konstatovat, že pro mě osobně skutečný Star Trek začíná až právě tímto filmem - Goldsmithova ikonická hudba nové generace, speciální efekty o dekádu dále, nově vypadající Klingoni, kteří stejně jako Vulkánci poprvé mluví svou rodnou řečí... prostě Star Trek jak ho znám z přelomu tisíciletí, na hony vzdálený původnímu seriálu. Na druhou stranu se film vleče podobně jako 2001: Vesmírná odyssea (zvlášť nekonečný průlet Enterprise neznámým vetřelcem).

• 11.9.2019  22:40
    Minority Report (TV seriál) (2015)

Víc než akční sci-fi - což byl původní film - jde spíš o klasický krimi seriál zasazený do světa MInority Report více čirou náhodou než důslednou úvahou. Vzhledem k tomu, že všelijaké ty německé detektivky z televize Prima fakt nemusím, tak mě krimi nádech možná odrazoval víc než by mě přitahovalo sci-fi, které bylo vzhledem k rozpočtu přirozeně omezenější než ve filmu.

• 11.9.2019  16:23

Jedna hvězda za "obyčejné příběhy obyčejných lidí" a hvězda a půl za překvapivé rozuzlení.

• 15.7.2019  21:48

Tohle je standardní sestřih všech utkání prolnutých pozápasovými rozhovory. Mnohem pestřejší jsou Pásky z Nagana, kde jsou podrobné rozhovory i se zahraničními hráči a popis celého pozadí turnaje a historie několika klíčových hráčů.

• 13.7.2019  23:39

Zatímco původní Jumanji zanechalo v mém dětském já stopy strachu, tenhle film zanechal příjemné stopy smíchu. Dwayne Johnson, Jack Black, Kevin Hart a nakonec vlastně i Karen Gillanová podávají vynikající výkony v imitaci puberťáků, v čemž jim samozřejmě pomáhá kvalitní scénář, inovující ten původní z devadesátých let (btw Ready Player One je taky výborný film na motivy hráčů ve hře). Hlavní pánská trojice jsou natolik slavní a jedineční herci, že musím doporučit raději originální znění s titulky, protože v dabingu se může kouzlo ztratit. Taky jsem příjemně překvapen, že speciální efekty nepřišly k úhoně a vše vypadá stravitelně. Jeden z nejzábavnějších filmů poslední doby.

• 12.7.2019  22:28
    Robin Hood (2018)

Bayovská varianta Robina Hooda pro teenagery (něco jako Andersonovi Tři mušketýři) - předvídatelný děj, ploché postavy, over-the-top akce (kulometné kuše, koňská spřežení proskakující dřevěnými stěnami). Rozhodně kvalitou neohrozil Hooda s Costnerem, kterého považuji ze jeden ze svých nejoblíbenějších filmů vůbec. Ostatně Jamie Foxx hraje Maura vykradeného / inspirovaného právě tímto filmem (nebo ještě starším seriálem, z něhož byl údajně vykraden původně). V závěru náznak potenciálního pokračování, tak uvidíme.

• 3.7.2019  22:38

Cestování časem v trochu jiném kabátu. Jen díky téhle tématice jsem zvažoval čtvrtou hvězdu, ale nechám to nakonec na velmi dobrých třech - kvalitní scénář a herecké výkony.

• 3.7.2019  22:13

Nepochybně je to výborně zahrané a to je také důvod, proč tomu dávám hvězdy tři a ne jen dvě. Bohužel žánr "obyčejné osudy obyčejných lidí" není úplně mým šálkem kávy, takže nemůžu říct, že bych si tenhle film někdy v budoucnu rád pustil znovu (což je v mém žebříčku obvykle podmínka pro čtvrtou hvězdu). Takže fandům osobních dramat doporučuji, fandům akčních vyplachovaček se speciálními efekty (jako já) nedoporučuji - existují jiná oslnivější dramata, u nichž stojí za to udělat žánrovou výjimku.

• 1.7.2019  21:41
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Není to za pět hvězd v tom smyslu, že by to patřilo mezi mé nejoblíbenější seriály, ale spíše v tom smyslu, že lépe to natočit nešlo - vynikající herecké výkony, brilantní scénář, u něhož vám záleží na osudech postav, perfektní dobová atmosféra a hluboké sdělení... jaká je cena lží?

• 26.5.2019  21:20
    Cable Guy (1996)

Klasický Carrey. Možná by to skončilo na třech hvězdách, kdybych ho neviděl úplně stejně hrát ve slavnějších filmech.

• 26.5.2019  21:17

Nebýt toho hvězdného obsazení, asi by to bylo o hvězdu méně.

• 18.4.2019  18:09

Kaufman byl natolik divné individuum, že mi tenhle film připadal přesně stejně divný. Nic mi to nepřineslo, jen jsem pořád přemýšlel, jestli ještě pořád jenom hraje, nebo jestli už je to realita - a to ne se zájmem, ale stejně jako aktéři filmu s rozmrzelou unavenou grimasou.

• 1.3.2019  23:28

Na rozdíl od ostatních hodnotících mě ani dvojka ani trojka nezklamala. Asi budu muset někdy znovu omrknout jedničku, jestli jsem něco zásadního nezapomněl... Jinak Whitaker fajný detektiv a Dougray Scott je bohužel typecastingový spoiler. :-)

• 28.2.2019  17:06

Co jsem pochopil, tak spolu s dámskými krotitelkami duchů je tenhle film trnem v oku některým mužům. Za sebe můžu říct, že mi tady ryze dámské obsazení vůbec nevadilo a nebýt toho humbuku okolo, asi bych ho ani nevnímal. Herecký výkon pohodě, Bullock a Blanchett patří mezi mé oblíbenější, takže dobrá volba. Film plynul rozumným tempem, dámy měly zajímavý plán, který také vyústil v dostačující rozuzlení s hezkým malým překvapením. Označil bych to tedy za standardní pokračování, které nijak nezahanbuje své předchůdce.

• 27.2.2019  00:30

Většina filmu se pohybovala kolem 3, 3.5 hvězd z 5 - standardní životopis kapely, kterých se natočilo desítky, přičemž se film i docela drží zavedených klišé - založení kapely, vymyšlení jména, nějaký ten konflikt uvnitř kapely, aby bylo co řešit a závěrečné udobření a rozuzlení. Mercury měl naštěstí pro film docela zajímavý život, takže těch pohádkových doplňků do původní reality nemuselo být tolik. Mno a pak je tu závěrečný LiveAid koncert snad i za 6 z 5. :-) Výborně se na jeho vnímání podepisuje vše, čím si do té doby kapela prošla, což umocňuje zážitek. A samozřejmě samotná výpomoc velkého plátna a kvalitní zvukotechniky v kině bych klidně označil snad i za nutnost. V opačném případě totiž divákovi téměř zcela unikne jedinečná atmosféra ve Wembley. Takže se přidávám ke svým přátelům, kteří mi doporučovali kino - ano, pokud můžete, koukejte na to na velkém plátně a s pořádným zvukem - alespoň na ten závěr.

• 25.2.2019  22:25

Objevení zpoza pohyblivých obrazů, rozčtvrcení pomocnice postavené vzhůru nohama, oživlá taneční panenka,

• 25.2.2019  21:47

Rychlá záměna uřvané paní za mladou krásku za plátnem, karetní taneční triky, rozkrájení na rande na píseň Most Unusual Day :-), levitující hůlka a pomocnice, komediální "neschopný" kouzelník Carl Ballantine, sprchová scéna z Psycho, oživlý ubrousek ma rande, rozpůlení kouzelnicí s řetězovkou s přechodem v záměnu, hudební vložka Bernadette Peters (bez triku), hádání náhodného slova z knih Orsonem Wellesem, hypnóza, levitace a zmizení Bernadette Peters během hudebního čísla. Mno, sedmdesátá léta, takže žánrově trochu starší design.

• 25.2.2019  19:44

Příchod zadýmenou skleněnou bednou, mince v pomeranči, roztrhání a spojeni nitě, náhrdelník z korálů, levitující sedící kluk, zmizení těla pomocnice v rudém, divačka levitující na prkně, výuka triku s bandanou/banánem, oprava vozíku, drobné triky čínských kouzelníků, průchod Velkou čínskou zdí. S výjimkou triku s banánem, což je vůbec to nejvtipnější, co jsem od Copperfielda kdy viděl, tak je tohle trochu slabší - možná jestli to bylo tím zaměřením na asijské publikum, že jsem to jako Evropan nedokázal strávit... kdo ví.

• 24.2.2019  18:29

Zmenšení Eugena Levye do pytlíku, značení karet, levitující hůlka a pomocnice (bylo už v I. díle), hádání čísla pokoje s diváky, shledání chůvy s odrostlými opatrovanými dětmi, zmizení Sochy svobody.

• 24.2.2019  17:29

Rozpůlení pilou, kachna Webster přechází mezi krabicemi pomocí kluka z publika (bylo už v VII, tohle je lepší verze a celkově třetí nejvtipnější trik, co jsem viděl), výměna hlav mezi kachnou Westerem a slepicí Consuello, jejich návrat spolu s potomky, Bermudský trojúhelník. Tentokrát tady nedám plný počet hvězd, protože poslední kouzlo v Bermudském trojúhelníku obsahovalo na můj vkus příliš mnoho kamerových střihů - přitom Copperfield bývá magický právě v tom, že jeho kouzla jsou obvykle zachyceny jediným záběrem bez střihu.

• 24.2.2019  16:42

Interakce s filmovým plátnem, hádání karty kachnou Wesbsterem, malíř a starší komorná mění věk (velmi dojemné), kachna Webster přechází mezi krabicemi pomocí kluka z publika, sprchová scéna z Psycho (bylo už v I. díle, tohle je lepší verze), pálení dvacetidolarovky od diváka, den otců, odjez na motorce z filmového plátna.

• 24.2.2019  15:41

Sestup v prázdném výtahu, divačka má dalekohled, průlez pomocnice skrz Davidovo tělo, graffitti divačky na "Berlínské" zdi, zkrácení těla na nohy a hlavu, hádání geometrického tvaru inkoustem, hádání karty se zesnulým Orsonem Wellsem, cestování prstem po obrazovce, létání.

• 24.2.2019  14:39

Únik z připoutání pod jehlicemi, kachna Webster vystřelená kanónem, probodnutý otáčen na meči, popis rande z publika na tabuli, srolování Webstera a kluka z publika a jejich návrat, útěk z Alcatrazu.

• 24.2.2019  11:46

Záměna s pomocnicí za vyhozenou bílou přikrývkou, prsten na botičce, postupné gumování pomocnice, Gretzkyho baseballová karta, pomocnice z rudé přikrývky, střelba na karty (druhé nejvtipnější kouzlo, co jsem viděl), nalezení karty u vás doma, svěrazí kazajka nad hořícími oštěpy.

• 18.2.2019  21:28

Umm... mno nebudu tomu říkat plnohodnotný film, je to spíše takový zrychlený pilot k seriálu. Jako by tvůrci toužili hlavně co nejrychleji vybudovat tyhle čtyři marvelovské postavy, aby byly okamžitě k použití v dalších filmech. A dáme tam teda nějakého záporáka, který jim bude pár závěrečných minut škodit, aby se neřeklo. Někteří by mohli mít problém s černošským obsazením Human Torche - za mě je to úplně jedno, nebyl v tom žádný rozdíl, B.Jordan není špatný herec.

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31