• Thriller

Identita (2003)

Tak to je přesně ten typ snímku, kvůli kterému miluji svět filmu. Totální mysteriózní koktajl, kde do odtajnění nikdo neví nic. Navíc nejlepší příběh začíná uzavřením několika lidí do prostoru, odkud se nemůžou dostat, takže musí začít nějak vycházet spolu, přičemž se vždy začnou dít divné věci. A poslední scéna je taková třešnička na dortu. Možná bych tam zakomponoval ještě jednu vrstvu příběhu, a to jeho předchozí reálné vraždy. Ale, chápu, asi už by to byl velice náročná mixáž na klasického diváka.

Rudá volavka (2018)

Achjo. Tohle fakt mohou natočit pouze amíci. Aby ve "škole pro děvky" nějaká holka dostala morální záchvat? Vždyť ty holky od mala umí věci, o kterých se člověku ani nezdá. Spoiler alert. Aby nakonec amíci převychovali dva ruské vysoce postavené agenty a přetáhli je na jejich stranu. V Rusku lidi věří ve stát a bojí se, víc je žene bič než cukr, amíci jsou víc individualističtí a ženou se za cukrem. Taky proto bylo vždy tolik přeběhů ze strany USA jinam. Celé naopak. Celé špatně. Celé pomoc. Tolik k obsahu, který irituje, až to bolí. Forma hezká, tleskám, ale když nevíš co s obsahem, hm, vypadá to jak z Tesca.

Já, Earl a holka na umření (2015)

Další film "umíráček", který si lineárně pohraje s city diváka. Ale snímek patří mezi ty lepší "cito-vyděračské". Je tu určitá hloubka způsobená prapodivnou láskou a zvláštním přátelstvím. Film má tempo a místy humor.

Revizoři (2003)

Fraška tvořená pracovním životem revizorů v Maďarském metru, která si bere na paškál jak revizory, tak cestující a celkovou bezvýchodnost podzemního světa. V němž ovšem nechybí láska, ale ani boj s vnitřními démony a taky trochu Donie Darko momentů mysteriozního charakteru. A hlavně ta scéna na lavičce s medvídkem je pro mě asi jedna z nejromantičtějších scén ever.

Průvodce (2008)

Takto hluboce vzdát poslední rozloučení a jakési díky v úctě dokáží jen Japonci. Zvláštní ponurost prostředí ale nefungovala negativně.

Nepřátelé (2017)

Lidi odkojený na Vinetou budou skákat radostí. Je tu ta vážnost, serioznost, film neztrácí tvář, jde do tuhého, ukazuje, jak těžké je přežít a že přežívají opravdu jen ti nejsilnější jedinci. Divoký západ podaný na surovo. Bale se opravdu vcítil do důstojníka, který si prošel válkami s rudochy. Krásná studie charakterů.

Temný případ (2014) (seriál)

Pěkný ping pong s retrospektivou. Ponurá atmosféra Texasu s tím jižanským stylem života. Hlavní vyšetřující detektiv, Rust, je postava přímo mytologická, která s pedantskou obsesí sleduje a rozklíčovává stopy vedoucí k dopadení sadistického fanatického úchyla, co zakládá náboženský kult/sektu, aby si plnil své zvrácené touhy. Fenomenální dektivka, nicméně pokulhává kousek za seriálem Killing.

Zabiják Joe (2011)

Dal bych tomu 4* za tu krásnou psychologickou scénu, kdy rozebírá detektiv na druhé straně barikády tu manželku Ansela a hlavně za Ansela a to, jak zahrál tu demenci. Jenže těch brutálně vulgárních scén tam bylo zbytečně až moc a zbytečně až moc se zašlo moc do detailu. Jinak krásný thriller vyostřený lidskou nekonečnou hloupostí.

Crows Explode (2014)

Zlatý Crows Zero klasika. I ten druhý díl byl celkem nářez. Tohle je něco mezi remakem, parodií a volným pokračováním, které se ale snaží navázat. Je to pro fanoušky Crows Zero spíš smutné, jak zůstal naprosto stejný děj, ale zmizelo charisma. Charakter filmu se vytratil. Mrzí mě, že původní režisér se neujal kormidla.

Tiché místo (2018)

Působivý, neotřepaný námět. Psychologické drama, které si hodně hraje se zvukem. Divákovi ale časem začnou vrtat v hlavě otázky, které film zodpovídá ne zcela realisticky a kazí to celkový dojem. Film má potenciál si hrát se strachem jako ve filmu Znamení (Mel Gibson), jenže ze závěru se trochu stane fraška. Poslední hřebíček je ta finální scéna s tím, jak nabije brokovnici. Feministky musí šílet radostí.