• Krátkometrážní

Půlnoční peklo (1996) (TV film)

Štandardná blbosť o strate pamäti ktorá sa tvári ako akčný film v ktorom však takmer nie je akcia a hlavný hrdina je tupé hovado s vyzážou buldozéra. Čím viac sa Bosworth snaží hrať tým je komickejší a psychické vypätie stvárňuje tak, že čučí do kamery s vypúlenými očami a otvorenou hubou, pričom pripomína Fantozziho. Scenár je samozrejme na prd a akcia ( keď k nej už dôjde ) je zmätená ( sem tam sa vylúpne nejaký efektný záber ). Jediné čo za niečo stojí sú fakt hnusný záporáci, zaslúžili by si lepší film a hrdinu čo ich nakope do zadku.

Na pokraji smrti (2002)

Po Lovcovi Policajtov to vyzeralo že Seagal je späť, ale ukázalo sa, že to bol len taký posledný predsmrtný kŕč v ktorom sa vzopäl aby ešte naposledy podal nejaký výkon. V tomto filme sa už však celkom opustil a začal sa definitívne rozplizávať v pupkatú bandasku s gigantickou hlavou. Nie je to úplná sračka ale smeruje tam. Nie je tu nič čo by stálo za zapamätanie, za Seagala už bojuje hlavne kameraman ktorý dostal za úlohu nasnímať stojaceho chlapa tak aby vyzeral že sa pohybuje a rapper Ja Rule je nesympatický rádoby gangsta kretén. Celý film je nasnímaný cez modrý filter aby to vyzeralo cool a vôbec všetko tu chce byť cool, tak sa mi zdá že pojmu cool bude o chvíľu nadávka podobne ako zo slova remake. Je to vlastne taká filmová verzia pevnosti Boyard v ktorej sa banda trotlov preháňa sem a tam a snaží sa prejsť cez MacGyverovské nástrahy. Možno príde aj otec Furras.

Nová Addamsova rodina (1998) (seriál)

Nóóó nebolo to najhoršie. Pôvodný seriál je jednoducho neprekonateľný a každý kto ho videl prijme akýkoľvek pokus o modernizáciu len veľmi ťažko. Farba tomu uberá atmosféru, všetko vyzerá tak nejak umelohmotne a Strýko Fester je modrý ako tatko šmolka. Najhorší a trochu nepochopiteľný je fakt že jednotlivé epizódy kopírujú tie klasické, čo ešte znižuje šancu že sa to bude aspoň trochu páčiť fanúšikom pôvodného seriálu. Predsa len, kto by sa chcel pozerať na to isté v pomerne hnusne vyzerajúcom vizuále plnom "srandovných" zvukov a "vtipných" zrýchlovačiek. Na druhú stranu je to ale zrejme zamerané na deti ktoré klasický seriál nevideli. Jediným naozaj zábavným momentom pre mňa bol diel v ktorom príde na návštevu dedo Addams ktorého hrá John Astin, teda pôvodný predstaviteľ Gomeza.

Ruslan (2009)

Bol som celkom prekvapený, bolo to dosť slušné. Teda ten príbeh je fakt úplne o ničom, miliónta nudná a nezáživná variácia na pomstu, ale celé to zachraňuje podarená a brutálna akcia v ktorej sa Steven fakt hýbe. To som naozaj nečakal že ho ešte niekedy uvidím urobiť nejaký rýchlejší pohyb, kopnúť alebo bežať ( u neho sa už počíta naozaj všetko ). Skrátka ma to potešilo a dokonca si tentoraz odpustím aj poznámky na účet jeho hmotnosti, pretože v tomto filme je z neho opäť ten zlý motherfucker čo mláti ľudí a efektne ich zabíja. Záverečný súboj ( a jeho nechutná koncovka ) sa podaril tiež. Celok je síce len priemerná BB ( béčková blbosť ) na jedno pozretie, ale to pozretie nebolí a prekvapiť môže len pozitívne. ...a páčila sa mi tá ruská hudba čo vyhrávala v akčných scénach, riadna haluz!

Kung-fu bratři (1979)

Dvaja kreténi sa túlajú sem a tam a snažia sa každého oblafnúť za účelom vlastného obohatenia. Samozrejme si tým hlavne vyrábajú problémy a keď ich práve nechce nikto zmlátiť, tak sa chcú prizabiť navzájom. Potom narazia na majstra Kung-Fu ktorý na nich urobý taký dojem, že sa u neho začnú učiť. Po majstrovi však idú podivné živly ako napríklad dvojica homosexuálnych zabijákov čo sa držia za ruky a hopkajú si. A vôbec najhoršie je to, že z majstra sa vyliahne hajzel ktorého je treba spacifikovať v čom im musí hgelfnúť Sammo Hung so svojím špeciálnym žobráckym bojovým štýlom. Humor je slušný a súboje výborné, hlavne ten záverečný, extra dlhý. Biao Yuen tu predvedie toľko kopancov a premetov koľko snáď Jackie Chan neurobil za celú svoju kariéru. Ako bonus je tu zábavný Karl Maka, len škoda že nedostal viac priestoru.

Kung-fu nářez (1979)

Ide len o to dať postavám nejakú tú zámienku aby sa mohli biť. A sledovať tučného Sammo Hunga ako predvádza kung-Fu kúsky to ma vždy bavilo. Nemôže tu chýbať ani obľúbená postavička somráckeho majstra s červeným nosom ktorý naučí hlavného hrdinu nejaký ten štýl s pomocou ktorého môže poraziť iné štýly. Chvíľu všetci vystrájajú hovadiny ( dosť podarené ) a potom niekto niekoho zabije, druhý sa pomstí a tretí sa chce pomstiť za smrť prvého. Alo o to samozrejme nejde, hlavne aby bola sranda a aby sa všetci bili. ...a oni sa bijú.

Poslední kondor (1987)

Tucet špinavcov na čínsky spôsob, vlastne taká džungľová kovbojka v ktorej partička magorov pobehuje, strieľa a mláti vojakov vietkongu. Akcia je vymakaná a poriadne brutálna, nechýbajú pekne prestrelené hlavy a Sammo s ježkom na hlave odsekne protivníkovi hlavu mačetou čo inde neuvidíme. Prekvapil ma záverečný súboj so šialeným vietnamským generálom ktorý vyzerá ako vysušený dement, debilne sa chichoce a potom skope Biao Yuena do guličky. Keď už spomínam Yuena, ten tu má fakt strelený manga účes. Hromada násilia, strielania, výbuchov, kaskadérskych kúskov a Kung-Fu, čo viac treba?

Lovec policajtů (2001)

Jednorázový comeback Stevena Seagala ktorý sa ešte raz a naposledy vyhrabal z béčkovej žumpy ( a jediná Seagalovka na ktorej som bol v kine ). V tej dobe už bol vyhláseným lenivcom čo sa necháva zastupovať dablérmi vo všetkých scénach ktoré vyžadujú nejaký rýchlejší pohyb a od tvorcov filmu dostal ultimátum, že buď bude makať alebo môže ísť kade ľahšie. A čuduj sa svete on to naozaj urobil a dokonca si dal odfiknúť aj svoj chvostík ( jeho stratu neskôr určite zajedal horami hamburgerov ). Výsledkom je vydarený akčák v ktorom Seagal nie je nejaký znudený superman, čo len nepatrne pohne prstom a protivníci lietajú ako kravy v Twisteri, ale snaživý smoliar vyrábajúci problémy za ktoré ho nenávidia všetci jeho nadriadený ( a veľmi radi by sa ho zbavili, lenže on je ako šváb a prežije všetko ). Akčné scény sú svižné, explozívne a správne drsné. Humor a hlášky ( je ich tu dosť ) sú fajn, dokonca aj ten Hip-Hop ktorý tu slúži ako hudobný podklad je slušný.

Ten Největší (2007)

Začína to dobre, slizký obchodník má ísť do väzenia a strašne sa bojí že ho tam budú znásilňovať, tak sa rozhodne stať neznásilnitelným. Dopomôct k tomu mu má majster bojových umení David Carradine, ktorý vyzerá akoby vyliezol z kontajnera, fajčí ako továrenský komín a s chuťou si usiera zo všetkých šaolinských pindov čo prednášal v seráli Kung-Fu. Výcvik je zábavný, horšie je na tom samotný pobyt vo väzení kde to už zdaleka nie je také vtipné. Snáď až na scénu v ktorej všetci tí obrovský potetovaný muklovia usporadúvajú čajové seansie a chovajú sa ako deti v škôlke. Spomenúť treba aj ich záverečný tanček, to ma teda pobavilo. Škoda že tá druhá polovica filmu ďaleko zaostáva za tou prvou a ani slušné bitky to nespravia.

Dante 01 (2008)

Pozoruhodné psycho sci-fi na ktorom je najhoršie to, že nikto nevie o čom to vlasne je. Celé to ide odnikiaľ nikam, nejaká zápletka vlastne neexistuje, len zvláštna atmosféra čohosi medzi väzenským thrillerom a mysterióznym, existenciálnym scifíčkom. Musím povedať že mňa osobne to celkom bavilo aj keď som nič nechápal a film sa ani náhodou nesnaží čokoľvek vysvetľovať. Vyzuálna stránka je podarená, interiéry aj exteriéry pomáhajú budovať atmosféru, čo je vlastne to jediné čo tento kúsok má. Teda okrem pekných očí holohlavej výskumníčky. Tento film je jednoducho stopercentne hustá, nevysvetliteľná záhada. Ale nie zlá.