Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Sci-Fi
  • Krátkometrážní

Recenze (1 382)

Spirit (2008)

Ako vlastne toto hodnotiť? Psychedelická pičovina, výplod sfetovanej mysle komiksového mága Franka Millera, ktorý mal s komiksovými filmami zlé skúsenosti a tak sa rozhodol že nakrúti ten úplne najdebilnejší, najabsurdnejší a vôbec film na ktorý sa nedá pozerať inak, len s otvorenou hubou a premýšľať či je to pravda alebo halucinácia. Priznávam sa že som sa celkom slušne bavil ale nikomu to odporúčať nebudem. Nesmrtelný chlapík so škraboškou sa mláti s nesmrtelným metrosexuálom, hľadá ženu svojho života podľa fotky jej zadku a má pravidelné kontakty s anjelom smrti. Divák má zasa kontakt s blázincom a po zhliadnutí filmu sa nechá dobrovoľne internovať. Čo je to za film, o čom vlastne? Nikto nevie a ja už vôbec nie. Na toto nemajú ani Montypythoni a minister švihnutej chôdze podal demisiu. Sakra, zastavte ma!

Krvavá hostina (2005)

Tento film nemá veľa ľudí v láske. Nevadí mne sa páči, splatterová komédia plná brutality a čierneho humoru to je moja šálka kávy a iné to už nebude. Tvorcovia sa pohrávajú s klišé a postupmi typickými pre podobné filmy, čo im podľa mňa vychádza. Chlapíka predstaveného ako HRDINA nechajú prísť o hlavu po piatich minútach odkedy vstúpi na scénu, ďalší v rozhodujúcej chvíli exne na infarkt a smrť sa nevyhne ani nevinnému dieťaťu. Monštrá si zasa kompenzujú svoje decko, rozstrielané brokovnicou tým že si namieste urobia nové. Tatko monštrum však neskôr príde o penis a Henry Rollins v ružových teplákoch je monštrami použitý ako baranidlo... a tak vôbec. Žiadne vysvetlenia, len ďalšie nechutnosti, krv a červy vo vydlabanom oku zaživa hnijúceho chlapíka ogrcaného príšerou. Čo sa len tým ľudom na tom nepáči?

Flesh Gordon 2 (1990)

Impotenčné lúče ohrozujú galaxiu a tak sa zúfalé vesmírne roztlieskavačky rozhodnú uniesť Flesha Gordona, filmovú hviezdu z planéty zem, ktorý ich ako jediný môže sexuálne uspokojiť. Jeho priateľka sa ho však vydá zachrániť v doprovode šialeného vedca posadnutého zväčšovaním ženských pŕs. V rakete letiacej na pohon súložiacej hydiny narazia na nebezpečný roj prdeloidov ( vychádzam z českého dabingu, v originále to bolo assteroids ) čo prdením odpália kométu. Podarí sa im Flesha nájsť, ale ten nemôže hovoriť lebo má hubu zapchatú kundou. Následne sa role vymenia a na záchranu sa pre zmenu vydá Flesh. Spolu s profesorom stroskotajú na planéte kde sú miesto kopcov prsia a prenasleduje ich obrý penis, pred ktorým sa ukryjú v jaskyni čo vyzerá ako... no áno, presne tak a následne sa zvezú na prúde spermií až do mliečneho baru. King konga močiaceho z mrakodrapu, hovoriace hovná a finálnu bitku s tortami už radšej nespomínam, takisto ako scénu kde hrdinovia dramaticky vyletia z riti v raketopláne čo má miesto riadiacich pák záchodové zvony. Všetko je to naozaj úžasne dementne perverzné a lacno papundeklové, kozmické lode majú miesto motorov v zadku prskavku a herecké výkony sú strašidelnejšie než väčšina hororov čo som kedy videl. Človek sa len diví že to nie je od Tromy. Každopádne ja sa na tom zabíjam furt, takže nemám čo riešiť.

Superman 3 (1983)

Druhý spôsob ako spraviť supermana zaujímavým je urobiť z toho riadne psycho. Pri úvodnej scéne som sa rehotal ako blázon, potom vyskočí na scénu vyhúkaný počítačový génius gus (to sa rýmuje!) a syntetický kryptonit ktorý spôsobí že superman dostane schizofréniu, robí šarapatu a bije sa sám so sebou. Nakoniec ešte vzbúrený superpočítač so svetovládnymi chúťkami a cyborgická žena. No nekúp to! Je to sprostosť ale ostatné diely dokazujú že vážne poňatý superman bude pravdebodobne nudná blbosť tak prečo si trochu nezavystrájať?

Superman (1978)

Ako malý som sa strašne tešil keď mali dávať supermana v telke, ale bol som sklamaný. Chlapík so spodkami cez kostým chytí pár padajúcich osôb a predmetov a nakoniec lieta tak rýchlo že vráti čas. Film sa snaží vzkriesiť supermanovu kariéru a to sa mu aj podarilo, ale je to predovšetkým nuda s dokonale sterilným hrdinom ktorý je super kladný a super nezaujímavý. Snáď len ten Hackman dokáže udržať diváka pri vedomí.

plakát

Phantasm IV: Oblivion (1998)

Rádoby mysteriózne hipisácke putovanie do púšte za osvietením alebo čo. Coscarelli nemal prachy a tak nám tu miesto akcie predkladá hľadanie odpovedí v štýle Homera Simpsona. Tall Man je už hrozne starý a len tak sedí a diskutuje s hlavným hrdinom. Je to skôr dobrý deduškoko ako desivý záhrobník. Situáciu zachraňuje Reggie a jeho príhoda so zombie policajtom a dievčinou čo má mozgodlabacie gule v prsiach. No a záver je ako hipisácka vesmírna odysea s možnosťou ďalších dielov.

Phantasm II (1988)

V jednotke bol blbý koniec, v dvojke zasa začiatok, ktorý sa snaží nejako našroubovať na predchádzajúci diel. Potom je to už super. Bizarné efekty, čierny humor, zabijácke gule sa predvedú v plnej paráde, k tomu motorové píly, štvorhlavňová brokovnica a Tall Man ktorému neublíži ani keď mu jeho vlastná guľa vysaje mozog. Splatterová zábava v štýle evil dead, tak to mám rád.

Phantasm (1979)

pozoruhodný film so zvláštnou atmosférou a psychedelickou hudbou. Akýsi hrobár z vesmíru mení mŕtvoly ľudí na škriatkov a popritom ešte vymýšla halušky ako zbijácka mozgodlabacia guľa, alebo prst čo sa zmení na zmutovanú muchu. Atmoška je super, má to aj nadhľad a a Tall Man je pekelník ako višitý. Páčila sami scéna v ktorej ide po ulici a za zvukov tej psychotropnej hudby robí opičky. Jediné čo ma nasralo bol dementný záver s baňou a balvanom, ktorý bol aj tak nanič, lebo zlo sa proste vráti.

plakát

Nemesis 4: Zjevení (1996) odpad!

Jedna z najúžasnejších sračiek aké možno vidieť, človek miestami ani neverí na čo sa to díva. Kulturistka pobehuje v minišatách po nejakej stavbe, furt sa vyzlieka, občas pištoľou zostrelí vrtulník a dáva si dlhé pokecy s nepriateľmi. Keď sa dozvie že sa na ňu chystá zabiják, čaka ho nahá, postrelí ho, desať minút s ním konverzuje a prepichne mu hlavu bradavkami. No a keď pošlú ďalšieho, tak s tým sa vyspí a spolu zájdu za hlavným zloduchom, s ktorým zasa desať minút kecajú a potom BUM! Medzitým má ešte halušky o anjeloch. Klasika na snívanie...

Porn of the Dead (2006)

Podobne ako u predchádzajúceho počinu Roba Rottena texas vibrator massacre, je aj toto skrátka porno,nič viac, nič menej a u tohto to platí dvojnásobne. Dej to nemá, je to len súbor scénok so zombíckou tematikou. V prvej je chlapík napadnutý zombíčkou, takže ju musí poriadne osúložiť, za čo mu ona odhryzne vtáka, v druhej je natáčanie pornofilmu prerušené útokom zombíkov. Tí neprekvapivo pozabíjajú mužov a znásilnia ženskú. Na koniec scéna z blázinca, opäť so zombie lady. Treba povedať že napriek jednoduchosti je to pôsobivé a nápadité, podfarbené deathmetalovou hudbou a nejakým tým gore efektom. Zaujímavosťou sú roztekajúce sa masky zombíkov, ktorý sa tak vlastne presúložia až k normálnemu ľudskému výzoru. Pozoruhodná uletenosť.