• Krátkometrážní

Twilight sága: Zatmění (2010) odpad!

Škodoradosť je najväčšia radosť a ja milujem túto emácku hovnoságu pretože sa pri jej sledovaní vždy trieskam o zem od smiechu. Ono to síce nemá byť komédia, ale úporne nezmyselná snaha vydolovať z tej menštruačnej emoromance nejaký zmysluplný dej či dokonca drámu napokon vždy skončí ako nemtavá paródia. Tak čo je nové? Milostné pletky múkou nabieleného emoupíra Edwarda, pribrzdenej kačice Belly a tehličkovobrušného vlkodlaka Jacoba pokračujú ďalšou dvojhodinovou porciou ktorá by sa dala odstránením všetkých nepodstatných a nezaujímavých emodrístov skrátiť na maximálne 20 minút. Ono, vôbec najväčšou záhadou celej ságy je Bella, hlavná hrdinka ktorá nič nevie, nič nerobí a predsa sa okolo nej točí celý svet. Miluje jedného, miluje druhého, ľudia upíri aj vlkodlaci okolo nej poskakujú ako na špagátiku a ona furt len zadumané čumí do prázdna z čoho máme všetci veľké hovno. Nebiť vedľajšej zápletky so zlými upírmi nemalo by sa tam okrem nekonečne naťahovaného obkecávania milostného trojuholníku čo diať. Ako bonus je tu aj pár flashbackov do minulosti upírov ktoré síce tiež nie sú práve terno ale vrámci možnosťí vďaka bohu aspoň za ne. Čo sa týka tých vlkodlakov, to že chodia stále iba v trenírkach ( plus to dievča má aj nejaký ten vrch, čo je škoda ) sa dá pochopiť keďže sa premieňajú na prerastených vlkov, ale aké zázračné spodky to nosia keď tie po premene jednoducho zmiznú a potom sa spätne zasa objavia a úplne neporušené. Také nemal ani neuveriteľný Hulk. Nuž, rating nepustí a tak sa tí chudáci nemôžu objaviť úplne nahý aby sa v kine plnom roztúžených emáčok nespustil orgastický chaos spojený s trhaním vlastného vlhkého prádla. A zasa na druhej strane, vlk s Fantoziovskými bombarďákmi by pôsobil tiež trochu neseriózne. Treba povedať že to celkovo nie je také sprosté ako predchádzajúce diely, ale "iba" fádna konverzačka o teplých emoprdoch plná desivo omletých kecov ( "chcel som ťa iba chrániť... tým že mi klameš?" tidli-bom a tak vôbec ). Záverečná bitka, alebo skôr rozbíjanie upírskeho porcelánu je OK aj keď je divné že vlkolak môže hrýzť upíra koľko chce a nič, ale upír kopne toho obrovského vlka do zadku a ten je úplne dolámaný. Tak čau emáci.

Demolition Man (1993)

"Ty posratá krabica, vyseriem sa kvalitne a vytriem si riť"! Keď ľudia žijú vo vysnívanom dokonalom svete bez násilia a kriminality, začnú sa nevyhnutne nudiť. Treba preto vypustiť pár vyšinutých hovád zamrazených v prehistorickom 20 storočí a bude zasa veselo. Stallone ako John Spartan je typický akčný hrdina čo likviduje špatošov výhradne s hláškou vyletujúcou zo skrivenej papule, ale Wesley Snipes ako blonďatý psychopako Simon Phoenix ho jednoznačne prehráva. Plus tu ešte obkenduje aj Sandra Bullock ako policajné tela budúcnosti. Dnes už klasická akčná sci-fi komédia z ktorej sa dákemu Bramborobillovi, o ktorom nikto predtým ani potom nepočul, vytrieskať maximum. Akcia, bitky, humor a presne načasované nadávky stále fungujú. Keď sa nad tým človek zamyslí je to z logického hľadiska jedna hovadina za druhou, ale to nevadí keď sa človek baví a ja sa bavím určite takže nemám čo riešiť. Snáď len tú nevyriešenú záhadu troch kovových morských mušlí. Jediné čo by som úprimne skritizoval je ten záverečný, prilepený a divne dvojrozmerný výbuch.

Krvavý potok (2009)

Tak aj schumacher napokon zakotvil v konečnej stanici takmer skrachovaných filmových tvorcov, teda v Rumunsku kde natočil drevený béčkový horor o farme kde žije nacistický zombík čo si chce otvoriť tretie oko. Jediná zapamätateľná scéna je tá s masakrovaním zombíckeho końa v kuchyni, inak je to len jeden z milióna tuctových bakelitovín ktoré sa človeku samé automaticky vymazávajú z pamäti ešte počas sledovania. Nejaké pobehovanie, dáke bum-bum, blbé drísty, stupídne plány a tak vôbec ( zombík musí toto, nemôže tamto la-la-la... ). No štandardná nuda.

Běžící muž (1987)

Áno, tiež sa na to pamätám z čias keď som bol ešte prťavý a toto bol jeden z tých filmov ktoré vtedy kolovali na pirátskych kazetách s úžasným jednohlasným dabingom. Vtedy mi bolo šuka fum o čom to je, hlavne že tam behal úžasný Arnold a dával to zožrať všetkým hajzlom čo sa na neho vrhali. Dostal sa totiž do reality show ( bože, to boli ešte časy keď sme toto desivé slovo vôbec nepoznali ) a musí bojovať s rôznymi "lovcami", teda magormi čo v priamom prenose likvidujú ľudí ktorý sú nepohodlný pre režim. A sú to zaujímavý panáci, šikmooký hokejista, motorkár s motorovou pílou ( ktorú mu Arnold vrazí do rozkroku! ), operný spevák ovešaný žiarovčičkami a strieľajúci blesky, alebo raketový černoch s plameňometom. Ako bonus príde aj tradične namachrovaný Jesse Ventura s fúzami a príčeskom. Takže tu máme typickú, Arnoldovsky prostoduchú porciu násilia a brutality v sci-fi balení. No, je to samozrejme nenáročná kravina v ktorej stačí zamordovať odporného moderátora tej show a hneď padne celý fašistický režim a je všetko v poriadku, ale stále ma to dokáže pobaviť. Plus bod za ten melancholický hudobný motív ktorý dvíha atmošku.

Battaglie negli spazi stellari (1978) odpad!

Moja záľuba v obskurných filmoch je niekedy skoro až fyzicky nebezpečná. Ani sa mi nechce veriť že som tento film vôbec dokázal dopozerať dokonca, chvíľami som to už-už vypol. Ono je to objektívne takmer nehodnotiteľné. Taký pomerne psychedelický, konverzačne papundeklový sci-fi blábol ktorý vyzerá o 20 rokov staršie než v skutočnosti je. Dáky kozmonauti s úžasnými červenými čiapočkami stredovekého dizajnu sa dostanú na neznámu planétu kde stretnú pár začmudených somrákov v slipoch a dvoch "hrôzostrašných" vraždiacich robotov. Ten prvý vyzerá ako vymakaná socialistická hračka so svietiacimi očami a papuľou a ten druhý ( šéf ) je proste len krabica s rôznofarebnými panelmi. Na záver ešte súboj s ožiareným bláznom ktorému kvapká pena z huby a je tradične scifácky vycucnutý do kozmu. Rekvizity ako z relácie Od Kuka Do Kuka, otravné bublafuturistícké zvukové efekty a hlavne kýbel k posratiu naivnej nudy. Jednoducho právom zabudnutá vtákovina.

Skeleton Man (2004) (TV film) odpad!

Ďalší filmový klenot ktorý dokazuje že ľudská hlúposť je naozaj nekonečná a z tohoto hľadiska to má teda v podstate istú poučnú hodnotu. Indiánska smrtka s parádne vystuženou kapucňou si to serie lesom a morduje ľudí. Prečo to robí vie snáď iba indiánsky šaman ale ten je mešuge a za konzervu fazule ( "hmmm, fazuľa dobrá... ) zabľaboce akúsi dementnú historku z ktorej nie je veľa osohu. V lese sa náhodou pohybuje aj skupinka zmätených turistov alias super duper drsné americké komando. Bohužiaľ, aký sú drsný taký sú sprostý, respektíve pán "režisér" im nedáva žiadnu šancu pretože nemá ani šajnu o tom čo vlastne robí a aj jednoduché zoradenie záberov do nejakého zmysluplného sledu je pre neho nadľudský výkon. V jednej chvíli pochodujú komanďáci lesom v hrdinsky spomalenom zábere a v ďalšom zábere je každý z neznámeho dôvodu niekde inde. Jedna z naj scén je tá kde naverímboha blúdiaci Casper natrafí uprostred lesa na diaľnicu kde náááááhodou stojí kamión ktorého vodič si musel akurát oskočiť, šlohne ho a pokúsi sa smrtku zraziť. Úplná normálka je aj scéna keď dáky inteligent chytá ryby udicou z okraja stometrového vodopádu(!) a smrtka ho zastrelí od chrbta, takže šíp sa mu zapichne do hrude. Ó a ešte som nespomenul nášľapnú mínu na ktorej blikajú rôznofarebné svetielka a k tomu robí PÍP-PÍP aby ju náhodou nikto neprehliadol ( tomu sa hovorí humánna bomba ). To že je v tom lese aj chemická továreň, že ten smrtkoš odstrelí šípom zadnú vrtuľu z helikoptéry a že keď sa drsný komandoš potkne o papek zletí divokými kotúľmi 20 metrov po mierne naklonenom kopci na vystúpanie ktorého naásledne potrebuje lano sú už len také milé mušky na obrovskom plesnivom lajne. Ak bol Plán 9 najhorším filmom 20 stročia, tak Skeleton Man je hneď na úvod horúcim kandidátom na najhorší film 21 stročia.

Love (2011)

Šak nééé...more! Slovenské filmy neznášam, ale občas sa na ne škodoradostne pozriem aby som ich mohol veselo zdrbať. Lóve sa snaží o akýsi coolovo natočený pohľad na Bratislafskú lúzu. Celý film sa dá rozdeliť na dve linky, tá prvá "gangsterská" o dvoch pouličných húličských čórošoch ( ten dredovatý hašišák je excelentný chuj ) plná výrazov typu "čo si mal miesto hlavy kokot" a tá druhá zas útrpná romanca so snáď ešte horšími muci-muci šplechmi. Je pravda že ja nerozoznám dobrý herecký výkon od krabice banánov a Tinin výstup mi neprišiel tak tragický, ale zato Svarinská mi pije krv odjakživa. Tá je taká toporná, že by dostala zlatú malinu aj za amatérske pornovideo. V závere sa dej inak začal dosť slušne vyostrovať, ale v tej chvíli už bol koniec. A čo sa týka toho pouličného realizmu, je mi jasné že všetci tínejdžeri ( ktorým je film jasne určený ) budú od smiechu močiť do svojich rapperských gatí pri každej nadávke, ale na mňa to určite neplatí.

Blesk (2006) (TV film) odpad!

Ja neverím, ja naozaj neverím že niekto po roku 2000 môže myslieť celkom vážne takúto nehanebne chobotnatú keksovinu. Keby to bolo natočené v 60-tych rokoch minulého storočia tak by nad tým človek mávol rukou, ale dnes si tvorcovia tohoto zázraku koledujú o nohu po koleno do riti za film v ktorom chlap v potápačskom úbore dokáže rýchlo kmitať nožičkami až sa mu dymí z tenisiek a bojuje proti šupinatému kreténovi čo si hovorí Pytón. Okomentovať toto veľdielo je vlastne dosť ťažké pretože sa človek musí naozaj ovládať aby z neho nestriekali vulgarizmy na všetky strany ako z podguráženého politika. Je to jedna amatérska, nudná a neuveriteľne sprostá chujovina. Ale hlavne že bol v úvodných titulkoch pri názve filmu uvedený Stan Lee, ten už na tom musí byť asi naozaj zle keď musí zastrešovať svojim menom podobné skvosty.

Žena v černém (2012)

Stáva sa to málokedy, ale pred pozeraním tohoto filmu som nemal ani šajnu o čom to má byť a dokonca ani aký žáner. Tak som bol pripravený vypnúť to keď zistím že je to dáka chobotovina, ale hneď na úvod sa tam objavil nápis HAMMER čo prezrádzalo že by to mohol byť horor v klasickom gotickom štýle. A aj bol. Harry Potter ( až do konca som netušil že je to on ) si odskočil od mordovania Voldemorta vybaviť nejaké papierovačky do strašidelného domu na samote v anglických hmlách. Neviem či to bolo len tým že som to pozeral potme a sám, ale naozaj som si užil veľmi slušné strašenie. Človek by neveril aké strašideľné môže byť hojdacie kreslo čo sa samo hojdá. Chudák chlapec je sám v tmavom dome a každú chvíľu sa odniekiaľ vynorí dáka ohavnosť, mňa by v reáli do rána porazilo. Samotná pointa je síce omšelá, ale je to uhrané dosť dobre takže nenaserie. Štýlový horor made in Hammer.

Sheep Impact (2011)

Táto reklama na pivo potvrdzuje dve veci ktoré už všetci vieme. Za prvé, že Steven si dokáže urobiť srandu sám zo seba a za druhé, že je fakt tučný. Jeho kariéra už môže logicky ísť len jedným logickým smerom. Tučný pupok má, úzke škáry miesto očí tiež, takže keby si nechal narásť bradu mohol by sa vydávať za dvojníka Buda Spencera a natočiť film Banánový Joe 2: Prepadnutie v Banánistane. Ja by som si to pozrel.