Zažít Woodstock (2009)

Mohlo by se zdát, že na podrobné přehlídce devastace zeleného lánu během pouhých 3 dnů není nic zajímavého, přesto je mou povinností vzdát hold volnoláskařům své doby a ocenit kvalitu filmu, jež je zjevná, když jsem coby divák bez problémů skočila rovnou do víru dění. Zajímavá sonda, která mě krom hmatatelného zážitku ještě přivedla na myšlenku, či zrovna paradoxně tato doba nastartovala degradující obrat od slova zadarmo k zaprachy.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Hanozpěvy mě připravily na nejhorší a hle, ono to bylo super. Až s vychytanými titulky na konci mi došlo, že scénář napsal SS, takže je mi vše jasné. E3 má nádech něčeho z předchozích slavných sérií tvůrce, jeho rukopis je čitelný, což je ku prospěchu věci. Mám ráda jeho styl kombinace brutality, nekompromisnosti s emocemi a morálkou, vše v nezbytném testosterovém hávu, tak typickém pro akční žánr. Každý z elitních borců dostal kus prostoru, jenž nepostrádal dynamiku, napětí a jemu vlastní charakteristiku. Celkově jde o zralý přístup a nadhled, čímž obojím Sly bohatě disponuje, nebojí se předhodit světu a otevřít tak vlastní hodnotové JÁ.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Začátek ničím nepřekvapil, ovšem akce útěku SLJ neměla chybu. Až mi bylo líto, že byl tak nějak odklizen ze scény. Naštěstí jako každá komiksárna bývá plná zvratů i nečekaných překvapení, i zde je vše poněkud jinak. Plusem filmu je výtečná hudba a pár dalších akcí se zajímavými efekty. Jasně, že logické chyby jdou ruku v ruce s akcí, ale když je jeden dokáže velkoryse opominout, nic již dál nestojí zábavě v cestě. Vcelku spokojenost. Ale skupinová jízda typu Avengers je příliš velká konkurence, takže prozatím zůstanu u 4*.

Něco nového (2006)

Moje slabost pro černouše je známá, ale tady navíc fungovala ústřední dvojka na velmi představitelné úrovni.☺V moc pěkném závěru jsem došla k Něčemu novému. Už asi vím, proč mi jsou černokožení tolik sympatičtí (mimo vrozený smysl pro hudbu a pohyb) - protože z nich přímo sálá teplé slunce, léto, radost ze života a pohodový optimismus, i přes těžký úděl, jenž je provází od nepaměti.

Cvoci (1990)

Dudlík je fakt komik, budiž mu zem lehká, to dobré po něm zůstalo. Plusem je účast několika skvělých málo známých herců z éry 90.tek, viz dva šéfici nebo halloman. Zapsala jsem si do kebule dvě pro mě historické věty, jednu s odpovědí k hlubokému zamyšlení: "Jak je možné, že je to s tebou tak krásný a ani jsem se ti nemusel moc dvořit." "Jsem cvok", druhou globálního univerzálního významu, která mě navíc rozřehtala jak stádo oslic: "To jsme vážně závislí na bandě idiotů z cvokhausu?" Lehký psychorozbor věty první je o tom, že je cvokům většinou líp a jde jim všecko snadněji a druhá je otázkou do pranice, kdo je vlastně ve skutečnosti cvok?! Hezký příspěvek ze zlaté éry do mé filmové sbírky.

Sousedi (2014)

To zas byla kardinální krávovina,víc se snad ti dnešní ujetí Amíci ztrapnit ani nemohli. Svatá prostato, ještě že bydlím tolik x-kilometrů daleko, čili mě tak snadno nenapadne tuto vygumovanou lůzu navštívit, třebas jen po sousedsku.

Noe (2014)

Co na to říct, je to další kousek, kdy forma předčila obsah o velikosti apokalyptické vlny. Ateista a pragmatik ve mě mi nedovolí pochopit počátek stvoření světa a emocionální já jásá nad všespásným slovem LÁSKA. Herdek, to je přece smysl života každého jednoho z nás, co si budem složitě namlouvat a zkoušet jeden druhého, kam až dojde či jak pojde. Strhující výkony mých oblíbenců Jenn a Russella. Ten se snad pro velkofilmy narodil. Nejlepší rada zní - nepřemýšlet, nerozebírat, jen se zlehka nechat unášet na vlnách, které přinesou mír a klid v duši a možná nový očarující svět. Možná konečně s lidma, co zcela pochopí slovo druhá šance.

Když si Chuck bral Larryho (2007)

V tomto případě jde h(t)umor dalece přes hranici únosnosti, přesto je pro fanouška Sandlera povinnost. Jelikož bylo dost scén k tupému nekontrolovatelnému zasmání a výběr hudby odpovídal mému vkusu, níž nepudu, ani kdyby byli oba pánové skutečně přihřátí, až by se jim za ušima kouřilo a museli by zasahovat hasiči.☺

Účastníci zájezdu (2006)

Tahle komedie je zářný příklad za všechny, jak Češi cestují na dovolenou do Chorvatska. Kdo někdy jel busem k moři, určitě se zde našel. Každopádně má vysokou úroveň, co do zábavy, co do chuti pustit si film znovu a zas. Českou novodobou tvorbu moc nemusím, ale toto je i přes jednoduché až primitivní téma vydařené, herecké výkony nadprůměrné, dokonce i vlezle opakující hudební motiv se dal prominout. Duo Karel+Karel moc prostoru ve scénáři nedostal, ale co replika, to perla. Jednoduše, kdo má rád prostý humor a nebojí se podívat do vlastního zrcadla, měl by být spokojen, a když už nic, pohled na chorvatské pobřeží musí potěšit každého správného milovníka slunce a moře.

Sabotáž (2014)

Ayerovu tvorbu mám ráda a ani tentokrát mě nezklamal. Jeho drsný chlapácký přístup mi imponuje už pro obojí zmiňované, a taktéž pro akční precizní prácičku, kterou pokaždé poctivě staromilsky odvádí. Hudba sedla jak Terrenci Howardovi (sory kámo nic proti) ocelová plošina namísto kravaty a i námět nebyl nijak zvlášť obnošený, natož nudný. Za mě krásná lepší 4, drželo mě to na uzdě od počátku do smířlivě pomstou naplněného konce. Arnie je rozjetá mašina, co se jen tak nezastaví a to je sakra dobře.