Nutné k přežití (2006) (pořad)

Řekl bych, že každému, kdo u tohoto seriálu z produkce Discovery aspoň trochu přemýšlel, musí být jasné, že nám všem, kterým by se "podařilo" na některou tu nepohostinnou oblast dostat, dává Bear Grylis návod, jak se s místními podmínkami poprat, nesnaží se nám nakukat, že se právě i on dostal někam, kde se těžko žije, vzal s sebou kameru a teď nám ukáže, jak tam a tam přežil- je to prostě takový "extrémní cestovní guide". Jenom jedna rada Grylisi- "želva je kámoš, želva se nejí!" :-)

Sucker Punch (2011)

Gigantičtí samurajové, fašistické zombies, hi-tech roboti nebo draci- v jakém jiném filmu najdete takovouto explozivní směs? Sen každého nadšence podobných ujetin. Snad škoda, že panu scénáristovi sem tam ujela ruka, vycizelovat i toto a byl by tu jeden z nejlepších filmů poslední doby. Ale i tak Zack Snyder ukazuje, že je v něm sakra velký potenciál. Navíc doprovodný soundtrack je ohromná pecka. Srdcovka.

Londýnský gangster (2010)

Bezradný filmeček, který snad ani sám neví, čím chce být. Do nejlepších dílů od Mr. Ritchieho to má fakt hodně daleko, ať už dějovou zápletkou, akcí nebo i romantickou linkou. Jediné, co film drží nad vodou, jsou pro mě osobně vždy poutavé exteriéry anglické metropole a samozřejmě herecké obsazení, Anna Friel je vážně sexy, stejně tak Keira Knightley, Ben Chaplin pobavil skvělým londýnským cockney a Ray Winstone zase svou rolí neskutečnýho bastarda. Naopak Colin Farrell je tu místy takový nemastný neslaný a jakožto stěžejní postava filmu jej moc nepodrží. To samé platí i o jinak vždy perfektním Davidu Thewlisovi. To si dám raději opakovaně Formulu 51 než tuto pseudogangsterku. Třetí hvězdička je za vždy okouzlující Keiru.

Bulšit (2001)

Po všech těch Prcičkách a dalších ze stejného tématu čerpajících filmů přišel snímek, který si z této "pseudokultury" udělal nehoráznou prdel. Film, jehož hodnocení úzce souvisí s tím, za jakých okolností jste ho zhlédli, nebo ještě lépe řečeno, jaké vzpomínky s ním máte spojené. Já jsem jej viděl v době své puberty, s kamarády a na začátku všemožných, ehm- řekněme dobrodružstvích... Prostě pokaždé, když vidím "Not Another Teen Movie", mi to tuto dobu připomene. Je až s podivem, že tak správně ujetá komedie je vlastně parodií na nemožně ubohoučkou americkou teen romanci "Taková normální holka". Krásné Chyler Leigh (nezapomenutelná zpomalená scéna na schodišti) a Jaime Pressly (mj. Joy z My Name Is Earl) a samozřejmě, jako třešnička na dortu, skvělý doprovodný klip od Marilyna Mansona (Tainted Love). Těch 41% místního hodnocení je nezasloužených, Bulšit je totiž fakt skvělá jízda na různé (nejen) filmové párty... Pokud se vám líbilo Scary Movie, Not Another Teen Movie vás rozesměje také.

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Nemám co vytknout, tohle je nejlepší (hraný) americký seriál (aspoň tedy pro mě). Není tam ani jedna postava, která by mě něčím iritovala, naopak čtveřice hlavních hrdinů (Earl, Randy, Darnell /AKA Crabman/ a Joy) chrlí díl co díl jednu skvělou hlášku za druhou. Velkým plusem je i místo, kde se (víceméně) celý děj odehrává, ospalé maloměsto Camden. A samozřejmě hlavně ten skvělý nápad se seznamem a karmou. Jason Lee je jako Earl bezkonkurenční, (anti)hrdina jak má být, ale mým největším oblíbencem je rozhodně Crabman (jehož empatii, především ve vztahu s ďábelskou Joy, bych chtěl mít :-)). Celé čtyři řady jsem zhlédl na PrimaCool, tedy v dabované verzi, se kterou však nemám sebemenší problém (Rychlý, Tůma a další jsou perfektní). My Name Is Earl skončilo už v roce 2009, ale ten otevřený konec snad dává alespoň minimální naději, že se dočkáme dalších pokračování- a bylo by to jenom dobře, protože seriál neztratil nic ze svého humoru ani v dalších sériích. Jasných 5/5. (Doporučuji seriál s podobnou atmosférou- Raising Hope (Vychovávat Hope)).

Poprask (2003) (pořad)

Předchůdce dnešního Musicbloku. Moc nechápu to místní hodnocení, tohle byl pořad, který mi v tuzemské televizní sféře, jakožto velkému hudebnímu nadšenci, docela chybí. Duo Brchelová - Anděl prostě vědělo, o čem mluví.

Účastníci zájezdu (2006)

Příjemný film, který nás všechny, kteří jsme také byli účastníky zájezdu, ukazuje v pravé barvě. Jelikož i já sám mám nezapomenutelný zážitek z dovolené u moře (letní láska :-p), oceňuju vcelku trefně podanou atmosféru všech těchto dovolenkových eskapád. Herci pohodový stejně jako celý tento malý filmeček (v produkci tévé Nova patří pravděpodobně k tomu nejlepšímu- což, pravda, zase není žádné měřítko :-/).

Noc s Andělem (1999) (pořad)

Nezapomenutelné sobotní večery (či spíše noci), sjížděl jsem to od samotného pořadu Pavla Anděla (jehož nekonformní styl moderování můžete buď milovat anebo nenávidět), většinou ale tedy na základě pozvané osobnosti (Wohnout, Glen Hansard nebo třeba i Zuzana Norisová), přes klipový pořad Velká noční hudba až po dojezd ve znamení Malé ranní hudby (opět na základě výběru videoklipů, nebo i koncertů- Linkin Park, The Offspring, Guano Apes aj., byly to v období mé puberty vždy napínáky, když jsem si na teletextu kontroloval výčet interpretů :-)). Tak nějak jsem si myslel, že tady bude Noc s Andělem ještě pár let navíc (když přežila stávku, výměny ředitelů a celého vedení), bohužel Pavlem často proklamované se již stalo skutečností. Rozhodně zajímavý pořad na který budu rád vzpomínat.

Já jsem Harry Potter (2010)

Někteří místní uživatelé (ano, myslím tím ty, kteří dali v hodnocení "odpad") by se neměli brát tak vážně... Radcliffovi sice hráblo, ale já tomu chlapovi fakt přeju pořádnou kariéru i ve chvíli, až celé to šílenství ohledně HP utichne. Už jen díky těm deseti letům s Harrym- zaslouží si to. Ale on se neztratí :-)

Smrt přichází v bílém (2003)

I přes ten stupidní název (český distributor se zase jednou vytáhl) je tento horor špičkou ve svém oboru. A jestli ne špičkou, tak alespoň velkým (a příjemným) překvapením. Pořád tvrdím, že daleko děsivější je tušené zlo než potoky krve a levné lekačky. A tady si toho tušeného, skrytého zla ve všudypřítomné tmě užijete dosytosti. Hlavní hrdinové, středostavovská americká rodina, jsou vesměs sympaťáci, vlastně jsem v celém snímku nenašel žádný rušivý element, který by onu mrazivou atmosféru ničil. Společně s The Blair Witch Project nejpodivnější horor, jaký jsem měl to štěstí vidět. Víc takových "divno-hororů".