• Krátkometrážní

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Na film jsem se vypravil hlavně ze dvou důvodů. Prvním z nich je režisér Tim Burton. Ještě jsem od něj neviděl všechny filmy, ale jeho pojetí (zejména po výtvarné stránce) je mi blízké; navíc velmi dobrý je i samotný námět (většinou). Druhým z důvodů je Eva Green, která patří mezi mé oblíbené herečky (zejména díky ztvárnění jedné z hlavních rolí bohužel již ukončeného seriálu Penny Dreadful). Jak jsem již uvedl, zpracování bylo velmi zdařilé, dobrý námět (knihu jsem nečetl) a scénář, herecké výkony, podobně jako u první Alenky. Podoba s Alenkou se trochu nabízí - i zde se cestuje do jiného světa. Nemám téměř žádné výhrady. Snad jen, že hlavní záporák v podání Samuela L. Jacksona mohl dostat více prostoru (Green ho sice taky moc nedostala, ale tento film není o její postavě) a trochu i to, že pro formát 3D mohlo být využito více efektů (např. více soubojů s netvory). Ale to jsou jen drobné vady na kráse.

Matky na tahu (2016)

Výborný film - bavil jsem se od začátku do konce! Musím doporučit také mužům - není to rozhodně film jen pro ženy (jak by se třeba mohlo z traileru zdát). Hodně vtipných scén a hlášek. Zdaleka jsem ještě neviděl všechny filmy s Milou Kunis, ale tahle role jí výborně sedla, velmi dobře se jí zhostila. Opravdu nemám nic, co bych mohl vytknout - dobrý námět, scénář, výborný výběr hudby, skvělá režie, dobře propracované i vedlejší role.

Zhasni a zemřeš (2016)

Po celkem nedávném zhlédnutí traileru jsem si tento film zařadil na svůj seznam filmů. Nejdříve jsem si pustil stejnojmenný krátkometrážní počin (2013). Ten končil v tom nejlepším, a proto jsem se tedy celkem těšil na plnohodnotný film. Chytl mě hned na začátku v úvodu, než se objevil název filmu. Scéna ve skladišti neměla chybu - zejména v tom, že se vskutku jednalo o horor, za který pokládám pouze takový, ve kterém je přítomno něco nadpřirozeného (ne „pouhý“ masový vrah). Lekačky byly celkem funkční a minimálně tu největší jsem vůbec neočekával (podobná jako v 1 filmu o Harry Potterovi). Dobrý byl také samotný příběh. Rád jsem uvítal, že prvotní nápad byl sice jednoduchý, ale velmi dobře zpracovaný. Konec jsem takový neočekával, ale rozhodně nebyl špatný - i ten rozhodl o mém nejvyšším hodnocení.

666 Park Avenue (2012) (seriál)

Na tento seriál jsem narazil velkou náhodou. Ale protože mám velmi rád horory (navíc plusem je mysteriozní počin), dal jsem mu šanci. Prvních pár dílů mě přesvědčilo, že se jedná o velmi kvalitní seriál. Splňuje má kritéria pro horor, ve kterých musí být něco nadpřirozeného. Škoda, že nebyl obnoven pro další sérii. Možná si přečtu předlohu.

Smrtelné zlo 2 (1987)

Na pokračování kultovní jedničky jsem byl zvědav. Naplnila se má očekávání - zejména co se týče hororové stránky. Mohlo to ovšem být více komediální, takhle to bylo pouhým odlehčením hororových scén. Hororové scény jsou velmi dobře natočené (díky nim jsem se rozhodl k vyššímu hodnocení). Občas něco bylo nelogické či přehnané (například stříkající potoky krve v odstínech zelené a modré), proto slabší 4 *.

Madonna - Ghosttown (2015) (hudební videoklip)

Výborný artový klip rozpadajícího se tajemného města a jeho podsvětí. Madonna je oblečená trochu ve stylu gothic, což jsem taky uvítal. Výborná je i samotná písnička.

Temné kouty (2015)

Na tento film jsem narazil spíše náhodou a asi bych se na něj hned nekoukl nebýt Chloë Grace Moretz, která ztvárnila roli Carrie z roku 2013 podle krátké Kingovy novely. A samozřejmě velkou zásluhu na poměrně brzkém zhlédnutí má představitelka titulní role Charlize Theron, kterou jsem si oblíbil zejména ve filmu Sněhuka a lovec a volném pokračování Lovec: Zimní válka (ačkoliv oba filmy jsem hodnotil pouze 3 *; viz komentáře). Líbilo se mi, že nové okolnosti pomalu vyplouvaly na povrch a vytvářely tak postupné střípky mozaiky. Ani mi nevadila téměř dvouhodinová délka - film mě stále dokázal držet v napětí a přinášel překvapivé zvraty. Herecky trochu vyčnívá Charlize, ale také mladý Ben v podání Nicholase Houlta; ovšem i vedlejší postavy zdárně přispívají k celku. K dokonalosti mi chybělo jen pár drobností. Budu si muset přečíst předlohu.

Bestiář (2007)

Náhodou jsem v televizi na tento film narazil. Synopse byla celkem zajímavá. Jen to opravdu není o žádné bestii, název je hodně zavádějící. Více prostoru mohli dostat důležití muži - všechno si prakticky vybral skvělý Roden. Ovšem i ostatní herci v čele s Danicou Jurčovou své role dobře zvládli. Chvilku jsem ovšem uvažoval o 3 *, ale závěr byl celkem uspokojivý. Na české poměry se rozhodně jedná o dost kvalitní film.

V zajetí démonů 2 (2016)

Na toto pokračování jsem byl celkem zvědav. Hlavně kvůli Jamesovi Wanovi, který si mě získal ne přímo 1. dílem, ale sérií Insidious, (zejména 2. pokračováním). Byl jsem proto zvědav na jeho další filmy. U Conjuring 2 jsem přibližně do poloviny filmu silně uvažoval o 3 * - vůbec (snad kromě celkem dobré hudby) mi to nepřipadalo jako horor; žádné lekačky, ačkoliv jsem je očekával minimálně na dvou místech. Druhá půlka to v tomto ohledu dost zachránila. Celkově se však jedná o velmi slabé 4 *. Délka je zbytečná, určitě by se dalo film zkrátit tak na cca 100 minut; nepřináší mnoho zvratů a když už, tak zůstane jen u zárodků. Nakonec si myslím, že by Wan měl zkusit třeba i jiný žánr než horor (šanci mu ještě dám například u Annabelle 2, kde má produkci; 1 ovšem ode mě dostala pouze 3 *, takže ani od dvojky moc neočekávám).

Cestující v dešti (1970)

Velké zklamání. Na film jsem se podíval kvůli zajímavé synopsi a hlavně kvůli mému oblíbenému herci Charlesi Bronsonovi. Film je velmi nudný a navíc zbytečně dlouhý. Přišlo mi, že se nějaké motivy trochu opakují. Také nevím, co by na filmu mělo být psychologické, natož napínavé. Zajímavé bylo házení ořechů.