Obrovské překvapení. Z každé strany jsem na novou Alenku slyšel pomluvy, nevrlé názory a do hlubin strkajícího Burtona nadávky ovšem po shlédnutí musím přiznat, že jdu proti vlně :D. A hrozně jsem ten film chtěl ztrhat, ale bohužel, nějak nevím za co. Funguje to jako pohádka pro děti, kde je spousta roztomilých zvířátek, parádních slovních hříček a děje, který je vcelku neškodný, přesto svým způsobem kouzelný. A funguje to podobně i v podařené výpravě. Osobně nemám Burtona moc v lásce ( takovej Karlík mě nechal naprosto chladným ) ale nemůžu mu upřít, že má bujnou fantasii. Po technické stránce se předvedl - aby ne, když to stálo takovej balík. Roztomilé pralesové výjevy střídá vyprahlá pustina, poté se děj přesune do zámků a dalších velmi pěkně vytvořených lokací a než se nadějete tak je konec. Sountrack je v pozadí klidný a nijak zapamatovatelný, ovšem nijak nekazí celkový dojem. Johnny Depp mi po dlouhé době nevadil ( nenávidím čtvrté piráty! ) naopak Šklíba u mě v postavách nejvíc vládl. Alenka je primitnivní jak dějem, tak způsobem vyprávění a chovaním postav ale vše je zabaleno do pěkného kabátku a společně to náramně funguje. Děcka z toho musí bejt u vytržení :D(21.11.2011)

| Scenár: Linda Woolverton | Hudba: Danny Elfman | Produkcia: Richard D. Zanuck, Joe Roth, Suzanne Todd, Jennifer Todd | Distribúcia: Walt Disney Pictures | Štúdio: Roth Films, The Zanuck Company, Team Todd | Rozpočet: 200 miliónov $ | Tržby: 1,024,299,904 $ | Čarovná jazda po krajine zázrakov na spôsob 21. storočia. 3D, CGI, atd... všetko je to vkusne umelé, zfiltrované až do šedosti, biele mesto nemálo podobné Minas Thiritu, a miznúca mačka najzábavnejšie vykreslená postava. Bol som až nadmieru prekvapený sám sebou, ako ma ten gýč môže baviť, ale práve tá vizuálna stránka filmu bola tou nadpriemernou súčasťou celku. Alenka ala Burton totiž nemá ani štipku emócie, nenavezuje vzťah s divákom žiadnym spôsobom. Cítite sa behom filmu tak sám, ako je Alenka na konci po vrátení sa do normálneho sveta. A to je škoda.(28.2.2011)

[imdb: 6.6/10] | me: Timove Burtonove predstavy o Wonderlande sa vo väčšine zhodujú s tými mojimi a tak som si to po vizuálnej stránke celý čas vychutnával. Celé je to tak akurát pritiahnuté za vlasy, mystifikácia má jemnú úroveň a celkový dojem je rozprávkovo príjemný. Je to ale kombinácia Disneyho a Burtona, kde z obsahovej časti vyčnieva Diesney a teda jednoduchosť, čo je škoda. Chcelo to ešte viac Burtona čo do obsahu a jednalo by sa ozaj o "Ríšu divov", aká tu ešte nebola.(7.3.2011)

Docela bych tady souhlasil s doporučením kolegy Janka - zkusit nemyslet na to, že jde o práci pana Burtona - což je možná trochu složitější, protože vizuálně tam na nás pomrkává na každém rohu - a sledovat to jako poměrně pěknou, mainstreamovou adaptaci Alenky. To, že to tvůrci pojali jako emancipační manuál pro mladé dívky, poslouchající Avril Loving, mě sice osobně moc vyhovovat nemusí, nicméně to na téhle úrovni docela dobře funguje, takže si nehodlám stěžovat - i pro ostatní je tam toho dost. Příjemná Mia Wasikowska (mladší klon Gwyneth Paltrow), psychadelický Johnny Depp, o jehož výkonu si můžete myslet prakticky cokoli a nejspíš budete mít pravdu, pomilování hodná Helena Bonham "I need a pig here!" Carter - http://www.youtube.com/watch?v=K8HaM6CjE0E, spousta kvalitního dabingu a nakonec i nějaká ta slušná akce. Po pravdě jsou to asi spíš silnější tři, ale kvůli Srdcové královně si neodpustím tu slaboučkou čtvrtou. 70%(30.6.2010)

• woody

Jedna velká reklama na přebarvený a kýčovitý disneyovský nevkus, na které se naneštěstí podíleli Burton s Deppem ... Inu, z něčeho ten crack, alimenty a vily platit musí, proti tomu žádná ... Chápu, že je to pro ně spotřební zboží na jedno použití, ale stejně jako u hajzlpapíru rozlišuji, zda mě drásá nebo sametově pohladí, musím k témuž přihlížet i zde.(30.6.2010)

• - Alenka (Mia Wasikowska) má na začátku na krku řetízek s medailonkem. Když ale spadne do nory, řetízek už nemá. (Mr.Hudson)

• - Představitelka Bílé královny Anne Hathaway, která svou postavu označila jako punk-rock vegan pacifistku, se pro roli nechala isnpirovat zpěvačkou hudební skupiny Blondie, herečkou Gretou Garbo, dílem sochaře Dana Lavina a fiktivní Normou Desmond, hlavní postavou filmu Sunset Boulevard (1950). (Rosaviva)

• - Natáčení Anne Hathaway trvalo jenom dva týdny. (NGP)