Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roce 1986 trápí malého Joshe Lamberta vidiny podivné staré ženy. Jeho matka Lorraine přivolá na pomoc experta na paranormální jevy Carla, který požádá o pomoc svou spolupracovnici Elise. Ta Joshe zhypnotizuje a i přes jeho varování se pokouší najít zdroj podivných jevů. V komoře v ložnici je ale čímsi nebo kýmsi napadena. Elise Joshově matce oznámí, že její syn má pozoruhodnou vlastnost astrální projekce, kterou se ale kdosi pokouší zneužít. Všichni tři dospělí se shodnou na tom, že bude nejlepší, když nechají Joshe na jeho schopnosti zapomenout. O 25 let později je Elise v Joshově domě za tajuplných okolností zavražděna a nyní dospělý Josh je hlavním podezřelým. Ten se se svými dětmi a manželkou Renai stěhuje dočasně k Lorraine. I v jejím domě se ale začínají dít podivné věci, tajemná stařena se znovu vrací a obyvatelé domu se ocitají ve smrtelném nebezpečí. (Falcon)

(více)

Videa (10)

Trailer 2

Recenze (707)

POMO 

všechny recenze uživatele

Dobrý sćenár, chytro a bohato upgradujúci príbeh jednotky. Štvrtina filmu je ale nasnímaná lacnou domácou kamerou, ktorá sa k Wanovmu obvykle atraktívnemu a originálnemu vizuálu (ktorý robil tak zaujímavou jednotku či nedávnu žánrovku lahôdku V zajatí démonov) extrémne nehodí. Film miestami sofistikovane sleduje aj tri rôzne, súčasne prebiehajúce dejové linky. Keby bol "handicam" použitý koncepčne, pre odlíšenie jednej z liniek kvôli zjednodušeniu orientácie v deji, tak OK. Ale nie je. A načisto mi zničil dojem z filmu. Som v kine, nie na YouTube! ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Opravdu to nechápu. V zajetí démonů ukázal nejprofláklejší současný Bubuťaman, že dobrý horor natočit opravdu umí, a tak jsem naivně uvěřil, že si v další kapitole Inshitdious konečně začne pořádně vyskakovat. Nestalo se. Je to opět jen narychlo splácané, tupé, omleté a nudné Mistrovství světa ve skřípání dveřmi a sáhodlouhých procházkách v potemnělých chodbách cigánských baráků, plné pseudoastrálních sraček. Vyděsil jsem se akorát jednou, a to hned při úvodních titulcích, když jsem uviděl, že v tom má prsty i obřezaný autor Abnormálních Pasivit Orál Feli. Nedbal jsem, doufal jsem a akorát jsem se nasral, neboli jak pravíme my, klasiky vzdělaní latiníci a erudovaní filmoví kritikové "Veni, vidi, vpiči!". Tři krátké bafy moukou popatlaných, sešklebených xichtů na stoosm minut reklamy na špatně namazané panty a opravdu důkladných temných studií oprýskaných, plesnivých stěn nuzně svítící baterkou, to je na vystrašení a zabavení verbala opravdu málo. Možná, kdyby si na tom někdo pořádně zařádil nůžkami, mohla z toho být alespoň príma dvacetiminutová epizoda Příběhů ze záhrobí. ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Nejprve osobní vzkaz komukoli, kdo náhodou navštíví tuto stránku a měl nějaký podíl na rozhodnutí, že Insidious 2 nebude (jak se alespoň zatím zdá) uveden v českých kinech: Shoř v pekle, čuráku. Jel jsem kvůli tobě až do Bratislavy a stálo mě to tak zhruba o pět stovek víc, než bylo nutné... A teď k filmu: Cesty nelituju. Insidious 2 je perfektní pokračování, které zajímavým způsobem rozvíjí příběh prvního dílu (obavy, že Wan přijde s pouhou variací na jedničku, byly liché). Strachu a děsu je tu sice o něco méně, lekačky nejsou tak infarktové a nápadité jako v prvním díle, ale tempo je zase naopak vyšší (v podstatě si není kdy vydechnout) a rozehraná mytologie o "dámě v černém" a o Zásvětí to prostě táhne nahoru. Podobný přístup využil Balaguero s Plazou při prvním sequelu Recu. Prostě komplexní pokračování, které je sice o něco slabší co se děsu týče, ale zajímavým a nečekaným (a nenuceným!) způsobem rozvíjí příběh. Veliká spokojenost a po příliš bezpečném The Conjuring opět návrat na vrchol. Insidious: Chapter 2 sice nebude mít tak jednoznačně pozitivní široké přijetí jako předchozí letní hit, ale o to ho mám radši. (Cinema City Aupark, Bratislava) ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Musím říct, že druhý díl jsem si od prvního pustil pár dnů po sobě. Nedalo mi to, byl jsem zvědavý, jak se příběh, který vlastně v prvním díle nic moc neřekl, dál rozvine. Příběh jako takový totiž pořád bilancoval na hraně debility a vcelku originálního námětu. U toho jsem si po prvním díle nebyl jistej, ale druhej mi to parádně potvrdil. Lekačky naprosto luxusní, kamera vytváří pohyby přesně takové, co můj mozek nechce, ale na druhou stranu po nich lpí, abych se bál. Snad jako kdyby James Wan věděl, kam šáhnout, aby se mi v mozku aktivoval strach. Starostlivá mamka od rodiny, Rose Byrne, tomu taky docela dost pomáhá stejně tak jako slušně šílenej Patrick Wilson. Musím uznat, že se moc těším na poslední díl téhle trilogie a pokud to bude možné, nevynechám ji v kině. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Hodinu solídny horor v tradične kvalitnom (hoci už trošičku opozeranom) Wanovom podaní. Niekoľko tučných infarktov. Potom sa to zmení na akúsi temnú fantasy a priznám sa, že ma to bavilo ešte viac ako ľakačky, začalo to mať aj celkom zaujímavý príbeh, minulosť sa spojila s prítomnosťou, krásne sa nadviazalo na jednotku. O čosi slabšie ako Conjuring, na ktoré sa Wan zjavne sústredil viac, ale stále silný žánrový kúsok. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (25)

  • Fotky malého Josha sa v prvej a druhej časti nezhodujú. V prvej časti ho hral Josh Feldman, v druhej ho stvárnil Garrett Ryan. (lylka2296)
  • Původně měl být film uveden 30. srpna 2013. Později se toto datum přesunulo na 20. září, ale konečným datem se stalo 13. září 2013, které vyšlo na "pátek 13.". (Mardzis)
  • Když Josh (Garrett Ryan) položí Renai (Rose Byrne), která je v bezvědomí na pohovku, leží tváří nahoru. V dalším záběru je její hlava natočená na bok. (MultiTobi)

Související novinky

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Zima dlouhá, léto krátké, Vánoce bez sněhu a v sedmi stupních. Ale uznejme, že na výborné filmy byl rok 2013 štědrý. Rivalové, Gravitace, Star Trek: Do temnoty, V zajetí démonů, Zmizení, druzí Thor a…

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

15.09.2013

Ano, čtete správně, osmý díl. Ještě nedávno se mluvilo o tom, že sedmička, jejíž první klapka padla tento týden, bude posledním dílem série. Jenže těch bezmála 800 milionů dolarů, které utržila…

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012

Pokud o tom nevíte, nejvýdělečnějším filmem roku 2011 byl horor Insidious. Utržil sice v kinech „jen“ 97 milionů dolarů, ale byl pořízen za pouhého 1,5 milionu. Tomu se říká dobře rozjet investice. A…

Reklama

Reklama