Insidious 2

Insidious: Chapter 2

Insidious: Kapitola 2

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2013, 106 min

Rozpočet $5miliónovTržby USA $83,586,447Tržby Celosvetovo $161,919,318 Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,304,428Tržby za predaj DVD v USA $6,954,658 ║ veru asi som sa až moc tešil po veľmi vydarenom Wanovom V zajatí démonov, lebo tu to ide tak na pól plynu, v prvom rade strašne mimo tu udierajú vtipné vložky a tých tu je fakt dosť, celý dej na tom tak neslušne dokmášu až hrôza, lebo pokiaľ je na pľace Rose Byrne tak to má celkom dobrú atmosféru, nechýba pri jej vypätých chvíľkach slušná dávka napätia, tiež Patrick Wilson nie je najhorší ale z jeho postavou sa aj trošku zbytočne scenáristi vybláznili, nemá úplne správny ráz, troška tu vadia aj niektoré zaužívané prvky ako vŕzgajúca a otvárajúca sa skriňa, veci čo sa naokolo stále zapínajú ako klavír, rádio, detský pavúk, prebiehajúce mátohy, nuž tento ponúknutý mix nebolo proste úplne to pravé orechové takže tak troška sklamanie /videl v kine: 55%/ __moja recenzia(25.9.2013)

Som trošku sklamaný. Asi som očakával príliš, pretože prvý diel ma vážne navnadil. Ale tak to zvyčajne končí, ďalší príklad toho, že radšej čakať menej a byť prekvapený ako veľa a byť sklamaný. Nebolo to úplne zlé a rozhodne to bolo po všetkých stránkach lepšie ako The Conjuring, ale zostalo to za očakávaniami. Príbeh ma však zaujal a to si myslím, aj v mojich očiach zachránilo tento film. Keď sa dejová linka spojí s tou z prvej časti, tak všetko do seba krásne zapadá a dáva zmysel. Takže čo sa týka príbehu tak jedno veľké plus. Sklamala ma hlavne tá "hororová" atmosféra. James Wan ma už asi definitívne presvedčil, že na veľký horor ešte rozhodne nemá a má sa ešte čo veľa učiť. A ten prvý diel Insidious bolo asi len šťastie alebo náhoda. Film som pozeral v príjemnej večernej letargii a keď ma z nej nevytrhne tak je to pre mňa znakom podpriemernosti. A u hororov to platí dvojnásobne. Lakačky sú od toho, aby poriadne rozprúdili tep a vohnali nejaký ten adrenalín do srdca. Ale nič také sa nestalo. To sa mám vážne báť chlapíka s tekutým púdrom na ksichte? Alebo ženskej s červenými zubami? Postáv prikrytých plachtou? Vŕzgajúcich dvier v ktorých sa sem-tam mihne nejaký tieň? Veď tak sme sa hrávali ako deti keď sme sa chceli strašiť. Jediná vec, ktorá mi udržala otvorené oči bol ten príbeh a zvedavosť ako to celé skončí. Aj keď ten koniec som celkom nepochopil, stále som neprišiel na to, čo bolo na tej polici, ale to sú asi len také vrátka pre tretí diel. A to je ďalšie sklamanie. Asi sa naozaj potvrdil môj názor, že celý príbeh mal skončiť po prvej časti a už nenatáčať dvojku, trojku.... desinu, dvacinu... Nenažranosť producentov je fakt nekonečná, mohol to byť celkom fajn horor ako kusovka, ďalej to už bude len horšie a horšie. Obávam sa, že Insidious čaká osud Saw, nakoniec bude len všetkým na smiech a vďačný terč pre rôzne paródie. 65/100(9.12.2013)

Musím říct, že druhý díl jsem si od prvního pustil pár dnů po sobě. Nedalo mi to, byl jsem zvědavý, jak se příběh, který vlastně v prvním díle nic moc neřekl, dál rozvine. Příběh jako takový totiž pořád bilancoval na hraně debility a vcelku originálního námětu. U toho jsem si po prvním díle nebyl jistej, ale druhej mi to parádně potvrdil. Lekačky naprosto luxusní, kamera vytváří pohyby přesně takové, co můj mozek nechce, ale na druhou stranu po nich lpí, abych se bál. Snad jako kdyby James Wan věděl, kam šáhnout, aby se mi v mozku aktivoval strach. Starostlivá mamka od rodiny, Rose Byrne, tomu taky docela dost pomáhá stejně tak jako slušně šílenej Patrick Wilson. Musím uznat, že se moc těším na poslední díl téhle trilogie a pokud to bude možné, nevynechám ji v kině.(7.5.2014)

Conjuring zůstává nepřekonán,ale Insidious 2 mu slušně šlape na paty. První hodina velmi intenzivní a strašidelná, druhá naopak spletitá a chaotická,ale Wan své řemeslo zvládá naštěstí s přehledem. Bavil jsem se skvěle, párkrát jsem s sebou slušně trhnul,ale dusivá atmosféra mě tentokrát nechala chladným. Hodně silné čtyři.(12.12.2013)

• Hrabka

Dvojka je srovnatelná s jedničkou, ale protože to je vlastně opět to samé, tak si nemůžu pomoct a musím hodnotit o stupeň hůř. Přestože některé ty scény, které by měly vyděsit, působí spíš směšně (Wan se u mě stává "mistrem" v rozpohybování neživých věcí a především přeborníkem na pomalu se zavírající dveře se skřípotem, pomalu se otevírající dveře se skřípotem, rychle se otevírající a zavírající dveře bez skřípotu, velmi rychle až prudce se otevírající a zavírající dveře, probourávání dveří, vyrážení dveří, různé druhy dveří, různé barvy dveří apod.), tak umí celkem zručně navodit hororovou atmosféru, kterou ale kazí podivuhodně divný děj. Problém vidím stejně jako u jedničky nebo u Conjuring hlavně v příběhu a ve stylu vyprávění. Ta story mi prostě přijde nezajímavá, a to i přesto, že je snaha o propletení s prvním dílem. Nějak to na mě nezapůsobilo, je to takový chaotický s celou řadou divných a nelogických situací. A to co předvádí duo "krotitelů duchů" s "vrhačem kostek" to je víceméně trapas. Kde jsou ty napínavé horory s výbornými pointami dob minulých? Wan měl zůstat u krimi-thrillerů jako bylo Saw, i když tam tomu hodně přidal hlavně skvělý scénář Whannella. Škoda, že ten samý člověk nedokázal vymyslet něco poutavého a originálního také do série Insidious. Uvidíme jak si poradí u trojky, kde to bude celé v jeho rukách. Moc dobře to ale nevidím.50%(13.10.2014)