Penny Dreadful

(seriál)
  • USA Penny Dreadful
Trailer 3
USA / Velká Británie / Irsko, (2014–2016), 25 h 21 min (Minutáž: 47–60 min)

Tvůrci:

John Logan

Eva Green, Josh Hartnett, Timothy Dalton, Rory Kinnear, Billie Piper, Harry Treadaway, Reeve Carney, Helen McCrory, Danny Sapani, Alun Armstrong, Stephen Lord (více)

Série(3) / Epizody(27)

Výpravné seriálové zpracování původně hrůzostrašných povídek vydávaných v Londýně na začátku 19. století, jimž dal název fakt, že výtisk stál právě jednu penny. Týden co týden čekali dychtiví čtenáři převážně z řad chudiny na známé hororové postavy v podobě Frankensteina, Doriana Graye nebo hrdinů z románu Drákula. Všechny nestvůry jsou zasazeny do temného viktoriánského Londýna a kromě krásně strašidelného původního příběhu nabízí jejich seriálové zpracování i kvalitní dramatickou podívanou. (HBO Europe)

Trailer 3

*CARNIFEX*

Chandler sa živí ako atrakcia cowboya strieľajúceho po keramických nádobách či dobrovoľníkov s cigarou v ústach. Jeho vystúpenia na rôznych dedinských jarmokoch v okolí Londýna dosahujú úspech u väčšiny publika, no hlavne u vydatých žien. Jedného dňa si jeho mimoriadneho talentu všimne záhadná slečna Ives, ktorá ho požiada o pomoc pri pátraní po nezvestnej dcére miestneho boháča Malcolma. Protivníkom však nie sú, len tak obyčajný zločinci, ale samotné sily temna v rôznych podobách. "Penny Dreadful" zaujal hneď úvodom. No nie len vďaka nemu si tento seriál získal moju pozornosť. Špinavý "Londýn" v období 19 storočia (nie, že by teraz nebol), pôsobí naozaj temne. Kostýmy, herecké obsadenie, ich skvelé výkony, pomerne slušná atmosféra (prevažne v závere v každom z pokračovaní), splnili čo si režisér zaumienil. Bohužiaľ, odstupom času, môj "chtíč" v sledovaní tohto seriálu upadal. Hororových prvkov bolo čoraz menej. Pri toľkých častiach s tak dlhou stopážou, som proste očakával viac, ako len dve lakačky, pár temných scén, prestrelok či jedno vymetanie. Na obzore je druhá séria. Po tej prvej, zatiaľ - 65%. ()

Dont

Seriál těží z temné a tajemné atmosféry a výborného výkonu Evy Green, ostatní střídají lepší i horší momenty. Třetí a čtvrtý díl trochu nahlodaly mé čtyřhvězdičkové hodnocení, ale výborný pátý díl to zachránil a poslední díly definitivně potvrdily sice slabší, ale pořád čtyři hvězdy. Pravda ovšem je, že na to, kolik tam bylo známých postav (Frankenstein, Dorian Gray, Van Helsing atd.), to mohlo být zábavnější a divácky atraktivnější. ()

togaf

Temný viktoriánský Londýn a všechny jeho literární postavy hezky pohromadě. Mňam. Výběr herců byl opravdu podařený, Dorian byl k nakousnutí, moc se těším na jeho obraz. A konečně někde hraje hlavní ženskou postavu herečka, kterou se nesnaží prezentovat jako šestnáctiletou a dovolí jí sem tam nějakou tu vrásku. Mé stárnou já to opravu ocenilo. Snad jen toho vymýtání bylo na můj vkus hodně. ()

J*A*S*M

V polovině série končím se sledováním, je to nudné, roztahané, plné pseudohlubokých keců o ničem a bez jediné postavy, která by mě nějakým (jakýmkoli!) způsobem zaujala. Průměrné hodnocení hlavně za výbornou výpravu, solidní herectví a naděje vzbuzující pilotní díl. Pocitově by to ale bylo ještě níž. ()

Morholt

Doktor Frankenstein a jeho monstrum, Van Helsing, Dorian Gray a další v temné atmosféře Londýna na konci 19.století. Tyhle skupinky legendárních existencí už tu byly, ale nikdy ne v takhle hororovém hávu. Navíc to nepůsobí nijak násilně a divákovi připadá naprosto přirozené, že se tyhle postavy potkaly takřka na jednom místě. Parádní je i obsazení, jemuž jednoznačně dominuje Eva Green, jíž zdatně sekundují nejen známé tváře jako jsou Josh Hartnett nebo Timothy Dalton, ale i méně okoukaní Billie Piper a Harry Treadaway. Zatím velká spokojenost. 80% ()

• John Logan napsal roli Evelyn Poole / Madam Kali přímo na tělo Helen McCrory. Ta také od samého začátku věděla, jak bude její postava důležitá pro druhou sérii. (novoten)
  • Název Penny Dreadful je odvozen od názvu fiktivních příběhů, které byly vydávány v 19. století. Jednalo se o ponuré povídky o zločinu, okultismu a nadpřirozenu. (Perverz)

Související novinky

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Nekorunovaný král filmových „záporáků“ a britský džentlmen s neuvěřitelně plodnou kariérou, která čítá na dvě sta třicet filmových a televizních rolí - těmito slovy by se dal představit David Warner,… (více)

Seriál Penny Dreadful se vrací

Seriál Penny Dreadful se vrací

04.11.2018

Po překvapivém zrušení před dvěma lety se populární seriál Penny Dreadful vrací zpátky k životu. Alespoň částečně. Stanice Showtime totiž oznámila chystaný spin-off s podtitulem Penny Dreadful: City… (více)

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

Francouzská herečka Eva Green letos dráždí diváky hned v pěti projektech: V mysteriózním seriálu Penny Dreadful, v akčňáku 300: Vzestup říše, ve westernu Salvation, v dramatu White Bird in a Blizzard… (více)