Reklama

Reklama

Penny Dreadful

(seriál)
  • USA Penny Dreadful
Trailer 2
Drama / Horor
USA / Velká Británie / Irsko, (2014–2016), 25 h 21 min (Minutáž: 47–60 min)

Tvůrci:

John Logan

Hrají:

Eva Green, Josh Hartnett, Timothy Dalton, Rory Kinnear, Billie Piper, Harry Treadaway, Reeve Carney, Helen McCrory, Danny Sapani, Alun Armstrong (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(27)

Výpravné seriálové zpracování původně hrůzostrašných povídek vydávaných v Londýně na začátku 19. století, jimž dal název fakt, že výtisk stál právě jednu penny. Týden co týden čekali dychtiví čtenáři převážně z řad chudiny na známé hororové postavy v podobě Frankensteina, Doriana Graye nebo hrdinů z románu Drákula. Všechny nestvůry jsou zasazeny do temného viktoriánského Londýna a kromě krásně strašidelného původního příběhu nabízí jejich seriálové zpracování i kvalitní dramatickou podívanou. (HBO Europe)

(více)

Videa (7)

Trailer 2

Recenze (367)

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Konečně i můj nejoblíbenější režisér Sam Mendes vplul coby producent do seriálových vod a po prvním dílu to vypadá víc než slibně. Spolupráce Mendese a scenáristy Johna Logana se osvědčila už u bondovky Skyfall, tentokrát se duo vrhlo na hororový žánr. Hutná atmosféra, viktoriánský Londýn a ty nejznámější hororové postavy... tohle zkrátka nemůže dopadnout špatně. Ovšem zatímco u seriálového Hannibala si bez problémů vychutnávám jídlo, tady to skutečně nepůjde. Na to je má arachnofobie a "hmyzofobie" příliš silná a tvůrci s nechutnými scénami vskutku nešetří. Pilot - 80% I přes pár ne úplně dokonalých dílů se Penny Dreadful řadí k nejlepším seriálovým novinkám tohoto roku. Fanoušci hororového žánru, stejně jako zajímavě napsaných postav a výborných hereckých výkonů (Eva Green si hodně hlasitě řekla o nějakou tu cenu), si rozhodně přijdou na své. 1. série - 90% ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

V polovině série končím se sledováním, je to nudné, roztahané, plné pseudohlubokých keců o ničem a bez jediné postavy, která by mě nějakým (jakýmkoli!) způsobem zaujala. Průměrné hodnocení hlavně za výbornou výpravu, solidní herectví a naděje vzbuzující pilotní díl. Pocitově by to ale bylo ještě níž. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Žádná monstra, čarodejnice, vlkodlaky ani jiné nebytosti příliš nevyhledávám, ale musím říct, že v tomhle seriálu se po dvou seriích povedlo absolutně sedlo. Výtvarná stránka v podobně úvodní znělky, kulisy s atmosférou jak hrom, herecký výkony kde sice nejvíc táhne božská Evička, ale naprosto nejvíc mně rozsekal Rorry Kineear, jak on dokázal předvest bolavou duši své postavy to se jen tak nevidí. Zatímco první serie byl takový příjemně chutnající bonbónek, druhá serie je už exluzivní hlavní chod, kde prom hrajou naprosto dokonale napsaný postavy, které mají svůj vlastní příběh tu zapadající do dějovýho celku, jinde pomáhající k celkovému dojmu ze sledovaného. Například závěrečná scéna druhé serie Johnna a Vannesy to byla nádherná ukázka jak má ukázat obyčejná lidská něha. Dvě věty a jedno a gesto a byl jsem totálně sejmut. Hrozně se mně líbilo že ač všechny postavy v sobě měli kus pořádný temnoty, pořád v nich bylo dost dobra na to, aby si udrželi mé sympatie. Možná nejlepší seriál co jsem na HBO viděl a na třetí serii se nejdřív pořádně natěším než do ní vlítnu. Třetí serie nechala vyniknout jednomu z nejlepších seriálových scénářů všech dob. Zcela oslněn dávám absolutních pět. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Zaujal mě nápad, zaujali mě herci. No tak jsem do toho šel. Penny Dreadful na začátku každého dílu ukazuje stejné logo televize jako ukazovala u Dextera, tudíž Showtime. Takže se dalo předpokládat, že to bude nekompromisní. Nekompromisní to sice někdy je, ale taky je to strašná splácanin, přičemž netvrdím, že ty knížečky, co se v 19. století prodávaly v Londýně, byly něco jinýho. Mně ale nepřijde dvakrát zajímavé kombinovat to nejzajímavější z několika knih a smíchat to do jedné s novými příběhy. Jediné, proč tedy stojí za to tenhle seriál vidět a sledovat ho dál, jsou herci. Evička a Josh se tady fakt předvedli. Evička teda přeci jen o trošku víc...ona nemá problém kdekoliv ukázat cokoliv. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Představte si, že někdo narve do jednoho seriálu kompletní panteon viktoriánských oblud. Máte? A teď ve své fantazii pokračujte a přemítejte, jaké rozličné temné vyfikundace by se daly s tímhle materiálem vyvádět. Paráda, co? Tak, a teď na to všechno zapomeňte, protože tohle, kurva, není Džimbím ani omylem! Nalijou vám unylý, rádoby sofistikovaný šestákový psychoblivajz, který, sice v načančaných dobových kulisách, řeší místo pořádného bubání akorát tak Franknštajnovo freudovské trauma s permanentně studeným žaludem, homosexualitu Doriána Greje, Drákulovu anémii, skupinovou terapii pana Hájda v klubu Anonymních schizofreniků či prudce existenciální osamělost Amerického homodlaka. A vším tím nudným balastem, který se táhne jako tchýnin chrchel a je stejným hororem asi jako sezení u psychiatra, se brodí zpruzená Evka Zelená s držkou, sešklebenou permanentním premenstruačním syndromem, a trousí natolik záživná mysteriózní moudra, až v duch děkujete firmě Matsushita Electric za vynález tlačítka FFW na vašem dálkovém ovladači. Jelikož všechny prachy padly evidentně na výpravu, tak už ani nezbylo na to, aby Evka jako obvykle tasila svůj katalogový páreček luxusních trojek a alespoň trochu tu místy až otravnou psychoseanci prokrvila. A tak jediným opravdu mrazivým hororovým elementem tohoto martýria je dle scénáře „neodolatelně krásná“ Franknštajnova nevěsta. Čistý děs! Tu museli vyhrabat ve sklepě Muzea genetických kuriozit a při bližším průzkumu její „spanilé tváře“ se rázem ocitáte na exkurzi v kafilérii. ()

Galerie (981)

Zajímavosti (18)

  • Seriál čerpá z více knižních předloh, zejména pak ze tří, a to "Frankenstein; or The Modern Prometheus" autorky Mary Shelleyové, "The Picture of Dorian Gray" od Oscara Wilda a "Dracula" od Brama Stokera. (Perverz)
  • Přestože se seriál odehrává v Londýně, filmováni probíhalo v Dublinu. (Perverz)

Související novinky

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Nekorunovaný král filmových „záporáků“ a britský džentlmen s neuvěřitelně plodnou kariérou, která čítá na dvě sta třicet filmových a televizních rolí - těmito slovy by se dal představit David Warner,…

Seriál Penny Dreadful se vrací

Seriál Penny Dreadful se vrací

04.11.2018

Po překvapivém zrušení před dvěma lety se populární seriál Penny Dreadful vrací zpátky k životu. Alespoň částečně. Stanice Showtime totiž oznámila chystaný spin-off s podtitulem Penny Dreadful: City…

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

Francouzská herečka Eva Green letos dráždí diváky hned v pěti projektech: V mysteriózním seriálu Penny Dreadful, v akčňáku 300: Vzestup říše, ve westernu Salvation, v dramatu White Bird in a Blizzard…

Reklama

Reklama