Penny Dreadful (TV seriál)

Penny Dreadful

Drama / Horor

USA / Velká Británie / Irsko, 2014 - 2016, 25 h 21 min (Minutáž: 47–59 min)

Eva Green, Josh Hartnett, Timothy Dalton, Rory Kinnear, Billie Piper, Harry Treadaway, Reeve Carney, Helen McCrory, Danny Sapani, Alun Armstrong, Stephen Lord, Owen Roe, Mary Stockley, Olly Alexander, Lorcan Cranitch, Simon Russell Beale, Alex Price, Joseph Millson, Olivia Llewellyn, Nathan O'Toole, Nicole O'Neill, Patti LuPone, Oliver Cotton, Anna Chancellor, Michael O'Flaherty, Melissa Maria Carton, Darragh O'Connor, Peter Robbie, Rick Burn, Pat McGrath, Mark Quigley, Karla Lyons, Jack Hickey, Dylan McDonough, Martin Phillips, Amy De Bhrún, David Ryan, Michael James Ford, Paul Ward, Leticia Dolera, Hannah Tointon, David Warner, Henry Goodman, Douglas Hodge, Sarah Greene, David Haig, Olivia Chenery, Morgan C. Jones, Jonny Beauchamp, Ronan Vibert, Jer O'Leary, Wes Studi, Gary Fox, Denis Conway, Fady Elsayed, Robert Nairne, Anthony Brophy, Gus Barry, Gavin Fowle, Graham Butler, Xavier Atkins, Frank McCusker, Noni Stapleton, Fern Deacon, Lili Davies, Richard Riddell, Ruth Gemmell, Tamsin Topolski, Amber Fernée, Noah Jupe, Sean Gilder, Shazad Latif, Christian Camargo, Samuel Barnett, Jack Olohan, Jack Greenlees, Jessica Barden, Jamie Ballard, Steve Wilson, Richard Doubleday, Paddy Rocks, Tantoo Cardinal, Calum MacPherson, Fred McCloskey, Olga Wehrly, Brian Cox, Perdita Weeks, Bradley Hall, Mei Bignall

Hnusnej tmavej Londýn kolem roku 1890. (Usuzuju podle rozastavěnýho Tower bridge). Excelentní prostředí pro hororovej seriál. Já jsem nadšenej, ať už hned první scénou prvního dílu, nebo vykreslením postav jako Doktor Frankenstein a jeho "děti", nebo Vanessa Ives, či Dorian "démonickej bi-sex" Gray. Vlkodlačí Ethan Chandler se tam taky neztrácí a upírská tématika první řady je bezva. Ve světle dnes viděného prvního dílu druhé řady bych řekl, že je to čím dál lepší. Čekal jsem, že to půjde k šípku, ale vykřesali z toho čarodejnicko-Luciferskou zápletku,která vypadá, že na celé čáře předčí první sérku. Pořád přemýšlím o Evě Green, nedokážu si na ni utvořit názor a nevím jestli je mi sympatická nebo není. Každopádně je Penny Dreadful jedním z nejlepších tématickejch seriálů, který znám. Za mě plná palba a těším se na další díly! 95% Jo a abych nezapomněl, dokonalá hudba. Polák je fakt dobrej. EDIT po druhé řadě: jedna hvězda dolů, jak jsem byl ze začátku nadšenej,tak to sklouzlo snad do romantickýho dramatu....what the fuck? Impotentní finále celé řady. 70% slaboučkejch.....EDIT po třetí řadě: nedostatek invence se projevil hned od začátku a konec celé série už je poukázal na to, že tvůrci nedokážou vysvětlit ani jednu z postav....hvězda dolů, takže končíme na třech a 55%....mazej z topky nepodařenej zvratku !(28.4.2015)

Po druhej epizóde dávam plný počet bez mihnutia oka!Doslova som padol na zadok,po úžasnom a démonickom výkone Evy Green..dlho na mňa niečo takto nezapôsobilo.Dúfam bude seriál pokračovať v tomto duchu,lebo zatiaľ to vidím spolu s Bates Motel ,na najlepšie hororové seriály súčasnosti...(18.5.2014)

Úžasný seriál, kde se vystřídá mnoho známých fiktivních postav, bohužel většina nemá takový prostor, který by si zasloužili, nejvíc mě dostala scénka s Van Helsingem :D Jinak si myslím, že jde o hodně povedený seriál s naprosto božskou Evou Green, která si roli Vanessy užívá a její psycho pohledy a chování bylo někdy až nechutný, ale zahrála to dokonale, jednoznačně si ukradla seriál pro sebe... Škoda, že mě seriál nedokázal udržet u obrazovky celou dobu, poslední dva díly už byla většina věcí jasná a až tolik mě to nezajímalo, proto 4* a né 5*, pořád jde ale o úžasný seriál, který mě bavil a těším se na druhou sérii.(13.7.2014)

Jelikož pilot Hanibala byl o level lepší, načež byl předposledním dílem, který jsem ze série viděl, tak neočekávám, že bych se do tohoto dále pouštěl. Kvůli Evě Green by se mohlo zdát, že by to za to mohlo stát, no její valení bulev je velice náchylné ke zprotivení, navíc se dá očekávat, že bulvy zde budou to jediné, bude valit, takže si s ní rád pošetřím na jiné kousky. Něco do sebe tento seriálek mít bude, ale pro seriálového ignoranta, jako jsem já, je tohle prostě málo lukrativní matroš. 69% Update - po 4 dílech s tímto končím, protože látáme pátý přes devátý. Na toto nebudu plýtvat paměťovýma buňkama.(13.5.2014)

Pilot: Příjemně mrazivý rozjezd, skvělé obsazené postavy a Loganův precizní scénář, vzbuzuje velké naděje do dalších dílů. První řada: Trochu připomene Moorovu Ligu výjimečných, jen s ještě propracovanějšími charaktery a psychologií za kterou by se nemusel stydět ani hmm... Sam Mendes. Potěšila mě práce s mýty starého Londýna a opětovné přičichnutí k Egyptu, jako za starých časů. Eva Green znovu královnuje (vzpomínkový díl je jednoznačným vrcholem seriálu) a je milé vidět Timothyho Daltontona v pořádné roli. Ani ne tak horor jako spíš připomínka rodinných hodnot, úcty/neúcty k životu a víře v city a lásku.(5.8.2014)