Penny Dreadful (TV seriál)

Penny Dreadful

Drama / Horor

USA / Velká Británie / Irsko, 2014 - 2016, 25 h 21 min (Minutáž: 18x55 min)

Eva Green, Josh Hartnett, Timothy Dalton, Rory Kinnear, Billie Piper, Harry Treadaway, Reeve Carney, Helen McCrory, Danny Sapani, Alun Armstrong, Stephen Lord, Owen Roe, Mary Stockley, Olly Alexander, Lorcan Cranitch, Simon Russell Beale, Alex Price, Joseph Millson, Olivia Llewellyn, Nathan O'Toole, Nicole O'Neill, Patti LuPone, Oliver Cotton, Anna Chancellor, Michael O'Flaherty, Melissa Maria Carton, Darragh O'Connor, Peter Robbie, Rick Burn, Pat McGrath, Mark Quigley, Karla Lyons, Jack Hickey, Dylan McDonough, Martin Phillips, Amy De Bhrún, David Ryan, Michael James Ford, Paul Ward, Leticia Dolera, Hannah Tointon, David Warner, Henry Goodman, Douglas Hodge, Sarah Greene, David Haig, Olivia Chenery, Morgan C. Jones, Jonny Beauchamp, Ronan Vibert, Jer O´Leary, Wes Studi, Gary Fox, Denis Conway, Fady Elsayed, Robert Nairne, Anthony Brophy, Gus Barry, Gavin Fowle, Graham Butler, Xavier Atkins, Frank McCusker, Noni Stapleton, Fern Deacon, Lili Davies, Richard Riddell, Ruth Gemmell, Tamsin Topolski, Amber Fernée, Noah Jupe, Sean Gilder, Shazad Latif, Christian Camargo, Samuel Barnett, Jack Olohan, Jack Greenlees, Jessica Barden, Jamie Ballard, Steve Wilson, Richard Doubleday, Paddy Rocks, Tantoo Cardinal, Calum MacPherson, Fred McCloskey, Olga Wehrly, Brian Cox, Perdita Weeks, Bradley Hall

Po dlouhé době jsem si rozkoukal nový seriál. Pěkné úvodní titulky a už se nořím do jednoduchého děje. Dva muži a žena. Jeden z nich má tajemnou minulost a druhý hledá ztracenou dceru. Trojice Green, Dalton a Hartnett je samozřejmě lákavá a je to první co na seriálu zaujme. Eva Green je prostě boží a taky hraje naprosto mistrně. Sama utáhne celý seriál a je radost na ní koukat. První série mě hodně bavila a z fleku jsem přemýšlel, že dám seriálu slabých pět hvězdiček. Má to totiž skvěle napsané postavy. Nechybí výborný Dr. Frankenstein (Harry Treadaway) a Dorien Gray (Reeve Carney). Oba pro mě neznámý herci, a právě proto hrajou oba charaktery skvěle. Radost koukat. Navíc mi Frankenstein v tomhle podání dost připomíná mého oblíbeného Dextera. Průšvih nastal s druhou a třetí sérií. Kdy druhá série mě opravdu nebavila a třetí byla snad ještě horší. Postavy už tápali na místě a krom hereckých výkonů nebylo na co moc koukat. Příběh mě opravdu nezaujal a stěží jsem seriál dokoukával, abych věděl, jak postavy skončí. Přesto druhá a třetí řada by ode mě slízla stěží hvězdičky dvě. Na to jak mě seriál začal ze začátku bavit, tak prostředek a finále bylo vážně téměř divácké utrpení. Škoda, čekal jsem mnohem víc. (55 %)(26.7.2017)

Špinavý a temný viktoriánsky Londýn, známy Dorian Gray či Frankenstein a do toho záhadné kreatúry. To sa zdalo ako niečo pre mňa. Zo začiatku som bola zo seriálu naozaj nadšená. Časom to však začalo upadať. Bavilo ma to menej a menej a posledné časti som dopozerala len preto, že som s tým už vlastne začala. Eva Green bola naozaj dobrá, i keď niekedy vyzerala fakt nechutne. No ale najviac ma prekvapil v dobrom Timothy Dalton. Bola som ním a jeho úžasným hlasom veľmi milo prekvapená. Škoda, že i seriál si u mňa nezanechal také nadšenie. Na druhú sériu som však zvedavá, dúfam, že dej sa trošku rozbehne, lebo toto sa vlieklo ako z chlpatej deky.(14.9.2014)

Psychosexuální konverzační horror (divný popis? divný seriál) zasazený do Londýna devatenáctého století, sem tam úplně originální, sem tam (passy) inspirovaný známými figurami z literárních klasik. Herecky se jedná o výsostnou partu, a ač potěší moje oblíbená Billie Piper, nebo sympaťáci Timothy Dalton a Josh Hartnett, Eva Green si jednoznačně krade celou show pro sebe. Po první sérii 70%, výrazně lepší druhá vytáhla Penny na solidní 4 hvězdy. Prodloužením Homelandu do osmé série a zrušením Penny po třetí potom Showtime definitivně potvrdila svou pozici aktuálně nejhorší a nejpřeceňovanější kabelovky.(3.12.2014)

Zatím je seriál příjemným překvapením. Různé příběové linie my přijdou malinko nekonzistentní, ale variace postav, příšer a skvělých kulis vše zachraňuje. Rozhodně se těším na další díly. --- 1.SÉRIE: Velkým plusem je rozhodně styl seriálu, atmosféra i dobová věrnost a propracovanost. Milá je i délka seriálu, kdy nedochází ke zbytečným průtahům. Jsou zajímavé i postavy a jejich spojení v jednom příběhu. Jediné, co mi vadilo, že se odskakuje od nastolených témat a jeden díl je o tom, pak o tom, pak se vrátí k tomu předtím. Mám raději větší "propojenost", např.když jsou flashbacky propleteny celým seriálem a my postupně odhalujeme příčinu, tady je jeden díl jen flashback. Chybí mi ta hra se všemi otázkami v jednom dílu, ale jinak je Penny Dreadful velmi povedený, temný seriál. Žádný oddychový čajíček.(30.5.2014)

Žádná monstra, čarodejnice, vlkodlaky ani jiné nebytosti příliš nevyhledávám, ale musím říct, že v tomhle seriálu se po dvou seriích povedlo absolutně sedlo. Výtvarná stránka v podobně úvodní znělky, kulisy s atmosférou jak hrom, herecký výkony kde sice nejvíc táhne božská Evička, ale naprosto nejvíc mně rozsekal Rorry Kineear, jak on dokázal předvest bolavou duši své postavy to se jen tak nevidí. Zatímco první serie byl takový příjemně chutnající bonbónek, druhá serie je už exluzivní hlavní chod, kde prom hrajou naprosto dokonale napsaný postavy, které mají svůj vlastní příběh tu zapadající do dějovýho celku, jinde pomáhající k celkovému dojmu ze sledovaného. Například závěrečná scéna druhé serie Johnna a Vannesy to byla nádherná ukázka jak má ukázat obyčejná lidská něha. Dvě věty a jedno a gesto a byl jsem totálně sejmut. Hrozně se mně líbilo že ač všechny postavy v sobě měli kus pořádný temnoty, pořád v nich bylo dost dobra na to, aby si udrželi mé sympatie. Možná nejlepší seriál co jsem na HBO viděl a na třetí serii se nejdřív pořádně natěším než do ní vlítnu. Třetí serie nechala vyniknout jednomu z nejlepších seriálových scénářů všech dob. Zcela oslněn dávám absolutních pět.(25.6.2017)