The Astral

• Kanada

• Austrálie

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2010, 103 min

Ha! Ha-ha... Hahahahaháááááá! Dokonalé, akorát mi u toho chyběl soundtrack z "Ghostbusters", tak jsem si ho alespoň pobrukovala. Poučné! Až budu chtít vědět, proč je můj polovička občas duchem nepřítomný, strčím si do tlamky trubici z vysavače, přes lebznu hodím hadr, vedle sebe posadím brýlatého nerda a budu mu hučet do ouška postřehy... Tímto způsobem se lze totiž přesvědčit, zda můj polovička náhodou není náměsíčný v nějaké jiné dimenzi, kde to má pod palcem Darth Maul - bez světelné hole, zato s divným hudebním vkusem. Průměrná duchařina v první polovině, nadprůměrná komediální fraška v polovině druhé, herce na castingu zřejmě vybírali podle kréda "ať divákovi lezou od pohledu co nejvíce na nervy" a namísto strachu jsem čelila spíše náporům svého tlumeného chichotání. Pár mrazivých momentů se nicméně našlo, tak přimhouřím oči a plácnu sem laskavých 50%.(19.9.2011)

Film priam s excelentnou atmosférou! Desivých scén bolo nadmieru a takisto aj scén, ktoré vedia nalakať. Insidious si držal svoje tempo počas celého filmu. Tiež musím pochváliť hudobný doprovod a masky. Wan nám ukázal ako má vyzerať dobrý horor, ktorý určite nenudí! Jeden z najlepších hororov za poslednú dobu.(15.7.2011)

• Dellamorte

...veľmi very scary ( really huh ! ) skoro až strašidelne som sa bála...urobila som chybu a pozvala k sebe pár priateľov a F**king cam / R5 / BD rip sme zmákli hromadne. Teraz mám v byte pár ležiacich half / zombíkov s penou v ústach a otvorenými očami narazenými do stropu. Bolo to naozaj veľmi strašidelné. Veľmi som sa bála , to bola silná káva aj na ....mňa , ktorá si dá 2 kávy za 1 rok. Naozaj Ti odporúčam , ak máš kurz strachu úspešne za sebou. Ak ee - tak Ti odporúčam tiež , ale nevynechaj trenažér. Na Moje hodnotenie si nemusíš počkať ( čo iste ani neurobíš ) ale urćite to bude od odpadu až po 5. ( počkám na priaznivý vietor a podľa toho napnem plachty ) prípadne to ešte prehodnotím a zariadim podľa kolektívnej "body zmluvy ". Ale bolo to fuckt strašidelné. A TERAZ SERIÓZNE - WAN JE BOREC A NA FILM SI POČKÁM V UCHÁDZAJÚCEJ KVALITE - ORIENTAČNE PRIJATEĽNÝ JE MI LEN tombac review. Neviem ,či som to už spomínala , ale bolo to naozaj strašidelné a......áno už si spomínam - VEĽMI SOM SA BÁLA ...ŽE NESTIHNEM OBCHODNÉ 1nie.(25.4.2011)

• TheRaven

Uznávám, že pár scén by mohlo být v kině opravdu děsivých, ale založit horor pouze na lekačkách není úplně ideální, Dojem pak kazí především nelogický a extrémně překombinovaný děj. A jak už jsem se přesvědčil v Conjuring, Wan je dobrý především ve schopnosti kopírovat z jiných úspěšných hororů to dobré a bohužel už ne tak dobře to slepit dohromady. 30%(4.1.2015)

Vydatná inspirace Paranormal Activity, ale místo otravných blairwitchovských kamer to zvolilo klasický filmový přístup. Tudíž je to mnohem strašidelnější. V rolích rodičů se objevili překvapivě dobří a známí herci, což je fajn. Ke konci už to začínalo připomínat spíš Noční můru z Elm Street, ale místo hláškujícího Freddyho je tu čert a stařena. Kdybych na to koukal v noci sám, tak bych se fakt hodně bál.(15.5.2011)

• - Strašidelná pesnička "Tip Toe Thru the Tulips", ktorá sa objavuje vo filme, je v skutočnosti song z roku 1968 pochádzajúci od interpreta menom Tiny Tim. (Jello Biafra)

• - Scéna, kde si Démon brousí své ocelové drápy na brusce v dílně, je odkazem na  film Noční můra v Elm Street (1984), kde si podobně brousí Freddy Krueger (Robert Englund) nože na své pověstné rukavici. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Spoiler: Přestože se jedná o hororový žánr, ve filmu zemře pouze jedna osoba. (LEGACY)