Zelená kobra (1987)

Oproti Aguirre o hodně slabší. Chvílemi až nepříjemně maniakální projev Klause Kinského doplněný o spoustu folklórních scén. Občas jsou tam vysloveně nesmyslné situace, např. ta s praporkovým semaforem - proč proboha stojí 2 metry od sebe? Dorazila mne závěrečná zpívající černoška, která dělá grimasy jako Ondřej Brzobohatý.

Angelika, markýza andělů (1964)

Výborná hudba, Jean Rochefort a Robert Hossein (se solidním dabingem od Langmillera) to jsou prvky, které tento film pozvedají nad průměr. Také musím říct, že co jsem to opětovně nedávno viděl, tak jsem se bavil u dost šílených dialogů ("pukla mu hlava a zrůžověl", apod.).

Příběh služebnice - Série 2 (2018) (série)

Obrovské zklamání, po hodně dobré a napínavé první sérii je divákovi naservírováno toto. To co bylo špatně v první sérii je v této ještě umocněno, to co bylo dobré je prakticky vynecháno. Všechno je to naprosto šíleně utahané, každá scéna trvá minimálně dvakrát tak déle než by musela. Chvílemi jsem až obrůstal mechem, zatímco jsem čekal na konec dlouhatánského close-up záběru ve slo-mo na Elisabeth Moss. Musím říct, že přestože si tvůrci až příliš v této sérii vypomáhali flashbacky, tak některé díly to zachránilo od naprosté bídy. Závěr série mne chvílemi až přiváděl k zuřivosti, kdy člověk čekal věky jako na milost na každé drobné posunutí v ději (které navíc v naprosté většině případů bylo předvídatelné a k tomu ještě debilní). A ty close-upy na Elisabeth Moss, kdy hýbe hlavou ve stylu slípky co hledá zrno, tak na ty už jsem byl úplně alergickej. Pozitivní dojem jsem měl z postav Emily a také trochu z Nicka, zklamání bylo naopak ze Sereny a komandéra, obzvlášť u Sereny to beru jako hodně promarněnou šanci. Nebudu se tady ani zmiňovat o nelogičnostech či totálních lapsech v ději a zpracování, jelikož to všechno jsou drobnosti oproti výtkám výše zmíněným. Bylo to hodně vyčerpávající a musím říct, že dlouho mne žádný seriál tak nenaštval jako tahle ta série.

Prvních 100 - Damocles: Part 2 (2018) (epizoda) odpad!

Tenhle díl měl naprosto všechno. Od dalšího (už tradičního) doomsday momentu s psychopatickými parametry času po naprosto šílené pasáže plné patosu a ultimátního dojímání se. Výborná také byla ta čarostřelecká scéna. Skvěle jsem se bavil a jen doufám, že tvůrci budou pokračovat ve skvěle započaté práci. V této sérii jsem se již několikrát obával, že sklouzli jenom k nudné vatě, ale tento závěr ukázal, že ještě je pár žolíků, které se nebojí zahrát.

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Posledních 20 minut, bylo čirým utrpením. Ať už šlo o skákání na Mardi Gras nebo o rodinné záležitosti, zkrátka závěr dodělal již tak dost mdlý film.

Expanze - Série 3 (2018) (série)

Třetí série je srovnatelná, ne li v některých ohledech i lepší než ta druhá. Sjel jsem ji prakticky jedním dechem a musím říct, že jsem si ji i hodně užil. I ty výhrady, které jsem měl v druhé řadě v mnohém odpadly. Sice se párkrát objevil zbytečný patos (ale ve srovnání s jinými seriály s ním zde šetřili) či nějaké nelogičnosti a deus ex machina, ale vše v množství, které nenarušilo celkový dojem.