Mamon (2015) (seriál)

// Dokoukáno. Jde o nejlepší detektivní seriál vzniklý u nás? Ne, možná, nejspíš, kdoví. Chytá se to na světový průměr? Sněte dál. Mamon trpí jednou zásadní věcí a tou je nezkušenost s podobnými díly - akční thriller, detektivní minisérie, tohle tady prostě (zatím) nemáme v krvi. Evropská pobočka HBO si ale dala sakra práci s tím, aby mladým tvůrcům umožnila alespoň první pořádný trénink těchto nových žánrů. Více brzy zde. Mamon první řada - 6/10 EDIT: s odstupem zvedám na 7/10, hodně toho utkví v hlavě a člověk se nemůže zbavit pocitu, že by si dal více toho samého. Jenom té Stelly je pořád škoda. Teď jenom čekat, co u nás vymyslí Netflix za žánrovku.

Linka č. 657 (2015)

// V jednoduchosti je občas krása, co myslíte? Heist vypadá na první pohled jako pokus o scénář nějakého dvacetiletého kluka s bujnou fantazií a oblibou ve filmech s Johnem McClanem. Na druhý pohled je to přepálená, přemixovaná a přeinspirovaná podívaná, která tak tak stačí dávat smysl a skončit, než se v tom divák začne víc vrtat. A to je škoda. 6/10

Hitman: Agent 47 (2015)

// To abych se podíval, kdo že to ten shit napsal. Skip Woods? Aha, tím se to vysvětluje. 1/10 *vytahuje zbraň, přikládá si ji k hlavě, mačká spoušť"

Bourneovo ultimátum (2007)

// A jsme ve finále. Nic netrvá věčně a tak po letech i tenhle kousek začínám vnímat maličko jiným způsobem, než jak tomu bylo dřív. Co jsem dříve totiž přehlížel, mě dnes tak trochu bilo do očí a z čeho jsem se radoval, mě dnes už spíš unavovalo. Režie je sice od druhého dílu díkybohu klidnější, zato scénář tady šel definitivně do kytek, spolu s otravně všudypřítomnými flashbacky, nevýraznými made-up záporáky, prapodivnou logikou a s vyjímkou Londýnského nádraží i zoufale nevyužité akce. Ne, nemyslím si, že s Greengrassem je Bourne silnější. Tahle látka měla bohužel skončit jedničkou, nebo se vydat směrem dopředu. Takhle jen cestujeme zpět a zpět a... mě už to moc neba.

Bournův mýtus (2004)

// Bohužel jsem nikdy nebyl velkým fanouškem Paula Greengrasse. Zběsilé akční scény sice umí, snad jako jediný na světě v nich umí prodat jednotlivé záběry tak, aby se v nich člověk tolik neztrácel, pořád to ale nezakrývá fakt, že tenhle styl mi nikdy příliš neseděl a nebýt ještě stále silného scénáře, který obzvlášť v úvodu filmu parádně staví na tom, co jsme v prvním díle opustili, aniž by něco z toho mazal nebo popíral, už bych se fakt tolik neradoval. Přidejte skvělého Karla Urbana a zajímavé prostředí a máte pořád skvělý akční thriller, k němuž se s radostí můžete rok co rok vracet. Proč ne - The Bourne Supremacy 80%.

Agent bez minulosti (2002)

// Civilní akčně-špionážní thriller, aby dnes člověk pohledal. Přidejte autentické zapojení lokací, padnoucí casting, vynikající režii, která umí tempo zrychlit, když je potřeba a naopak ubrat, když je potřeba něco vysvětlit a hlavně scénář, který víceméně není v ničem svázaný a přesně v té jednoduchosti se skrývá jeho krása a máte pětihvězdičkovou záležitost, o kterou se dnes sice kdekdo může pokoušet, ale z nějakého důvodu to stále nikdo ne a ne trefit. Škoda - The Bourne Identity 100%.

Pot a slzy (2015) (seriál)

// S baletem je to buď all in, nebo get the fuck out. No a s Flesh and Bones se to má doslova stejně. 9/10 (protože desítku šetřím na druhou řadu)

Západní křídlo (1999) (seriál)

// 154x42 minut? Rob Lowe, Martin Sheen, Bradley Whitford? Napsal Aaron Sorkin? Tak tudy se jde do seriálového nebe?