Fucking Bornholm (2022)

// Dovolená snů aneb proč nepokoušet ženskou trpělivost dovedeno ad absurdum. Výborné ve vážných chvílích i odlehčených momentech a přesně ten typ feministického díla, které jen slepě neútočí, ale naopak vystihuje dokonale nejen dnešní realitu. A že tak činí možná trochu prvoplánově pomocí zavedených postupů? Když to funguje, proč to měnit. Za mě velká spokojenost. 8/10

Mariupol 2 (2022)

// Tohle se nedá hodnotit, tohle se musí vidět. A některým bych to dal pro jistotu povinně naživo přímo z dějiště.

Všechno, všude, najednou (2022)

// Šílená jízda, ovšem způsobem, který mě samotného překvapil. Takhle moc jsem se totiž u filmu nenasmál už hodně dlouho! Pasáž s kolíky nezapomenutelná, stejně jako kameny, ledvinka, nebo víceméně polovina celého filmu. Kino jednoznačně pomáhá ve druhé části, kdy tempo trochu zvolní - ale fakt jen trochu. Zkrátit o 20 minut a je to dokonalé. Takhle je to furt geniální, ale "jen" za 9/10.

Atlantida (2021)

// Italská artová odpověď na Rychle a zběsile 3 se čluny místo aut se zajímavou audiovizuální složkou a kupou scén, které bych chtěl vidět znova, a pak taky kupou scén, které už bych nikdy znova vidět nechtěl. Posledních deset minut je ultimátním testem divákovi trpělivosti a film u mě při nich spadl ze 7/10 na 5/10.

Ambulance (2022)

// Z toho ranku "komornějších" Bayů, kdy kamera obletí barák jen pětkrát za minutu místo desetkrát a ve filmu vybuchují pouze auta, ale už ne baráky nebo města, mě to překvapivě málo bavilo. Možná za to mohl divně uřvanej Gyllenhaal, kterýho mám sice hrozně rád, ale s tímhle přehráváním mě sral už v remaku Tísňového volání, nebo matní policajti, nebo strašně předvídatelnej scénář (já vím, divná stížnost u Baye, ale u 6 Underground jsem třeba tenhle problém neměl a naopak to považuju za zábavnou jízdu od začátku až do konce), tak či tak jsem ale nakonec u Ambulance pozornost neudržel tolik, jak bych asi měl. 6/10 P. S. Yahya Abdul-Mateen II by vlastně nebyl špatnej Bond. A Eiza González by nebyla ani trochu špatná bondgirl.

Westworld - Auspicia (2022) (epizoda)

// Špatný, ale především zbytečný. Westworld je seriál, kde výprava, hudba, kamera i herci dávno přerostli scénář Lisy Joy a Jonathana Nolana o takový parník, až to na začátku 4. řady působí chvílemi trochu nemístně. Spíš než první sérii Westworldu z toho mám dojem epizodního Person of Interest, a to fakt není dobře. V tuhle chvíli už ani nevím, jestli to ještě půjde zachránit, kdysi nová vlajková loď HBO ale ztratila veškerý lesk a šmrnc a to sledování začíná být fakt smutné.

Umbrella Academy - Série 3 (2022) (série)

// Not so guilty pleasure. Na jednu stranu zůstává Umbrella nadprůměrnou zábavou plnou vynikajících audiovizuálních nápadů a momentů, na tu druhou je to docela repetitivní a někdy až příliš výplňová záležitost, u které bych formát weekly epizod fakt nedal. Jako binge mi to ale překvapivě dost vyhovovalo, i díky tomu, jak mě třetí série nakonec vtáhla a kolikrát mi udělala radost, tak dávám celku slabších 7/10. Škoda, že se nepovedlo přimíchat do toho víc bizárů jako ze druhé série (missing Švédy), snížit počet epizod na 7-8 a přijít s novou zápletkou - pak by to totiž klidně mohlo být na současné špičce komiksové tvorby.

Banda - Herogasmus (2022) (epizoda)

// Jako finále Infinity War, akorát kdyby si předtím Iron Man a spol. udělali zastávku v bordelu. Krásný a poprvé jsem u toho seriálu cítil i silnější emoce.

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

// Jako člověk, který miluje Pomstu Sithů, jsem zklamaný, že seriálový Obi-Wan nedostal výrazně lepší péči. A jako člověk, který cítil fyzickou bolest, když sledoval poslední hrané seriály z SW univerza, jsem šťastný, že aspoň ten Obi-Wan nestál za úplný... no. Druhá polovina série dokonce velmi povedená, zejména čtvrtá a poslední epizoda. Bavilo mě rozšíření hranýho lore, bavily mě herecký výkony, dramatický momenty, i kamera se místy blýskla. Škoda, že si nepozvali Lucase no. 7/10 a buďme rádi...