Seveřan (2022)

// Kupodivu ne-až-tak brutální a krvavá vikingská řežba, jak jsem ještě před zhlédnutím čekal. Zato s výrazně větším spádem a i mnohem dějovější, než je u Eggerse zvykem. Seveřan má solidně vykreslené postavy, vynikající zvukovou stránku doplněnou o parádní soundtrack, a tak nějak podle očekávání úchvatnou kameru. Celou dobu máte navíc pocit, že sledujete příběh o pomstě s jasnou a bravurně odvedenou vizí, což v mainstreamu rozhodně není zvykem. Po Batmanovi se ale jedná o další důkaz, že to jde. Tak snad to i tady dopadne komerčním úspěchem. 8/10

Halo - Odpoutaný (2022) (epizoda)

// Je to furt špatný, ale aspoň už to není k smíchu.

Peacemaker (2022) (seriál)

// Peacemaker... what a joke. Je to celé samozřejmě míň vymazlený a míň akční než Sebevražedný oddíl, postavy nejsou tak sympatické a humor je už místy zbytečně přes čáru, pod povrchem tomu ale tluče překvapivě silné srdíčko, což z Peacemakera dělá jednu z těch lepších komiksových štací v televizi. Jennifer Holland budu Gunnovi závidět ještě dlouho. 7/10

Moon Knight - Problém s akvarijní rybkou (2022) (epizoda)

// Loving this. Baví mě ta dualita, baví mě ten roztřepenej děj, baví mě Isaac, baví mě Hawke, baví mě suchej humor a hrozně se těším, jak se to s dalšími díly rozjede.

Gangy z Birminghamu - Série 5 (2019) (série)

// Part Mad Men, part The Godfather, part Sons of Anarchy. Sudý série se mi zdají lepší a vyváženější než ty lichý, production value nicméně letí strmě vzhůru s každou řadou, herci rovněž epizodu od epizody lepší a lepší, a fašistická nálada z páté řady mě uvrhla do solidní deprese, protože ta historie se fakt ráda opakuje, co? Neuvěřitelný, že jsem si ten seriál tak dlouho odpíral. Šestá řada na Netflixu naštěstí co nevidět a filmový finále jako třešnička na závěr snad časem taky. Náběh na jeden z nejlepších seriálových konců tady je, tak pls ať to nezklame.

Prokletí (2021)

// Je trochu škoda, že nejsilnější scéna filmu přijde v prvních minutách, zároveň není náhoda, že zatímco by člověk rád uhnul pohledem, kamera zůstane stát jako zkoprnělá, právě taková řemeslná zručnost a vynikající práce s atmosférou i obrazem nicméně provází The Cursed až do konce, a je to právě kvůli tomu, proč nakonec dávám čtyři stříbrný z pěti. Jo, zbylý děj je už trochu šablonovitý a ten překombinovaný konec si mohl Ellis odpustit, nicméně Kelly Reilly a Boyda Holbrooka mám moc rád, a tahle hororová povídka mi moc sedla. 7/10

Halo - Kontakt (2022) (epizoda)

// To nejdůležitější - tedy akce - je tady zároveň to nejmarnější. Drama v pozadí připomíná horší Expanzi, výpravou je to možná ještě níž, a co se obsazení týče, i blbá Nadace od Appleu na tom byla líp. Po relativně lákavých trailerech tak přichází veskrze znechucení, a do dalších epizod bych se musel hodně přemlouvat. 3/10

Černý krab (2022)

// Vzhledem k válce na Ukrajině se na to dá koukat i na jako docela syrový pohled do blízké budoucnosti, jenže od válečného pnutí a několika nádherných záběrů na noční bruslaře na zamrzlém jezeře se rychle přejde k béčkovému vyústění do ztracena, které z Kraba bohužel dělá spíš další film s nevyužitým potenciálem než solidní přídavek do žánru, který bude brzo opět populární. 6/10

Deep Water (2022)

// Na filmové zklamání roku to není, ovšem člověk, který z erotického thrilleru s Anou de Armas vytříská takhle proklatě málo, rozhodně patří do vězení, to zase jo.

Hot Ones (2015) (pořad)

// Vynikající research, skvělé rozhovory a do toho samozřejmě geniální reakce na pálivá křídla, rok od roku navíc lepší a lepší. Díky za tuhle show.