Cop Car (2015)

// Mud se nekoná, ale za tu klukovskou radost, která je z toho psaní cítit, za ten dobrodružný příběh dvou mladých chlapců, tu nejprostší filmařskou krásu a minimalistickou kameru, nemůžu jít pod 7/10. Jsem zvědavej, co Watts provede se Spider-Manem.

Babovřesky 3 (2015) odpad!

// Nebudu vám psát, jak jsem k tomu přišel, co tomu předcházelo a jak je možné, jsem to vůbec vydržel těch pět minut a sedm vteřin.... ale tohle bylo tak *pííííííííííííííííííííííííííííííííííííp* špatné!!!! Fuj, fuj, fuj, fuj, fuj, fuj, fuj, fuj, fuj, fuj, fuj, fuj, fuj, fuj, fuj, fuj, fuj, fuj, fuj, fuj, fuj, fuj, fuj, fuj, fuj, fuj, fuj a ještě jednou FUJ! (psáno hezky ručně, bez použití copy/paste)

Země zítřka (2015)

// Nikoliv zbytečný, ale nudný až za hrob! Film to mohl být skvělý, s obrovským potenciálem a skvělým castingem, ale scénář a režie jsou tentokrát vyloženě proti sobě a prohráli na tom úplně všichni.

Everest (2015)

// Můžu potvrdit, Joey s Chandlerem by tam fakt umřeli. 7/10

Všemocný (2015) (seriál)

// Takhle má vypadat pořádná pilotní epizoda. O to lepší je fakt, že se CBS podařilo nezmrvit filmovou předlohu, definovat vlastní svět, půjčit si samotného Bradleyho Coopera do vedlejší role a zachovat přitom režijně vše tak, jak mě to bavilo ve filmu z roku 2011. Tleskám a jsem zvědavý, jak se to bude dál vyvíjet. Snad jedinou starost mi totiž dělá pouze ta načtrtnutá procedurální tečka na konci. Zatím 80%

Ghost Rider (2007)

// Eva Mendes patří do úplně jiných filmů.

Z for Zachariah (2015)

// Klasický příběh o tom, jak holka pozná kluka, zachrání mu život a on jí za to zboří kostel. To se jí nelíbí a tak si najde jiného. Kluk začne žárlit a postaví jí vodní elektrárnu. Konec. Prostě film ze života... 7/10

Fantastická čtyřka (2015)

// Anti-hype zase jednou úřadovalo. A nedělejte, že jste o tom ještě neslyšeli... stejně jako totiž masová vlna "doslova stejně nadšených" reakcí vytáhla nahoru druhého Kapitána Ameriku, což byl přinejlepším docela dobrý film, tak stejná vlna sundala novou verzi Fantastické čtyřky, i když si to přitom tak úplně nezaslouží. Jasně, ten film není perfektní, dokonce není ani nadprůměrný a co hůř, nikterak nevyčnívá z řady dalších komiksových filmů ALE nejhorší film roku? Tady asi někdo letos viděl jen dva filmy. Samotný příběh trpí krátkou stopáží, zmrveným finále a přepisovaným scénářem, který je očividně patrný právě v závěrečných 20 minutách. Do té doby je to naopak celkem zajímavá sci-fi s lehkým přesahem a charismatickými postavami (skvělé obsazení). Potom si ale někdo nejspíš uvědomil, že dochází peníze, čas a zjevně i trpělivost a rozhodl se to narychle přivést do "finále", které postrádá epičnost a bohužel i logiku, kterou si tenhle film zasloužil. Jasně, nepovedlo se. Na rozdíl od většiny ale nevidím důvod, respektive nesouhlasím s ním, že jenom kvůli finančnímu fiasku je třeba restartovat. Naopak, když už, tak je ten složitý origin za námi a je tu spousta prostoru pro pokračování. Stačí jen přijít se zajímavým záporákem, lepším designem a schopnějším režisérem a FF klidně může pomalu začít pomrkávat po X-Menovském cross-overu. Mě by to zajímalo.

Hranice života (2005)

// Napsal David Benioff? What? Natočil Marc Forster? Cože? Autoři Game of Thrones a Quantum of Solace pod jedním projektem, v hlavních rolích s Ewanem McGregorem, Ryanem Goslingem a Naomi Watts? Kdyby mi tohle někdo ještě včera řekl, asi bych jen kroutil hlavou. Teď už jsem ale vzhůru a najednou to všechno dává smysl..

Narcos (2015) (seriál)

// "In the United States, Mafia makes witnesses disappear so they can't testify in court. In Colombia, Pablo Escobar made the whole court disappear." Je to Wire? Není to Wire? Hodíme si mincí? Ne, to asi vážně nebude potřeba. Narcos je vynikající sbírkou příběhů o pronásledování jednoho z nejznámějších drogových bossů v historii, k perfekci má ale pořád daleko. Můj největší problém nejspíš tkví ve stylu, jakým je celá story líčena. Voice-over je dobrá věc, když se to s ním nepřehání. Tady je ale prakticky všudypřítomný a jindy seriózní momenty pro mě osobně zbytečně zlehčuje a znevažuje. Naopak velmi kladně vnímám rozdělení na španělsky mluvící a anglicky mluvící části, stejně jako dokumentární záběry dokreslující historické reálie a konec konců i vynikající výpravu, díky které mám neustále pocit, jako bych v té Jižní Americe skutečně byl. Abych to tedy sám nějakým způsobem rozdělil, technické podání spolu s autenticitou a přesností je v mých očích na vynikající úrovni, možná i překonávající některé z podobně zaměřených filmů. Co se příběhů a jeho vyprávění týče, příliš to na mě nefunguje, chybí tomu napětí, zvraty, momenty překvapení. Zkrátka zklamání a pocit nevyužitého potenciálu.. a takový nesnáším. 7/10 s přimhouřeným okem.