Život nebo něco takového (2002)

Musím připustit, že je to záležitost, spíše pro ženské pohlaví. Ale hrála v tom Angelina Jolie (to je zase záležitost spíše pro muže), takže jsem si to nemohl nechat ujít. Do teď mi vrtá hlavou, jestli ta proměna hlavní hrdinky je možná. Že by se kariéristka chytla za hlavu a až takhle se změnila? Myslím si, že to není příliš pravděpodobné, realita je o něčem jiném. Co mi maličko potrápilo nervy, byl ten závěr. Nemám nic proti šťastným koncům. Ale takový konec byl od začátku předvídatelný a po celou dobu jsem ho očekával. To pak takový happy end naprosto ztrácí význam. To kdybych si během filmu nebyl jist, jakpak to s hlavní hrdinkou dopadne, tak by to bylo o něčem jiném. Takhle je takový konec akorát moc kýčovitý a nic víc. Nicméně se mi líbí hlavní poselství filmu, tedy, že by člověk měl dát přednost zábavě před prací. S takovým přístupem naprosto souhlasím. Takže to nebylo špatné, zvlášť když si Lanie začala užívat život. Zkusila se pořádně najíst, nemýt, solidně opít a jak jí to pěkně šlo.

Toreadoři (1945)

Klasické vtipné scénky i přes stáří hlavních protagonistů. Přeplněný taxík, hádka u kašny, vajíčková přestřelka, Stanův dvojník, kostlivci a přiměřená stopáž. Toť vše dohromady pohodová groteska.

South Park: Peklo na Zemi (1999)

Bylo to v létě. Byl pěkný teplý večer, tak jsme si s klukama řekli, půjdeme do letního kina. Tak jsme tedy šli. Banda puberťáků natěšená na South Park, zkuste si to představit :). Když jsme přišli do kina, bylo vidět, že tento zajímavý film přilákal spoustu lidí. Kino bylo téměř plné a já si pomyslel, Češi zkrátka mají rádi když se mluví pěkně od podlahy. A taky že jo. Při začátku Pekla na Zemi bylo v kině ticho jako v hrobě. Není se čemu divit, první scéna odhaluje Stana jak se prochází městečkem a zpívá roztomilou dětskou písničku. Pak se on a jeho kamarádi rozhodnou jít do kina na Ohnivé prdele. Už při Terrencovi a Fillipovi se ozýval v kině smích, ve vzduchu bylo veliké napětí. To hlavní teprve mělo přijít. Pak jako by kino vybouchlo. Stačila k tomu prostá přeměna slušných kluků v totální burany. Od té chvíle se smích nezastavil a mě při odchodu z kina pořádně bolelo břicho....i když seriál je zřejmě lepší, tohle prostě taky stálo za to. Tolik sprostých slov v jedné minutě nedokázal pravděpodobně vyprodukovat žádný jiný film. A pak taky ten soundtrack, ten je lahůdkou.

Dempsey a Makepeaceová (1985) (seriál)

Matně si vzpomínám, jak jsme si kdysi na ně, s jednou holčičkou na hřišti, pořád hráli.

Tenká červená linie (1998)

Docela složitý děj a řádná stopáž fungují jako dokonalý matoucí prvek. Na rovinu, po první projekci, jsem v tom měl hokej. Takže až na podruhé jsem poznal o jak skvělé psychologické drama se jedná. Za první shlédnutí, tak za čtyři, ale to druhé všechno napravilo a dávám jasných pět. Pochopil jsem, že hlavním záměrem tohoto příběhu je odhalit krapítek té vojákovi mysli. Narozdíl od většiny ostatních válečných filmů se děj soustředí především na ten psychycký boj, ten fyzický vše jen dokresluje. Prostě to odhaluje vojáka jako lidskou, občas chybující, bytost.

Absolvent (1967)

Na začátek musím poznamenat, že bych se v takovéhle snobské společnosti nikdy nechtěl pohybovat. Nic proti majetku a penězům nemám, ale co je moc, to je příliš... A nyní bych se pokusil vyjádřit k samotnému filmu. Věřím tomu, že kdybych to viděl v oné době, kdy tento film vznikl. Nešetřil bych s plným hodnocením. Dneska je ale doba značně jiná a takovýchto případů (kdy nevěsta uteče s někým jiným) určitě přibylo. Chci tím říct, že by mě tenkrát tenhle film se vším všudy pravděpodobně šokoval a nadchnul. To, že se čerstvý jednadvacátník (kterému je ve skutečnosti třicet, to je jednoduše chyba a je to poznat, naštěstí jen vizuálně, ne herecky) opakovaně vyspí s o dost starší ženou (ještě k tomu vdanou). Posléze se totálně zamiluje do její dcery. A to takovým způsobem, že i přes zákaz rodičů, si ji nenechá vzít. Ano tenkrát v šedesátých letech bych na to všechno jistě koukal jako sůva z nudlí. Ale dnes, v době kdy je morálka značně povolnější, mě tento fakt nechává chladným. Takže to beru jako zdařilou komedii, ale nic víc.

Párování (2000) (seriál)

Britský humor a sex. Páni ono to k sobě sedí jako vejce k vejci. I když realita je trochu jiná, pochybuji, že se někdo večer co večer schází v hospůdce aby řešil jen vztahy, sex a ostatní kolem něj. Nebo, že bych se mýlil?...Ať je to jak je to, tenhle seriál je tak příjemně perverzně vtipný, že jsem se upřímně zasmál a moc dobře se mi po něm usínalo. Taky nelze zapomenout, jak trefně byly do serilu zabudovány ty snové představy (nebo jak to mám nazvat). Jeff Murdok nemá chybu, jeho otupělé smysly, výraz a velmi, velmi zvlášrtní vyjadřování mě vždycky dostalo. A taky se musím přiznat, že postava Jane na mě zapůsobila neskutečným sex appealem :) .

Rychlá rota (1989) (seriál)

Pamatuji si ty časy, kdy jsem se těšil na Walta Disneyho a jeho kouzelný svět. To chodilo o víkendu a bylo to něco jako svátek. Ale zrovna Rychlá rota chodívala společně se strýčkem Skrblíkem a ten u mě vyhrával na plné čáře. Byl a prostě je lepší. Ta parta kolem Chipa a Dala, mně nějak nesedla. Neměl jsem rád Gadgedtku, Zip mně přišel jako retard, Dale zase jako suchar. Tak alespoň Chipa jsem měl rád a Montyho taky, když ho chytla ta jeho sýrová mánie.

Rodinná pouta (2004) (seriál) odpad!

Viděl jsem všeho všudy dva díly, proto nevím zda li je správne tento (zcely bezpochyby dementní) seriál hodnotit. Já vím, že bych měl vidět těch dílů mnohem víc, ale ono to prostě ani nešlo, já se opravdu snažil. Jenže to je taková nesmyslnost, že i ty dva díly, které jsem zhlédnul mě dováděli do stavu nepříčetnosti nebo otupělosti. Moje babička se na to dívá, sám to nechápu, to snad radši kdyby četla tu svoji červenou knihovnu než tohle. Nenapadá mě prostě nic co by stálo alespoň za starou bačkoru. I ta podvraťácká Morávková působí trapně. O ostatncíh nemluvě. Všichni zúčastnění by se nad sebou měli zamyslet, jak něco takového vůbec mohlo vzniknout. Ale to oni né, peníze jsou peníze. Proto si seriál bude nadále pokračovat. Důchodci se na to dívají jen proto, že jim nic jiného nezbývá a ostatní jen proto, že prohráli nějakou sázku, zřídili se v hospodě, chtějí se zabít nebo se zbláznili jiné vysvětlení vysoké sledovanosti mě nenapadá.

Muž se železnou maskou (1998)

Upřímně řečeno, byla to docela nuda. Určitě tenhle film měl mnohem větší potenciál. Snad jediné co bylo zajímavé byl přitroublý Gérard Depardieu, ale jinak mě nic nenapadá. Takže silně průměrný film, a když se člověk podívá na to herecké obsazení, musím konstatovat, že je to docela ostuda.