Gentlemani (2019)

Gangsterka Guye Ritchieho s neskutečně nabušeným obsazením a ve stylu podrazu s mnoha zvraty. Snaží se to být, in a cool, je to dobře zahrané, má to spoustu hlášek, které by se staly rády kultovními a citovanými v následujících generacích a zdejší vysoké hodnocení napovídá, že tahle pecka s tržbami přes sto milionů dolarů je něco extra, tak proč mně to přišlo jako užvaněnej průměrný film, který se tváří jako něco, co já mu nežeru. Nebylo to úplně špatný, něco jsem si v tom i našel, ale nic slabšího v tomto žánru jsem od Ritchieho neviděl.

Vyjednavač (1998)

Samuel L. Jackson jako profesionální vyjednavač, který si vezme rukojmí, protože na něj ušili boudu a Kevin Spacey  jako profesionální vyjednavač, který s ním profesionálně vyjednává. Zajímavá strhující hra nervů se zajímavým námětem se skvělými hereckými výkony. Škoda, že ten konec nebyl tak nějak méně předvídatelný.

Aréna (2011)

" Jedná se o roli děvy, která bude pomáhat unášet chlapíky nucené do nelegálních zápasů na smrt do show na internetu, nevadí že budete polovinu času nahá?" " Nevadí, chci být slavná a bohatá herečka!" takhle si představuji první casting švédské krásky Katie Winter, která přijede z Londýna do L.A a přijme první roli v tak hloupém filmu s tak lacinými efekty na stokrát omleté téma, které mi nejvíc evokovalo Běžící muž (1987), s Arniem akorát místo tv show tu máme aktuálnější stream.  Pokud někdo na podobných filmech ujížděl v osmdesátkách, tak i tahle arénovka může fungovat jako neškodná oddechovka, v které se dočká i fajn záporáka Samuela L. Jacksona.

Šílený Max (1979)

Dějově asi sotva průměrný revenge, kde se Mel Gibson mstí motorkářskému gangu za smrt rodiny v budoucnosti rozpadlé společnosti, ale jestli je tenhle film geniální, tak ve vizuální stránce, kde definoval jak taková postapokalyptická společnost vypadá. A od té doby to kopírují dodnes.

Pompeje (2014)

Kanadský film ve formě telenovely s pachutí televizního filmu, který se chytře schovává za jednu z nejimpozantnějších katastrof zničení starověkého města sopkou. Story gladiátora a krásné Římanky proti kterým stojí až téměř parodický záporák senátor v podání jediné známé tváře Kiefera Sutherlanda . Velmi slabé, nevěrohodné film někam na odpoledne a i jako nenáročná pohádka nezajímavé ikdyž v té katastrofické části se tvůrci snaží, tak to prostě vypadá levně.

Zmizet beze stopy (2021) (seriál)

Izraelské špionážní drama od tvůrců mé zbožňované Faudy , tentokrát o borcovi, kterému přejedou v Tel Avivu manželku a on pátrá po jejích vrazích až v New Yorku, aby zjistil, že jeho žena měla úplně jinou identitu. Místy naivní, ne tak propracované, s překombinovaným a otevřeným koncem, ale přesto to má filmový rukopis Faudy, který dokáže od konce prvního dílu připoutat a nepustit. Lior Raz si do životopisu svojí postavy dal zase infiltrační komando Yamas ( Mistaravim ) jako ve Faudě (a jako ve svém životě doopravdy), ale tady to nepomáhá nějaké realističnosti a Faudě to nesahá ani po kotníky.

Jackie Brown (1997)

Slabší tarantinovka o letušce pašující drogy. Tři hvězdy za skvělého De Nira jako agresivního tupého recidivistu s knírem a jeho boje s Fondovou a taky za to, že opravdu obdivuju schopnost Tarantina udělat hvězdy z dávno zapomenutých hvězd dávnověku kinematografie.

Lovná zvěř (1986)

Australský revenge film s klasickým scénářem dívky z  farmy na samotě, kterou terorizuje trojka gaunerů a po ponížení následuje pomsta. Mezi podobnými filmy to nepůsobí tak béčkově amatérsky ( ale taky to není nic extra drastického ), ale díky pěknýmu vizuálu australské krajiny, solidní technické stránce a díky záporákům evokujícím něco z Šíleného Maxe se to docela vryje do paměti.

Korsický případ (2004)

Clavier jako soukromý detektiv, který jede na Korsiku hledat dědice Jeana Rena, který je ale korsický separatista, kterého hledají, a tak s ním jede jízdu záškodnických akcí ( čili terorismus ) a ještě se zakouká do jeho krásné sestry. Osvědčené duo funguje dobře, ale tahle akční komedie není taková řachanda jako Návštěvníci (1993)  a ani to není tak svižně akční jako Operace Corned Beef (1991). Průměrná ale dobrá zábava, která má slabší závěr.

Téměř dokonalá tajemství (2019)

Parta přátel se sejde u silvestrovské večeře a jako společenskou hru dají své mobily na stůl a přečtou a nahlas zatelefonují, vše co přijde. Jednoduchá německá komedie dle nějakého italského originálu, který dal vzniknout několik remakeů ( včetně toho, že se letos chystá i česká verze Známí neznámí ) Komedie od party z veleúspěšné Fakju pane učiteli, která je svižná, vtipná a když přejde do vážných poloh, tak je velmi dobře zahraná. Relativně komorní film se sedmi herci v jednom bytě, ale funguje velmi dobře a kdyby to netrvalo skoro dvě hodiny a mělo trochu víc uspokojivější konec, tak dám i pět hvězd.