• Krátkometrážní

Spider-Man 3 (2007)

Vývoj postavy se povedl, ale jinak neskutečná splácanina. Přitom ten přesípací pán či ten černej by to směle utáhli i bez kámošů. Btw. Parker nebyl nikdy za hezouna, ale s patkou neměl chybu. Konečně vím, kde vzal Max Cannon inspiraci k Red Meatu.:-)

Divergence (2014)

Ačkoliv je příběh obtížně uvěřitelný a x-krát provařený mišmaš a ve scénáři vyvstává řada prapodivných otázek, na které neexistují uspokojivé odpovědi, ze všech exlibrisně-twajlajtoidních sci-fi mi toto vadilo asi nejméně. Naštěstí to akční stránka drží nad vodou (děcka se tam řežou, že si člověk říká, že by ve skutečnosti asi trávili víc času na áru, než na cvičišti...). Překvapivě i romantická linka se dá skousnout. Šťastnou ruku měl burger ve volbě hlavní divy se sympatickou tváří a kukučem, jejíž výcvik ze Škroba na Strážce zabírá hlavní plochu filmu. Atmosféru podbarvuje příjemný soundtrack od Ellie Goulding. Ale nejvíc mi vrtá hlavou - kdo řídí ty vlaky?

Agent Carter (2015) (seriál)

Stokrát omleté téma, tentokrát s agentkou Carter ve stejnojmeném spin-off seriálu, který potěší buď ty diváky, kterým se zatím recyklace zápletek nepřejedla, nebo těm, které tento žánr baví a nemají filmy a seriál s agenty ze Shieldu nakoukány.

Lovci hlav (2011)

Co spolehlivě zdecimuje padoucha? Když narazí na padoucha ještě většího. Občasná překombinovanost mi ve filmech vadí. Zde to ale bylo vybudováno natolik dobře, že za nos jsem se chytnul až v závěrečných titulcích. Přesto se nemůžu zbavit jisté pachuti. A pak že je postmoderna mrtvá. Ale bavil jsem se královsky.

Nejhledanější muž (2014)

Kvalitní zpravodajské drama, které buduje napětí odlišným způsobem, než je, řekněme, obvyklé. Film charakterizuje civilní zpracovaní a úsporné dialogy a oproti tomu téměř úplné vynechání akční složky - tolik typické pro filmy z tohoto žánru (hlavně ty americké, zde se evropský přístup nezapře). I přes to děj "odcejpá", někdy je až zkratkovitě tlačen v před. A přesto nemám pocit, že bych byl něco podstatného připraven. 2 hodinová stopáž uběhla jako nic. Pro mě příjemné překvapení, kterému nemám naprosto co vytknout.

Stroj (2013)

Ejhle robot. Škoda zpr****ho konce. Potenciál Blade Runnera (nebo tak nějak) zprzněný do hanebného béčka.

96 hodin: Odplata (2012)

"Tohodle, tati, nezastřel, toho mám ráda! Hi, hi." Aneb, zkouška v autoškole se dá natrénovat různě. Slabší než jednička, ale příznivci akčnosti budou spokojeni. V porovnání s předchozím vcelku slušným akčňákem mi vadilo o poznání více samoúčelnosti a nelogičností než v předchozím díle. Možná si páni scénáristi dostali nějaký šibeniční termín a splácali tento měkkohlavý scénář za noc, nebo si řekli, že postava Bryana Millse ztvárněná Neesonem (který umí na obličej nasadit pouze dva výrazy - hodný taťka a urputný kosič) unese cokoliv. Pokud bych Taken 2 hodnotil jako samostatný film, bylo by to za tři slabší hvězdy a s odřenou prdelí.

Láska na vlásku (2014)

Vánoční pohádkožroutství mě míjí, ale tohle mě docela upoutalo. Je to celkem zdařilá variace na klasiku - Princ a chuďas. Pohádka je slušně udělaná, hrají v ní neokoukané tváře (zjevně i díky kooprodukci). Jediné, co bych vytknul, je nedořešení hrozby invaze vojska, to se nějak se šťastným koncem vytratilo. V pohádkách se něco nového originálního objeví málokdy, takže zdejší nízké hodnocení moc nechápu.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Je to ftákovina (o něco přísnější, než jednička), ale já se bavil královsky. Pokud jste zadoufali, že ten směšný obleček nechali filmaři u ledu, pak vás zklamu. V muzeu ještě jeden zbyl. Mno, v tomhle ohledu je tahle postava nevyléčitelně retro.