• Romantický

The Hire: Powder Keg (2001)

Tento krátký film by bez problémů vydal svým námětem na celovečerák, Inaritu je machr, Clive ze sebe dostává to nejlepší, velmi zajímavý způsob použití kamery, obraz je "špinavý" a celé to působi velmi reálně až dokumentaristicky téměř.

Dalkomhan insaeng (2005)

Formálně dokonalé, výborné akční scény, volba hudby, Byeong-heon Lee perfektně hraje roli málomluvného "donucovače", který po jedné chybě padá do čím dál většího průšvihu. Jenže celá tahle ganstergka čerpající z noir filmů a Tarantina mě prostě za srdce nějak více nevzala. Přišlo mi to celé velmi nucené i přes tu vymakanaou estetickou stylizaci to má tu nevýhodu, že je to obsahově dosti prázdné. Na druhou stranu tam byl někdy povedený černý humor. Takže pro fandy herce jménem Byeong-heon Lee jasná volba. Ostatní to mohou zkusit. Nicméně, i když je hodnocení na tři a půl tak výjimečně zaokrouhlím nahoru.

Peullai daedi (2006)

Začátek se dosti vleče a je nudný, naštěstí se začátkem tréninku pomstychtivého taťky to nabírá na obrátkách. Jsou zde vtipné momenty dobrá hudba a je tu několik vydařených dojemných scén, jiné se nepovedly a jsou tu dost zbytečné, naštěstí konec napravil můj dojem, právě finální vyznění a Jun Ki Lee odvracejí tento film z průšvihu do lehkého nadprůměru.

Siworae (2000)

Nevím jestli to bylo mým rozpoložením, nebo filmem, ale něco mi tam chybělo. Byly tam výborné lehce vtipné momenty, dost hřejivých míst a hodně očekávání, s časovými rovinami a jejich střídáním jsem neměl problém stejně jako s koncem a vyzněním příběhu. Jenže mě ta formální dokonalost nechala nějak chladným, ani moje oblíbenkyně Jeon Ji-hyeon tento film nevytáhne z lehkého nadprůměru, ale s delším časovým odstupem musím uznat, že tohle patří k tomu výrazně lepšímu, co můžete v ranku najít.

Geurin rojeu (2005) (seriál)

Vynikající série. Příběh přináší výborně zpracované charaktery. Hrají zde charismatický Go Su, nádherná Lee Da Hae, jako hlavní dvojice, mezi kterou to vážně jiskří, každý z nich je magnetem série. Ale i ostatní postavy mají dobré obsazení. Zejména Lee Jong Hyuk jako Shin Hyun-Tae, na vás působí v roli záporáka, tak přesvědčivě, že máte v některých okamžicích chuť něco po něm hodit . Kim Suh Hyung jako Cha Yoo-Ran podává dech beroucí výkon v roli ženy, která se nemůže rozhodnout, na kterou stranu se přidat a jak se vyrovnat se svými city. Zápletka je celkem jasná, falešně obviněný uprchlík toužící po pomstě, ale jsou zde výborně vystavěné twisty a hlavně je to celé velmi napínavé, těžko předvídatelné na konci každého dílu chcete vidět další, co se bude dít dále. Je zde hodně dobře zvládnutých akčních scén (jak by také ne, když Go su skvěle ovládá Taekwondo). Samozřejmě dramatická ani romantická složka nepřijde zkrátka, ale jsou dobře vyvážené není tu žádné přehánění a přehrávání na úkor děje a akce. Slovíčko mysteriózní se do popisku dostalo tak trochu náhodou, kromě jedné věci, kterou nechci spoilovat, tu nic mysteriózního není. Ale to neznamená, že by jste měli minout tuhle sérii. Patří k tomu nejlepšímu co můžete v korejských seriálech nalézt. Atmosféra vás vtáhne, má na tom zásluhu i hudba, která dokonale sedí do většiny scén. Kamera je perfektně udělaná, některé sekvence vám nevymizí z paměti, protože kamera má skoro až klipový drajv, některé scény se jedou totálně bez dialogů a spojení obrazu a hudby je o to silnější. Série a patří k velmi známým a populárním v Asii. Například na internetových obchodech, bylo totálně vyprodáno a dotisk zmizel po pár dnech!

Moobangbi dosi (2008)

Místo akčního filmu očekávejte spíše drama z prostředí kapsářských gangů. Velmi zajímavá a dobře zpracovaná tématika, kamera válí. Souboje jsou hodně drsné a realistické. Ye-jin Son jako hlavní postava Baek Jang-mi válí, je zde neuvěřitelně krásná a přesvědčivá ve své roli, hraje něco totálně jiného, než obvykle. Byl jsem mile překvapen nečekal bych, že zrovna jí taková role sedne a že se do ní hodí. Ostatní postavy působí také velmi reálně . Příběh je podán zajímavě, byť zápletka je jednoduchá, tak forma mile překvapí. Film ze mě rozhodně vyrazil nějaké emoce a zejména konec mě dostal. Tento film u mě s úspěchem vydržel několik repríz a marně sháním DVD = plný počet.

Soupeři (2005)

Vizuální stránka a choreografie soubojů je jednoznačně výborná a vynikající. Problém je, že mi tam občas nesedí, ty komické momenty, někdy jak z grotesky a v některých případech mi vadí zvolená hudba, byť ve většině scén to funguje a ost(převážně moderní hudba, hodně klavíru a trochu orchestrace, tradiční asijskké nástroje) je kladnou stránkou filmu. Škoda, že se nezamakolo více na postavách a detektivní stránce. Úvod je lehce zmatený, ale zase na druhu stranu je to vizuální lahůdka plná nápadů, závěrečná bitva a duel je perfektně udělaný, navíc se podařilo dostat do filmu ke konci melancholickou a lyrickou atmosféru, romantická linka také neurazí. Příznivci Ha Ji Won by si to neměli nechat ujít.

Nu ren bu huai (2008)

Komedie All About Woman má po vizuální a formální stránce vůbec rozhodně co nabídnout . Obsazení hlavních tří hrdinek je také povedené. Některé gagy a vtípky jsou vskutku vynikající a je tu dost komických situací, bohužel na délku filmu tak docela nestačí. Občas se film plácá od ničeho k ničemu a je to znát. Přesto jsem se většinu času skvěle bavil ,protože je zde hodně silných momentů, dobrá hudební stopa a humor zde není laciný, trapný a zaručeně funguje. Poprvé jsem byl rozhodnutý dát tři hvězdy, ovšem po druhém shlédnutí už jsem si to více vychutnal a zvedl jsem hodnocení.

Jakeobui jeongseok (2005)

Některé vtipy, jako parodie vodní scény z Hrdiny jsou výborné, aukce na večírku, ovšem je jich málo a snímek by potřeboval být kratší. Hlavní dvojce má svoje kouzlo, Ye-jin So je roztomilá ve své roli rozmazlené mrchy. Bavil jsem se dobře, nicméně čekal jsem větší kadenci humoru, když už romantiku vzal tvůrce z rychlíku, nebo spíše tento film nemá mít přivlastek romantický, romantická komedie, a to komedie sedí více.

Deiji (2006)

Velmi působivý příběh, v některých momentech jsem byl naprosto bez dechu, pár momentů je hodně dojemných a bezprostředních. Jin-hyeon Jeon podala skvělý výkon je fascinující se na ní dívat. Nečekal bych, že mě tolik zaujme ve své podstatě jednoduchý příběh, nicméně sešla se velmi slušná kombinace drama a akce. Perfektní audiostopa ze symfonické hudby(jakby také ne , když autorem je machr Shigeru Umebayashi), která vás přiková do křesla a přesně se do všech scén hodí. Vymazlená vizuální stránka plná nápadů, jak pracovat s barvami, černobílými sekvencemi, filtry, střihem, prostředím. Vůbec lokace holandského města je velkým plus filmu a dodává mu zvláštní atmosféru. Herecké výkony hlavní mužské dvojice jsou také velmi dobré. Shlédnuta normální verze, snad se někdy dostanu k directors cut. Update: tak jsem shlédl na dvd directors cut a je to moc povedené, téměř čtvrthodina záběrů navíc nic nezkazila, naopak vylepšila.