• Romantický

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Za fanservis v podobě Isabelley Leong, Michelle Yeoh a za bojové umění Jeta Liho, velmi povedený ost Randyho Edelmana dávám tři hvězdy. Jinak bych musel jít s hodnocením dolů, dalo se z toho vytlouct více, lokace jsou sice pěkné, ale souboje mohly být daleko propracovanější, nad některými vtipy raději přivírat oči, jiné jsou naopak dobré. Prostě Cohen opět projevil talent střídat silné okamžiky s naprosto debilními momenty. Přesto jsem se bavil, pokud od toho více nečekáte, nemůže vás to zklamat.

Propózu daisakusen (2007) (seriál)

Tak tento seriál není ani tak o ději a napínavosti, jako spíše o určité atmosféře a emocích ,které chce sdělit, komu se nepodaří vcítit do role hlavního hrdiny, kterého hraje Tomohisa Yamashita(známý ze seriálu Kurosagi, nobuta wo produce a dragon zakura), tak asi spláče nad výdělkem. Nicméně je zde velmi povedený ost, hlavní hrdinka stojí za to a je zde povedená kombinace hořkosladkého humoru a atmosféry celkově. Dojetí se někdy jen těžko ubráníte. Kromě standartních jedenácti dílů, každý má tuším k hodině, je zde ještě speciální epizoda, kterou musíte vidět, aby byl pro vás příběh kompletní. Yamapi hraje trochu něco jiného(ale pořád je velmi sympatický a k sežrání), než obvykle a jeho soupeř o Rei, kterého ho hraje Fujiki Naohito je mu více, než zdatným sekundantem.

Shen hai xun ren (2008)

Psycholožka Gao(Angelica Lee) se seznámí přes svoji pacientku Xiao Kai(Isabella Leong) s jejím bratrem Davem, podmořský archeolog a fotograf. Bohužel při výletě na japonské soustroví Ryukyu(kde je staré město po vodou) se stane tragická nehoda při které Dave zahynul. Gao ztratí pamět, jak k tomu došlo a snaží se zjistit co bylo příčinou této události. Čekejte příběh, kde je mysteriózní atmosféra, někdy trochu hororová, pár lekacích scén je tu také. Zejména je to však romantické drama. Vizuální stránka vám vyrazí dech, podmořský svět vypadá úžasně, to jak se zde pracuje s kamerou, obrazem a kompozicí scén je úchvatné. Zpátky k příběhu, prolínají se zde představy Gao, kdy jde z Isabelly Leong vážně strach, v této první části filmu jsem si říkal je to naprůměrné lehce. Jenže jakmile nastoupí další příběhová linka, šel jsem do kolen dramaticko romantická část bezchybně funguje. Vážně jsem byl dojat a beze slov. Angelica Lee hraje skvěle stejně jako IsabellaLeong, která dramaticky změní svoji dosavadní roli v příběhu. Znova k vizuálu a hudbě. Titulní song je skvělý a decentní orchestrace se projevují hlavně až v druhé části filmu, perfektně k obrazu a náladě filmu sedí. Jinak první část filmu je skoro bez hudby, což dává snímku silné napětí. Hlavně však prostředí oněch japonských ostrovů ať nad či pod vodou je úžasné. Chci se vydat potápět na Fei Lang! (nejlépe ve společnosti Isabelly nebo Angelicy:) A to jsem tento film viděl na notebooku, doma si dám reprízu jak kvůli příběhu, který je občas docela komplikovaný a všechno jsem nepobral, hlavně však na mé obří lcd obrazovce vynikne ta vizuální stránka. Tohle prostě musíte vidět. Tsui Hark se vážně překonal, nečekal bych, že tohle bude pro mě jeden z jeho nejlepších filmů, z těch co od něj zatím znám. Dobře jsem příliš ukecaný v komentáři, ale hlavně jsem naštvaný na zdejší (ne)ocenění, které nechápu. Je na Vás zda uvěříte mému nadšení, nebo převládajícímu hodnocení.

The Hire: The Follow (2001)

Můj neoblíbenější filmeček z The Hire. Kar-Wai Wong vyrobil námět, který může sloužit jako celovečerní film. Hlavně však Clive zde podává nejlepší herecký výkon. Další postavy jako Mickey Rourke v roli podezřívavého manžela, Adriana Lima v roli sledované ženy a charismatický Forest Whitaker, který Clivovi dohodil tento job tvoří nedílnou a důležitou část příběhu a dodávají mu na síle a působivosti. Tohle si nesmíte nechat ujít, má to nádhernou atmosféru, která je melancholická ,zasněná, prostě vás vtáhne. Hudba tvoří dokonalé spojení s obrazem, někdy je dokonce dominující složkou. Mistr Kar-Wai Wong dostal z krátké minutáže maximální emoce, efekt. Bravo, benissimo maestro!

The Hire: Ambush (2001)

Nejslabší kousek série, i přes skvělé honičky a přestřelky, tomu chybí silný námět a pointa. Byť Clive za volantem tradičně válí a je vždy nápaditý jak se zbavit otravů.

The Hire: Hostage (2002)

Zpracování výborné, Clive se žene L.A. (nebo je to San Francisko?) na plný plyn, aby zachránil rukojmí, která taky není nevinná květinka, perfektní akční sekvence a Clivovo charisma, však tentokrát na plný počet nestačí, nevím jestli je to námětem nebo pocity, prostě John Woo odvedl skvělý job, ale zároveň nic více, čekal bych možná trochu více nápaditosti a originality.

The Hire: Chosen (2001)

Ang Lee mě překvapil spousta detailů a vychytávek, za které dám rád plné hodnocení, zejména za tu náplast s Hulkem:) Příběh je fajn a hezky se dívá i na malého Dalajlámu:) Clive to dá záporakovi pokouřit díky malému klukovi, který si rád všímá bot cizích lidí.

The Hire: Star (2001)

Srandička od Guye Ritchie, Madonna to dostane pořádně sežrat, Clive se prohání městem na maximální rychlost za doprovodu Blur Song2 a Jízdy Valkýr to nemá chybu.

The Hire: Ticker (2002)

Není to vůbec špatné, námět alá Kurýr, Clive perfektně ovládá kabriolet Z7 před smtící helikoptérou, kterou skvěle odrovná, retrospektivní scény tomu dodávají na napětí a zajímavosti.

The Hire: Beat the Devil (2002)

Dobrý srandčika, skvlěý závod alá fast and furios k tomu James Brown a Satan v podání Garyho OIdmana. Velmi zajímavá kompozice scén a obrazu, hudba k tomu dobře sedí.