Kabinet Dr. Honzáka (2020) (pořad)

Nápad na novou talk-show není špatný, slovo psychiatra se může hodit, navíc pokud má zkušenosti a vtip. Ale co naplat, není 80 jako 80, něco jiného je v osmdesátce pokračovat v započatém díle a něco jiného postavit se před kameru v nově začínajícím pořadu. Je topoměrně velký nápor na schopnosti moderátora, tady jen zkušenosti v oboru nestačí. Už tu byl pokus s Koptashow, který se neujal. Inu, to že je někdo zábavný host (což pan Honzák i Kopta určitě jsou) ještě neznamená, že to bude stačit na moderátorské křeslo. Pan Radkin Honzák je bezesporu zajímavý člověk a velký odborník, je i vtipný ale jeho obsazení do talk-show nepovažuji za příliš šťastné. Není to jeho chybba, je to chyba dramaturga České televize. To, že jsou talk-show ve velké divácké oblibě ještě neznamená, že diváci zbaští všechno.

Stockholmský syndrom (2020) (TV film)

Už první část se mni líbila, ale s komentářem jsem si počkala až na tu druhou. Navyšuji hodnocení. S detektivkami se roztrhnul pytel, ale těch dobrých je pomálu. Oceňuji originalitu a uvěřitelnost zápletky i děj, který pěkně odsýpal.

Dárce (2014)

Námět měl dobrý potenciál, jeho zpracování bohužel ne. Chyběl větší tah na branku.

Princezna Nevěsta (1987)

Co to bylo?! Tahle slátanina patří mezi 500 nejlepších filmů?! Něco mi uniklo?

Čarovný kamínek (2019) (TV film)

Při sledování této (ne)pohádky jesem přemýšlela, co dělá českou pohádku pohádkou. Zdá se, že diváci očekávají dobový příběh se štastným koncem okořeněný humorem. Jsou citlivý na přílišnou modernizaci a rozhodně neočekávají, že pohádky budu odrážet skutečný život. Kouzla a nadpřirození jevy musí příběh poute okořenit (byť jsou pro děj zásadní). Když je přeskřýtkováno a přečarodejnicováno, připomíná to spíš americké mystery než českou pohádku. Toť můj postřeh na okraj.

Vianočné oblátky (1977) (TV film)

Čím je pro Čechy Krakonoš a lyžníci, tím jsou pro Slováky Vianočné oplátky. Kultovní film o lidských vztazích a vánočních zvycích.

Čertí brko (2018)

Pokud se pohádka až příliš podobá každodennímu životu, přestane být pohádkou. (26.12.2019) Podruhé to nebylo zdaleka tak špatné. Vaše Velkorohosti a Vaše Ďáblorodí bylo vtipné, ale pozdrav Hříchu zmar? Peklo by se snad mělo radovat, když je hřích rozmáhá a nikoliv, když je mařen. Také mě zaujalo, že čerti klejou. Třeba Krucifix by mělo být něco jako sprosté slovo, které se neříká ... U téhle pohádky platilo to nejlepší na konec. A písničky se opravdu povedly. (31.12.2022)

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Po dlouhé době pohádka, u které jsem se bavila, která nastavovala zrcadlo a měla pointu.

Briliantová ruka (1968)

Námět vypůjčený zřejmě z francouzsko-italské komedie Smolař z roku 1965. Zábavné momenty, ale film ztrácí na tempu, jsou tam slabší místa. Přesto zábavná parodie. Pobavila mě babka v modrém šátku ala Milada Ježková i drobné vtípky, které lze vnímat jako kritiku systému. Je vidět, že uvolnění neminulo v 60. letech ani naše východní sousedy.