EMMY

EMMY

David Piskor

okres Praha
CSFD

68 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Temný rytíř (2008)

  Dá se říct, že tento film je ojedinělý skoro ze všech, shlédl jsem ho v letadle, když jsme letěli domů z dovolené v Tunisku. Byl to vinikající zážitek, koukat na trhák roku 2008 ve vzduchu. Tato pecka, mě natolik upoutala, že jsme jeli i do multikina v Praze na Černém Mostě, protože ho u nás v Liberci už nedávali :-( Role Heatha Ledgera mě fascinovala, byla prostě na Oscara :-). Já opravdu nemám co bych vytknul. Je to na víc jak pět hvězdiček .

 • poster

  Titanic (1997)

  Jedenácti oscarový film režiséra Jamese Camerona ,natočený podle skutečné události, zaznamenal na konci 90.letech velké úspěchy.11 Oscarů za: Nejlepší film, Režie, Kamera, Výprava, Kostýmy, Vizuální efekty, Střih, Střih zvukových efektů, Zvuk, Hudba, Píseň - "My Heart Will Go On" + 3 nominace: Herečka HR - Kate Winslet, Herečka VR - Gloria Stuart, Masky tak za toto všechno byl oceněn Titanic .Snmek má neuvěřitelně douhou stopáž ,která přesahuje 180 minut a přesně je dlouhý 195 minut.Prostě toto všechno pro mě byl nezapomenutelný zážitek :-)

 • poster

  Ray (2004)

  Tento hudební snímek se stal mým oblíbeným.Jamie Foxx se opravdu hodně snažil a v tom mu hodně pomohl Ray Charles, který zemřel několik dní po natáčení tohoto díla.

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

  Přiznávám se, docela i s ostudou, že tento film jsem viděl poprvé v Tv Nova 30.6.2008, ale mohu potrvdit, že jde o překrásné dílo mého oblíbeného řežiséra Quentina Tarantina, které bylo nominováno na sedm oscarů a z toho zvítězila pouze jedna nominace za nejlepší scénář. Vinikající hudba tomu dodalo také velmi mnoho.Všichni herci odvedli jednoznačně Pulp Fiction, prostě za pět *****.

 • poster

  Forrest Gump (1994)

  U tohoto filmového dílal, se dá uznat, že je opravdu nejlepším filmem co jsem asi spatřil. Řekl bych že 5 hvězdiček ***** bych dal asi 3krát. Prostě není co dodat.

 • poster

  Pán prstenů: Návrat krále (2003)

  Peter Jackson a jeho poslední Pán Prstenovský díl oceněn 11cti Oscary a stal se rovnou nejlepším filmem roku 2003. Stopáž tohoto fantasy přesahuje 200 minut a režisérská verze je dlohá přes 250 minut docela brutální když b za první týden natáčení se natočilo skoro 3 km filmu :-)

 • poster

  Mrs. Doubtfire - Táta v sukni (1993)

  Best komedie...

 • poster

  Million Dollar Baby (2004)

  Přiznávám se, že u tohoto Oscarového filmu, který se stal mým oblíbeným jsem poprvé brečel :-) Hilary ze sebe vydala maximum herectví a vyplatilo se jí to .Fakt slzy mi tečou při každém shlédnutí *****.

 • poster

  Jackie Brown (1997)

  Tento film od mého oblíbeného režiséra Quentina Tarantina, jsem nikdy nezastihl tak, abych ho shlédl celý a to už je přes 10 let starý. TV Nova ho vysílala a po slhlédnutí, jsem mě stejný dojem jako u Pulp Fiction: Historky z podsvětí, prostě fascinující .Vinikající děj, vinikající hudba, snímek získal také nominaci na Oscara herci Robertu Forsterovi za nejlepší vedlejší mužskou hereckou roli. Řekl bych, že prostě není co dodat :-) Quentine jsi jednička :-)

 • poster

  Mlčení jehňátek (1991)

  Horor jak vyšitej, nejlepší herecká role Anthonyho Hopkinse. Prostě superfilm. :-)