Míň je víc (2015) (pořad)

Hodně divné sestřihy z nějaké soutěže. Nuda, nezajímavost, ukvapenost, žádné ukázky ani obrázkové toho, o čem se mluví. Korunu tomu dává moderátor, u kterého nevíte, jestli ty blbé kecy má předepsány licencí a scénářem nebo je trousí sám - neustálé opakované několika doslova blbých vět, uvádějících opakovaně to, co se za dvě vteřiny ukáže na obrazovce, opakovaně kladené řečnické blbotázky... a vůbec vystupování toho rozjařeného pitryse s trapnými vtipy směrem k těm chudákům soutěžícím a příliš dlouhými prostřihy poté, co udělal pán humor (asi aby vyznělo to trapné ticho). Dívák se nic ani nedozví, ani nezaznamená zábavu a pořad je v trapu - klidně by se mohl vysílat jen jako výplň namísto nějakých upoutávek. Tohle skončí rychle. Snad.

Rande na dvě noci (2014)

Mělo to zůstat u konverzačky dvou one-night šukátek, které spolu musely zůstat jeden celý další den a pak ona odešla a už se neviděli a mezi tím si vyříkali názory a pohledy na svět a svou minulost a každému to něco dalo, jinak přiotevřelo oči, ale ne úplně. Jako romantická komedie to totiž selhalo a na celé čáře a mohl to být přitom zajímavý film - jenže na to by se moc nešlo do kina.

Sedmý syn (2014)

Nic proti ničemu. Efektní příběhově značně urychlená (na nějaké vysvětlování zákonitostí světa ani nemyslete) fantasy prďárna bez větších ambicí, která ale zasytí. Pokud k něčemu přirovnávat, tak mě napadá (co mi v hlavě a paměti zůstalo) asi tak jen Eragon a Season of the Witch - jen tady není božská Safira, ale celkem dobře umrmlaný Bridges. A to je asi tak všechno. Jen škoda, že těch záporáckých magických zlounů bylo na plátně tak poskrovnu a nakonec se poroučeli mávnutím střihačova proutku. Ono vůbec ke konci je znát jeho poměrně značné máchání. Nicméně co, kdo by to byl od ruského filmového 66 letého veterána čekal, co. (Timure, máš tu bratrskou konkurenci :)

Star Trek: Prelude to Axanar (2014)

Tak, na dvacetiminutový úvod k něčemu, na čem se stále ještě pracuje, je to... BOŽÍ :) jsem si vědom, že "celovečerní" Axanar může být značně fanfilmově hloupější (amatérštější projevem, nikoliv zpracováním), nicméně po téhle dvacetiminutovce si může J.J vzít svoje Into Darknes a strčit ho Naboo do... rybníčku. Jako upoutávka tohle totiž působí fakt drsně a na Axanar se tak díky poměrně dost oficiálně opomíjenému Star Trek univerzu dost těším. Původně jsem tomu chtěl dát ****, protože je to jednak jen upoutávka, druhak to pronášení názvu Klingonské strategie si nejsem jist, zda byl metahumor nebo ne a mělo to pár drobných mušek, ale nakonec plný počet - protože jako fandovská StarTrekařina je to snad prozatím bezkonkurenční, i když jen jako upoutávka :)

Vraždy v kruhu (2015) (seriál)

Po 1. dílu: Nic extra teda. Jednak asi neexistují už jiné zločiny, vyžadující pátrání, než vraždy, ale budiž. Horší už ale bylo přerušování toku děje nějakými absolutně zbytečnými (v rámci děje a příběhu) astrologickými seancemi (těším se na kriminálku s vyšetřováním pomocí virgule, tarokových karet a čtení z lógru), přičemž ty výčty chování podle znamení byly pro děj naprosto nepodstatné, protože k pachateli se stejně dostávali "běžnými metodami", takže pokud to nebude v dalších dílech nějak smysluplně použito, tak tím seriál získá jen nadbytečnou "WTF?" patinu. Nějak mi neseděla Krajčova role (pominu-li, že kde se objeví, tam získávám pocit, že látka dobře nedopadne), v prvním dílu byl jeho přínos jen takový, že tam byla postava navíc. Uvidím, jestli se také použije jinak, než jako kolega "moc se nám tu neukazuj, abys kolegům nepřipomínal, že za dobrotu.... a hybaj do pozapomenutý garáže". Co bylo ale nejpitomější, to byl konec. Jednak Trojan při pronásledování zastavil a maník uhnul doprava a následovaly nějaké prostřihy, kdy jsem myslel, že už auto havarovalo a následně se zase pokračovalo v pronásledování, což nedávalo moc s těmi "vnuknutími, či co" smysl, druhak by mě zajímalo, co za napalmové sudy skladují Němci u rozdělaných stavebních prací na silnici u srázu (WTF?), protože tohle vypadalo jak nějaká poklona Michaelu Bayeovi, a Treťjak (za třetí) by si to muselo Trojan jako cajt, pátrající a honící podezřelého bez pověření na vlastní pěst na cizím území, přičemž svým pronásledováním zavinil smrt cizího státního příslušníka na území SRN, slíznout tak, že by se v dalších dílech už asi neukázal. Zřejmě by nebylo kůl, kdyby ho chytli ti němečtí policisté, chyběl by Bayův výbuch a záběr na vykuleného Štíra Trojana, který při konání dobra "nasadil svůj život" (ale pošel zloduch, kterému to ale mohou a nemusí po smrti dokázat, když už ho nevyslechnou - a kdo ví, jestli DNA není jen nepřímý důkaz...). Takže po prvním dílu **, protože vystřihnout seance a udělat smysluplný konec, nepůsobilo by to jako pitomost. Ještě tomu dám šanci u druhého dílu. ~~~ 2. díl: Pěkně dlouho rozehráváme zápletku, až už si říkám, jestli stále koukám na stejný film, pak se tedy rozjede vyšetřování, u nějž mi přišlo, že nepřijít se Dulava udat, bylo by to na několik dalších dílů, a konec mi přišel naprosto vyšumělý do ztracena, protože se na nic vůbec nepřišlo a dosavadní chování pachatelky ničemu takovému nenasvědčovalo a ani se o ní vůbec nemluvilo - načež se jí už na nic nezeptají... díl k hovnu. A, s prominutím astrologů, ty hvězdný kecy tam zase působily naroubovaně a rušivě, jak kdyby to do dosavadní plynutí děje přerušili reklamou. Uvidíme, co třetí díl, ale prozatím se ten umělecký záměr jaksi míjí s mým zájmem tomu nabídnout dalších 10x85 minut. ~~~ 3. díl: Sorry, tímhle dílem končím. Nuda jak prase, prokládaná nepřesvědčivým milostným trojúhelníkem a bohužel nevýraznou postavou Ivana Trojana. Bohužel jediná postava, na kterou se dá koukat a možná by i sama měla lepší vlastní seriál, byla paní soudní (?) lékařka (patoložka?) a její asistent. Těm by se měla věnovat pozornost seriálu, jejich postavy a herci jsou zajímaví, neokoukaní a ne úplně standardní a klišoidní. Okolo jen jejich dvojice by mohlo být vystavěno něco minimálně 10x zajímavějšího, než pátrání s naprosto zbytečnou postavou Hany Vágnerové a jejích hororskopů a spousty další nezajímavé vaty. Howgh!

iNumber (2013)

No vidíte, i z hovna se dá uplést bič. Žlutý filtr, pár gansterských ksichtů, prázdná tovární hala, jedna rozpadlá laťková chatrč a opuštěná cesta v prachu a písku a přesto je to akční gansterka sic s nijak inovativním příběhem, ale překvapivě dobrým zpracováním. Na Jihoafrickou republiku docela překvapení. ~~~ "Tohle jsou moje krysy. Moji sýrožrouti."

Muži, ženy a děti (2014)

Pokud bych si k snídani něco nedal, tak vajíčka. Směsice dramaticky tragických příběhů mladých i těch odrostlých, které josu poměrně dobře podané a doplněné hezkými obrázky :) Překvapují mě tady ty obecně uváděné žánry, nějak si nevybavuji nic, co by film v hlavní kategorii mělo řadit do "Komedie", fakt nic. Až dosud, až na jeden úlet, nenatočil a nenapsal Reitman nic vyloženě špatnýho, poklona a jen tak dál. Tohle sice nebudu nominovat na Oscara, ale vidět a se to dá, aniž byste chtěli poté vyletět z kůže někam poblíž Voyageru :)

Miluj souseda svého (2014)

Kupodivu snesitelné i přes to poněkud (alespoň pro mě) dost ohrané téma, kterak klučina přilne k vopruzelýmu dědkovi a spolu to dotáhnou na jakýsi nový level bytí... Čekal jsem z toho nějaký nezáživný divný cajdák ála Extremely Loud and Incredibly Close, ale tady tohle se povedlo díky těm pár komediálním vsuvkám, Billovi a kupodivu i neotravné Mellise (- "Cactus." -"Wrong, its prick. A huge prick."). Ačkoliv zároveň uznávám, že bych se obešel i bez té sladkobolné ždímačky při prezentaci, která byla už fakt moc. Rozhodně bych ale film spíš popsal jako Drama / Komedie, rozhodně to není samo o sobě komedií ku chlámání se.

Pojedeme k moři (2014)

Z tohohle jsou všichni na větvi a dojatí? 4-5 hvězdiček? Domácí homevideo dvou kluků, kdy záverečná pointa obou těch zaznamenávaných životů byla šokujícně překvapivá (!ironie) - a tohle je jako všechno? Tak jestli i něco taovéhleho považujeme za světlo na konci tunelu české kinematografie, tak jsme filmově ve větším loji, než jsem si dokázal představit. Na český "art" jsem ještě míň, než na vážně míněné "skutečné" české filmy. * za drámo. ~ Zajímavé komentáře: Fr ~~~ A pak se podívám na nominace Ceny české filmové kritiky 2014 a žasnu a je mi smutno.