• Krátkometrážní

Velvet Buzzsaw (2019)

Nápad je sakra dobrý, ale provedení je dost chabé. Herci to nehráli nějak ohromně. Třeba ta Josephina mluvila pořád tak bezcitně. Nevím, jestli to tak měla hrát nebo neumí hrát. Spíš to první. Štvalo mě to snobský chování postav, ale bylo to spíš kvůli filmu. Nejvíc mě ale štvaly nelogičnosti a 7 dějových linek. Tady bylo tolik zbytečných záběrů na vedlejší postavy. Kdyby zde nebyly, byl by film mnohem kratší. Nedává mi smysl, že zabíjí všechny obrazy. Ve filmu bylo jasně řečeno asi v půlce, že zabíjí obrazy jenom od toho jednoho malíře a oni tady dávají, že zabíjí všechny obrazy, tak co to jako znamená? Jako horor od 15 mi to vůbec nepřipadá - žádná brutalita, hodně chabounké. Smrti byly hrozně trapné. Nejlepší a nejoriginálnější smrt byla ta poslední, i když byla nelogická, ale to jsem tady již zmínil. Konec byl hodně utnutý a film se oproti tomu dlouho a nudně táhl. Víc to měli zaměřit na ty obrazy. Dávám dost špatné dvě hvězdy. VYHODNOCENÍ: NEHEJBE SE TEN OBRAZ NÁHODOU? NÉÉ, TO MÁŠ JEN ŠPATNEJ ZRAK.

Tales of Halloween (2015) odpad!

Povídkové filmy i knížky mám v oblibě, ještě víc spolu s žánrem horor. Zde to absolutně nefungovalo, protože kombinace hororu a komedie je ta nejhorší kombinace. Nepočítám ty úplně parodie, ty jsou dobrý. Nejlepší - 1. a 5. Nejhorší 2., 4., 6., 7., 8., 9. Nic moc povídky - 3. a 10. Ty nejlepší 2 povídky byly průměrné, ty nejhorší byly strašný odpad a ty nic moc byly tak na 1 nebo 2 hvězdy, takže vychází v průměru 0,9, ale stejně dám odpad, kvůli těm nejhorším. Čekal jsem od toho mnohem víc. Od 1. povídky se nic výrazně dobrého nestane. Hodně mě to zklamalo a nemyslím si, že si každý vybere svou oblíbenou. VYHODNOCENÍ: MŇAM! MŇAM! CO ZÍRÁŠ?! TOBĚ NIC NEDÁM TY ŠMEJDE!

American Horror Story - Hotel (2015) (série) odpad!

Hotel < Freak Show Nyní to budu psát v jiném stylu - žádná plus ani mínus, pouze shrnutě, co jsem viděl za ty 4 díly. Čekal jsem od toho asi moc - Lady Gaga, upíři, vraždy, další vyborný příběh a herci. Po prvním díle mě nadšení ihned zmizelo z tváře a byl jsem ukrutně znuděný a udivený z toho, jak to takhle mohlo klesnout. Intro je úplně strašný a ubohý. Je tam asi 7 záběrů, jak někoho někdo vtáhne do postele neb sedí na posteli. To mě tak tu myšlenku znechutilo. Celkem mě děsila, ale už se jí kvůli tomuhle nebojím. Jediné pozitvum jsou ty neonové nápisy, ale jinak je fakt trapný. Zatím nejhorší intro. I v Covenu bylo hrozný, ale tohle je příšerný. Příběh by mohl mít úroveň, kdyby zde nebyly hloupé a špatné postavy, otřesný příběh a upíři. Je to jen o hotelu, ve kterém ,,se něco děje''. Lana z Asylumu zde hraje strašnou postavu s ještě horším účesem. Lady Gaga zde také hraje strašnou postavu. Vypadala jak křeček. Nezdá se Vám? Upíří děcka byly tak hrozný. Jejich oblečení a celkem styl byl prostě na zabití a o hereckým výkoně se zde přece nemůžem ani bavit. Detektiv je nesympatickej. Celkem mi to zde vadilo ta kriminálka. Jediní dobří herci jsou jen 2 - detektivova žena a dítě. Když tam byly ony, byl jsem lehce spokojen, ale moc dlouho tam stejně samy nebyly, protože s nimi vždy někdo byl třeba Lana drtící si zuby nebo upír pařící hry z 90. let. Zápletka se ztracením dítětem je tak směšná. Jak se mu může tak rychle a snadno ztratit dítě? Tohle je teprve nezodpovědný rodič. AHS Hotel se snaží hrát na strašně hororvou atmosféru a originalitu s upírama, ale to nevychází. Skoro každý v hotelu je upír. Vztahy, buď kamarádské nebo milostné jsou úplně k zblití. Nemůžete se tady s nikým srovnat v reálným životě. Název hotelu mě straší ještě do dnes. Hotel Cortez *říkám snobsky jak ve filmu*. Tak nafrněný jméno pro hotel jsem snad nikdy neslyšel. To je jak kdybyste pojmenovali hotel Ariana. Nevím, jak to je tedy v dalších dílech, ale podle mě to nikam nevede, moc postav tam ani nepřibyde a křeček(Lady Gaga) tam kousne určitě ještě někoho. Dějová linka s vrahem z desatera je tak nezajímavá. Vůbec jsem nad ní nepřemýšlel. Proč by se někdo takhle hloupými přikázáními řídil při vraždě? Co je na tom tak složitýho? Prostě si vezmeš nůž a někoho kuchneš. Opravdu jsem se snažil na to koukat, ale ty nelogičnosti a ta trapnost upírů mě donutila to pohřbít spolu s rozdrcenýma zubama Lany hluboko pod zem. Dost mě i štve, že to byla trochu komedie. Nevím jestli cíleně, ale našel jsem pár hlášek. ,,Proč?'' ,,Protože radiace.'' a další, ale ty si už nepamatuju. Nechápu proč to lidi hodnotí tak dobře. Dokonce i líp než Freak Show. Tam byly boží postavy a další věci, ale tohle je na mě moc. Asi tohle nikdo už nečte, ale vám lidem se asi líbí, rozdrcený zuby, úchylárny, upíři, kteří se*ou každýho a lidi vylézající z postelí. Prostě smutný. Ach jo, kam to AHS spěje. Ani se nehodlám podívat na konec, abych zase trpěl. Stejně bych to dokoukal a seděl a po chvíli řekl: ,,Aha.'' Ti lidi na rok 2015 vůbec tak nevypadaly. Hrozně mi to po celý 4 díly vadilo. Nebyly zde vůbec zmíněné jména postav, tudíž jsem si nemohl pamatovat postavy. Představoval jsem si to víc o příbězích postavách, které žijí v hotelu a pár zápletek do toho a by se seriál neodehrával venku. Strašné zklamání. VYHODNOCENÍ: TAK CO ÚCHYLÁCI? VY SE RÁDI DÍVÁTE, JAK SI LANA DRTÍ ZUBY?

Léto 84 (2018)

Parta kidů a vrah soused. Dost mi to připomínalo Disturbii, ale bylo to dost jiné. Někdo tu i píše, že je to lepší než Stranger Things. Blbost! Na ST tohle ani jiný napodobeniny nemají a nikdy mít nebudou, protože to nemá takovou hororovou atmosféru, nemá to tak skvělý herce ani zápletky. Film jsem dokoukal do 50. minuty, ale pak už jsem to jen tak přeskakoval a musím uznat, že pořád to bylo na jednohvězdičkový úrovni. Koment vlastně píšu jen kvůli těm trapným kidům, abych je pěkně zkritizoval. Nejprve si rozeberem hlavní postavu. ||KLADY|| Vypadá ze všech nejvíc v pohodě, mluví o normálních věcech (až na ty UFA), oblíká se normálně, má normální rodinu a jako jedinej řeší záhadu ztracených dětí. Byl sympatickej. ||ZÁPORY|| Nechá si do domu pustit jen tak holku, dokonce bez optání a k tomu se chová divně a vzala si bez jeho svolení z ledničky pití. No to bylo tedy vychování v 80. letech. Proč se zahazuje s takovou bandou ubožáků?! Moc na sebe před tím sousedem upozorňuje. Před tou holkou se chová strašně trapně, divně a kecá random nesmysly, který ho při každým slově dočista posunují na úroveň těch ubožáků. Zadruhé šprt. ||KLADY|| Je vcelku taky normální. S brejlemi vypadá chytře (sice to moc klad není, ale ve škole se to může hodit). ||ZÁPORY|| Byl nesympatickej. Oblíká se jak úplnej debil. Divím se, že se ho nikdo ani nepokusil šikanovat za celý film. Mluvil jak debil. Moc hlavní nebyl. Zatřetí tlusťoch. ||KLADY|| Vypadal starší než byl (hodilo se ve filmu). Oblíkal se celkem v pohodě. ||ZÁPORY|| Suchý vtipy! Mluvil o blbostech a když byl splašenej, tak plácal jednu kravinu za druhou. Byl nesympatickej. Nakonec ,,mýval''. ||ZÁPORY|| Byl úchylnej. Dělal ze sebe borce. Byl nesympatickej. Kradl všechno, na čem byly prsa nebo něco jiného. Proto mu můj brácha říká mýval. Mlel trapný kecy. Nejvíc bylo, jak všichni pili alkohol a on, že jsou holky, když jim to nechutná. To jde vidět, jak se o něj jeho rodina stará. Oblečení z výprodeje za jeden dolar. Alkohol mu nikdo nezakáže, klidně mu ho dají. No jo, typická Amerika. Nikdy nezklame ;). To by byl asi skoro celý komentář. Konec nic moc. Ta hra mohla být víc hororová. Boží byla ten poslední citát: ,,I sérioví vrazi jsou něčí sousedé.'' To moc oceňuji. VYHODNOCENÍ: ON JE NEVINEJ. JE TO TOTIŽ POLDA.

Misery nechce zemřít (1990)

Dost originální, myslím si, že v dnešní době by takovýhle nápad neuspěl v kinech. Psychopata zahrála dost dobře. Doposud nejlepší podle mě. Líbily se mi její změny nálad. Bylo to něco jako hodná, psychouš, hodná, psychouš, hodná, psychouš. Konec mi byl jasný, ale nijak to nevadilo, to je u starších filmů běžné. Líbil se mi nápad, s tím ať dopíše knihu podle ní. Divím se, že tu umřely 2 postavy a ne jedna. Nejlepší zatím zfilmovaná knížka od Stephena Kinga, co jsem viděl. Nejlepší je jejich bossfight. Pár nelogičností tu bylo, ale jen pár. Největší z nich je ta, proč ten detektiv četl jeho knížky? Poslední scéna z filmu je dost pokroková v té době a i dobrá. VYHODNOCENÍ: TUČŇÁK VŽDY SMĚŘUJE NA JIH!

American Horror Story - Freak Show (2014) (série)

Coven < Freak Show +Zpívání + Opravdu dobré intro + Postavy (dvojčata, Elza, věštkyně) + Dost dobrý konec +Dobré smrti a pomsty + Zjistil jsem něco o Pepr - Bez příběhu / Nemá to žádný cíl, ale to tolik nevadí. - Gayové / Tolik tam nebyli, tak mi to moc nevadilo. - Smrti některých postav - Málo rozvedené příběhy o každé zrůdě - Pár špatných postav (kouzelník a jeho loutka, tlusťoch) - Krabák a jeho nová ruka / WTF?! Proč si nenechal vyrobit normální ruku? - Někdo chtěl někoho zabít, ale nakonec to neudělal / Bylo to zde použité v nějaké době celkem dost a to mi vadilo. - Nepamatuji si jména postav Pokud si pamatujete ten zvuk, který připomínal zaseknutý počítač nebo zvuk UFA, tak jsem si zapisoval, kdy hrál. Ten zvuk hrál, když se někdo rozhodoval a přemýšlel, při něčem tajném nebo špatném, při děláním pochybných věcí, apod. 2. polovina byla lehce lepší než 1. polovina VYHODNOCENÍ: NESNÁŠÍM! NESNÁŠÍM! NESNÁŠÍM!

Záhada Hory mrtvých (2013)

Dostali jsme úkol z Aj, což se opravdu divím, zjistit o nějaké úspěšné expedici. Hledal jsem na netu a našel jsem Meriwether Lewis. Můj brácha se mnou chodí do třídy a nic nemohl najít. Narazil na výpravu, která v Antarktidě. Ve zkratce ztrozkotali na Antarktidě, jedli tučňáky a tuleně a nakonec se zachránili. Druhé, co našel byla Djatlova výprava. Přišlo mu to zajímavý a říkal mi o tom. Po chvíli jsme to hltali oba dva. Strávili jsme nad tím textem na Wikipedii neuvěřitelnou hodinu a čtvrt! Zjistil, že je i tím inspirovaný film. Myslel jsem si, že by jsem se dozvěděl více. Začíná to jako každý FF film (seznámení s postavami, jež se připravují na výpravu). Zvykl jsem si, že FF filmy nemůžou začínat jinak, a tak jsem to bral. Čekal jsem, že se film zaměří jen na 1 nebo pár teorií, ale on se zaměřil na všechny. Střih ze začátku, kterej vám vyspojleruje film je úplně brutálně na sračku jako střihy českých filmů. U Únikový hry je ten střih taky, ale je aspoň dobře provedenej. Na začátku jejich výpravy budou jen kecat o ufech a Yettym. Nechápu jaký smyl má ten chlap, kterej jim z okna ukazoval nějakej text. Byla to slepá ulička a ještě k tomu, kdo by si zapamatoval ty ruský znáčky, když nikdo z nich rusky neuměl!? To by museli být kroužek Einsteinů! Teorie s lavinou, která je jako z prvních vyvrácena, je zde naopak potvrzena. Ve skutečnosti ten svah byl hodně nízkej, takže je nemohla zavalit lavina. Hlavně, jak kráva mele o tom, že tam přesně stanovali ti předtím. Teorie s infrazvukem tu byla jen jednou řečena a to jen v jedný nebo dvou větách. Teorie s domorodci tu nebyla vůbec řečena! Ta by byla zrovna dost dobře použitá. Když najdou ten bunkr, nedává vůbec smysl, proč to nikomu neřeknou. Tak né asi, když najdeš bunkr s opravdu vysokou radiací, težkýma dveřma a kámoš se tě zeptá, jestli jste nenašli něco zajímavýho, tak řekneš, že ne a že je všechno v pohodě. Na Wikipedii psali i teorii, že mezi němi mohli být hádky atd., ale nic tu použitý nebylo. Škoda, další supr nápad do koše. Dost dobře je zde použitá vláda (tedy než se samozřejmě dostanou do bunkru, protože pak to jde do sraček). Líbí se mi, jak jim kámoš řekne, ať utíkají a jak po nich střílí (nejsem sadista). Absolutně nechápu, že zde nejsou žádný lesy, když ve skutečnosti měli u sebe hned několik lesů. Netuším, proč utíkali do toho bunkru. Asi z paniky nebo co? Samozřejmě, že bunkr působí jako bezpečné místo, když je v něm radiace jak v Černobylu. Líbí se mi v bunkru fotky s teleportací. Když toho zraněnýho nechali v rohu a řekli mu, že za chvilku přijdou, tak bylo snad všem jasný, že buď vykrvácí nebo ho něco zabije. A komu ne, tak je asi idiot! Nepochopil jsem, jak se podívali na tu pásku na stole (ta páska, kde bylo to jak točí tu pásku XD *směju se u toho psaní*). Obludy byly strašně divný. Jako oni se teleportovali a vypadli jak kdyby školák dělal svoje první CGI. Na rok 2013 dost ubohý. Když byli už před tím portálem?, tak opravdu nechápu nad čím vůbec přemýšleli, že se teleportovali před ten úkryt. To už jako vůbec nechápu (chápu, že chtěli na místo, který si pamatují, ale snad si vyberu něco jinýho (třeba hospodu, ve který chlastali, svůj dům nebo nějakou přírodu, aby se nezasekli ve zdi chudinky (mám o ně ,,velkou'' starost)). Po teleportaci *teď kecám s bráchou o naší úče na Aj, jaká je to ku*va. Asi polovina skupiny neměla úkol a ona se mě a bráchy tak podezřívavě zeptala, jestli ho máme taky. Tím mě dostala. Jo, sice jsem si teď v poslední době dělal hodně srandu z Aj (např. tahle věta: We won't go to the park, if my mum doesn't catch all butterflies in the park. Nebo tahle : If I see my favourite singer on TV, I will destroy my TV), ale teď si na mě, bezdůvodně i kámoše a bráchu zasedla. Brácha za to pyká, protože je to můj brácha a kámoš kvůli tomu, že se mnou sedí v lavici. Ale spíš to odpykávaj voni, to víte učitelky a jejich logika.* nechápu nic. Proč? Nemám slov. A ten konec, že jsou obludy. WTF?! Jinak byl film dobrej, ale tohle mě dost nasralo. Já si upřímně myslím, že to udělala vláda. VYHODNOCENÍ: NENÍ TO ŠPATNÉ ZNAMENÍ, ŽE PIJEME, TO CO VONI? NÉ, NENÍ.

American Horror Story - Coven (2013) (série)

Asylum > Coven + Poslední díl, ve kterém dělají zkoušky / Zkoušky jsou akorát hrozně krátké a nevýrazné, bohužel. + Dobře poukázané na rasismus - Intro / Je takové chabé a neděsivé oproti Asylum a Murder House. - Odehrává se v dnešní době - Hodně zbytečných smrtí, které jsou často následovány oživením - Nemá to takové dobré zapletky jako v Asylum - Točení GoPro kamerou - Hodně nelogičností - Konec - Úvod - Nemohl jsem si absolutně zapamatovat jména - Jednoduchý příběh / Normálně mi to nevadí, ale vůči ostatním míusek to musím zkritizovat. - Vadil mi dost Kyle / Po oživení se choval jak úplnej dement. - Violet z Murder House zde měla roli na prd - Lovci čarodějnic byli úplně k ničemu / Buď je sem měli zakomponovat o dost víc nebo vůbec. VYHODNOCENÍ: R.I.P. MOČÁLNICE

The Farm (2018)

Hlavní dvě postavy jsou vcelku dobré (ženská hraje líp). Prostředí je na tento film je výborné, ale dost málo využité. Film působí hodně amatérsky kvůli tomu, že se tam moc nemluví a kvůli hudbě, která není špatná, ale prostě mi to přijde amatérské. Dějem jednoduché a klišé (pár jede na dovolenou a jdou po nich vrazi). Líbí se mi, že film by měl na něco poukazovat, ale málo poukazuje. Líbila se mi dost ta naštvaná babka u silnice (podle mě to taky na něco poukazovalo). Oceňuji, že sehnali do filmu tolik lidí. Jejich utrpení je ve filmu ztvárněno celkem dobře. Jak chtěla ujet v autě a ZROVNA tam docházel benzín. Nechápu tedy, proč jel tím autem ten týpek v masce *facepalm*. Konec je hooodně utnutý a špatný. Tak tam aspoň mohli dát, jak utíkají nebo něco a ne to až takhle utnout. Poslední scéna je dobře promakaná, ale proč mají vlasy?! Náhledovka je taky dost dobrá a abych byl mrcha, tak Vám řeknu, že TOHLE JE KONEC FILMU. VYHODNOCENÍ: AUTOBUS PLNEJ ZVÍŘAT

American Horror Story - Asylum (2012) (série)

Murder House > Asylum + Hlavní postava i jiné postavy jsou výborné + Příběhem lepší + 1. polovina je úplně supr + Dobré zápletky (Anna Franková, Lanin útěk) + Úchynej doktor a nacistickej doktor + Hlavní jeptiška a její vyvrcholení + Dobré halucinace + Intro - Mimozemťani / Na ději to njak nepřidává a akorát mě to tam docela sere. V posledním díle se mi líbí vyvrcholení s mimozemšťany, ale i tak bych je tam vůbec nedával. - U konce (nemyslím poslední díl) se Lana chovala jako absolutní mrcha / Proč se tak najednou chovala? Trochu mi jí tím zkazili, ale naštěstí se to v posledním díle spraví. - 2. polovina byla výrazně horší / Proto dávám horších 5 hvězd - Přítomnost / To samé jako s mimozemšťany. Na ději to nijak nepřidává, akorát v posledním díle je vcelku dobré vyvrcholení. Něměli to sem dávat. ÷ Jeptiška, ve které byl ďábel / Ze začátku se mi nápad líbil, ale čím déle tam byla, tím více mě srala. Hlavně, že jí pak domluvili :). VYHODNOCENÍ: LEJNA JE PĚKNÝ LEJNO

Časové pásmo bylo změněno