Šíleně smutná princezna

Incredibly Sad Princess, The

Komedie / Hudební / Pohádka

Československo, 1968, 89 min

Skvělá hudba zamete všechny ostatní nedostatky pod stůl. Helenka mi tady je docela sympatická, ale nesmím myslet na to, co je z ní teď. A ta trocha "moderna" se mi v pohádce hoodně líbí.(20.4.2011)

Jeden z mála výronů bezbřehého optimismu, který jsem byla jako malá ochotna tolerovat. Neckář je mladý, krásný a natlakovaný, ach, to byly časy. Kvůli této pohádce jsem také toužila mít dlouhé vlasy, abych si je mohla kartáčem načesat do obličeje a jíst přes ně čokoládu. Zápas v bahně mě také myslím psychicky významně poznamenal na další léta dopředu.(30.12.2015)

Moje nejoblíbenější pohádka. Písně a popové hvězdy jsou se starými herci-bardy a pohádkovou atmosférou plus s velmi vtipným a nápaditým scénářem prostě neodolatelní...ovšem nejlepší je Darek Vostřel...(16.8.2002)

Pohádka o princezně, která si prince pořádně prohlédne až na svatební hostině a zjistí, že princ je o TOLIK menší (a to nepřehání). Přitom už spolu, a je třeba zdůraznit že na netradičních místech, jako je loďka a kobka, zpívali.(27.8.2010)

Netradicni pohadka patri mezi me velmi oblibene - pokus o moderno je prece jen jeste z velke casti zastinen kvalitnim pohadkovym vypravenim.(25.7.2002)

• - Zámek krále Dobromysla (Bohuš Záhorský) je Bojnický zámek v Trenčínském kraji, kde se rovněž nachází jezírko s vrbou, rybník v zámecké zahradě se nachází na zámku Blatná stejně jako nádvoří, kde se měla uskutečnit poprava. Rádcové se pak koupou v rybníce Hůrka u Bratronic. (Cucina_Rc)

• - Princ (Václav Neckář) ve vězení nemaluje srdce jedním tahem, jak o tom v tu chvíli zpívá, ale každé srdce dvěma tahy. (navabaca)

• - Ve scéně v hospodě si pan král (Bohuš Záhorský) vytahuje okurku ze sklenice s etiketou. (SeC0nduNiT)