poster

Šíleně smutná princezna

 • anglický

  Incredibly Sad Princess, The

Komedie / Hudební / Pohádka

Československo, 1968, 89 min

 • Jeanne
  *****

  Geniální věc své doby! Jen mi trvalo hodně dlouho, než jsem si toho všimla. Ale tohle jsou filmová 60. léta se vším všudy a ještě něco navíc! Výtvarným pojetím interiérů a kostýmů připomíná Vadimovu Barbarellu a vodní zahradou, hudbou a pohádkovým námětem se dostává ještě dál! Mnohem, mnohem víc než "česká pohádka"! Důkaz slučitelnosti (zdánlivě) neslučitelného.(28.5.2004)

 • juta
  **

  Helenku jsem nikdy moc nemusel, ale i bez ní tahle pohádka není to pravé. Písničky jsou chytlavé, ale ten příběh za moc nestojí. Stejně tak tapety a některé kostýmy už jsou poněkud mimo. Existují mnohem lepší pohádky.(20.4.2014)

 • Eddard
  *****

  Pro mě česká pohádka číslo dvě. Neckář skutečně uměl hrát, Vondráčkové to zamlada fakt slušelo a oba opravdu uměli dobře zpívat...Navíc písničky, které tady oba nazpívali, jsou bez pochyby to nejlepší co v české pohádce kdy zaznělo. Celému příběhu hrozně pomáhá jeho lehce moderní stylizace, se kterou souvisí jistá ironie, kdy si tohle dílko dělá tak trochu legraci samo ze sebe a z žánru pohádek vůbec. Konečně vysoko do nebes divácké zábavy tuhle pohádku-nepohádku vynášejí oba králové a oba nakutí spiklenci-rádci, které nezapomenutelně ztvárnili pánové Vostřel a Kemr. "Nepřítel obětuje levé křídlo. Co uděláme my?" - "Obětujeme pravé křídlo?" "Chyba! My obětujeme obě křídla!" - válečná strategie hodná obdivu... 90%(21.6.2006)

 • LiVentura
  *****

  Nádherné podmanivé melodie dvou zpěváků v hlavních rolích opravdu mile zahraných, dva velcí králové herectví coby tatínci a dva proradní mocichtiví rádci pana Kemra a pana Vostřela, oba to rovněž velké mistry čes.humoru..:-)(11.8.2008)

 • Brouk
  *****

  Tak málem bych na tuhle mou oblíbenou pohádku zapomněl, super písničky a naprosto kouzelný Josef Kemr a Darek Vostřel... Čerstvý vítr konce 60.let a jiné pojetí... A navíc! Tuhle pohádku s Mrazíkem, Pyšnou princeznou (a jím podobnými) mám zafixovanou coby klučík, který je přímo hltal (ze začátku černobíle) z obrazovky přes narvaný vánoční stůl laskomin..... A za mámin punčový vánoční dortík přidám ještě hvězdičku... Maximum je 5, ta šestá hvězdička mi tam nejde... :-)(23.9.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace