poster

Šíleně smutná princezna

 • anglický

  Incredibly Sad Princess, The

Komedie / Hudební / Pohádka

Československo, 1968, 89 min

 • Allien.9
  **

  U téhle pohádky nevím, zda ji brát vážně (pak by to bylo za odpad!) nebo jako frašku (pak ony 2 hvězdy).(24.12.2010)

 • Eddard
  *****

  Pro mě česká pohádka číslo dvě. Neckář skutečně uměl hrát, Vondráčkové to zamlada fakt slušelo a oba opravdu uměli dobře zpívat...Navíc písničky, které tady oba nazpívali, jsou bez pochyby to nejlepší co v české pohádce kdy zaznělo. Celému příběhu hrozně pomáhá jeho lehce moderní stylizace, se kterou souvisí jistá ironie, kdy si tohle dílko dělá tak trochu legraci samo ze sebe a z žánru pohádek vůbec. Konečně vysoko do nebes divácké zábavy tuhle pohádku-nepohádku vynášejí oba králové a oba nakutí spiklenci-rádci, které nezapomenutelně ztvárnili pánové Vostřel a Kemr. "Nepřítel obětuje levé křídlo. Co uděláme my?" - "Obětujeme pravé křídlo?" "Chyba! My obětujeme obě křídla!" - válečná strategie hodná obdivu... 90%(21.6.2006)

 • HoneyBunny
  *****

  Jedna z nejkrásnějších a nejmilejších českých pohádek, navíc se skvělými písničkami.(18.2.2003)

 • boshke
  ***

  Ano, je to klasika nad klasiky, ale nijak mne tedy nenadchla... 60%(9.7.2011)

 • heyda
  *****

  Václav Neckář a Helenka Vondráčková v jedné z nejhezčích zpívaných pohádek v ČR. Film obsahuje zpoustu nezapomenutelných hlášek a zaslouží si vysoké hodnocení. 9/10(17.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace