Rousse

Věřím tomu, že když tenhle film lidi viděli v roce 1985, tak čurali magi v kostkách, protože tohle je opravdu na svou dobu promakaná sci-fi do všech detailů. Skvělá originální komedie, u které se člověk nenudí a může ji vidět klidně i 20x a pořád ho baví. Kouzelný Michael J. Fox a ještě kouzelnější Christopher Lloyd. Parádní start 3-dílné série, která mě vždy dostane do křesla a zůstanu v něm až do poslední minuty kteréhokoliv dílu. ()

Americ

Vynikajúca Sci-fi komédia od Roberta Zemeckisa ani po rokoch nestráca na kvalite,dvojica Michael J. Fox a Christopher Lloyd si dokonalé sadnú,film vás hneď od začiatku vtiahne do deja a nepoľaví až do geniálneho konca.Back to the future patrí bez pochyby k najlepším Sci-fi filmom s tématikou o cestovaní v čase (100%). ()

Michelle8

Návrat do budoucnosti je pro mě film, ke kterému usedám a vzpomínám na to jak jsem ve 13 chtěla vynálezt stroj času. Emmet Brown - šílený vědátor a Marty McFly se svou šílenou rodinkou. Nikdy bych neřekla, že se mi tenhle film bude líbit tak moc. Ale je to opravdu jedna z nejlepších věcí, co znám:-). ()

Thurin

Originální, vtipné, nápadité. Celá trilogie si udržuje vysoký standard, což nebývá vždy pravidlem. A hlavně je tu Emmet Brown :D Klobouk dolů před Robertem Zemeckisem, který se i díky tomuto dílku dostal mezi moji desítku nejoblíbenějších režisérů. ()

slovan1

No kdo by nechtěl byt Mártym a mít za přítele Chrostophera Lloyda v roli svérazného profesora...? Parádní trilogie a mladým M.J. Foxem a skvělou hudbou, zvlášť v minulosti. Ukázka toho jak svět v USA vypadal v 50. létech 20. století a případně i toho jak to bude vypadat v budoucnosti. Sólo, kde hraje Márty na kytaru na plese jsem si musel stahnout... :) ()

Houda666

Tento snímok je podľa mojej mienky taaaak moc nadhodnotený. Myšlienka cestovania v čase a ovplyvňovania budúcnosti totiž nie je až tak originálna ako by sa mohlo zdať. Možno prvotina tejto témy na filmových plátnach, no spracovanie veľmi predpovedateľné a miestami aj pomerne nudné. Nemôžem si pomôcť, no žáner sci-fi asi skutočne nebude mojou krvnou skupinou. Hodnotenie: 70% ()

Cejny

Skvělá sci-fi komedie, která je díky svému nápadu a vynikajícímu ději velice oblíbená mezi diváky. Klasika ve svém žánru a jeden z mých vůbec nejoblíbenějších filmů. 100 % ()

Maynard.

Tohle sem dycky žral, žeru teď a nemám nejmenší pochyby o tom, že to budu žrát i za dvacet let, prostě to budu žrát nadosmrti :o). Co chceš taky čekat od rejži s takovým jménem, který udává tempo celýmu Hollywodu. Nutno poznamenat, že sem viděl Návrat do Budoucnosti poprvý v originálním znění a přes to, že se dubing povedl, tak je to proti originálu řidký puding :o). Jak už sem si od Zemeckise zvyknul, tak i tady mě neustále dostává do úžasu tím, jak si hraje s kamerou a s divákem, je to takovej hravej klučina... Téma budoucnosti (potažmo minulosti) mám vysoko oblibě, no ale Martyho McFly & krapet pošahanýho doktora mám uplně na prvním místě. Příběh je vymyšlen naprosto perfektně a téměř neuvěřitelně chytlavě. Kdybych měl něco jóó vypíchnout, tak jednoznačně song Johny B good v ostrém podání Martyho. A nejlepší na tom všem je, že to má hnedle 3 neméně kvalitní pokračování. Já osobně se těším nejvíc na dvojku, páč tam se nám teprv představí úžasná vize budoucnosti. Jojo, Marty, seš můj člověk... ()

Babous

Úchylárna, ale krásně podaná 50. léta se všemi těmi auty, účesy, filmovými plakáty apod. A bezkonkurenčně nejlepší podání Chucka Berryho na jevišti na školním plese! ()

tempus

Z trilogie je tato nejucelenější (samosebou), když pokračování je vlastně jen jedno, ale rozděleno na 2 části (myslím, že je to 1. „trilogie“, která je tak vytvořena. Další vytvořená trilogie 1 + 1/2+1/2 je Matrix.) a nejlepší je na filmu soundtrack (hlavně, když Marty přijde na náměstí v roce “55 a my si připadáme jako, kdybychom tam opravdu byli), ale na druhou stranu je z trilogie nejutahanější (po více shlédnutích). Na konci bych uvítal zmínku, že bez plutonová úprava je z budoucnosti (do nedávna jsem myslel, že ho doktor, už tak postavil->poučení z budoucnosti (zastřelení kvůli plutoniu). PS: Prohození rolí mezi Biffem a Georgem (ten, co šikanuje, a ten, co je šikanovaný), je celkem reálný. ()

Sdoom

Film mého mládí, který mě ale dokonale baví i po letech. Skvělý a hlavně inteligentní scénář plný všelijakých odkazů a geniálních gagů. Nezapomenutelná dvojka Fox a Lloyd, hudba...prostě vše do sebe zapadá přesně tak, jak má. Nepřekonatelná dobrodružná sci-fi komedie. (HD, orig.) Edit 25.8.2020: Ani mi nepřišlo, že jsem film viděl po více než 8 letech. Ale opět jsem tam našel několik detailů, odkazů, které mi dřív utekly. A opět samozřejmě bezkonkurenční zábava. (Blu-ray, orig.) ()

Kejdlo

Povedený film, u kterého jsem si rád popřemýšlel nad různými důsledky hrátek s časem a k tomu se skvěle pobavil. Škoda, že jsem to v dětství prošvihl a přišel jsem k tomu až jako dospělý. Zemeckis ve svých začátcích ze sebe opravdu valil jednu pecku za druhou. Jsem zvědavý na pokračování. Spoiler: Představa, že se ocitnete v minulosti a balí vás vní vaše vlastní matka, je velice srandovní. 9/10 ()

upson

U VŠECH SKOTŮ!!! To byla jízda, která byla mnohem větší než jedna celááá jednadvacet setin gigawatu :-) Spielberg / Zemeckis tvoří skvělou a sourodou dvojici. Michael J. Fox je sympaťák ale největší master on screen je Christopher Lloyd alias Dr. Emmett Brown a pozadu nezůstává ani záporák Biff v podání Thomase F. Wilsona :-) Cestování v čase je moje oblíbené téma a když se k tomu přidá super akce a perfektní hudba Alana Silvestriho, s režijními a produkčními schopnostmi již dvou zmiňovaných pánů, jedná se o jeden z nejlepších snímků osmdesátých let a o zázemí fanoušků tvořící kultovní podhoubí není pochyb, stejně jako Indiana Jones či Star Wars, tak i NÁVRAT DO BUDOUCNOSTI má své skalní fanoušky, mezi které bezpochyby patřím :-) 100% ()

Circumscriptor

Prvé "netradičné" sci-fi svojho druhu a čisto originálny film v podaní génia Roberta Zemeckisa, ktorý bol zároveň jeden z jeho prvotín. Obaja hlavní herci si toho veľa pred týmto filmom nezahrali, ale dve hlavné úlohy v ich podaní sú fantastické. Atmosféra a prostredie filmu je spracované do poslednej bodky a celkový dojem z geniálneho supercelku Návratu do budúcnosti lepší ani nemôže byť. ()

Robert Zemeckis a nová sci-fi

Robert Zemeckis a nová sci-fi