Wicky

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů! Miluji to už od dětství. Doporučuji všem! Filmový skvost. 100% Top 10 ()

Mistickzz

Zábavná adventúra, z ktorej je cítiť skvelú prácu Roberta Zemciksa a tak isto aj vplyv Stevena Spielberga. Vo svojej dobe určite nadčasové dielo, dnes stále vynikajúca zábava. ()

HiddenDragon

"Navrat do budoucnosti" by se mel asi hodnotit jako celek, protoze neznam jinou tak naprosto tesne propojenou serii (krome serialu). Je to defacto jeden velky film rozdeleny na tri a obdivuju Zemeckise, ze byl schopen to tak dobre navazat, i kdyz mezi dily jsou leta prodlevy a herci museli trochu zestarnout apod. Navic se jedna z dnesniho pohledu o klasiku humorne sci-fi. Uz sam M. J. Fox pusobi legracne se svou "vyskou" a byl vybran dokonale. V prvnim dile se nedopatrenim dostava do doby, kdy se jeho rodice jeste neseznamili, a jak naschval se navic jeho matka v minulosti zamiluje prave do nej, do "Calvina Kleina" - dyt ma prece lila spodky :)) Vcelku minimum triku (spise je iluze zalozena na maskach a dekoracich), zato ale s velmi dobre promyslenym pribehem. Vsechno to skvele zapada a je to opravdu chytre. K tomu prijemny soundtrack....takze se vydejte do r. 1955 a zase zpet, je to jizda. ()

KennyNevym

Naprostá klasika, která dobyla moje srdce už za mlada. I po tolika letech si pořád najdu čas se na to podívat a pořád, i když film znám i pozpátku, se bavím jako bych to viděl poprvé ()

joora1

Vynikající rodinný dobrodružný film, který už se po letech stal kultem. Za nápad,zpracování a napínavý děj od začátku do konce patří tvůrcům obdiv. Stejně lze hodnotit i ústřední dvojku - roztěkaného a neohroženého mladíka Martyho a ulítlého profesora Browna. Navíc ani vtipem se tu nešetří. ()

jirijost

Tenhle film jsem viděl naposled jako dítě když jsem chodil snad do druhé třídy a neskutečně jsem ten film tehdy žral, proto jsem se dnes rozhodl že si ho musím dát znovu. Příběh jsem si už vůbec nepamatoval takže se dá i říct že jsem tenhle Sci-Fi kult viděl dnes vlastně poprvé. Jak nemám tenhle žánr normálně rád tak tady u tohohle filmu mi vůbec nevadí, právě naopak. Na tu dobu je tohle jeden z nejúžasnějších filmů co jsme kdy měli možnost vidět. Člověk si užije krásný napínavý příběh a ještě se u něj navíc i zasměje. Nemůžu jinak než dát plné hodnocení. ()

klukluka

Tenhle film MILUJU, MILUJU, MILUJU, MILUJU a platí to POŘÁD, POŘÁD, POŘÁD, POŘÁD a FURT a s každou reprízou snad ještě víc. ()

Lukoboss

Zase tak moc mě to nechytlo a stejně tak nemůžu říct, že by mě to nebavilo. Je to taková oldschoolová sci-fi pohádka s plnou různých filmových klišé (auto nemůže nastartovat, když je potřeba; hlavní hrdina hrozně spěchá a o minutu později se zastaví a čumí - najednou asi nespěchá.. atd.). A tenhle princip se vlastně opakuje v celé trilogii. Možná kdybych to viděl jako děcko, dostaví se pocit nostalgie a hodnocení dopadne jinak. Ale tak to nebylo... ()

Zagros

Návratu do budoucnosti by se dalo vyčítat mnohé… například spousty klišé a nelogičností. Přesto to téměř nikdo nedělá a nebudu to dělat ani já. Neboť snímek a vůbec celá trilogie má své dokonalé filmové kouzlo, kde všechno do sebe zapadá a úžasně se na to dívá. Dokonce i opakovaně a po mnoha letech, to se podaří jen menšině filmů. Hlavní poklona patří Robertu Zemeckisovi, za jeho nápaditý scénář a bezchybnou režii. K tomu se musí přidat i pochvala za obsazení Michaela J. Foxe, který předvedl svůj životní výkon, jenž už poté nikdy nepřekonal. Dokonale mu sekunduje i sympaticky bláznivý doktor v podání Christophera Lloyda. Zkrátka dvojice Marty a doktor Brown má nezastupitelné místo ve filmové síni slávy. ()

Vajonek

Věřím, že kdybych tenhle film viděla v době vzniku, když mi bylo -5, asi bych se do toho lépe dostala a možná byla dokonce nadšená. Při zhlédnutí v roce 2021 mě to ale nijak extra nestrhává a moc nechápu to vysoké hodnocení (nostalgie?). Některé dialogy jsou sice vtipné a scénky nápadité (třeba ty projížďky na skateboardu, někdy navrch zakončené karambolem s hnojem pokrytými nepřáteli :D), herci se snaží (místy možná až moc), ale jinak mi to připadá jako taková docela jednoduchá, průměrná komedie, která se trochu liší a vybočuje snad námětem (ale to je po letech od vzniku právě něco, co už člověka taky moc nepřekvapí). Lepší tři hvězdičky a 60 %. ()

Milano33

Tak som sa konečne dostal k tejto kultovej osemdesiatkovej klasike. Back to the Future je filmom, na ktorý sa neustále naráža či odkazuje v najrôznejších filmov i seriálov a to do dnešného dňa. Tento legendárny počin dokonca na toľko inšpiroval Dana Harmona a Justina Roilanda -  tvorcov seriálu Rick and Morty, že vzali charaktery z Back to the Future spolu s ich charakterovými črtami a pretavili ich do postáv Ricka and Mortyho. Keď si to tak vezmeme, Doctor Emmett Brown je inšpiráciou pre Ricka a Marty McFly zase pre Mortyho. Za týmto projektom stáli mená ako Robert Zemeckis, ktorý sa ujal réžie a Steven Spielberg, ktorý sa chopil producentského postu. Návrat do budúcnosti je bláznivé sci-fi dobrodružstvo plné sviežeho humoru, groteskných situácii a bizarných narušení časopriestorového kontinua. Dočkáme sa tu hromady podarených hlášok, vtipov a fórov, ktoré sú absolútne trefné vzhľadom na situáciu, do ktorej sa naše postavy dostali. Je to celé robené s patričným nadhľadom a tón filmu je preto veľmi odľahčený, i keď je zase pravdou, že film dokáže v pohode obstáť v dramatickej rovine. Obzvlášť strhujúci záver nedá divákovi ani na chvíľku vydýchnuť a neustále ho drží v napätí aj v očakávaní blížiaceho sa blesku, ktorý má priviesť nášho hlavného hrdinu bezpečné domov. Pochváliť musím aj originálny stroj času (DMC DeLorean) a princíp, akým funguje. Retro hudba a neskutočný soundtrack mi bude rezonovať v ušiach naozaj ešte dlho. Keď to všetko zhrniem, Back to the Future je úžasným komediálnym Sci-Fi filmom, ktorý sa navždycky zapísal do histórie kinematografie a populárnej kultúry ako takej. ()

DocBrown

Tady muzu hodnotit jenom tak, ze budu pet ody. Skvele propracovany scenar, mimoradne vtipne dialogy, paradni efekty, vyborna titulni melodie od Hueye Lewise, nadherny DeLorean od pana Giugiara, genialne zahrany Doc Christopherem Lloydem a sympaticky Michael J. Fox. Netusim, jak by ten film mohl byt jeste lepsi. ()

wosho

Skvělá komedi z 80tých let, jenž nezestárla ani o píď-hlavně proto, že se odehrává většinou v idilických 50tých letech a sama si utahuje z doby ve které vznikla. Klasika ()

cab

Na muj vkus staromodni a v dnesni dobe zastarala sci-fi komedie, ktere ma i presto ve svem portfoliu vyborny hudebni soundrack a presvedcive herce. 65% ()

Honzick

Velmi slušná rodinná komedie z osumdesátých let, i když na tento žánr bývám až na vyjímky alergický. Výborný herecký výkon Foxe kterého jsem poprvé viděl v jeho dětských letech:D...Naopak, a koukám že jsem jeden z mála, mě příliš nenadchl výkon Lloyda, ale dívat se na něj určitě dalo:)..atmosféra filmu a jeho soundtrack byly také z těch lepších takže jsem si tu ho'dku a půl strávenou u počítače užil....Prostě oddychovka jak má být:) ()

Mazlik4

Cestování časem, je zábava! Co říc víc? - "De Lorean DMC-12 SCHUH" sportovní vůz, vyráběný společností De Lorean Motor Company mezi lety 1981 a 1983 (koncem roku 1982 společnost vyhlásila bankrot). Je znám pod názvem De Lorean, protože je to jediný model, který tato firma kdy vyrobila a uvedla do prodeje. ()

dopita

Ve své době určitě originální a dodnes pořád velmi svěží a zábavný film. První půlhodina je zdánlivě nezáživná, ale je veledůležitá pro orientaci v následných dějových rovinách, protože scénář, ač především zábavný, je mnohovrstevný a moc dobře poskládaný. Zápletka se větví do dvou směrů - jak se bez plutonia vrátit z minulosti domů a jak dát do kupy svoje vlastní rodiče, v té době ještě puberťáky. Obojí je pěkná fuška. To vše je orámováno spoustou vtípků a narážek a všechno to drží v rukách režisér, který tomu dal švih a spád. Nadprůměrnej film, kterej se vyplatí vidět víckrát. ()

Robert Zemeckis a nová sci-fi

Robert Zemeckis a nová sci-fi