Verbudrak odpad!

Nesnesitelné. Pro mě na úrovni sr..ek s Eddiem Murphym nebo Jimem Carreym nebo Macaulayem Culkinem... Možná jsem to měl vidět poprvé v osmdesátkách na VHS, pak bych k tomu byl asi shovívavější, to je holt smůla, to už nedoženu. Ale musím uznat, že Amíci kolem tohodle mají postavený slušný hype, tam je to bez debat součástí popkultury. Něco jako u nás Popelka nebo Mrazík. Uznávám, že těm by asi zase oni dali odpad. Takovej střet kultur to je. Dobrý komentář má Marigold. ()

EBBE

Jednoduše geniální, první krok na cestě k filmům o cestování v čase. Vtipné, chytré, zásadní. Odkazuje na to kde kdo a kde co. ()

carlo18

Moja srdcová záležitosť už od detstva, samozrejme dnes vyznievajú mnohé scény a herecké výkony možno infantilne, ale tu sa proste dokážem prepnúť do módu 80-tych rokov a naozaj si vychutnať Martyho a doktorove časové paradoxy, jednoduchý dej, kde je jeden stále zlý a ostaní dobrí, ale proste toto vyšlo a pre mňa stále vydržalo desaťročia. ()

MatyRock

Vrcholné sci-fi dílo osmdesátých let, výborný Michael J. Fox spolu s nezaostávajícím Christopherem Lloydem, skvělá hudba a masky či úžasná vizuální stránka (optikou tehdejší doby). Jednoduchý, přesto plně funkční, příběh o cestování časem je bez konkurenčním sci-fi kultem. Láskyplných 10/10 ()

MichalZL

Naivné a miestami až trápne dielo s do očí bijúcou absenciou logiky. A je to úplne jedno. Film je natočený s radosťou, optimizmom a tak kúzelne, že som dve hodiny pozeral na obrazovku s úsmevom a zimomriavkami. Dokonalý filmový zážitok, ktorý s radosťou hodnotím 10/10. ()

Dub01

Klasická americká scifi blbost. Není to zase tak špatný ale od 44. místa na čsfd jsem čekal něco lepšího . Za mně: 62% ()

Foltest

Návrat do budoucnosti je excelentní, perfektní film. On prostě skutečně nemá chybu. Jeden z nejlepších snímků, jaké znám. Velmi dobře funguje komediálně, zároveň je dramatický; divák při mnoha situacích napětím ani nedutá. Do toho všeho má nezpochybnitelné, silné morální poselství o tom, že člověk by se neměl bát svých snů, o odvaze, přesvědčení. Postavy jsou sympatické a jde se s nimi snadno ztotožnit. Fenomenální je plynutí děje, kdy všech 116 minut má přesně svůj význam; poskytuje divákovi něco, co film následně zužitkuje později. Celá expozice je prostě dokonalá; tady není zbytečného nic. Film má i velmi dobrý soundtrack, který scénám dodává ten správný šmrnc. Stejně tak celé uchopení cestování s časem je pojato tak, aby se v tom ještě dalo orientovat, ale aby to zároveň bylo chytré. Martyho návrat zpátky do roku  1985 je pak jednoduše vynikající scéna. Návrat do budoucnosti je jedním z mála filmů, které si vždy bez váhání opět rád pustím a jenž definitivně stojí za zhlédnutí. ()

gggggg

Film, pri ktorom sa človek nenudí ani jednu scénu, avšak tých posledných 20 minút už bolo moc prekombinovaných a  toľko zvratov mi pokazilo celkový dojem. Vyzdvihnem hlavne ústrednú dvojicu, ktorá si náramne sadla, výbornú réžiu a efekty, za ktoré by sa nemuseli hanbiť tvorcovia ani dnes. ()

Korpy22

Stará nadčasová klasika, která sice zestárla ale humor zůstal. Potrhlý příběh o cestování časem se rádi mezi klasické komedie. ()

jindrak

Jé, tak to bylo fakt hustý, že ani nemám slov! Je to dost, že jsem se k tomu dostal až teď, ale po doporučení z tohodle článku jsem na to musel mrknout! Ten DeLorean, co jim lítal časem, no to je něco, co bych si taky chtěl vyzkoušet. Ať už se couraj po roce 1955 nebo 2015, vždycky se tam něco zajímavýho děje. Ty efekty jsou dost nad svou dobu. Za ně by se nemusel stydět ani dnešní Bčkovej film. A co si budeme povídat, doktor Brown a Marty je super dvojka. Tenhle film je prostě klasika, co nikdy neomrzí, a kdo ho ještě neviděl, tak to musí hned napravit. A třeba si pak řekne, že by taky chtěl jet zpátky do budoucnosti. I když už jsme vlastně dál, než kam jeli oni. ()

jen_ja

Hlavní hrdina Marty McFly, ztvárněný charismatickým Michaem J. Foxem, a jeho excentrický kamarád Dr. Emmett Brown, kterého si zahrál skvostně Christopher Lloyd, tvoří nepřekonatelnou dvojici. Jejich dobrodružství, které se odehrává mezi minulostí, přítomností a budoucností, nabízí  nekonečný zážitek plný překvapení. Geniální koncept cestování časem je propojen s vynikající hudbou od skladatele Alana Silvestriho, což vytváří nezapomenutelnou atmosféru. Film také neskrývá nostalgii a lásku k dobovým prvkům, což přidává další vrstvu jeho kouzlu. ()

Haros69

Trilogii Návrat do budoucnosti hodnotím jako dlouhý film, protože to je prostě jeden geniálně vymyšlený a zpracovaný příběh s cestováním v čase. Postava doktora Emmetta Browna v podání Christophera Lloyda je tak bravůrně bláznivě zahraná, že je radost to sledovat a skvěle mu sekunduje i Michael J. Fox. Vedlejší postavy jsou také skvělé, ať už hrají svoje mladší či starší já. Představa o budoucnosti je dnes spíše úsměvná, ale v době uvedení musela být doslova dechberoucí. A DeLorean? Chci ho i po letech, no dobře, nemusí úplně létat :-) ()

Updated_Cake

Neotřelá klasika a můj oblíbený kousek. Sci-fi film na kterém dodnes staví mnoho knížek, povídek, příběhů, filmů, seriálů... I když by se možná po všetečném pátrání dala najít chybka nebo dvě, celá trilogie stojí za to. Na to, že je film z 85., přináší vlastně dost aspektů, které moc filmů dodnes nepřekonalo. Ikonický Delorean spolu s Foxem a Lloydem je něco, co by měl každý fanoušek sci-fi alespoň 1x zažít. Škoda, že už to není kinová záležitost. ()

Robert Zemeckis a nová sci-fi

Robert Zemeckis a nová sci-fi