Wolvie

Lepší film o cestování v čase už nikdo nenatočil a nenatočí.Leda tak Zemeckis a jeho Návrat do budoucnosti 2. ()

Hapretor

Velké překvápko. Rodinné, zábavné "sci-fi". Spíše jen komedie, ale fakt povedená. Michael J. Fox je sice voser, ale tady je v pohodě. Líbil se mi. Hrál dobře - uvěřitelně - přirozeně. ()

optimus0s

Asi nejlepší film o cestování v čase, skvěle propletený s ostatními díly trilogie, dokáže zaujmout od první minuty a pustí až po závěrečných titulkách třetího dílu. Skvělé ()

char_t

Parádní pohodová sci-fi, škoda že jsem nezažil (doslova) premiéru, tehdy bych z toho byl asi perplex. Ale i dnes hodnotím přes 80%, a je velká škoda, že se takovéhle kousky už netočí. Parádní obsazení, scénář i režie, hudba taky sedí, vlastně nemám vůbec co vytknout! 5* ()

Adm.Nelson

Toto má u mňa len 4/10 hlavne kvôli tomu, že som sa vôbec nezžil s postavami a tak nejak mi bolo jedno, či sa to všetko nakoniec podarí alebo nie. Možno ak by sa vymenili herci a tiež režisér (zatiaľ jediný film, kde sa mi Zemeckisova réžia zdala akási sterilná a film tak bol dosť nezáživný), páčilo by sa mi to viac. ()

Zajdo

Nikdy som to v TV nevidel, poriadne som ani nevedel, že tento film existuje. V poslednom čase ako vyšla hra som otom počul z každej strany pozitívne ohlasy, pár ludí to označilo za najlepšie sci-fi. Očakávania som mal velké a ono ich to možno aj predčilo. Tak skvelú sci-fi komédiu od sympatických hercov, scenár, dobrú hudbu až po režiséra človek len tak nenájde. Teším sa na ostatné dva diely. ()

RedDuck

Popravdě nevím, jestli ten film má takovou ostře nostalgickou příchuť 80.let nebo ji tam cítím jenom já. Humor je dost specificky výborný, hudba fajn, natočeno bez hluchých míst bez zbytečných intelektuálnosti a přitom to není úplně blbý. Hodně povedené humorné postavy. Není u mě pouze skvělou komedií a hraním si se strojem času, i když to mám hrozně rád. Vznikl v roce, kdy jsem se se narodil, viděl jsem ho v době absolutního štěstí v letech raně pubertálních, navíc těžkej kříž hlavního herce Foxe....Celá série je úžasná, ale do top si přeci jen vyberu jen tento první díl. ()

REBARB0RKA

U tohoto filmu nebudu šetřit slovy jako geniální, perfektní, úžasný, snový, protože přesně taková tahle moje srdcovka je. Geniální scénář svádí dohromady klaďase Martyho a trhlého vědátora - tuningového krále, který z auta vytvoří stroj času. Kvůli rozzuřeným Libyjcům skončí Marty v minulosti, kde se do něho zamiluje vlastní matka. Ujetá zápletka přináší nálož dialogových perel a hlášek a ze střetu budoucnosti a minulosti ždímá to nejlepší. Každá scéna je vypointovaná a směřuje k dokonalému finále. Skoro třicet let starou sci-fi komedii žádný další film o cestování časem nepřekonal. A to je, u všech Skotů, fakt síla! ()

Heroine

Solidní, nezapomenutelná komedie, s dobrým obsazením a zajímavým tématem. Je to takové spielbergovsky vesele sentimentální, ale má to takovou pohodovou atmosféru. Film přesto ale stojí především na hereckých výkonech, a co se týká Christophera Lloyda, nemá chybu. ()

Akana

Čas coby nejpřísnější examinátor prověřil zábavnost Návratu do budoucnosti s tím nejlepším vysvědčením. Hrátky s časovou smyčkou možná nejsou dokonale logicky dotažené, ale zato jsou fakt vtipné, jaké by asi při stoprocentním vědeckém dohledu být nemohly. ()

Narsill

Zemeckis je sám o sebe kaliber a keď k nemu pridáme Spielberga čo môže vzniknúť ? Jedno z najlepších Sci-fi ktoré je dokonalé svojou jednoduchosťou ale aj prepracovanosťou príbehu a veľmi sympatickou hlavnou postavou. Film sa pohráva s myšlienkou cestovania času a zasahovania do minulosti, čo je pre mňa veľmi sympatická téma vo filmoch využívaná, no málokrát dobre zpracovaná, čo samozrejme nemôžem tvrdiť o návrate do budúcnosti. Pre mňa Sci-fi klasika. ()

GOREGASM

Nestárnoucí zábava, která si dokáže získat nového diváka i po téměř třiceti letech od svého vzniku. Jak jen to Robert Zemeckis dokázal, že si Návrat do budoucnosti vydobyl status klasiky? Rozhodně je cítit plodná spolupráce s tehdy ještě středně velice produkujícím Stevenem. Vypravěčská lehkost dodává jednoduchým vtipkům šmrnc a nápaditému příběhu zábavnost a nevypočitatelnost. Rodinný kabátek tvůrce nedusí a scifi element je do rodinného kolotoče Martyho McFlye (skvělý Michael J. Fox) implementován se stejnou samozřejmostí s jako celý snímek okouzlí své diváky. Historicky jde o jeden z důvodů, proč milujeme Hollywood. 95% ()

BeranSon

Velice slušně stvořené SCI- FI, surová průpovídka, trefné dialogy a především krásná nadčasovost snímku jak ho známe. -8/10- ()

helloween93

Klasika! Klasika! Klasika! možná pro vás ne, ale pro mě jo. Marty McFly a doktor Brown jsou kultovní postavy tohohle kultovního osmdesátkového spektátlu. Začátek skvělé trilogie o cestování v čase. Johny Be Good je dnes již legendární scéna....Vaše děti to budou milovat! 5* ()

Hell_ena

Skvělý film, který jen tak neomrzí. Bavila jsem se až do úplného konce. Škoda, že takových filmů není víc :( ()

Colleague

Cestování v čase tu je tak zjednodušené, aby to pochopili i lidé s IQ tykve, což mi trochu štvalo. Mám raději, když je něco tak komplikovaného znázorněno alespoň trochu složitěji. Tím jak si realitu scénárista upravil, tak mu to všechno krásně do sebe zapadlo, což je na jednu stranu hezké, ale člověk o tom nesmí moc přemýšlet, protože pak zjistí, jaká je to kravina. ()

Ydrosten

Návrat do budoucnosti na mě udělal skutečně velký dojem, už když jsem ho viděl poprvé a i po dnešku jednoznačně soudím, že vzhledem k velmi vysoké kvalitě filmu už tak brzy nemá tento film stejně silného soupeře. Jistě že Vetřelec je také jedním z prvních sci-fi, ale v Návratu do budoucnosti není hlavním záměrem infarkt pro celé kino, ale zcela nová forma sci-fi žánru. Cestování v čase. Téma, ve kterém se nekladou žádné meze ve fantazii, a během několika let se několik verzí konečně dostalo na svět. Ty, které umožnily vrácení v čase, kde hrdina stejně nakonec nemohl přelstít osud a stalo se přesně to, co v „minulosti“, bývají velmi dobré. 12 opic toho jsou důkazem, ale cestování do minulosti, kde se díky zásahům něco v budoucnu změní, je určitě na stejné úrovni a podle mě má daleko blíž k pravdě, když se zamyslím nad tím, kdyby stroj času skutečně existoval. Něco je i na filmu Lovec dinosaurů, který tuto ideu rozebral do nejextrémnějších rozměrů. Jenže zpět k tomuto filmu. Návrat do budoucnosti jakožto komediální sci-fi obsahuje velké množství dalších žánrů. Vždyť jedna ze zápletek je romantická, jenže díky návštěvníkovi z budoucnosti to nakonec není žádný kýč, naopak se jejím prostřednictvím realizuje sci-fi prvek a to je panečku potom zábava. Michael J. Fox hrál svou roli úplně bezchybně. Člověka, který si neuvědomuje, že se vrátil do budoucnosti, a pak s hrůzou zjišťuje, co udělal, zahrál tak přesvědčivě, že se jeho scény prostě nedají označit jako kýčovité. Ovšem to nejlepší na filmu je, že hlavní hrdina nemá jenom jeden problém, čímž je opravit minulost, ale také se vrátit do budoucnosti. Povím vám, to je skvělá kombinace, protože si zábavy užíváte v každém směru. A je velmi působivé pozorovat události, které se pak odrazí v budoucnosti, ovšem někdy to působí už trochu moc. Hlavní hrdina v podstatě začíná s věcmi, které mají přijít až v budoucnosti, což mě přivádí k myšlence, že by se v závěru mělo změnit daleko více věcí. Je to právě záležitost tohoto typu cestování v čase. Udělá vám velkou radost, když nakonec sledujete, jak se s trosek stali úspěšní lidé, ale když už se něco změnilo, řekl bych, že toho mělo být určitě více. Jde ovšem o film a tam chceme šťastný a nenáročný konec. Tvůrcům skládám poklonu a snad až si budu osvěžovat dvojku, dopadne to stejně dobře. ()

Raziel_cz

Absolutní radost z filmařiny. Neuvěřitelně zábavné, chytře napsané a naprosto oddanými herci v hlavních i vedlejších rolích. A když během vrcholných scén zazní Silvestriho soundtrack, má to na mě stejný efekt jako Indiana Jones zdrhající před koulí. Tenhle film nikdy nezklame. Upřímně pobaví a zahřeje u srdce. ()

Robert Zemeckis a nová sci-fi

Robert Zemeckis a nová sci-fi