Danulinda odpad!

Nevím, čím si tento film zajistil tak vysoké hodnocení, já jsem u něj vydržel jen půl hodiny a musel jsem to vypnout, protože takovou blbost plnou nudy už jsem dlouho neviděl. ()

Don Maty

Príjemná komédia s veľmi nápaditým humorom ale hlavne so skvelým námetom. Je super zamyslieť sa nad tým, že by človek niekedy mohol randiť so svojou vlastnou mamou. Originalita, prudká originalita :)...4* ()

walmezak

V dávných dobách, kdy, "Windows" znamenalo jen okno a " Apple" jen jablko, vznikl tenhle úplně nejvíc, nejúžasnější scifi film, který jsem kdy viděl! Akční, úsměvné, prostě člověka to chytne a nepustí! Akorát vize 30 dopředu se neuskutečníla :) ()

Mrs.SMEGhead

Čím jsou američani pro filmovou produkci pozitivní? Tak podle mého hlavně tím, že z jejich kamer vycházejí filmy, ve kterých ať se děje co se děje, tak happyend je jistý. A tohle jeden z těch klasik, kterej jsem ráda shlédla. ()

mArtinko5MB

Nečítal som pred spozrením plot, ani recenzie a beztak to bolo pre mňa také nijaké, predvídateľné a prvú hodinu aj nudné. Ako tu je spomenuté v komentároch, cestovanie v čase bolo už zfilmované lepšie a určite aj zábavnejšie, pričom kladiem dôraz hlavne na tú komickosť. Tá bola podľa môjho vkusu v minimálnych dávkach aj keď treba brať ohľad na rok vzniku. (ps. nejak mi unikli črty Spielberga :-/ ) 67%. ()

Roman1983

I po skoro 30ti letech, ten filmeček neztrácí své kouzlo, ... sice už mě to tak nechytá jako za mlada, ale přesto přelomový film, na který vždy budu vzpomínat jen v tom nejlepším, s výborným Ch.Lloydem a M.J.Foxem v jeho životní roli .. 5* ()

Martanecek007

Film, který i když uvidím po 100, tak mě neomrzí. Vždy budu obdivovat práci scénaristů a režiséra. Vždy budu ohromena nápaditostí, budu se usmívat při vtipných scénách, budu obdivovat herecké výkony (miluju mimiku pana Lloyda) a vždy budu přicházet na nové detaily z filmu, které mi unikly. Pro mě je to skvost mezi filmy, který neměl, nemá a myslím, že ani dlouho nebude mít konkurenci. Dnešní sci-fi si hodně zakládají na počítačových efektech, zde jich bylo použito po málu v poměru s dneškem a i tak to splnilo své. Dle mého je tento snímek pro milovníky sci-fi povinností vidět. ()

Stanmi

Středoškolák Marty McFly (Michael J. Fox) se jde podívat na nejnovější vynález Doktora Emmeta Browna (Christopher Lloyd), kterým je automobil schopný cestovat v čase. Marty a Doktor jsou však přepadeni, a tak Marty sedne do auta, rozjede se a ocitá se v roce 1955... První díl trilogie režiséra a scénáristy Roberta Zemeckise je vskutku povedená dobrodružná sci-fi komedie. Jedním z největších kladů je bezesporu samotný příběh, kterému nechybí originalita, napáditost a vtip (koneckonců v jakém jiném snímku se hlavní hrdina snaží dát dohromady své rodiče, aby se vůbec narodil). Další předností snímku je obsazení, kterému vévodí sympaťák Michael J. Fox a Christopher Lloyd, který skvělě ztvárnil postavu geniálního, avšak trochu bláznivého vynálezce, ale pochvalu zaslouží také ostatní herci např. Lea Thompson, Crispin Glover nebo Thomas F. Wilson, protože ti museli ztvárnit své postavy hned ve dvou časových obdobích. Tvůrcům se navíc podařilo stylově zachytit atmosféru malého amerického města padesátých let ve kterém se značná část snímku odehrává a navíc přidali do filmu hned několik zábavných odkazů a náražek. A zapomenout nesmím ani na ústřední melodii Alana Silvestiho, která má ten správný dobrodružný nádech. Návrat do budoucnosti, tak sice není třeskutě vtipnou komedií, ale nabízí kvalitně zpracovaný, zajímavý a zábavný příběh se sympatickým hereckým obsazením. ()

Funnel66

Jako moje nejoblíbenější filmová trilogie si Back to the Future zaslouží jen chválu, během celého filmu není času si oddechnout od nepřetržitého sledování časově velice flexibilního děje a naprosto parádních scének a vtipů. A když si navíc "Doc" postaví stroj času z DeLoreanu a Marty vystřihne Johnny B. Goode, co víc si přát? ()

Uroboros

Film mého dětství. Film, který jsem viděl snad 20 krát. Film, který nemá chybu. Dokonalý scénář, spousta nápadů, hlavní hereckou dvojice ani nemá cenu komentovat. No a vrchol je DMC Delorean! Nejstylovější film a vlastně trilogie vůbec. ()

daniel.98

Tento film i dnes zůstává velmi oblíbený a není se čemu divit. Spojuje totiž mistrovsky prvky komedie a sci-fi, což není úplně lehká záležitost. Celkově je velmi záživný, dobrodružný a skvěle doplněný skvělou hudbou. Je to důkaz, že staré filmy jsou mnoha ohledech lepší než celá řada filmů nových. ()

moviefan4

Skovost vo filmoch, naozajstné majsterské dielo! Atmosféra 80tych rokóv v plnom prúde, humorom film srší, atmosféra sa dá krájať. Dokonalé herecké obsadenia a och výkony, Fox a Lloyd sú proste úžasny. Škoda že sci-fi komédie ako je táto sa už netočia. Odporúčam každému kto nevidel. ()

route60

Návrat do budoucnosti je srdcová záležitost skvělé dobrodružství Martyho McFlye ve výborném podáni M.J. Foxe a Dr. Browna naprosto skvělí Ch. Lloyd, ztvárnění 5O let je výborné a Zemeckis jen dokázal jak výborný je filmař ostatní dvě pokračováni je potvrdili jak výborný to byl nápad lze jen doufat že nikoho v Hollywoodu nenapadne remake. 100% ()

pafka

Synovi jsem uvedl film, co je 30 let stary. Vazeni, to je poctiva filmarina, ktera po peti minutach chyti a uz nepusti. Syn se malem nastehoval do televize. Naprosta parada. ()

dudo24

Tak, konečne po tridsiatich troch rokoch od vzniku tohto filmu som si spravil premiéru. Určite som spokojný. Dosiahlo to kvalít svojej reputácie. Jemné sci-fi s odľahčenou atmosférou, humor, napätie a „klasická“ stredoškolská love story. Som zvedavý, čo prinesú ďalšie diely. ()

Robert Zemeckis a nová sci-fi

Robert Zemeckis a nová sci-fi