GameOfThrows

Tohle je trilogie mého dětství, která nestárne.. naopak. Jako dítě jsem určitě nedocenil všechny drobný detaily a skvosty, které celá serie nabízí, o to víc tahle jízda napříč stoletím a zpět člověka učaruje i jako dospělého. Závažnější problematika generačních rozdílů je zde tak elegantně zakomponovaná do perfektního děje s takovou jemností a vtipem, že to člověka musí bavit ať je mu 10 nebo 50. I přes trošku slabší 2. díl je to pro mě srdeční záležitost, na kterou se podívám s chutí vždy, když na to narazím v TV. A pak cestuju časem spolu s Martym a doktorem.. do svých dětských let kdy jsem to viděl poprvé a chtěl taky svůj vlastní DeLoraine na šlupky od banánů. Takže... RECYKLUJTE! Jasných 5* ()

minno

Jendotka ma z tejto scifi trilógie bavila asi najviac. Hlavné postavy si okamžite zamilujete a keď pozeráte film o 35 rokov neskôr ako ja, tak vás pochytí aj poriadna nostalgia. Stále nerozumiem, prečo má tento titul toľko rokov obchádzal. ()

teekanee

Podle mě jeden z nejlepších filmů na zahnání špatný nálady. Stačí pár tonů z hlavní melodie a člověku je hned na světě líp. Velkou devízou tohodle filmu je to, že je opravdu nenuceně vtipnej. Hlavní dvojice je obrovsky sympatická a to samý i Martyho rodiče a záporák Biff. Nechybí aní pěkně natočená akce a hluchý místo ve filu nenajdete. Za mě jednoznačně nejlepší díl této skvělé trilogie a možná trochu lituju, že jsem se k filmu dostal až jako dospělý. 95% ()

Zellie

Co víc dodat, vše už bylo nejspíš řečeno. Skvěle propracovaná časová zápletka se skvělými herci. Jako teenagerka jsem si říkala, že s M.J.Foxem musím chodit. :) První díl je zakončený tak, že pokračování by klidně mít nemusel, ale člověk by byl frustrovaný, kdyby nevěděl, jak to dál pokračuje, no ne? Tohle je prostě klasika, můžu si to pouštět párkrát do roka, když přijde nálada, ale pouze všechny 3 díly najednou! :) Hudba je také skvělá. PS: Model auta jsem jednou našla v obchodě, a bez váhání jsem jej koupila. ^_^ ()

Elanornegra

Vrchol sci-fo komédie a 80.tych rokov. Hneď od úvodu si ide Michael Fox svoje, a počas celého filmu je proste frajer vo vrcholnej forme. Každý chlapec chce byt ako on. Christopher loyd skvelý sekundant. Výborná hudba to celé podčiarkuje, taká odvážna. A celému tomu kraľuje scenár, veľmi inteligentne napísaný, skvele zápletky, skvele napätia a záver má dostal 2x zaslúžene 100% ()

NinetyOne

Film (resp. trilogie), která se postupem času stala kultovním snímkem. Jeden z mála filmů, na který se můžete dívat sami, s holkou, s rodinou, s dětmi, nikdy nikoho neurazí a nikoho nebude nudit. První díl se stal pravděpodobně nejoblíbenějším z trilogie, ale navzájem jsou tak propojeny, že se spíš jedno o první třetinu jednoho dlouhého filmu. Úžasný soundtrack z osmdesátek, výborní herci a tehdy ještě neohrané téma cestování časem tam a zpět. 100% ()

ProkesPetr

Chvilkami nuda ale hlavně zábava, vždy jsem miloval cestování časem ale z nějakého důvodu jsem se tomuto filmu vyhýbal avšak i když je zápletka trošku predvídatelná, postavy jsou dobré a příběh zajímavý. Celkově tomu dávám 8,5/10 :) ()

wheelie

Kultovní záležitost a žánrová delikatesa, naprosto promyšlená “časoprostorová” konzistence nejen v rámci jednotlivých dílů, ale napříč celou trilogií. Michael J. Fox a stejně tak Christopher Lloyd ve svých životních rolích, tyhle filmy musí udělat radost každému filmovému fanouškovi! Jednoznačně 5/5. ()

Franc_SVK

Skvelý film s premysleným príbehom, ktorému nechýba kvalitné herecké obsadenie. Takto by som zhrnul Návrat do budúcnosti I. Zo žánru sci-fi sa tento počin stal mojou srdcovou záležitosťou a to nie len kvôli neopakovateľnému nápadu ale aj vďaka výbornej réžii Roberta Zemeckisa a autentickému stvárneniu postáv v podobe Michaela J. Foxa a Christophera Loyda. Vizuálne efekty sa môžu pre dnešného diváka zdať chabé ale dovolím si tvrdiť, že na tú dobu sa jednalo o majstrovské dielo. Film má pre mňa mimo iné aj významnú osobnú hodnotu takže nemôžem inak ako hodnotiť na 5*. ()

Marcel25

Výborne natočené a zrežírované sci-fi, ktoré drží divácku pozornosť najmä kvôli zaujímavému príbehu, dobrým postavám a fantastickému tempu, ktoré sprevádza celý film. K tomu všetkému aj vynikajúci výkon Christophera Lloyda. ()

Duffman 97

Cestování v čase a alternativní reality mě zajímají od jakživa.Proto mě tento kult nemohl minout.A jsem rád.......takhle smysluplná komedie se natočí málokdy.Nemusí to sahat po vulgárním či černém humoru a přesto to funguje.Navíc tento film oproti ostatním nejlépe zpracovává pojem cestování časem.Což je celkem blbé protože tím ostatním myslím čistokrevné sci-fi filmy. ()

drkaldj

Legendární film který působí super i dneska. Originální nápady a skvělé obsazení. Hlášky které někdy slyšel snad každý. ()

absurdian

Podle mě nejlepší film na téma cestování časem. Má nejen chytrý děj, ale náboj a spoustu vtipu. Ikonická postava potrhlého doktora hraná Ch. Lloydem a upravený vůz DeLorean, na ty se nezapomene. Moment, kdy hrdina začíná mizet z fotky, je úžasný. Můj osobní top ale je vystoupení na jevišti, kdy se do hudby konce padesátých let nacpe kytarové sólo z osmdesátek. ()

opatstviolov

Návrat do budoucnosti je legendární film a není divu. Je to originální a zábavný koncept, který vás neomrzí. Tady se těžko hledají chyby, pokud vůbec nějaké jsou... 10/10 ()

Robert Zemeckis a nová sci-fi

Robert Zemeckis a nová sci-fi