Asterix a Galové

• Francie Astérix le Gaulois (více)

Románi se zoufale snaží odhalit tajemství nadpozemské síly Galů. Jistý románský vůdce se prostřednictvím špióna dozví o zázračném nápoji a má na získání receptu opravdu silný zájem. Chce ho totiž využít pouze pro svůj vlastní prospěch a dostat se tak až na trůn samotného Cézara. Popletený Getafix mu sice uvaří zázračný nápoj, ale s úplně jinými účinky! Náš hrdina Asterix ho doručí - nápoj s neuvěřitelně silným účinkem, od kterého vlasy rostou, rostou a rostou... Umíte si představit ještě víc zábavy? (oficiální text distributora)

tomtomtoma

Vždy jsem měl rád komiksové příhody o těch nepoddajných Galech v čele s ústřední dvojící Asterix - Obelix. Opakovaně mě okouzluje ten vtipný a lehký nadhled, se kterým se pohlíží na historii. I v současné době stále vlastním mnoho těchto obrázkových sešitů, které občas otevřu, když potřebuji rozjasnit mysl a přinést do vlastní tváře úsměv. Tato animovaná adaptace rozhodně nekulhá svým roztomilým půvabem za svojí předlohou a rozhodně příjemně pobaví. A i ten bláznivý druid Panoramix má zde oproti jiným dílům hodně prostoru. ()

C0r0ner

Vstup do legendární keltské vesnice je moc milý úvod, který sice postrádá genialitu například 12 úkolů, ale skvěle představuje život nekonečného boje proti římských legiím. Pro mě je to takový pěkný start a příprava na lepší příběhy. Perfektně se na tom z hlediska dějepisu dají vyučovat Kelti a zčásti i Řím. 80% ()

MarekT

Podobně jako komiks je tohle takový rozjezd, takže na plné hodnocení to není, nicméně převod se zdařil na jedničku narozdíl od osobních propadáků z posledních let (hraná Kleopatra, Amerika, Vikingové). Též je zajímavé a po třiatřiceti komiksech i nezvyklé, že Obelix tu je pouze vedlejší postava. Mimochodem, nejvíce asi budu souhlasit s B!shopem, hlavně co se týče Limova komentáře, jehož první věta je, řekněme, troufalá. Animované filmy paskvil vůbec nejsou, sice je pravda, že v něčem bývá papírová verze lepší (hodně je to vidět třeba u Británie), nicméně tohle hodit do koše nelze. ()

pufina

Asterix a Obelix, koho mít radši? Ale jak tu bylo řečeno přede mnou, tak hraná verze je opravdu lepší, i když animace je opravdu dobrá. ()

zette

Urcite se najdou zabavnejsi dily nez tento. Ale i zde divaka potesi hezka animace a tajemstvi kolem vyroby lektvaru. ()

messiah

Málo Obelixe, žádný Idefix, malý prostor pro vedlejší role celkově, méně dotažená grafika (ale co chcem, je to celovečerní animák z roku ´67!!!), zato pořádná porce zábavy pro děti i dospělé. ()

mortak

První animovaný Asterix má ukázat, že si hrdinové s Římany hravě poradí, i když zrovna není po ruce kouzelný elixír. Jinak je tu spíše využívána základní škála vtipů, takže se nám po padesáti letech zdá příběh trochu chudý. Jenže v roce 1967 nebyl svět zaplněn zmlsanými fanoušky-asterixology a tak úloha filmu byla spíše osvětová a misionářská - šířit Asterixe do celého světa. ()

Nivenx

Nejlepší animák na filmových pásech. První díl byl sice o něco slabší, jak pokračování, ale stále velice originální. 70%. ()

otík

Moc mě to nenadchlo. Dnes už to působí fakt zastarale, ani by mi nevadila animace, ale spíše ty postupy. Mnoho opakovaných obrázků z úvodních titulek, pak vše tak pořád dokola. Příběh ale není úplně stupidní a má to příjemný český dabing. Pro dnešní větší děti už to teda není vůbec, ale tak ty pětileté to ještě snesou. A my staří bardi se na to mrknem z nostalgie. ()

filmmovier

Takže jak už jsem říkal několikrát, miluju komiksy s Asterixem stejně tak, jak mám rád filmy s ním. Na adaptaci prvního komiksu jsem se ohromně těšil a byl jsem zvědav na výsledek, protože jsem ho četl. A nebyl jsem ani trochu zklamán. Příběh perfektní, bavil jsem se skvěle, jen mi vadilo, že Obelix byl odsunut do pozadí, celkem mi tady chyběl. Kresba mi vůbec nevadila, i když samozřejmě kouzlu té původní komiksové nedosahuje. Holt ohromná sranda a nic jiného, pěkně mi to uteklo a těším se samozřejmě na další, pár jsem jich ještě neviděl. ()

Yesqward

Ako menší som dostal komiks Asterix a Galovia. Len nedávno som sa dozvedel, že je aj sfilmovaný. Nakoľko sa mi komiks páčil, rozhodol som sa pozrieť si aj film. Bolo to presne to isté, čo v komikse, takže dávam 5 hviezdičiek. A navyše, na tú dobu, je to fakt obdivuhodné. 90% ()

Nihlathak

Nemastné a neslané, rozpačité filmové animované Asterixovy začátky. No, kdo mohl tušit, že za 30 let tohle někdo zfilmuje s živými herci a bude to průšvih. ()

Mishqo

80% ... Nádherná animácia, prenáramne zábavné s hlavou aj pätou. Čo iné človek potrebuje pri rozprávke? Nič. ()

fabecc1222

Úvodní film, adaptující první díl komiksů se dosti věrně drží předlohy, což sebou tedy přináší i to, že je to vesměs hlavně seznamování s postavami a principy, které v tomto světě fungují, ale všechno je to jen takové oťukávání, aby se ukázalo, jestli to funguje na diváka. Asterix má podle mě trochu jiný charakter, než v dalších dílech, a třeba takový Obelix je tu odstrčený až na takovou třetí kolej, Idefix není vůbec... Humor je sice dobrý, ale ještě není vyhnaný do té absurdně parodické roviny, která dělá Asterixe tím čím je. ()

lykan9

Nesmrtelná animovaná zábava, která je sice o trochu slabší než její následovníci, ale to jí neubírá na kráse. Baví i po letech a je jedno, jestli jste dospělým nebo dítětem. Pro nostalgiky je však důležité vidět Asterixe a Galové s původním českým dabingem. ()

Ravi

První Asterix prostě musel chytit skvěle, chybí mu pár nápadů, sem tam pokulhává v technickém zpracování a děj někdy vyšumí do prázdna, ale zábava je to vynikající. 80% = 4/5 ()

Zlín Film Festival s vůní  Francie

Zlín Film Festival s vůní Francie