Asterix a Galové

• Francie Astérix le Gaulois (více)

Románi se zoufale snaží odhalit tajemství nadpozemské síly Galů. Jistý románský vůdce se prostřednictvím špióna dozví o zázračném nápoji a má na získání receptu opravdu silný zájem. Chce ho totiž využít pouze pro svůj vlastní prospěch a dostat se tak až na trůn samotného Cézara. Popletený Getafix mu sice uvaří zázračný nápoj, ale s úplně jinými účinky! Náš hrdina Asterix ho doručí - nápoj s neuvěřitelně silným účinkem, od kterého vlasy rostou, rostou a rostou... Umíte si představit ještě víc zábavy? (oficiální text distributora)

ABCD Marta

První filmový Asterix není rozhodně nejlepším dílem série, ale kvalitní pestro-barevnou podívanou, kde nechybí vtip a šarm hlavních hrdinů, je bez debat. Zábavný, milý a vtipný počin za čtyři hvězdičky. ()

BloodMax

Stačí si šňupnout kouzelného elixíru a Asterix přímo "létá." Ještě štěstí, že Obelix spadl jako malý do kotle s kouzelným nápojem, nedokážu si ho totiž představit, co by to udělalo s ním... :-D Velmi příjemná komedie, na kterou se rád za deštivých víkendů dívám..... ()

Sdoom

Průměrný animák, určený vyloženě dětem nebo velkým fanouškům komiksu o Asterixovi. Pro nezaujatého diváka jako jsem já celkem neškodně strávená hodinka. Edit 20.9.2016: Tak ani na druhé zhlédnutí to není nic zvláštního. Děj je jednoduchoučký, animace originální a rychle to uteče. (SD, dabing) ()

SG-1

"Obléháme ty Galy už léta a oni se nám smějí. když stačí jeden na čtyři, tak to už fér není." -Gaius Bonus- ()

Losik

Tento díl se mi opravdu nelíbil a připadal mi hodně stupidní narozdíl od Kleopatry, Překvapení pro Cézara, Británie a 12. ůkolů. Hrozná animace, příběh špatný a vůbec tak nějak to postrádalo vtip a nadsázku dalších filmů ()

Han22

I po letech stále dobré. Seznamovací první díl, ve kterém poznáme vesničku Galů, obklíčenou římskými jednotkami, kouzelný elixír, jednotlivé postavy. A také Gaia Bona, který se snaží elixír z Galů dostat, ale místo toho zaviní v táboře epidemii růstu fousů a vlasů. Klasická animace, pohodový příběh. ()

HiddenDragon

"Chci dobrovolnika!" :-D To je rek bych asi typicka hlaska z tohoto PRVNIHO filmoveho Asterixe. Jeste nema moc propracovany dej, je to spis delsi groteska. Vsechno se toci kolem tajemneho elixiru, ktery dava odbojne galske vesnici zazracnou silu. A to by nebyli Rimane, kdyby se tohoto tajemstvi nechteli zmocnit. Nic vic v deji vpodstate neni, je to defacto takovy uvod, aby divak vedel o podstate galske sily. Ale i tak jsem se dobre bavil. Film ma svuj typicky humor, i kdyz zatim "v zacatcich". Rimane jsou v Asterixovi po komicke strance vzdy "best" a ani tady nezustavaji pozadu (aneb "...a my dva, spolu vytvorime triumvirat!"). Sam jako latinik z gymnasia si vzdy uzivam jejich nadavky a hlasky, nebo i obycejna jmena (a je skoda ze to mnozstvi latiny jako v predloze - s preklady na boku stranky - neni asi mozne prevest do filmu). Presto to jeste nema tu ironii jako dalsi dily a i animace je dost retro (A. ma tady navic prilis velkou bradu) - i kdyz svym zpusobem je tenhle styl s minimalni perspektivou a hodne 2D pohyby pro filmoveho Asterixe typicky. V orig. sesitu (1. - "Asterix z Galie") je ovsem kresba hezci. Proto davam lepsi tri hvezdy. ### Skoda ze na dvd nebyla francouzstina s titulky, rad bych ji zkusil, kazdopadne cesky dabing je skvely. Co je ale horsi, ze cesky distributor Filmhouse.cz dal na sve posetkove dvd s Asterixem jakousi prapodivnou sirokouhlou verzi. Problem je v tom, ze jsou to pouhe OREZY z formatu 4:3. Cili ve vysledku je na dvd horsi verze nez original - s mensim, orizlym obrazem (nahore a dole). Osobne tedy NEDOPORUCUJU DVD KUPOVAT. Stahnete si to z netu, nebudete tak osizeni o zbyvajici casti obrazu. ### ()

Zagros

Klasika, která mě pobavila, když jsem byl naposledy nemocný. Na chvíli odvedla mé myšlenky jinam a já jen ležel v posteli a pořádně se vypotil. Za to jí patří díky. Po pár letech si z filmu nic nepamatuji a popravdě nemám ani důvod si jej pustit znovu, snad některý další díl. Tři hvězdy si ale zaslouží. ()

VIPerson

Pro mě nejhorší z Asterixů (animovaných samozřejmě).Animace mi naprosto nesedla a ani humoru zde nebylo tolik,jak jsem u Asterixe zvyklý. ()

Paity

K Asterixoci a Galům mám celkově několik výtek. Nelíbí se mi tam skoro nic, příběh, "legrace" a i konec je takový nijaký. tohle byl krok vedle. ()

peetriss

Je znát, že se teprve jedná o začátky skvělé série, protože tento film působí ještě poněkud neohrabaným a opatrným dojmem, a to jak po stránce animační, tak po stránce dynamičnosti vyprávění. Přesto je tento rozpohybovaný komiks v rámci animovaného filmu lehkým nadprůměrem a dokáže výborně pobavit. 70% ()

Paldiny

Riskol som to a pustil sa do Galského maratónu mimo vekovej prístupnosti a čuduj sa svetu spomienky neklamali. Prvý Asterix sa síce len rozkukáva, no na moje prekvapenie pobavil. Zápletka o infiltrovaní špióna do dediny Galov je postačujúca a následný plán dokonca prekvapivý. Najmä striedmosť tvorcov pri práci s hlavnou myšlienkou, ktorá hovorí, že najsilnejšou zbraňou človeka je mozog, čím prakticky vypustili záverečnú bitku, bez ktorej by to dnes snáď ani nešlo. ()

Rozjimatel

[1,5*]     "Tvoja sila pochádza z elixíru, ale svoju inteligenciu si dostal do vienka pri narodení."  Ja som sa pokúšal nájsť v tom aspoň trochu tej inteligencie, ale márne. Namiesto toho som videl iba sled hlúpučkých scénok, ktoré dnes už ťažko niečím zaujmú. Všetko je až extrémne jednoduché - animácia, príbeh, dialógy i humor. Tá doslovnosť je miestami až ubíjajúca - žiadne vtipné, viaczmyselné hlášky, žiadne prekvapivé zvraty v príbehu. ()

waits

Věrné ztvárnění předlohy, v podstatě jde o rozpohybované obrázky knižní verze. Je to fajn, ale je otázkou, jestli není lepší listovat si komiksem, než sledovat to samé v pohybu, když je animace navíc už přece jen ve srovnání s dneškem trochu jednodušší. A navíc, větší zábava plyne z mírného hašteření Obelixe a Asterixe, tady ale o Obelixe nejde.. ()

reich

Vůbec první animovaný film Asterixe a Obelixe z roku 1967. Bohužel je to znát na zpracování a bohužel i dosti na tom, že Asterix má zde hlavní roli a Obelix se zde objeví jenom na chvilku. Naštěstí další filmy jsou mnohem, mnohem povedenější.. 75% ()

Zlín Film Festival s vůní  Francie

Zlín Film Festival s vůní Francie