Nachystejte se na komediální klasiku! Když se doktoři Venkman (Bill Murray), Stantz (Dan Aykroyd) a Spengler (Harold Ramis) z katedry parapsychologie nenadále ocitnou na dlažbě, rozhodnou se vydat na cestu lovců duchů - nevábných a občas poněkud drzých potvor. Sotva otevřou dveře, už se jim hrnou první zakázky. Největší výzva ale čeká na stopaře všeho nevysvětlitelného ve chvíli, kdy krásná Dana Barret (Sigourney Weaver) za dveřmi své chladničky objevuje bránu do pekel. Teď mají krotitelé duchů za zády celý svět a je jen na nich, jestli v této nekonečně zábavné akční komedii uchrání Manhattan před totálním šílenstvím! (Bontonfilm)

totalySICK

"Máte nějaké zájmy?" "Ano. sbírám spóry, plísně a houby." --- "Musíme se rozdělit." "Jo! Takhle naděláme víc škody." --- "Co ti je? Co ti provedl?" "Oslizl mě." "To je úžasné! Navázal fyzický kontakt!" --- "Odebereme vám vzorek mozkové tkáně." "Tak jo.." Co věta, to perla. :D ()

IvcaG

Když jsem viděla poprvé tuhle dnes už klasiku byla jsem malý capart co se i občas bál, ale i zasmál, jasně si pamatuji jak právě ta obluda ci žere odpodky a hrozně přitom mlaská byla pro mě směšná. 85% ()

Wolvie

Po všech stránkách dokonale dotažená komedie bez jediného slabšího místa a s naprosto odzbrojujícími hrdiny.Klasika. ()

fisikk

Tento film i jeho pokračování jsem jako malá zbožňovala. Ovšem po zhlédnutí za několik let musím své hodnocení snížit. Už jsem v něm zkrátka nenalezla stejné kouzlo jako tenkrát. ()

char_t

Klasika sci-fi komedie. Pro Aykroyda a Ramise (a dost možná i Murraye a Moranise) nejlepší role v kariéře, podle které si je všichni pamatujeme. Jasně, triky už hodně smrdí starobou, ale na nich naštěstí tenhle kousek nestojí. ()

GOREGASM

Brilantní akční komedie, kterou nedělá výjimečnou zvolené duchařské téma, ale vtipný scénář a skvělí herci v čele s klasiky komediálního žánru, Billem Murraym a Danem Aykroydem. Velmi urputně jim sekunduje také Rick Moranis, který mě několikrát doslova sestřelil ze židle a jeho ztvárnění nejprve dotěrného souseda a následně posedlého jelimana je komickým ohňostrojem. Nicméně se vrátím ještě na úplný začátek, tam totiž Ghostbusters předvedou pro mě osobně srdeční scénu, v níž na střídačku šarmantní/zlomyslný Bill Murray testuje telepatické schopnosti dvou studentíků. Skutečně k potrhání. A takoví jsou Ghostbusters vlastně průběžně. Dějově prakticky nezaškobrtnou, vizuálně se drží přes spoustu efektů taktéž na vtipné vlně a je strašně fajn, že to Ivan Reitman nebral ani na vteřinu vážně. Na výsledku je to moc vidět. 100% ()

MickeyStuma

80. léta a tohle je jeden z mnoha filmových fenoménů, jaké v tomto desetiletí vznikl. Paranormální jevy v podobě duchů a parta bezvýznamných chlapíků, kteří s nimi udělají přítrž se ukázalo jako dobrý tah na branku. Nikdo se v ničem nebere vážně a v podstatě si každý dělá sám ze sebe srandu. Režisér Ivan Reitman měl na komedie talent a i toto spojení s mysteriozním fantastičnem se mu zcela vydařilo. Speciální FX efekty jsou z dnešního pohledu už sice dosti okaté, ale ve své době patřili k tomu nejlepšímu. Jedná se o absolutní klasiku, která nestárne a která ve své skromnosti dokáže pobavit i dnes. ()

Rathalos

Reziser Ivan Reitman sa nezabudnutelne zapisal do historie filmu natocenim tejto fantasy komedie so skvelymi hercami,nametom i soundtrackom,kto nevidel a nepocul,moze lutovat a samozrejme nemozem zabudnut aj na vyborny druhy diel...:-) ()

PenaPP

Výborná sci-fi komedie, která podle mě již patří mezi klasiku tohoto žánru. Na kvalitě také přidávají hlavní postavy ztvárněné Danem Aykroydem, Sigourney Weaverovou a především Billem Murraym ("Běž pryč bonbóne!" :-D) ()

emdvojka

Neviem v ktorom diele tejto komedie to bolo ale hláška " Vigo, Vigo Vigouši, ty škaredej vopičáku" je pre mňa kultová.. :-D ()

Skleni

Klasika s nezabudnuteľným Billom Murrayom. Film na pohladenie. A navyše Ivan Reitman, rodák zo slovenska. 85% ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

03.03.2019

Pokud jste to prošvihli, Jason Reitman (Juno, Lítám v tom), syn Ivana Reitmana, režiséra původních Krotitelů duchů, chystá pokračování, které bude filmově navazovat na druhý díl a v podstatě tak… (více)

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016