Přichází ze vzdáleného světa, aby lovil lidi pro zábavu. Neviditelný a ozbrojený smrtícími zbraněmi nemilosrdně stopuje svou lidskou kořist a zanechává za sebou zmrzačené mrtvoly. Nyní si vybral městskou džungli. Los Angeles, kde právě zuří válka drogových gangů, je perfektní půdou pro Predátorovy smrtící hrátky. Tvrdohlavý policista Mike Harrigan (Danny Glover) se však odmítá vzdát bez boje. (Magic Box)

Phos4rus

Tak tohle predatora pohrbilo na hodne dlouho. Takova blbost se vidi malokdy a nechapu, proc zde hral vyborny{zde nikoliv] Danny Glover. ()

Flynn

Po letexh jsem si dvojku pustil znova. Uz asi třetí projekce. A musim rict, ze to na 1.dil nemá. I novy Prey to lehce strci do kapsy. Pritom kdysi mi to prislo super. ()

Dannysek4U

a pritom ja ty predatorsky poudacky tak rad:o( ... o osm let pozdeji je treba prihodit hvezdicku - hrozne to slape, oldschool jak svin :) ()

Martrix

Z Predátora se stal poměrně rychle fenomén stejně jako z Vetřelce, takže na dvojku už se třásla spousta fanoušků. Jenže představte si, že najednou není prostředí děje vymezeno pralesem a kořistí není nasvalený Arnold... .Takže dvojka schytala špatný ohlas hlavně díky nesplněným očekáváním. Přitom to chlapácké kdo z koho, ve dvojce zůstalo a atmosféra není vůbec špatná. Lov se koná také... . Jen je okolo toho mnohem více humbuku, lidí, výbuchů. Glover je stejně důstojným protivníkem Predátora jako Arnold a k tomu dokonce předvádí i náznaky herectví. Predátor 2 je podle mého názoru nedoceněný a určitě by si zasloužil vyšší hodnocení. Pokud bude trojka, bude nejspíš stejně zmršená jako AVP a v tomto kontextu se hodí přiznat, že na 20 let starý film, je Predátor 2 velmi slušná akční sci-fi, které bohužel podráží nohy prvních cca 15-20 minut. ()

PavelVanekArt

Podstatně slabší ale i tak vynikající. Čekal jsem alespoň zmínku o původním lovci ale nevadí. Tak zase pár slov. Vynikající Glover a Paxton, Voodoo, Disk, Betonová džungle, 1715 - dobrý lov, Lebka Vetřelce a Tyranosaura. Tečka, slabší, čtyři hvězdy. ()

Juto

,,Predátor 2" je veľmi podceňované pokračovanie. Toto elektrizujúce akčné pokračovanie rozpúta smrtiace zlo, neviditeľného Predátora v mestskej džungli Los Angeles. Je to skvelá akčná jazda. 8/10 ()

fars

Me se predator v LA libil, a to tak ze hodne. Predator je muj nejoblibenejsi zabijak, a ve dvojce mel mnohem vice prostoru nez v jednicce, no proste narez, mam ten film rad. ()

Maty85

Todle nebylo vůbec špatně pokračování, ba naopak. Danny Glover to zahrál důstojně a celkově měl film správný rytmus od začátku do konce. Film má možná trochu podceňované hodnocení vlivem vysoké laťky nasazené jedničkou s Arniem. ()

WolfR

V celku dobré pokračování Predátora. Děj byl sice lepší, když se odehrával v prvním díle v džungli, ale prostředí města taky není špatné. Herecké výkony jsou lehce nadprůměrné a akční scény jsou dobré! Dozvídáme se zde o predátorovi mnohem více a on má ve filmu více prostoru. Hvězdu dolů, ale musím dát za pár dementních scén a za to, že atmosféra oproti prvnímu dílu celkem opadla. A navíc už to prostě není ono, originál je orginál, takže vlastně ty 3 hvězdy. ()

dr.fish

Osobně nevidím důvod film strhávat dolů. Zklamání z absence Arnolda bohatě vyvážil Glover. Jelikož nejsem citově ani jinak vázán k jedničce, bral jsem ji jako řadový akčňák. Stejně tak beru i dvojku a nic mi na ní výrazněji nevadí, je to důstojný nástupce...70% ()

majo25

Konečne som sa dopracoval aj k dvojke legendárnej jedničky. Bohužiaľ bez Arnieho to nie je ono a Glover sa hodí určite skôr do komédií. Ostatní herci až na Glovera celkom ujdú. Pralesnú džungľu vystriedala džungľa betónová, čo však paradoxne nie je na škodu, aj keď oproti jedničke už neexistuje tak potrebná dávka mystična. Akcie a efekty spolu s maskami sú však určite nadštandartné. Celkovo fajn, až na ten začiatok s tými pouličnými gangami, ktorý bol pre mňa nezáživný, otravný, zbytočný. ()

animaxis

Nemůžu se ubránit dojmu, že Predátor 2 je o dvě třídy slabší, než první díl. U něj se mi líbilo, že začínal jako takový stereotypní film o namachrovaných vojácích, kteří se ale v průběhu filmu setkají s něčím, čemu nerozumí, a co si z nich dělá lovnou zvěř. V tomto díle se přesouváme z džungle do L. A. a tentokrát nesledujeme vojáky, ale detektivy. A bohužel, ti jsou stereotypní jak to jen jde, což celý film shazuje. Prostředí tu využili zajímavě, ale prostě nevyvolává hrůzu. Film se navíc celou dobu snaží až směšně diváka přesvědčit, že predátor může číhat za každým rohem, až jsem si začal říkat, že zase tak naivní většina být nemůže lidí. Tvůrci se tu nevyhli ani tuně naprosto zbytečných falešných poplachů. Predátor sám tu vypadá místy podivně (ve stavu odrážení světla mu jsou vidět nové vychytávky, včetně rukavic a dvoumetrových, z ničeho nic se objevujících kopí!). Nejspíš tu měl působit jako bezkonkurenční frajer, ale většinou to působí akorát přehnaně. Dobře na mě působil až po odmaskování. Závěr filmu by byl zajímavý, kdyby s ním byl ale srovnatelný i zbytek filmu. Bohužel, tohle pokračování mě nenadchlo. ()

gambit

Zdaleka ne tak dobrý jako jednička, prostředí velkoměsta plného lidí už zdaleka netvořila tak tísnivou atmosféru jako džungle. Přesto bych vyzdvihnul Glovera, který se Arniemu skoro vyrovná a překvapivý konec. ()

Nivenx

Stephen Hopkins se po povedné Noční můře v Elm Street V ujal Predátora 2 a zvládl to naprosto výborně. Danny Glover je v roli policisty, co se bojí výšek naprosto fenomenální a vraždy Predátora ve městě byli také povedené. Já to vidím celkově za 80%, protože občas ty dialogy vázly opravdu hodně a zabavné nebyly. ()

Bouzy

Jistě nelze překonat první kultovní snímek z roku 1987 z prostředí deštného pralesa a tehdy se Schwarzeneggerem, který byl na vrcholu své kariéry. Lovecké prostředí predátora se určitě hodí spíše do džungle, ale tropické Los Angeles, kde zuří války drogových gangů není vůbec špatné. Záběr na stojícího predátora na mrakodrapu s pozadím bouřky má něco do sebe. S naprostou jistotou mě pokračování slavného filmu vůbec nezklamalo. "A víš co?" Život je svině! ()

Deyw

Netušíím proč je to tak kritizováno..přitom je to hned 2hej nejlepší Predator co je.. :-) ty vole tak predator2 vyhral anketu nejupocenejsi film ever a ted kdyz se na to pokazdy divam tak nechapu toho glovera ze z nej furt tak chcije :D ()

Radiq

Našlo se tam pár věcí, který pro mě osobně maj význam, např. herecká účast Marii Conchity Alonso, která hrála v jednom z mých nejoblíbenějších filmů Polibek upíra postavu Alvy. Nebo hláška "Fucking voodoo magic, man", kterou kdosi použil v nějakém songu. Ale to je asi tak všechno. Danny Glover a jeho drsnost jsou těžce k neuvěření a k smíchu. Přestřelky s lidma vyloženě béčko. Visící mrtvoly stáhlý z kůže jsme už viděli v jedničce, stejně jako hlášku o ugly motherfuckerovi. Taky je tam tuna různejch nesmyslů, stupidních postav a totálních tototin. Ke konci, když se s Predátorem konečně začlo trochu bojovat, se to docela dalo, ale spíš od tohohle filmu dejte ruce pryč. ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Klepy, plky a floskule

Klepy, plky a floskule

02.10.2006

Asi takhle by se dala ve zkratce charakterizovat situace okolo údajné přípravy dalšího projektu o populárním vesmírném lovci lebek. Predátor z roku 1987 se pod taktovkou Johna McTiernana (a maskou… (více)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (více)