Citera_Mor

Natočeno líbivě, akční scény jsou dobré i námět není k zahození. Jen se nad tím člověk nesmí moc zamýšlet. Mám z toho pocit, jako by zkřížili 1984 a Matrix. ()

Xenerix

Laciná kopie Matrixu? Ani náhodou! Tento snímek má pro mě vyšší hodnotu než Matrix trilogie, přestože ji mám taktéž rád. Více se mi líbilo přirovnání k 1984, mluvit zde o vykrádání mi přijde zcestné, tématicky a atmosfericky to může být podobné a v lecčem se to mohlo od kultovního díla utopických románů inspirovat, ale to je tak vše. To je stejné jako mluvit o Terminátorovi jako vykrádačce románu Já, Robot. Equilibrium nám nabízí velmi uvěřitelný post-apo svět, který od začátku do konce servíruje hutnou atmosféru despotické vlády nad společností, která na základě užívané drogy necítí emoce, čímž se vyhýbají hněvu, válkám atd., jako vedlejší efekt je třeba likvidovat veškeré možné objekty, které by snad emoce mohly evokovat - hudbu, filmy, obrazy, literaturu, dekoraci apod. Celkovou totální (či totalitní?) depku umocňuje parádní hudba Klause Badelta, která se mimořádně povedla. ■ Bale platí v Hollywoodu za hvězdu první kategorie, ale v době Equilibria šlo o poměrně méně známého herce, který měl za sebou jen několik menších snímků. Až dnes lze ocenit, jak moc dobrá volba hlavního hrdiny to byla, k tomu pro doplnění Sean Bean, jehož postava podle předpokladů dlouho naživu nevydrží, ale i tak svojí rolí potěšil. Jako ženský protějšek příjemně překvapila pro mě do té doby zcela neznámá Emily Watson. Film samozřejmě protíná několik čistě akčních scén, které jsou skutečně matrix-like, ale to podstatné je, že na nich film nestojí, jsou tam protože tam být musí. Mnohem více divácké náklonnosti snímek získává mrazivě bezvýchodnými a velmi emotivními scénami (malá štěňata, poslední sekundy před upálením atd.), nepamatuji si moc filmů, ze kterých by tak výrazně dýchala tak silně pesimistická atmosféra. Pro mě jeden z filmů, po jehož zhlédnutí ještě člověk dlouhou dobu sedí a přemýšlí. ()

lukas.W.

Zpočátku mi to přišlo jako dobrý námět, ale postupným rozvojem filmu jsem dostával na dojmu, že je to další, ale dost nepovedený Matrix. Nebýt výtečného Christiana Balea v hlavní roli vypnul bych to po prvních 20 minutách. ()

chrchel

Předem musím říct, že moje hodnocení je dost subjektivně zkresleno mojí láskou k dystopiím, kterou Equilibrium bezpochyby je. A dost ošklivou. Svět bez emocí? Svět bez umění, hudby, bez jakékoliv opravdové kultury? Pokud by tohle měla být cena za konec válek, radši bych si svůj život zpátky vybojoval. Navíc gunkata je fakt cool (pro někoho směšná, budiž.) A Bale je prostě můj oblíbenec. Nemůžu jinak, než 5*. ()

Dr.Bishop

Slušný námět, silná herecká eskadra, působivý vizuál - a přesto tomu něco chybí. Snad možná ten vizuál více originální (slovo Matrix vás napadá až příliš často), možná více depresivní nebo bezútěšná vize budoucnosti, možná mohl být páně Baleů více přesvedčivý...nevím. Každopádně Kurt Wimmer odvedl dobrou práci a pokud se nezakope v nějakých laciných komerčních pitomostech, mohl by nám tu růst velký sci-fi talent. Sakra, co tomu chybí? 65% ()

Charlinka

Možná že po kinematografické stránce to bylo dobré, ale ten námět jim prostě odpustit nemůžu. I těm Hunger Games a 1984 všemu tomu se dá uvěřit, ale to že se vyrobí sérum po kterém lidé přestanou cítit a že si ho dobrovolně vezmou. Už jenom to, že by si někdo myslel, že války jsou způsobené city. Také mě už fakt nebaví neustále sledovat neprůstřelné janky, kteří mají vždy ve filmu tak jednoho maximálně dva nepřátele, kteří se jim aspoň trochu bojově vyrovnaj. To že "Otce" brání 50 naprosto neschopnejch troubů co pomalu ani neuměj držet pistoli rovně? Když tam na konci začali padat jak švestky to už jsem se fakt neudržela začala se smát. ()

Vojtas12

Je mi opravdu líto těch tří hvězd, když to skoro až do konce vypadalo na čtyři. Jenže, pokud se film celou dobu snaží o poctivé vybudování děje a nějaké té myšlenky, představoval bych si vyvrcholení jinak než ve stylu starého známého "jdu a všechny postřílim". Takhle bylo zakončeno už hodně špatných filmů. ()

Phex

Papundeklová vykrádačka Matrixu a Jirky Orwella, selhává už v tom na čem je postavena. Lidé žerou povinně nějakou drogu, která u nich brzdí emoce. Pak trochu překvapí, když do místnosti nakráčí frajer s automatem a všichni strachy utečou. Copak je ten strach? ()

Felixthecat

Zabili Seana, parchanti! Každopádně bylo to zajímavé, námět k zamyšlení, ale od doby co přestal brát léky jsem pořád čekala ... já nevím, že ten film bude lidštější, že on se víc polidští? Chápu že se tam v té šedi nemohlo najednou všechno zazelenat a okolo poletovat motýlci, ale přeci jen jsem čekala větší změnu a rychlejší odpověď v podobě nějaké akce, ale dost dlouho trvalo, než se něco takového stalo. Akční scény výborný a celkově to bylo slušný, ale něco mi tam k dokonalosti chybělo. ()

DZOUKR

Něco na způsob Hunger games a Vyměřeného času. Christian Bale tu zabil víc lidí než kolega Joker v Temném rytíři a stejně jako v batmenovi, i zde sám změnil svět. Nicméně nápad originální a film dobrý, ikdyž čekala jsem, že tu holku zachrání. Nejdojemnější okamžik z celého filmu: když Christian Bale drží to štěně a to ho jemně olízne. Já takhle občas držím svého králíčka. ()

elanista1

Nápad na ktorom stojí celý film je trochu pritiahnutý za vlasy, ale postupná premena Christiana Bala na cítiacu bytosť je dobrá vec, a aj vzťah k Emily Watson taktiež. Akčné scény sú veľmi podobné tomu najlepšiemu z Matrixu. ()

IZFNP

Čajový odvar z Matrix i V for Vendetta (nehľadiac na chronológiu). Nie moc šťastné obsadenie, choreografiou zaváňajúce súboje a silná béčková chuť mi film dokázali znepríjemniť natoľko, aby to ovplyvnilo fakt, že myšlienku filmu som si užila. Takže ako jedno pozretie film obstojí, kult sa tu nekoná ani náhodou. ()

Nikitoss95

nevim proč,ale dost mi to přijde jako jakási variace na Orwellovskou dystopii, jinak klasická střílečková akčńárna... v jedný scéně nevim, kde vzal Christian Bale zbraně z rukávů,když ho prohledávali,ale jinak ok film... Sean Bean nepochybně umřel jako vždy :D ()

Kytarka

Až na celkem očividnou podobnost s Matrixem nemám tomuto solidně propracovanému snímku co vytknout. Bezmála dvě hodiny utekly jako voda a já se bavila. Není to zřejmě první ani poslední film, který vykresluje svět zbavený citů, nicméně tento má šmrnc, kamera jede, jak má a kam má, herci jsou víc než důvěryhodní a do poslední chvíle nevíte, jak to skončí. Pět hvězd, po právu a zaslouženě. ()

jkpj22

Po opětovném shlédnutí dávám jednu hvězdu. Záběry města a myšlenka je skvělá, ale ty nesmyslné a trapné akční scény to naprosto zabíjí. ()

vodkasesemte

In the 21st century a third World War broke out. Those of us who survived knew mankind could never survive a fourth (to Einstein tvrdil už o třetí a já s ním souhlasím - budou to kameny a klacky, se kterými se bude bojovat v další válce - pokud by nějaká byla naplánovaná) that our own violate natures (řekl bych, že dnešní problém tkví spíše v přecitlivělosti) could simply no longer be risked. So we have created a new arm of the law, the Grammaton Cleric, whose sole task it is to seek out and eradicate the true source of mans inhumanity to man. His ability to feel (hovno). The Poetry of William Yates. Libria. Peace reigns in the heart of man. War is but a word whose meaning fades from our understanding. We are whole (no shit, Dead Space). Todle je film z budoucnosti. Librians, there is a disease in the heart of man. Its symptom is HATE, anger, rage (jsem toho plnej). The disease si human emotion. There is a cure for this disease. And you as a society have embraced this cure. Prozium. Now we are at peace with ourselves and humankind is one. We are our own conscience now. All those things that might tempt us to feel again (tak tady Buh asi neexistuje). You have won against all odds and your own natures. I beg your pardon (tak učitelka na základce měla pravdu)? Twenty interactive strategy computer programs (tak to je moje parketa). Fathers voice. Nearly a prodical student. Sense offense. But I, being poor, have only my dreams. I have spread my dreams under your feat. Tread softly bcs you tread on my dreams. I m sorry. No, you are not. You dont even know the meaning. Its just a vestigal (pozustatek) world for a feeling you have never felt. Everything that makes us what we are traded away. Hate crime. I saw Robbie Taylor crying today. Do you think I should report him? Unquestionably. My interval. I took the liberty of telling him. Due to terrorist activity, this site is temporarily closed. Hop in. Always expect the worst. How long have you been out of dose? The MIRRORs frame is illegal. Palace of Justice. Why are you alive? I live to safeguard the continuity of this great society. You exist to continue your existence. Whats the point? To feel. Bcs you never done it, you can never know it. But ist vital as breath (má pravdu). And without love, anger, sorrow, breath is just a clock ticking. The Gun Kata treats the gun as a total weapon, each fluid position representing a maximum kill zone, inflicting maximum damage in the maximum number of opponents. Your firing efficiency will rise by no less than 120%. An adversary not to be taken lightly. They miss things sometimes (2x). Why do they keep these animals? I dont quite follow your logic, Claric. It is will of Father, and he is law. Sir, without the logic of process, is it not just mayhem, what we have worked so hard to eradicate? It is not our message what is important, it is our obedience to it. Fathers will. Call it faith. Always practicing, Claric. I guess thats why you are the best. Pamatoval jsem si to jako pěkný béčko, ale todle je na pět. Tehdy jsem nedokázal ocenit plnou hloubku filmu a zaměřoval se pouze na akci. Vlastně jsem pořádně nevěděl, o co tam jde a ty dlouhý dialogy mě unavovaly. Když něco podobného vidím dnes u jiných členu databáze, tak je mi jich líto. Hall of Destruction for summary combustion. We have been watching you. You are feeling. Jorgen. Polygraph. It detects fluctations of human emotion. First thing we learn about emotion is that it has its price. A complete paradox. But without restraint, without control, emotion is chaos. You are absolutely 100% right, sir. I will redouble my efforts. Fight these kind of odds. We have a network thats larger than you could ever imagine (resistance). Our cause will be won by human nature itself. Viviana Preston (jeho stará). Crime of feeling. Law and the letter. Fathers instrument against the Underground. What is the easiest way to get a weapon away from a Grammaton Cleric (řekneš si o ni, dobře já)? You ask him for it. Brands job was simple to make you feel like you would won, to make you feel safe. My provocateur would have to think like them. Why should Father be more real than any other political puppet. Council simply elected me to pursue his paternal tradition. You, the supposed savior of the Resistance, and now its destroyer (přesný označení šelmy). Calmly. Cooly. Entirely without incident. Not without incident. Víc reality, prosím. Ale jo, tendle film je svým zpusobem prukopnickej a navíc má myšlenku. Dorský sloupy. You really should learn to knock. Ty uchigatany, zrovna když jsem s ní včera porazil Sir Alonneho. Nejlepší zbran! () (méně) (více)

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda