Wall-E

Geniální sci-fi komedie... Přehlídka Hollywoodských hvězd. Tento Burtonův skvost si zaslouží lepší hodnocení. Mars Attacks se přece musí líbit každému... bez rozdílu věku, pohlaví i vyznání :-) ()

A.L.E.S.

Jedině Tim Burton dokáže plně uspokojit moje představy! I když je to nadsázka, přesně tak jsem si představoval létající talíř, Marťany a uvítání na Zemi. Úchvatná je taky Elfmanova hudba, která uzavírá celé to obrovské klišé s mimozemšťany, na které jsme byli zvyklí z odborných časopisů. A herecká sestava? Lepší už to být nemohlo, jedna hvězda vedle druhé. ()

st.verka

Byla to neskutečná blbina, přesto jako vytržená ze života, která si nedělá žádné iluze, že by to ve skutečnosti dopadlo jinak. Herecké obsazení však prvotřídní. ()

Mrkvič

Srdcem udělané áčkové béčko. Spousta skvělých postav, spousta podlých emzáků a hlavně velké množství vtipu. Sice mi nějaká ta dvourole přijde zbytečná, ale jde o film, který vždy rád uvidím, a z kterého spoustu scén nikdy nezapomenu. ()

Ryuuhei

Doteď jsem netušil, že to měl na starost Burton. Pak už chápu, proč se mi to nezdálo až tak špatné, abych dal odpad. Shrnu to asi takto - dobře natočená totální kravina. Bylo to trapné, ale ne zase tak extrémně. Efekty, ačkoliv pod vlivem žánru parodie, taktéž na svoji dobu docela dobré, kdy bohužel něco podobně vypadajícího se produkuje hlavně v levných filmech i dnes a to je v tomto případě rozdíl 20 let. No, tu jednu hvězdu uděluji, ale vidět to už nemusím. ()

Sfinkter

Zábavná satira lidské existence, její naivity a sebedůvěry - Burton přišel s typickou barevností a karikaturou postav, mezi kterými už chyběl pouze Depp. ()

lennyd

Obyvatelé nenápadné planetky Země se přiblížili k velkému milníku ve své historii - setkáním s jinou civilizací. Tou jsou jejich nejbližší sousedé, obyvatelé Marsu. Jelikož se díky technologickému pokroku dá předpokládat, že Marťáné jsou přátelští a civilizovaní, opak je pravdou, a hned první setkání se stane totálním fiaskem. A když nepomohlo vyjednávání, musí nastoupit válečná síla ... a nebo ... pozemská hudba... Ve stejném roce, jako velkofilm Rolanda Emmericha, Den Nezávislosti, se do stejných vod pustil i Tim Burton - a vzal to pěkně z gruntu. Místo sci-fi thrilleru natočil sci-fi komedii, která se, minimálně hereckým obsazením, se svým konkurentem může rovnat - považte Jack Nicholson, Pierce Brosnan, Danny De Vito, Sarah Jessica Parker, Natalie Portman a spousta dalších (Burton se jako jeden z mála nebojí "ufiknout" svým hereckým esům hlavy a nechat je povalovat na palubě kosmické lodi). Hrozně se mi líbilo pojetí Burtonových zelených mužíčků - a to doslova :) I tak mi na filmu ne všechno úplně sedělo - sice jsem se bavil, to ano - ale na rozdíl od Dne nezávislosti si jej znovu asi nepustím... ()

Endyis

Béčková akční sci-fi komedie odkazy na old schoolovky scifi, kde je vzdána i pocta režiserské personě Eda Wooda, jenž Burotna fascinovala se mi po dlouhodbém zkouknutí i docela líbila přidávám hvězdu i... 75% ()

BS

Úchylně kouzelné. Trochu jiný Burton než na jakého sme zvyklí. Není to to nejlepší, ale ani tak bych to nezatracoval (možná jsem jen zaslepený fanoušek, kdoví?) ()

tnp101

Tim se nám tak trochu utrhnul ze řetězu a je při tom neskutečně zábavný. Jasně, ten film je špatný, ale jde očividně o tvůrčí záměr a divák k němu musí přistupovat s nadhledem. Pak už je jen na něm, do jaké míry si tuto absurdní frašku s neuvěřitelně nabušeným obsazením dokáže užít. Ke zhlédnutí mě v deseti letech přiměl lákavý obal VHSky ve videopůjčovně a od té doby se při každé další projekci s přibývajícími znalostmi o kinematografii bavím čím dál víc. 70% RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Když jsem si před jedenácti lety poprvé vypůjčil VHS s filmem „Mars útočí!“, ještě jsem nebyl příliš obeznámen ani s DVD nosiči a o Blu-ray technologii věděli tak maximálně v laboratořích Sony. A právě na posledním jmenovaném formátu se mi tato Burtonova šílenost nyní dostala do rukou. Hned na začátek musím říct, že přepis v anamorfním 2,40:1 poměru stran trpí mírnou nestálostí. Většina obstojí a vypadá dobře, ale především v tmavších scénách přepis trochu trpí. Občas nabídne až nečekané množství detailů, ale obecně se drobnokresba i celková ostrost drží spíše na průměru (někdy podprůměru). Barevné podání je syté, ale opět nestálé - obličeje často nabývají různě oranžových tónů a zvláštně se chová také černá. Dnes již zastaralá CG animace nevypadá v HD tak tragicky, jak by se mohlo zdát, zrno bylo nejspíš uměle zredukováno a docela patrné jsou i stopy po jiných zásazích, které celkový dojem z přepisu spíše zhoršují. Avšak po docela kritickém vyznění musím uznat, že film na svůj věk i tak vypadá hodně dobře - určitě nejlíp, jak kdy na domácím videu vypadal, ale mám takové tušení, že to mohlo být ještě lepší. Originální anglický zvuk se dočkal DTS-HD 5.1 MASTER formátu a prostorové reproduktory se tu příliš nepředvedou. Ne, že by zůstávali potichu, ale figurují spíše jako dozvuky předních kanálů a to jak u konverzačních, tak akčních scén, i když v těch jsou samozřejmě mnohem nápadnější. Absenci výraznějších detailů vynahrazuje nečekaně agresivní využití subwooferu a dialogy jsou trochu tiché, ale zcela čisté a srozumitelné. Česká stopa je na tom zvukově mnohem hůř, a to už jen proto, že je na disku zaznamenaná pouze v DD 2.0. Samotný (nejspíš původní) dabing z produkce „AVF Studio Zero“ se povedl, ale přesto, pokud disponujete vícekanálovým domácím kinem, zůstaňte u originálu, protože nabízí nesrovnatelně silnější zážitek. Nyní bychom se obyčejně přesunuli ke zhodnocení bonusové nabídky, ale na disku se bohužel žádné materiály nenachází, což je velká škoda. „Mars útočí!“ přichází na český trh se solidní audiovizuální prezentací, která ale určitě mohla být lepší, stejně jako bonusová nabídka (minimálně ten komentář, když už nic). Pokud jste však fanoušky filmu a titul seženete za dobrou cenu, mohu koupi opatrně doporučit. 40% ()

venison

Mám ráda Tima Burtona, ale opravdu by se měl držet spíš "podivných filmů" než sci-fi parodií.. Možná by to mohlo bavit děti, ale tahle zoufalá zábava mě nijak nenadchla.. Hvězdné obsazení dobrý film neudělá.. Zoufalství :-( ()

pytlik...

1. V životě si můžu blahopřát pouze k několika málo rozhodnutím, a rozhodnutí nejít na tento film do kina určitě patří mezi ně. To vědomí, že jsem za to ještě platil, hrůůůza! Takhle jsem ho zhlédl zdarma až o prázdninách 2022 2. Film působí jak pocta Troškovi. 3. Film ukazuje důležitost ucpávek do uší, které evidentně mimozemšťané neznali. 4. První část jsem se celkem bál, než jsem si v druhé části uvědomil, že my v české republice jsme v absolutním bezpečí, když máme michala davida a tv šlágr. Dost možná, že by nám měli být ostatní národové vděční. Důvod, proč nás mimozemštané dosud nenapadli, je stopro ten, že náhodou zachytili vysílání českých rádií a zmíněné televize už při příletu a explodovala jim hlava už na orbitě. 5. Pln vděku jsem přepnul na tv šlágr, abych viděl, jakéžeto fláky zabránily invazi. A stálo to za to, Motýl Band tam exceloval s písní s kongeniálním textem "tvé oči září/tam vzadu na polštáři" a taky s krásnou Andreou Gaidi, u které jsem bohužel nikde nenašel věk, tak si jako správný snílek budu představovat, že jí je jen lehce nad třicet. No a tahle skupina soutěžila s Duem Aramis, skutečnou těžkou váhou, kamkoli přijdou, hned je jich všude plno. A tohle duo se pokoušelo vyhrát zábavný kvíz podvodem, neboť dalo Motýl bandu otázku: Kolik dohromady vážíme? A správná odpověď údajně zní, 200 kg. Chachá, to určitě, to by oba pánové museli měřit tak 120 cm! ()

noriaki

I Wellsova Válka světů je hořká satira a svým způsobem velice jemná černohumorná komedie. Pro ty kdo to nepochopili, je tu tahle přihlouplá verze, která příběh obohatila o nové prvky, v autorově době nemyslitelné. Tím myslím ten naivní pacifismus, se kterým si lidské vlády vystačily až do doby, kdy už bylo skoro pozdě. Tim Burton přidal pořádnou porci nadsázky, kouzelnou stylizaci a spoustu odkazů na klasické sci-fi 50. a 60. let. Herci naštěstí pochopili, že se tady nemá nikdo brát vážně, takže všichni do jednoho sympaticky přehrávali. K výbornému filmu to nestačilo. K příjemnému průměru ano. ()