Anticque

Jeden z Timových průměrných filmů. Parodie na den nezávislosti ve stylu Tim Burton je jak už bývá zvykem komediálně pochmurného rázu. Hvězdně obsazený film s brilantně provedenou grafikou, ale přeci jen to není to, co by se mi úplně líbilo. Dávám 65%. ()

ArdathBay

Burton je opravdu pašák. Dokáže natočit jak poctu druhému nejhoršímu režisérovi všech dob (sorry, ale Uwe Boll je ještě horší), tak i poctu filmům 50. a 60. let. Výbornou. Nicholson ve dvojroli opět dokazuje, proč je v mé herecké Top 10. Lisa Mare je jako marťanka nádherná, hlavně její plíce :)) Konečně první film ve kterém mi nevadil Brosnan a působil dokonce sympaticky. Počítačové triky jsou na vysoké úrovni a vojenská technika a i uniformy jsou opravdu z let padesátých. Také barevnost filmu je přesně před hranicí kýče - prostě klasický Burton jak ho mám rád. Tento komentář chci dedikovat LEG!ONovi - on ví proč :) ()

tempus

Nemohl jsem uvěřit kolonce režie a roku výroby. Efekty vypadají jako o dobrých 10 let starý, než je a než je Den nezávislosti. ()

sedm.1

Tak se nám tu pan Burton asi trochu pomátl, ne? Z celého vyznění snímku jsem tak nějak vydedukoval, že chtěl natočit parodii na sci-fi snímky, a to zřejmně rovnou toho nejbrakovějšího ražení a zatím sám jednu takovou nudnou brakovost vytvořil. Já jsem byl až doposud přesvědčen, že Burton snad ani neumí natočit slabý film, ale touto jeho příšernou taškařicí jsem byl vyveden z omylu. O co mu tu vlastně šlo? No, nebudu se po tom ani radši pídit. Mars útočí je každopádně nudný a špatný po všech stránkách. Dějově je to o ničem, vystupují tu desítky postav v desítkách scénách, význam ale mají minimální a jako celek je naprosto nefunkční. Plejáda hvězd tu pak ze sebe vesměs dělají tajtrlíky, za pozornost tak snad stojí jen prezidentsý manželský pár Nicholson/Closeová. Tomu, že efekty byly odfláknuté a laciné schválně pak věřit můžem nebo nemusíme, každopádně těžko už někdo obhájí, že byly i nudné a nemastné, neslané, což je v trikovém filmu dost výraná chybyčka. A nakonec ani atmosféra sci-fi filmů zde nebyla vystihnuta ani minimálně, takže i po této stránce Mars útočí zcela selhal. Mě se prostě vůbec celý tento Burtonův počin nějak nezdá, on má skutečně jedinečný a specifický styl a zde se vážně vůbec neprojevil. Je to zkrátka takový hodně bláznivý a potrhlý Burtonův počin, na který se ale budu radši rychla snaži zapomenout. ()

SG-1

"Já jsem míval průsery tohodle druhu, ale změnil jsem se. Nalezl jsem Alláha, nejím buřty, neperu se..." -Byron- ()

kenkaku

Chápu že tento film asi nebude pro každého protože je hodně, ale hodně svůj. Může za to hodně Tim Burton (proti jehož specifickému stylu ve své podstatě nic nemám), ten kouzelný retro nádech a neskutečně dlouhý seznam hvězd (které bych označil za své oblíbené) v rolích kde by je jeden nečekal. ()

vitekpe

Milion hvezd ve filmu, ktery ja mam rad. I kdyz to klasicka Burtonovka asi neni... :-))) A zaverecny predtitulkovy vystup Toma Jonese se zviratkama v ruinach, to proste nema chybu. ()

Sdoom

Viděno asi před 14 dny, ale zapomněl jsem ohodnotit. Jedna ze slabších Burtonovek, i přesto, že oplývá neuvěřitelným množstvím ujetých a občas i vtipných nápadů a situací. Docela zábavné je i jak si utahuje z takových těch klasických sci-fi klišé. Herecké obsazení je sice hvězdné, ale plné využití pro celý ansámbl tu není. Zábavná jednohubka, od Burtona však automaticky očekávám víc. Edit 3.2.2019: Tak ani na druhé zhlédnutí se nic na mém pohledu na tento snímek nezměnilo. A pokud ano, tak spíš malinko k horšímu, asi mi to přišlo ještě o něco stupidnější než minule. Ale fakt, že se evidentně tenhle film nebere vážně, a pár opravdu vtipmných scén, ho drží na 3 hvězdičkách. (Blu-ray, orig.) ()

štísko

Někdy mi připadá, že jediný smysl těchto filmů je, že si herci pořádně zablbnou a kamera je při tom snímá. Vznikne tak vcelku zábavná pitomina, jako v tomto případě. Tyto filmy řadím do kategorie : " Jednou a dost." Za mě padesát procent. ()

herr_carter

Asi jediný koukatelný film ještě spolu se střihorukým Edou z dílny veleúchyla Burtona..................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Melios

Pokiaľ sa chcete zasmiať ,nenajdete lepšiu možnosť. Inak je tento film zbytočná sračka, pokiaľ sa bere vážne. Za robotickú hlavu Pierca Brosnana som schopný z milosti udeliť 64% ()

Cruise

Vždycky jsem si přál setkat se s mimozemš'tany, malými roztomilými mužíčky. Jenže tihle by mě zrovna nepotěšili. Co Vám mám říkat, prostě střeštěná komedie se skvělým hereckým obsazením. ()

brooklyn73

Komicke , hracickove postavicky martanu s jejich umelohmotnymi pistolkami a flintickami ,jenz pres svuj vzhled prinaseji zkazu.Nasel jsem tam par veci ,ktere mne zaujaly napriklad slova pana prezidenta v podani Jacka Nicholsona jimz zacinal skoro kazdy z jeho projevu na adresu jeho lidu a to "fellow americans". Dale pri sledovani tohoto dila mne napadla utopicka myslenka jak fajn by nam asi bylo , kdyz by jsme mohli miti takove prezidenty jakym se prave pan Nicholson delal byti. ()

luk.

Ed Wood + animované triky = Mars útočí. Místy zábavné, místy až moc přehnané. Každopádně jako další pocta velkému Edovi od o nic menšího Tima to funguje. Ať žije sci-fi ala 50. léta a Tom Jones : ) ()

see_sawandrew

Jako silně nadsazené sci-fi béčko na jedno zkouknutí zafunguje. Ale hledat v tomto snímku výraznější filmové kvality nemá moc smysl. Explicitní parodie spíše pro děti než dospělé. Edit: Po čase zvedám jednu hvězdu za přece jen trefné boření klišé. 65% ()

SheenaStaley

Neviem či som niekedy v nejakom filme videla romantickejšiu vzťahovú dejovú linku ako bola práve tu tá medzi 007 a Carrie Bradshaw :) Len škoda, že toho McFlya zabili tak skoro :) Inak Burtonovsky farebné ako vždy :) ()

Torako.chan

Po dlouhé době jsem měla možnost vidět tenhle hvězdně obsazený skvost a tak přidávám jednu hvězdičku navíc za hořící krávy a jiné ujetosti. Jinak to stále zůstává legendární blbinou. ()

Zagros

Parodie –žánr, který mě až na pár výjimek nebere. Mars útočí! další výjimkou rozhodně nebude. Jako mladého mě to jednou pobavilo a po druhé už jsem neměl potřebu si to pustit. Pravda je, že některé vtipné scény, Nicholsona jako prezidenta a hlavy mimozemšťanů si pamatuji dodnes. Je to i vcelku hravé a rukopis Tima Burtona je znát, i když to je u mě možná jen další mínus, protože s ním jsem se ještě přes tři hvězdy nikdy nedostal a tady to nebudou ani ty tři. ()